'Stratosferische' Courtois krijgt bizarre opdracht bij Real

door
'Stratosferische' Courtois krijgt bizarre opdracht bij Real

Real Madrid is goed op weg om de Spaanse titelstrijd helemaal naar zich toe trekken en telt na 15 speeldagen een voorlopige voorsprong van 7 punten. Nochtans geeft de ploeg van coach Carlo Ancelotti redelijk wat kansen weg. Maar de Koninklijke kan momenteel rekenen op een Thibaut Courtois in absolute bloedvorm.


Afgelopen maandag werd onze landgenoot slechts 8ste bij de verkiezing van de Yashin Trophy, de prijs voor beste doelman van het jaar. En bij het FIFA-equivalent van die trofee haalde hij niet eens de vijfkoppige shortlist. Belachelijk gezien zijn niveau van het voorbije jaar en vooral gezien zijn straffe prestaties van de laatste weken. Bij ESPN vindt men dan ook dat Courtois veel te weinig erkenning krijgt, terwijl hij een absolute sleutelfiguur is in het succes van zijn club.

Die stelling wordt ook gevolgd in de Spaanse media. De bekende Marca-journalist José Félix Díaz stelt in een interview met Bernabeu Digital dat Courtois een soort van levensverzekering is voor zijn club. "Courtois speelt al 2 à 3 jaar op een stratosferisch niveau", klinkt het. "En met wat hij in de laatste wedstrijden heeft gedaan, heeft hij dat nog eens gecertificeerd. Op zich is het voor een ploeg geen goed teken als een doelman zoveel moet ingrijpen. Maar hij is echt beslissend en vormt een soort van levensverzekering."

TÉ GOED OP TRAINING
Niet alleen in de Spaanse media krijgt Courtois de waardering die hij verdient, ook binnen de club worden zijn prestaties naar waarde geschat. Coach Carclo Ancelotti laat geen kans onbenut om onze landgenoot te bejubelen. Ook al moest hij de Rode Duivel een opvallende opdracht geven tijdens de trainingen. "Op training zegt hij soms: 'je moet wat minder ballen pakken, zodat mijn aanvallers vertrouwen krijgen'", vertelt Courtois in een interview met Het Laatste Nieuws. Blijkbaar is hij dus ook op training veel te goed.

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Wie vindt u momenteel de beste doelman ter wereld?

Meest recent

Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

37
37
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

22
22
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

16
16
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

54
54
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

88
88
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

167
167
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

75
75
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

663
663
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

100
100
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

148
148
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

13
13
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

578
578
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

291
291
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

208
208
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

107
107
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

36
36
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

367
367
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

286
286
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

159
159
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

205
205
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

114
114
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

40
40
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

108
108
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

571
571
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72

Meer sportnieuws