'Stratosferische' Courtois krijgt bizarre opdracht bij Real

door
'Stratosferische' Courtois krijgt bizarre opdracht bij Real

Real Madrid is goed op weg om de Spaanse titelstrijd helemaal naar zich toe trekken en telt na 15 speeldagen een voorlopige voorsprong van 7 punten. Nochtans geeft de ploeg van coach Carlo Ancelotti redelijk wat kansen weg. Maar de Koninklijke kan momenteel rekenen op een Thibaut Courtois in absolute bloedvorm.


Afgelopen maandag werd onze landgenoot slechts 8ste bij de verkiezing van de Yashin Trophy, de prijs voor beste doelman van het jaar. En bij het FIFA-equivalent van die trofee haalde hij niet eens de vijfkoppige shortlist. Belachelijk gezien zijn niveau van het voorbije jaar en vooral gezien zijn straffe prestaties van de laatste weken. Bij ESPN vindt men dan ook dat Courtois veel te weinig erkenning krijgt, terwijl hij een absolute sleutelfiguur is in het succes van zijn club.

Die stelling wordt ook gevolgd in de Spaanse media. De bekende Marca-journalist José Félix Díaz stelt in een interview met Bernabeu Digital dat Courtois een soort van levensverzekering is voor zijn club. "Courtois speelt al 2 à 3 jaar op een stratosferisch niveau", klinkt het. "En met wat hij in de laatste wedstrijden heeft gedaan, heeft hij dat nog eens gecertificeerd. Op zich is het voor een ploeg geen goed teken als een doelman zoveel moet ingrijpen. Maar hij is echt beslissend en vormt een soort van levensverzekering."

TÉ GOED OP TRAINING
Niet alleen in de Spaanse media krijgt Courtois de waardering die hij verdient, ook binnen de club worden zijn prestaties naar waarde geschat. Coach Carclo Ancelotti laat geen kans onbenut om onze landgenoot te bejubelen. Ook al moest hij de Rode Duivel een opvallende opdracht geven tijdens de trainingen. "Op training zegt hij soms: 'je moet wat minder ballen pakken, zodat mijn aanvallers vertrouwen krijgen'", vertelt Courtois in een interview met Het Laatste Nieuws. Blijkbaar is hij dus ook op training veel te goed.

LEES OOK: Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Wie vindt u momenteel de beste doelman ter wereld?

Meest recent

KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

6
6
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

44
44
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

15
15
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

63
63
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

101
101
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

235
235
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

257
257
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

197
197
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

130
130
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

100
100
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

188
188
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

65
65
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

359
359
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

111
111
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

386
386
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

164
164
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

268
268
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

619
619
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

210
210
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

345
345
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

420
420
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

892
892
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

118
118
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

117
117

Meer sportnieuws