'Stratosferische' Courtois krijgt bizarre opdracht bij Real

254
'Stratosferische' Courtois krijgt bizarre opdracht bij Real

Real Madrid is goed op weg om de Spaanse titelstrijd helemaal naar zich toe trekken en telt na 15 speeldagen een voorlopige voorsprong van 7 punten. Nochtans geeft de ploeg van coach Carlo Ancelotti redelijk wat kansen weg. Maar de Koninklijke kan momenteel rekenen op een Thibaut Courtois in absolute bloedvorm.


Afgelopen maandag werd onze landgenoot slechts 8ste bij de verkiezing van de Yashin Trophy, de prijs voor beste doelman van het jaar. En bij het FIFA-equivalent van die trofee haalde hij niet eens de vijfkoppige shortlist. Belachelijk gezien zijn niveau van het voorbije jaar en vooral gezien zijn straffe prestaties van de laatste weken. Bij ESPN vindt men dan ook dat Courtois veel te weinig erkenning krijgt, terwijl hij een absolute sleutelfiguur is in het succes van zijn club.

Die stelling wordt ook gevolgd in de Spaanse media. De bekende Marca-journalist José Félix Díaz stelt in een interview met Bernabeu Digital dat Courtois een soort van levensverzekering is voor zijn club. "Courtois speelt al 2 à 3 jaar op een stratosferisch niveau", klinkt het. "En met wat hij in de laatste wedstrijden heeft gedaan, heeft hij dat nog eens gecertificeerd. Op zich is het voor een ploeg geen goed teken als een doelman zoveel moet ingrijpen. Maar hij is echt beslissend en vormt een soort van levensverzekering."

TÉ GOED OP TRAINING
Niet alleen in de Spaanse media krijgt Courtois de waardering die hij verdient, ook binnen de club worden zijn prestaties naar waarde geschat. Coach Carclo Ancelotti laat geen kans onbenut om onze landgenoot te bejubelen. Ook al moest hij de Rode Duivel een opvallende opdracht geven tijdens de trainingen. "Op training zegt hij soms: 'je moet wat minder ballen pakken, zodat mijn aanvallers vertrouwen krijgen'", vertelt Courtois in een interview met Het Laatste Nieuws. Blijkbaar is hij dus ook op training veel te goed.

LEES OOK: Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Wie vindt u momenteel de beste doelman ter wereld?

Meest recent

Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

1
1
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

16
16
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

10
10
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

64
64
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

259
259
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

26
26
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

280
280
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

121
121
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

166
166
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

414
414
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

141
141
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

144
144
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

636
636
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

164
164
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

136
136
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

36
36
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

340
340
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

48
48
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

60
60
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

135
135
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

240
240

Meer sportnieuws