Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

door
Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

Afgelopen maandag werd de Gouden Bal voor 2021 uitgereikt. Lionel Messi kwam voor de zevende keer als winnaar uit de bus. Onterecht volgens velen, die eerder aan Robert Lewandowski dachten als laureaat. Maar met welke criteria moet er eigenlijk rekening worden gehouden om de Ballon D’Or-winnaar te verkiezen?


Op die vraag kwam Kristof Terreur van Het Laatste Nieuws met een antwoord. Zo deelde hij via Twitter immers de criteria op het stemformulier van de Gouden Bal. En die kunnen toch best controversieel genoemd worden. Dat is al meteen bij het eerste punt het geval. Want waar uiteraard de individuele prestaties moeten worden beoordeeld, is dit toch niet vanzelfsprekend dat ook de collectieve prestaties – bij club en land – in acht moeten worden genomen.

Uiteindelijk betreft het toch een individuele trofee, dus zou een speler die een topseizoen afwerkte maar zijn team minder presteerde, al meteen achteruit kunnen worden geschoven. Dat het makkelijker wordt om zelf uit te blinken wanneer het team goed draait kan dan wel een feit zijn, maar is het bizar dat ook de prestaties van de ploeg - lees: prijzen pakken - mee zouden tellen in de overweging. Over het tweede punt valt dan weer weinig te discussiëren, daar de klasse van de speler vanzelfsprekend invloed mag hebben op de keuze van de stemgerechtigden.

Bizar derde criterium
Maar waar het pas echt vaag wordt, is bij het derde criterium dat dient te worden gehanteerd. ‘Een algemene beoordeling van de carrière van de speler’, luidt die namelijk. Zéér bizar, gezien de Ballon D’Or steeds op het einde van het jaar wordt uitgereikt en dus – zo werd toch algemeen aangenomen – betrekking heeft op de afgelopen jaargang. Dat blijkt gezien deze derde regel toch niet de volledige waarheid te zijn.

LEES OOK: "Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

De speler met de beste individuele prestaties moet gewoon de prijs krijgen...

Meest recent

'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

6
6
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

33
33
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

22
22
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

116
116
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

160
160
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

176
176
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

130
130
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

255
255
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

225
225
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

302
302
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

585
585
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

419
419
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

107
107
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

67
67
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

173
173
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

331
331
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

265
265
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

292
292
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

179
179
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

427
427
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

97
97
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

133
133
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

342
342

Meer sportnieuws