Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

272 stemmen
Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

Afgelopen maandag werd de Gouden Bal voor 2021 uitgereikt. Lionel Messi kwam voor de zevende keer als winnaar uit de bus. Onterecht volgens velen, die eerder aan Robert Lewandowski dachten als laureaat. Maar met welke criteria moet er eigenlijk rekening worden gehouden om de Ballon D’Or-winnaar te verkiezen?


Op die vraag kwam Kristof Terreur van Het Laatste Nieuws met een antwoord. Zo deelde hij via Twitter immers de criteria op het stemformulier van de Gouden Bal. En die kunnen toch best controversieel genoemd worden. Dat is al meteen bij het eerste punt het geval. Want waar uiteraard de individuele prestaties moeten worden beoordeeld, is dit toch niet vanzelfsprekend dat ook de collectieve prestaties – bij club en land – in acht moeten worden genomen.

Uiteindelijk betreft het toch een individuele trofee, dus zou een speler die een topseizoen afwerkte maar zijn team minder presteerde, al meteen achteruit kunnen worden geschoven. Dat het makkelijker wordt om zelf uit te blinken wanneer het team goed draait kan dan wel een feit zijn, maar is het bizar dat ook de prestaties van de ploeg - lees: prijzen pakken - mee zouden tellen in de overweging. Over het tweede punt valt dan weer weinig te discussiëren, daar de klasse van de speler vanzelfsprekend invloed mag hebben op de keuze van de stemgerechtigden.

Bizar derde criterium
Maar waar het pas echt vaag wordt, is bij het derde criterium dat dient te worden gehanteerd. ‘Een algemene beoordeling van de carrière van de speler’, luidt die namelijk. Zéér bizar, gezien de Ballon D’Or steeds op het einde van het jaar wordt uitgereikt en dus – zo werd toch algemeen aangenomen – betrekking heeft op de afgelopen jaargang. Dat blijkt gezien deze derde regel toch niet de volledige waarheid te zijn.

De speler met de beste individuele prestaties moet gewoon de prijs krijgen...

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

10
10
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

358
358
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

101
101
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

53
53
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

72
72
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

67
67
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

67
67
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

195
195
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

84
84
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

310
310
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

88
88
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

122
122
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

497
497
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

161
161
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

58
58
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

312
312
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

240
240
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

124
124
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

179
179
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

460
460
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

83
83
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

556
556
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

128
128

Meer sportnieuws