Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

door
Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

Afgelopen maandag werd de Gouden Bal voor 2021 uitgereikt. Lionel Messi kwam voor de zevende keer als winnaar uit de bus. Onterecht volgens velen, die eerder aan Robert Lewandowski dachten als laureaat. Maar met welke criteria moet er eigenlijk rekening worden gehouden om de Ballon D’Or-winnaar te verkiezen?


Op die vraag kwam Kristof Terreur van Het Laatste Nieuws met een antwoord. Zo deelde hij via Twitter immers de criteria op het stemformulier van de Gouden Bal. En die kunnen toch best controversieel genoemd worden. Dat is al meteen bij het eerste punt het geval. Want waar uiteraard de individuele prestaties moeten worden beoordeeld, is dit toch niet vanzelfsprekend dat ook de collectieve prestaties – bij club en land – in acht moeten worden genomen.

Uiteindelijk betreft het toch een individuele trofee, dus zou een speler die een topseizoen afwerkte maar zijn team minder presteerde, al meteen achteruit kunnen worden geschoven. Dat het makkelijker wordt om zelf uit te blinken wanneer het team goed draait kan dan wel een feit zijn, maar is het bizar dat ook de prestaties van de ploeg - lees: prijzen pakken - mee zouden tellen in de overweging. Over het tweede punt valt dan weer weinig te discussiëren, daar de klasse van de speler vanzelfsprekend invloed mag hebben op de keuze van de stemgerechtigden.

Bizar derde criterium
Maar waar het pas echt vaag wordt, is bij het derde criterium dat dient te worden gehanteerd. ‘Een algemene beoordeling van de carrière van de speler’, luidt die namelijk. Zéér bizar, gezien de Ballon D’Or steeds op het einde van het jaar wordt uitgereikt en dus – zo werd toch algemeen aangenomen – betrekking heeft op de afgelopen jaargang. Dat blijkt gezien deze derde regel toch niet de volledige waarheid te zijn.

De speler met de beste individuele prestaties moet gewoon de prijs krijgen...

Meest recent

Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

52
52
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

97
97
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

38
38
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

141
141
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

144
144
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

211
211
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

254
254
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

293
293
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

133
133
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

82
82
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

191
191
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

77
77
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

85
85
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

84
84
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

149
149
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

190
190
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

385
385
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

237
237
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

279
279
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

102
102
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

101
101
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

385
385

Meer sportnieuws