Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

door
Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

Afgelopen maandag werd de Gouden Bal voor 2021 uitgereikt. Lionel Messi kwam voor de zevende keer als winnaar uit de bus. Onterecht volgens velen, die eerder aan Robert Lewandowski dachten als laureaat. Maar met welke criteria moet er eigenlijk rekening worden gehouden om de Ballon D’Or-winnaar te verkiezen?


Op die vraag kwam Kristof Terreur van Het Laatste Nieuws met een antwoord. Zo deelde hij via Twitter immers de criteria op het stemformulier van de Gouden Bal. En die kunnen toch best controversieel genoemd worden. Dat is al meteen bij het eerste punt het geval. Want waar uiteraard de individuele prestaties moeten worden beoordeeld, is dit toch niet vanzelfsprekend dat ook de collectieve prestaties – bij club en land – in acht moeten worden genomen.

Uiteindelijk betreft het toch een individuele trofee, dus zou een speler die een topseizoen afwerkte maar zijn team minder presteerde, al meteen achteruit kunnen worden geschoven. Dat het makkelijker wordt om zelf uit te blinken wanneer het team goed draait kan dan wel een feit zijn, maar is het bizar dat ook de prestaties van de ploeg - lees: prijzen pakken - mee zouden tellen in de overweging. Over het tweede punt valt dan weer weinig te discussiëren, daar de klasse van de speler vanzelfsprekend invloed mag hebben op de keuze van de stemgerechtigden.

Bizar derde criterium
Maar waar het pas echt vaag wordt, is bij het derde criterium dat dient te worden gehanteerd. ‘Een algemene beoordeling van de carrière van de speler’, luidt die namelijk. Zéér bizar, gezien de Ballon D’Or steeds op het einde van het jaar wordt uitgereikt en dus – zo werd toch algemeen aangenomen – betrekking heeft op de afgelopen jaargang. Dat blijkt gezien deze derde regel toch niet de volledige waarheid te zijn.

De speler met de beste individuele prestaties moet gewoon de prijs krijgen...

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

0
0
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

5
5
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

236
236
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

123
123
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

76
76
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

77
77
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

118
118
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

38
38
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

511
511
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

163
163
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

150
150
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

663
663
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

173
173
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

288
288
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

215
215
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

394
394
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

380
380
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

63
63
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

279
279
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

653
653
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1450
1450

Meer sportnieuws