Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

door
Controversiële criteria Gouden Bal gelekt

Afgelopen maandag werd de Gouden Bal voor 2021 uitgereikt. Lionel Messi kwam voor de zevende keer als winnaar uit de bus. Onterecht volgens velen, die eerder aan Robert Lewandowski dachten als laureaat. Maar met welke criteria moet er eigenlijk rekening worden gehouden om de Ballon D’Or-winnaar te verkiezen?


Op die vraag kwam Kristof Terreur van Het Laatste Nieuws met een antwoord. Zo deelde hij via Twitter immers de criteria op het stemformulier van de Gouden Bal. En die kunnen toch best controversieel genoemd worden. Dat is al meteen bij het eerste punt het geval. Want waar uiteraard de individuele prestaties moeten worden beoordeeld, is dit toch niet vanzelfsprekend dat ook de collectieve prestaties – bij club en land – in acht moeten worden genomen.

Uiteindelijk betreft het toch een individuele trofee, dus zou een speler die een topseizoen afwerkte maar zijn team minder presteerde, al meteen achteruit kunnen worden geschoven. Dat het makkelijker wordt om zelf uit te blinken wanneer het team goed draait kan dan wel een feit zijn, maar is het bizar dat ook de prestaties van de ploeg - lees: prijzen pakken - mee zouden tellen in de overweging. Over het tweede punt valt dan weer weinig te discussiëren, daar de klasse van de speler vanzelfsprekend invloed mag hebben op de keuze van de stemgerechtigden.

Bizar derde criterium
Maar waar het pas echt vaag wordt, is bij het derde criterium dat dient te worden gehanteerd. ‘Een algemene beoordeling van de carrière van de speler’, luidt die namelijk. Zéér bizar, gezien de Ballon D’Or steeds op het einde van het jaar wordt uitgereikt en dus – zo werd toch algemeen aangenomen – betrekking heeft op de afgelopen jaargang. Dat blijkt gezien deze derde regel toch niet de volledige waarheid te zijn.

De speler met de beste individuele prestaties moet gewoon de prijs krijgen...

Meest recent

Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

3
3
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

62
62
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

38
38
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

13
13
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

76
76
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

49
49
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

233
233
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

173
173
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

252
252
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

255
255
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

382
382
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

196
196
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

323
323
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

61
61
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

242
242
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

183
183
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

94
94
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

268
268
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

199
199
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

127
127
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

355
355
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

194
194

Meer sportnieuws