Standard dankt Henkinet voor diefstal tegen Beerschot

door
Standard dankt Henkinet voor diefstal tegen Beerschot

Het was deze week tijd voor bekervoetbal in België, waarin de 1/8 finales werden afgewerkt. Die wisten allesbehalve te ontgoochelen, want zo kregen we al  een aantal echte cupmatchen voorgeschoteld waarin een karrevracht aan doelpunten vielen. Het was dan ook hopen op meer van dat in de wedstrijd die de laatste kwartfinalist moest bepalen.


Met de nadruk op hopen. Want zo konden zowel Standard en Beerschot dit seizoen nog niet overtuigen., en was het dus maar de vraag of zij voor een nieuwe knalpartij konden zorgen. De Rouches kunnen in de competitie geen aansluiting vinden bij de top en moeten zelfs eerder naar beneden beginnen kijken. Helemaal onderaan zien ze daar Beerschot staan, die de laatste weken wel een eerste stap uit het dal zetten met een 7 op 12. Een bekermatch leek voor beide ploegen dan ook een ideaal moment om de competitiezorgen een beetje van zich af te kunnen schudden.

De twijfel of we een aangename partij zouden krijgen bleek in de eerste helft echter al ongegrond. Er werd in de eerste 45 minuten dan wel niet gescoord, maar desondanks leverden Standard en Beerschot een aangenaam kijkstuk af. Na enkele minuten leken de Rouches al op voorsprong te klimmen, maar het doelpunt van Klauss werd afgekeurd voor buitenspel. Voor het overige waren het voornamelijk de bezoekers die zich het gevaarlijkst toonden, maar kwamen dus ook de Antwerpenaren niet tot scoren.




Na de pauze was het Standard dat via Dussenne na tien minuten ei zo na op 1-0 klom, maar bleef Beerschot toch het meest aanspraak maken op een voorsprong. Holshauzer kon met een vrije trap tegen de paal én een onwaarschijnlijke misser de bal echter niet voorbij een ijzersterk keepende Henkinet krijgen. Ook in het slot kregen de bezoekers nog kansen genoeg om het pleit te beslechten binnen de 90 minuten, maar scoren blijkt toch o zo moeilijk voor de mannen van Torrente.

Een wet in het voetbal is dan ook dat je vroeg of laat het deksel op de neus krijgt indien je de eigen kansen niet afmaakt, en dat is ook precies wat er gebeurde in de eerste verlenging. Muleka zorgde daarin al snel voor 1-0, een erg gevleide voorsprong voor de thuisploeg. Het maakte Beerschot evenwel meteen monddood, die deze uppercut van jewelste ook niet meer te boven kwamen. In het absolute slot zorgde Bokadi zelfs nog voor 2-0, maar hebben de Luikenaars hun plaats in de kwartfinale toch vooral te danken aan doelman Henkinet.

Scoreverloop:
(97') Muleka 1-0
(119') Bokadi 2-0


LEES OOK: Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot verdiende te winnen..

Meest recent

Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

33
33
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

184
184
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

119
119
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

9
9
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

157
157
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

379
379
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

332
332
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

399
399
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

323
323
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

63
63
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

680
680
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

574
574
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

431
431
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

340
340
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

150
150
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

805
805
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

164
164
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

62
62
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

183
183
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

959
959
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

188
188
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

286
286

Meer sportnieuws