Standard dankt Henkinet voor diefstal tegen Beerschot

door
Standard dankt Henkinet voor diefstal tegen Beerschot

Het was deze week tijd voor bekervoetbal in België, waarin de 1/8 finales werden afgewerkt. Die wisten allesbehalve te ontgoochelen, want zo kregen we al  een aantal echte cupmatchen voorgeschoteld waarin een karrevracht aan doelpunten vielen. Het was dan ook hopen op meer van dat in de wedstrijd die de laatste kwartfinalist moest bepalen.


Met de nadruk op hopen. Want zo konden zowel Standard en Beerschot dit seizoen nog niet overtuigen., en was het dus maar de vraag of zij voor een nieuwe knalpartij konden zorgen. De Rouches kunnen in de competitie geen aansluiting vinden bij de top en moeten zelfs eerder naar beneden beginnen kijken. Helemaal onderaan zien ze daar Beerschot staan, die de laatste weken wel een eerste stap uit het dal zetten met een 7 op 12. Een bekermatch leek voor beide ploegen dan ook een ideaal moment om de competitiezorgen een beetje van zich af te kunnen schudden.

De twijfel of we een aangename partij zouden krijgen bleek in de eerste helft echter al ongegrond. Er werd in de eerste 45 minuten dan wel niet gescoord, maar desondanks leverden Standard en Beerschot een aangenaam kijkstuk af. Na enkele minuten leken de Rouches al op voorsprong te klimmen, maar het doelpunt van Klauss werd afgekeurd voor buitenspel. Voor het overige waren het voornamelijk de bezoekers die zich het gevaarlijkst toonden, maar kwamen dus ook de Antwerpenaren niet tot scoren.




Na de pauze was het Standard dat via Dussenne na tien minuten ei zo na op 1-0 klom, maar bleef Beerschot toch het meest aanspraak maken op een voorsprong. Holshauzer kon met een vrije trap tegen de paal én een onwaarschijnlijke misser de bal echter niet voorbij een ijzersterk keepende Henkinet krijgen. Ook in het slot kregen de bezoekers nog kansen genoeg om het pleit te beslechten binnen de 90 minuten, maar scoren blijkt toch o zo moeilijk voor de mannen van Torrente.

Een wet in het voetbal is dan ook dat je vroeg of laat het deksel op de neus krijgt indien je de eigen kansen niet afmaakt, en dat is ook precies wat er gebeurde in de eerste verlenging. Muleka zorgde daarin al snel voor 1-0, een erg gevleide voorsprong voor de thuisploeg. Het maakte Beerschot evenwel meteen monddood, die deze uppercut van jewelste ook niet meer te boven kwamen. In het absolute slot zorgde Bokadi zelfs nog voor 2-0, maar hebben de Luikenaars hun plaats in de kwartfinale toch vooral te danken aan doelman Henkinet.

Scoreverloop:
(97') Muleka 1-0
(119') Bokadi 2-0


LEES OOK: 'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google
Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google
52

Beerschot verdiende te winnen..

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

34
34
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

132
132
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

62
62
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

73
73
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

116
116
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

230
230
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

148
148
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

195
195
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

389
389
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

222
222
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

559
559
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

218
218
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

214
214
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

146
146
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

60
60
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

631
631
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

393
393
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws