Standard dankt Henkinet voor diefstal tegen Beerschot

door
Standard dankt Henkinet voor diefstal tegen Beerschot

Het was deze week tijd voor bekervoetbal in België, waarin de 1/8 finales werden afgewerkt. Die wisten allesbehalve te ontgoochelen, want zo kregen we al  een aantal echte cupmatchen voorgeschoteld waarin een karrevracht aan doelpunten vielen. Het was dan ook hopen op meer van dat in de wedstrijd die de laatste kwartfinalist moest bepalen.


Met de nadruk op hopen. Want zo konden zowel Standard en Beerschot dit seizoen nog niet overtuigen., en was het dus maar de vraag of zij voor een nieuwe knalpartij konden zorgen. De Rouches kunnen in de competitie geen aansluiting vinden bij de top en moeten zelfs eerder naar beneden beginnen kijken. Helemaal onderaan zien ze daar Beerschot staan, die de laatste weken wel een eerste stap uit het dal zetten met een 7 op 12. Een bekermatch leek voor beide ploegen dan ook een ideaal moment om de competitiezorgen een beetje van zich af te kunnen schudden.

De twijfel of we een aangename partij zouden krijgen bleek in de eerste helft echter al ongegrond. Er werd in de eerste 45 minuten dan wel niet gescoord, maar desondanks leverden Standard en Beerschot een aangenaam kijkstuk af. Na enkele minuten leken de Rouches al op voorsprong te klimmen, maar het doelpunt van Klauss werd afgekeurd voor buitenspel. Voor het overige waren het voornamelijk de bezoekers die zich het gevaarlijkst toonden, maar kwamen dus ook de Antwerpenaren niet tot scoren.




Na de pauze was het Standard dat via Dussenne na tien minuten ei zo na op 1-0 klom, maar bleef Beerschot toch het meest aanspraak maken op een voorsprong. Holshauzer kon met een vrije trap tegen de paal én een onwaarschijnlijke misser de bal echter niet voorbij een ijzersterk keepende Henkinet krijgen. Ook in het slot kregen de bezoekers nog kansen genoeg om het pleit te beslechten binnen de 90 minuten, maar scoren blijkt toch o zo moeilijk voor de mannen van Torrente.

Een wet in het voetbal is dan ook dat je vroeg of laat het deksel op de neus krijgt indien je de eigen kansen niet afmaakt, en dat is ook precies wat er gebeurde in de eerste verlenging. Muleka zorgde daarin al snel voor 1-0, een erg gevleide voorsprong voor de thuisploeg. Het maakte Beerschot evenwel meteen monddood, die deze uppercut van jewelste ook niet meer te boven kwamen. In het absolute slot zorgde Bokadi zelfs nog voor 2-0, maar hebben de Luikenaars hun plaats in de kwartfinale toch vooral te danken aan doelman Henkinet.

Scoreverloop:
(97') Muleka 1-0
(119') Bokadi 2-0


LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Beerschot verdiende te winnen..

Meest recent

Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

12
12
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

9
9
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

13
13
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

92
92
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

204
204
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

93
93
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

114
114
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

65
65
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

118
118
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

404
404
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

134
134
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

79
79
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

608
608
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

180
180
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

43
43
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

793
793
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

145
145
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

272
272
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

477
477
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

797
797
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

960
960
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

222
222
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

137
137
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

163
163

Meer sportnieuws