Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

door
Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

Een dramatische beslissing voor de Belgische voetbalclubs lijkt in de maak. Zo valt namelijk sterk te vrezen dat er opnieuw zonder fans zal moeten worden gevoetbald in de Jupiler Pro League. Vrijdag staat er een derde Overlegcomité in evenveel weken op het programma, waarbij deze beslissing concreet kan worden gemaakt.


Momenteel kunnen we het dus niet voor waarheid aannemen, maar het voelt toch sterk aan alsof Premier De Croo vrijdag met dit slechte nieuws voor de JPL-clubs naar buiten zal komen. Een hele reeks aan nieuwe maatregelen worden geadviseerd door het GEMS, de expertengroep die de overheid influistert over welke stappen er moeten worden ondernomen. Daarbij staat ook het advies om professionele sporten te laten doorgaan, maar evenwel zonder publiek.

Gezien  de voorbije twee weken grote delen van het advies van het GEMS in de wind werd geslagen, valt het te vrezen dat er deze keer wél zal worden geluisterd. Dat komt uiteraard door de aanhoudende hoge cijfers qua coronagevallen en hospitalisaties, maar ook door het gedrag van de Belgische voetbalfans zelf. Zo werd de regel om in het stadion het mondmasker ten allen tijde te dragen allesbehalve goed opgevolgd, getuige ook bovenstaande foto van de Genk-fans afgelopen woensdag tegen Club Brugge.

Ook in de andere wedstrijden zagen we dat fans hun mondmasker achterwege lieten, en dat is uiteraard koren op de molen van wie de supportersaantallen – nu dus mogelijk zelfs terug tot nul – wou terugbrengen. Daar waarschuwde eerder deze week Sporza-journalist en commentator Peter Vandenbempt al voor, en lijkt nu dus diens vrees – al kon je dit van ver zien aankomen – waarheid te zullen worden.

Ook Pro League waarschuwde
Nochtans had ook de Pro League de clubs en hun fans al duidelijk gemaakt dat de regels absoluut dienden te worden opgevolgd. “Het is een collectieve verantwoordelijkheid, maar fans moeten beseffen dat in de huidige situatie naar het voetbal komen niet vanzelfsprekend is. Geen enkele club wil nog lege stadions. Van vorig seizoen dragen de clubs de schade nog mee. Dus wie zijn of haar club wil helpen, draagt een mondmasker”, klonk het eerder deze week.

LEES OOK: Foute transferkeuze bij Union SG? "Dat zijn ze vergeten"

Het zou gewoon een terechte beslissing zijn...

Meest recent

Genk stunt in Braga: absolute uitblinker steelt de show

Wat een rollercoaster. In een heus spektakelstuk deed KRC Genk donderdag een gouden zaak doormet 3-4 ...

62
62
Europa & Conference League: 4 ploegen blijven foutloos

De afgelopen dagen eiste de Champions League de aandacht op, maar op donderdag is het ...

24
24
KRC Genk verbaast in spektakelstuk tegen Braga

KRC Genk nam het in de Europa League op tegen Braga. De Portugezen begonnen de clash als de grote ...

151
151
‘Jackpot Cercle: sterkhouder lonkt naar knaltransfer’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart vocht vorig ...

90
90
‘Messi staat voor verbazingwekkende Europese comeback’

Lionel Messi maakt al een aantal jaren het mooie weer bij Inter Miami. In de Verenigde Staten ...

63
63
Hayen blikt terug op afgekeurde goal Vermant: "Geen regel"

Club Brugge stuntte woensdag in de Champions League met een 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Even ...

88
88
'Garcia puzzelt: JPL-duo opgeroepen bij Rode Duivels?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Kazachstan en Liechtenstein, ...

198
198
David Beckham breekt volledig na onverwachte gebeurtenis

David Beckham is een echt icoon van het Engelse voetbal. De sierlijke middenvelder maakte furore op ...

75
75
'Club Brugge kan cashen: scouts grootmacht in tribune'

Club Brugge is doorheen heel Europa hét gespreksonderwerp na het fraaie 3-3 gelijkspel tegen ...

305
305
VTM-commentator afgemaakt na CL-wedstrijd Club: 'Absurd!'

Wat een avond in het Jan Breydelstadion. Club Brugge leverde gisteren een fenomenale prestatie in de ...

350
350
De 11 namen: Fink hakt knopen door bij KRC Genk

In de Europa League gaat KRC Genk donderdag op bezoek bij SC Braga. Een uurtje voor de aftrap ...

40
40
Essevee bestolen: Vandenbroeck velt laatste oordeel

Zulte Waregem tuimelde vorig weekend op pijnlijke wijze uit de top zes. Het kreeg een 1-4 om de oren ...

61
61
Vandenbempt ziet enorme boost: "Verhaeghe glimde van trots"

Club Brugge gaat deze week over de tongen in heel Europa. Het leverde woensdagavond immers een zeer ...

299
299
Wisselvallig AA Gent: is Leko de voornaamste schuldige?

Er is bij AA Gent beterschap ten opzichte van vorig seizoen, maar om zich in de strijd om te prijzen ...

114
114
Opvallend: Belgisch toptalent geeft op zijn 26ste al de brui

Het lijkt erop dat er nog heel wat talent zit aan te komen in het Belgische voetbal, maar het blijft ...

127
127
Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal was vorige zomer zeer actief op de transfermarkt en versterkte vooral zijn offensieve ...

51
51
1 Belg op 88: dit zijn de nominaties voor The Best Awards

Vorige maand werd de Gouden Bal al uitgereikt, waarbij Ousmane Dembélé met de prijs ...

24
24
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat ...

528
528
WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Op de eerste speeldag van het WK U17 gingen de Belgen met 2-3 onderuit tegen Argentinië. Om ...

155
155
'Fink keert kar: Europese opstelling KRC Genk lekt uit'

Na de stunt van Club Brugge tegen FC Barcelona hoopt ook KRC Genk straks te schitteren op het ...

278
278
Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Club Brugge verbaasde woensdag Europa met een fraai 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Ei zo na ging ...

487
487
Crisis compleet bij Ajax: Heitinga out, TD stapt op

Het gaat van kwaad naar erger met Ajax, dat in de Eredivisie reeds acht punten achterstand telt op ...

160
160
"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

65
65
KRC Genk krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

In de Europa League neemt KRC Genk het donderdagavond op tegen Braga. Thorsten Fink kan in Portugal ...

170
170
'Verhaeghe haalt gram: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club Brugge hield woensdag gelijke tred met het grote FC Barcelona. Na het 3-3 gelijkspel in de ...

617
617

Meer sportnieuws