Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

door
Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

Een dramatische beslissing voor de Belgische voetbalclubs lijkt in de maak. Zo valt namelijk sterk te vrezen dat er opnieuw zonder fans zal moeten worden gevoetbald in de Jupiler Pro League. Vrijdag staat er een derde Overlegcomité in evenveel weken op het programma, waarbij deze beslissing concreet kan worden gemaakt.


Momenteel kunnen we het dus niet voor waarheid aannemen, maar het voelt toch sterk aan alsof Premier De Croo vrijdag met dit slechte nieuws voor de JPL-clubs naar buiten zal komen. Een hele reeks aan nieuwe maatregelen worden geadviseerd door het GEMS, de expertengroep die de overheid influistert over welke stappen er moeten worden ondernomen. Daarbij staat ook het advies om professionele sporten te laten doorgaan, maar evenwel zonder publiek.

Gezien  de voorbije twee weken grote delen van het advies van het GEMS in de wind werd geslagen, valt het te vrezen dat er deze keer wél zal worden geluisterd. Dat komt uiteraard door de aanhoudende hoge cijfers qua coronagevallen en hospitalisaties, maar ook door het gedrag van de Belgische voetbalfans zelf. Zo werd de regel om in het stadion het mondmasker ten allen tijde te dragen allesbehalve goed opgevolgd, getuige ook bovenstaande foto van de Genk-fans afgelopen woensdag tegen Club Brugge.

Ook in de andere wedstrijden zagen we dat fans hun mondmasker achterwege lieten, en dat is uiteraard koren op de molen van wie de supportersaantallen – nu dus mogelijk zelfs terug tot nul – wou terugbrengen. Daar waarschuwde eerder deze week Sporza-journalist en commentator Peter Vandenbempt al voor, en lijkt nu dus diens vrees – al kon je dit van ver zien aankomen – waarheid te zullen worden.

Ook Pro League waarschuwde
Nochtans had ook de Pro League de clubs en hun fans al duidelijk gemaakt dat de regels absoluut dienden te worden opgevolgd. “Het is een collectieve verantwoordelijkheid, maar fans moeten beseffen dat in de huidige situatie naar het voetbal komen niet vanzelfsprekend is. Geen enkele club wil nog lege stadions. Van vorig seizoen dragen de clubs de schade nog mee. Dus wie zijn of haar club wil helpen, draagt een mondmasker”, klonk het eerder deze week.

LEES OOK: 'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

🚀

Het zou gewoon een terechte beslissing zijn...

Meest recent

Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

6
6
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

17
17
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

105
105
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

90
90
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

180
180
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

76
76
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

199
199
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

203
203
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

194
194
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

450
450
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

510
510
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

87
87
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

148
148
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

453
453
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

501
501
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

303
303
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

246
246
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

77
77
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

268
268
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

246
246
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

257
257
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

79
79
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

389
389
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

174
174
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

629
629

Meer sportnieuws