Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

783 stemmen
Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

Een dramatische beslissing voor de Belgische voetbalclubs lijkt in de maak. Zo valt namelijk sterk te vrezen dat er opnieuw zonder fans zal moeten worden gevoetbald in de Jupiler Pro League. Vrijdag staat er een derde Overlegcomité in evenveel weken op het programma, waarbij deze beslissing concreet kan worden gemaakt.


Momenteel kunnen we het dus niet voor waarheid aannemen, maar het voelt toch sterk aan alsof Premier De Croo vrijdag met dit slechte nieuws voor de JPL-clubs naar buiten zal komen. Een hele reeks aan nieuwe maatregelen worden geadviseerd door het GEMS, de expertengroep die de overheid influistert over welke stappen er moeten worden ondernomen. Daarbij staat ook het advies om professionele sporten te laten doorgaan, maar evenwel zonder publiek.

Gezien  de voorbije twee weken grote delen van het advies van het GEMS in de wind werd geslagen, valt het te vrezen dat er deze keer wél zal worden geluisterd. Dat komt uiteraard door de aanhoudende hoge cijfers qua coronagevallen en hospitalisaties, maar ook door het gedrag van de Belgische voetbalfans zelf. Zo werd de regel om in het stadion het mondmasker ten allen tijde te dragen allesbehalve goed opgevolgd, getuige ook bovenstaande foto van de Genk-fans afgelopen woensdag tegen Club Brugge.

Ook in de andere wedstrijden zagen we dat fans hun mondmasker achterwege lieten, en dat is uiteraard koren op de molen van wie de supportersaantallen – nu dus mogelijk zelfs terug tot nul – wou terugbrengen. Daar waarschuwde eerder deze week Sporza-journalist en commentator Peter Vandenbempt al voor, en lijkt nu dus diens vrees – al kon je dit van ver zien aankomen – waarheid te zullen worden.

Ook Pro League waarschuwde
Nochtans had ook de Pro League de clubs en hun fans al duidelijk gemaakt dat de regels absoluut dienden te worden opgevolgd. “Het is een collectieve verantwoordelijkheid, maar fans moeten beseffen dat in de huidige situatie naar het voetbal komen niet vanzelfsprekend is. Geen enkele club wil nog lege stadions. Van vorig seizoen dragen de clubs de schade nog mee. Dus wie zijn of haar club wil helpen, draagt een mondmasker”, klonk het eerder deze week.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Het zou gewoon een terechte beslissing zijn...

Meest recent

'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

12
12
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

49
49
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

176
176
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

18
18
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

215
215
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

45
45
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

162
162
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

545
545
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

242
242
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

368
368
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

543
543
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

266
266
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

342
342
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

22
22
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

149
149
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

60
60
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

80
80
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

146
146
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

59
59
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

94
94
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

73
73
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

401
401
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1320
1320
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

418
418

Meer sportnieuws