Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

door
Belgische voetbalfans schieten zichzelf in de voet

Een dramatische beslissing voor de Belgische voetbalclubs lijkt in de maak. Zo valt namelijk sterk te vrezen dat er opnieuw zonder fans zal moeten worden gevoetbald in de Jupiler Pro League. Vrijdag staat er een derde Overlegcomité in evenveel weken op het programma, waarbij deze beslissing concreet kan worden gemaakt.


Momenteel kunnen we het dus niet voor waarheid aannemen, maar het voelt toch sterk aan alsof Premier De Croo vrijdag met dit slechte nieuws voor de JPL-clubs naar buiten zal komen. Een hele reeks aan nieuwe maatregelen worden geadviseerd door het GEMS, de expertengroep die de overheid influistert over welke stappen er moeten worden ondernomen. Daarbij staat ook het advies om professionele sporten te laten doorgaan, maar evenwel zonder publiek.

Gezien  de voorbije twee weken grote delen van het advies van het GEMS in de wind werd geslagen, valt het te vrezen dat er deze keer wél zal worden geluisterd. Dat komt uiteraard door de aanhoudende hoge cijfers qua coronagevallen en hospitalisaties, maar ook door het gedrag van de Belgische voetbalfans zelf. Zo werd de regel om in het stadion het mondmasker ten allen tijde te dragen allesbehalve goed opgevolgd, getuige ook bovenstaande foto van de Genk-fans afgelopen woensdag tegen Club Brugge.

Ook in de andere wedstrijden zagen we dat fans hun mondmasker achterwege lieten, en dat is uiteraard koren op de molen van wie de supportersaantallen – nu dus mogelijk zelfs terug tot nul – wou terugbrengen. Daar waarschuwde eerder deze week Sporza-journalist en commentator Peter Vandenbempt al voor, en lijkt nu dus diens vrees – al kon je dit van ver zien aankomen – waarheid te zullen worden.

Ook Pro League waarschuwde
Nochtans had ook de Pro League de clubs en hun fans al duidelijk gemaakt dat de regels absoluut dienden te worden opgevolgd. “Het is een collectieve verantwoordelijkheid, maar fans moeten beseffen dat in de huidige situatie naar het voetbal komen niet vanzelfsprekend is. Geen enkele club wil nog lege stadions. Van vorig seizoen dragen de clubs de schade nog mee. Dus wie zijn of haar club wil helpen, draagt een mondmasker”, klonk het eerder deze week.

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

🚀

Het zou gewoon een terechte beslissing zijn...

Meest recent

Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

17
17
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

15
15
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

47
47
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

26
26
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

53
53
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

124
124
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

42
42
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

8
8
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

88
88
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

76
76
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

77
77
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

99
99
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

137
137
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

17
17
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

356
356
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

92
92
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

271
271
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

251
251
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

350
350
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

307
307
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

318
318
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

228
228
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

600
600
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

167
167

Meer sportnieuws