VD Brom redt vel met tactische meesterzet

door
VD Brom redt vel met tactische meesterzet

De week van de waarheid baarde een muis in de Cegeka Arena. Op bezoek bij Dinamo Zagreb pakte KRC Genk dan wel een broodnodig punt om haar Europese hoop in leven te houden, in het tweeluik tegen Club Brugge dolf het telkens het onderspit. De druk op John van den Brom neemt zo alsmaar toe.


Hier en daar klinkt het zelfs dat de coach van de Limburgers weer een stap dichter staat bij zijn ontslag, al lijkt het zo een vaart voorlopig niet te zullen lopen. Ondanks de dubbele nederlaag tegen Blauw-Zwart en bijhorende bekeruitschakeling verweerde Genk zich namelijk kranig tegen de landskampioen. Over de volle 210 minuten was het wellicht zelfs de betere ploeg, alleen liep het op het eind steeds nog mis. "De realiteit is dat Racing afgelopen week gewoon goed voetbal serveerde", meent ook Stephan Keygnaert, chef voetbal van Het Laatste Nieuws.

Volgens hem zou het dan ook onfair zijn om Van den Brom af te rekenen voor een aantal individuele blunders, of het feit dat Genk in de loterij van de penaltyreeks aan het kortste eind trok. Bovendien toonde de Nederlander zijn ballen met een gewaagde, doch geslaagde meesterzet. Hoewel het uiteindelijk weinig opleverde, bleek het experiment met winger Joseph Paintsil als 'valse negen' immers de juiste keuze. Bij afwezigheid van Paul Onuachu, nog altijd onvoldoende fit, deed hij het in de punt alvast een pak beter dan Iké Ugbo afgelopen zondag.

MASTERMOVE
Niet alleen scoorde Paintsil twee keer, tot hij geblesseerd naar de kant moest deed hij de Brugse defensie met zijn snelheid en diepgang voortdurend pijn. Dat zag ook Het Nieuwsblad, dat de 23-jarige Ghanees net als Théo Bongonda beloonde met een acht op 10. " De mastermove waarmee Van den Brom zich definitief uit het oog van de storm had kunnen plaatsen", klinkt het onder meer, wat dus net niet gebeurde. Al kocht de trainer, die Paintsil een tijdje terug al zelf vanonder het stof haalde, op die manier mogelijk toch weer wat krediet bij zijn bestuur.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Van den Brom bewees dat hij het tij nog kan keren

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

164
164
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

48
48
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

37
37
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

258
258
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

360
360
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

292
292
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

406
406
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

635
635
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

785
785
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

510
510
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1238
1238
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

795
795
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

452
452
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1127
1127
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

228
228
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

156
156
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

674
674
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

927
927
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1540
1540

Meer sportnieuws