Gooit Kompany zijn elftal straks weer om?

door
Gooit Kompany zijn elftal straks weer om?

Vincent Kompany had dinsdag in Seraing weer de nodige verrassingen in petto in zijn basiself. Zo stond plots Marco Kana nog eens in het elftal, terwijl ook Yari Verschaeren weer in de ploeg kwam. De trainer stapte in zijn laatste matchen ook weer terug naar zijn 4-4-2-opstelling, terwijl hij het daarvoor een aantal matchen geprobeerd had met een 4-3-3 met Zirkzee, Kouamé en Raman in de aanval.


Na zowat anderhalf jaar lijkt de 35-jarige dus nog steeds zoekende te zijn naar het beste recept voor zijn ploeg. De vele wissels, zowel qua spelerskeuze als opstelling, deden de voorbije maanden ook bij fans al heel wat wenkbrauwen fronsen. Maar mogelijk gaat het om een bewuste strategie van Kompany, zo oppert ex-trainer Ariël Jacobs nu.

"Ik weet het niet, maar ik heb het gevoel dat Kompany bewust veel wisselt om iedereen bij de zaak te houden", oppert de voormalige Anderlecht-coach bij Sporza, die stelt dat Kompany wel vaste principes hanteert. "Maar de spelsystemen en namen veranderen wel afhankelijk van de tegenstander en de score bijvoorbeeld. In dat opzicht vind ik het niet zo onlogisch dat Kompany vaak wisselt en ik zal ook niet verrast zijn als hij het volgend weekend opnieuw doet na een zware bekermatch."

JONGEREN
Het zijn vaak vooral de eigen jongeren die het slachtoffer zijn van het vele gewissel van Kompany. Spelers als Verschaeren, Amuzu en Ait El Hadj pendelen dit seizoen bijvoorbeeld voortdurend tussen bank en basis. De kans lijkt groot dat zondag tegen Zulte Waregem Kompany weer met hen zal gaan schuiven, terwijl ook bijvoorbeeld een Olsson, die in Seraing rust kreeg, weer zal terugkeren. Dat zou dan weer ten koste gaan van Kana.

LEES OOK: Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Moet Kompany minder veranderen?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

60
60
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

48
48
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

157
157
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

54
54
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

61
61
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

56
56
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

145
145
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

324
324
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

206
206
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

257
257
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

90
90
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

93
93
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

354
354
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

168
168
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

279
279
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

681
681
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

539
539
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

151
151
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

166
166

Meer sportnieuws