Club Brugge maakt fors statement: "Mentaal enorm sterk"

419 stemmen
Club Brugge maakt fors statement:

Club Brugge heeft de sluimerende crisis op enkele dagen tijd helemaal van zich afgespeeld. Blauw-Zwart behaalde woensdagavond een plaats in de kwartfinales van de Croky Cup door KRC Genk opnieuw over de knie te leggen. Een spectaculaire strijd werd uiteindelijk beslist na strafschoppen.


De Bruggelingen konden dus voor de tweede keer op nog geen week tijd een gigantische tik uitdelen aan één van zijn grootste concurrenten. Al moet gezegd dat Club niet zo'n grootse wedstrijd speelde. Over het algemeen was Racing de betere ploeg. Maar de West-Vlamingen hadden een reddende engel in de vorm van Charles De Ketelaere, het jeugdproduct scoorde twee belangrijke kopbaldoelpunten. Bovendien toonden de mannen van coach Philippe Clement een pak veerkracht.

Ook Brandon Mechele zag zijn ploeg vooral op mentaal vlak uitblinken. "We speelden niet zo goed als afgelopen zondag, maar we zijn blijven vechten", klonk het op de clubwebstek. "Mentaal hebben we ons vandaag weer enorm sterk getoond. Het was niet altijd met mooi voetbal. De afgelopen weken werd ons een gebrek aan mentaliteit verweten, maar de laatste twee matchen hebben we getoond dat we het kunnen. Nu moeten we hier verder op bouwen de komende wedstrijden."

ZWAAR SCHEMA
Voor Club wordt het nu vooral zaak om zo snel mogelijk te recupereren. Zaterdag wacht alweer een verplaatsing naar Seraing en dinsdag is er de bepalende slotspeeldag in de Champions League. "We zijn nu nog in de running voor verschillende doelen, we willen die dubbel proberen halen. De wedstrijd van afgelopen zondag was fysiek zwaar met tien waardoor het vandaag ook moeilijker was, maar we waren er klaar voor", aldus Mechele.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Club blijft de topfavoriet voor de titel ...

Meest recent

'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

9
9
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

54
54
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

140
140
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

43
43
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

40
40
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

181
181
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

71
71
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

256
256
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

202
202
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

62
62
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

463
463
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

60
60
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

163
163
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

280
280
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

61
61
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

156
156
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

277
277
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

44
44
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

64
64
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

76
76
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

127
127
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

111
111
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

40
40
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

241
241

Meer sportnieuws