Club Brugge maakt fors statement: "Mentaal enorm sterk"

door
Club Brugge maakt fors statement:

Club Brugge heeft de sluimerende crisis op enkele dagen tijd helemaal van zich afgespeeld. Blauw-Zwart behaalde woensdagavond een plaats in de kwartfinales van de Croky Cup door KRC Genk opnieuw over de knie te leggen. Een spectaculaire strijd werd uiteindelijk beslist na strafschoppen.


De Bruggelingen konden dus voor de tweede keer op nog geen week tijd een gigantische tik uitdelen aan één van zijn grootste concurrenten. Al moet gezegd dat Club niet zo'n grootse wedstrijd speelde. Over het algemeen was Racing de betere ploeg. Maar de West-Vlamingen hadden een reddende engel in de vorm van Charles De Ketelaere, het jeugdproduct scoorde twee belangrijke kopbaldoelpunten. Bovendien toonden de mannen van coach Philippe Clement een pak veerkracht.

Ook Brandon Mechele zag zijn ploeg vooral op mentaal vlak uitblinken. "We speelden niet zo goed als afgelopen zondag, maar we zijn blijven vechten", klonk het op de clubwebstek. "Mentaal hebben we ons vandaag weer enorm sterk getoond. Het was niet altijd met mooi voetbal. De afgelopen weken werd ons een gebrek aan mentaliteit verweten, maar de laatste twee matchen hebben we getoond dat we het kunnen. Nu moeten we hier verder op bouwen de komende wedstrijden."

ZWAAR SCHEMA
Voor Club wordt het nu vooral zaak om zo snel mogelijk te recupereren. Zaterdag wacht alweer een verplaatsing naar Seraing en dinsdag is er de bepalende slotspeeldag in de Champions League. "We zijn nu nog in de running voor verschillende doelen, we willen die dubbel proberen halen. De wedstrijd van afgelopen zondag was fysiek zwaar met tien waardoor het vandaag ook moeilijker was, maar we waren er klaar voor", aldus Mechele.

LEES OOK: Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

Club blijft de topfavoriet voor de titel ...

Meest recent

'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

6
6
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

39
39
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

35
35
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

84
84
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

182
182
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

110
110
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

70
70
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

181
181
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

68
68
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

75
75
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

70
70
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

139
139
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

175
175
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

367
367
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

224
224
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

112
112
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

271
271
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

95
95
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

98
98
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

374
374
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

173
173
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

293
293
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

705
705

Meer sportnieuws