'Ronaldo niet te spreken na Ballon d'Or Messi'

189 stemmen
'Ronaldo niet te spreken na Ballon d'Or Messi'

Lionel Messi werd maandagavond beloond met de Ballon d'Or, de trofee voor beste voetballer van het voorbije kalenderjaar. Het was alweer de zevende keer dat de Argentijnse grootmeester met deze prijs aan de haal ging. Maar zelden kwam er zoveel kritiek op zijn overwinning in de verkiezing.


In de eerste helft van 2021 was Messi weliswaar uitstekend, met onder meer de eindzege in de Copa del Rey en de Copa America. Maar in het tweede deel van het kalenderjaar bleef hij ver onder zijn gewenste niveau. Runner-up Robert Lewandowski presteert dan weer al twee volle jaren op een waanzinnig niveau. Er werden dan ook heel wat bedenkingen geplaatst bij de overwinning van Messi. Ook zijn eeuwige rivaal Cristiano Ronaldo was blijkbaar niet tevreden met de uitslag.

Op één van zijn fan-accounts op Instagram werd namelijk een kritische post geplaatst over de uitslag van de Ballon d'Or. "Als Cristiano de Gouden Bal wil winnen, moet hij 300% onbetwistbaar zijn. Anders vinden ze wel een manier om hem de prijs af te pakken. Bij Messi is het het tegenovergestelde. Hij kan een onopvallend seizoen spelen en toch nog winnen. Dit is diefstal. Een schande", klonk het onder meer. Die bewuste post werd vervolgens geliket door het officiële account van CR7.

'FACTOS'
Ronaldo zette er ook een reactie bij. "Feiten", waar hij ook een emoticon van een duimpje en starende ogen. Of de Portugees deze reactie zelf plaatste valt te betwijfelen. Zijn account wordt ongetwijfeld beheerd door een social media-manager. Maar dat de reactie, die inmiddels werd opgepikt door heel wat traditionele media, niet meteen verwijderd werd is wel veelzeggend. CR7 werd zelf overigens zesde in de verkiezing, zijn laagste notering in vele jaren tijd.

LEES OOK: Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Ronaldo verdiende een hogere notering ...

Meest recent

Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

53
53
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

124
124
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

287
287
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

18
18
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

91
91
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

75
75
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

518
518
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

572
572
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

76
76
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

639
639
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

278
278
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

110
110
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

945
945
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

881
881
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

157
157
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

329
329
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

141
141
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

635
635
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

206
206
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

143
143
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

934
934
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

364
364
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

800
800
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

622
622
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

941
941

Meer sportnieuws