Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

door
Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

In de Croky Cup worden woensdagavond het merendeel van de 1/8ste finales afgewerkt. In navolging van RSC Anderlecht heeft ook KAS Eupen zich geplaatst voor de kwartfinales na verlengingen tegen Zulte Waregem. Westerlo, dat in de vorige ronde nog Antwerp uitschakelde, gaf in de slotminuten alles uit handen tegen OH Leuven.


EUPEN - ZULTE WAREGEM: 3-2 (n.v.)
Rekening houdend met de verre verplaatsing van de West-Vlamingen, begonnen beide ploegen er om 18u al aan. En dat vroege aanvangsuur leek vooral de bezoekers te inspireren. Kutesa liet de openingstreffer eerst nog onbegrijpelijk liggen, maar niet veel later zorgde Gano dan toch voor de 0-1. Vervolgens nam Eupen het laken over, maar dankzij de tweede treffer kon Essevee op een comfortabele voorsprong gaan rusten.

Al bleek 'comfortabel' een relatief begrip. Zulte Waregem liet tot twee keer toe de kans op de 0-3 liggen en kreeg vervolgens het deksel op de neus. Prevljak profiteerde tot twee keer toe van een minder moment bij Bossut en zo kwamen de bordjes weer in evenwicht. Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden en daarin trapte Prevljak de Panda's met zijn derde van de avond naar de kwartfinales.

WESTERLO - OH LEUVEN: 2-3
De leider in 1B had in de vorige ronde dus al de scalp van Antwerp veroverd en ging thuis op zoek naar een tweede stunt. Na 17 minuten nam de partij echter een bijzondere wending. Wegens een venijnig opstootje kregen Mabea en Mercier allebei rood van scheidsrechter Smet. Beide teams moesten dus met een mannetje minder verder. Westerlo ging daar het best mee om: Remmer zette met een fraai doelpunt de 1-0-ruststand op het bord.

OHL liet zich echter niet zomaar doen. Na enkele goede kansen aan beide zijden, maakte man in vorm De Norre er weer 1-1 van. Niet veel later kon het thuispubliek echter opnieuw juichen dankzij Bernat. Zijn ploegmaat Foster liet het vervolgens na om de wedstrijd op slot te doen en dus kregen we een spannende slotfase. Daarin liep het helemaal fout voor Westerlo.

Zo maakte Schrijvers alsnog gelijk en diep in de extra tijd diende Maertens de Kemphanen de doodsteek toe. Het bekersprookje van Westerlo zit er dus op, de ploeg van coach De Roeck kan zich volledig gaan toeleggen op de titelstrijd in 1B.

LEES OOK: Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Westerlo hoort thuis in 1A ...

Meest recent

Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

13
13
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

37
37
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

72
72
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

128
128
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

220
220
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

279
279
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

105
105
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

88
88
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

184
184
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

556
556
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

207
207
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

754
754
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

204
204
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

132
132
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

165
165
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

247
247
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

672
672
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

73
73
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

391
391
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

338
338
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

188
188
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

442
442
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

207
207
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

75
75
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56

Meer sportnieuws