Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

143 stemmen
Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

In de Croky Cup worden woensdagavond het merendeel van de 1/8ste finales afgewerkt. In navolging van RSC Anderlecht heeft ook KAS Eupen zich geplaatst voor de kwartfinales na verlengingen tegen Zulte Waregem. Westerlo, dat in de vorige ronde nog Antwerp uitschakelde, gaf in de slotminuten alles uit handen tegen OH Leuven.


EUPEN - ZULTE WAREGEM: 3-2 (n.v.)
Rekening houdend met de verre verplaatsing van de West-Vlamingen, begonnen beide ploegen er om 18u al aan. En dat vroege aanvangsuur leek vooral de bezoekers te inspireren. Kutesa liet de openingstreffer eerst nog onbegrijpelijk liggen, maar niet veel later zorgde Gano dan toch voor de 0-1. Vervolgens nam Eupen het laken over, maar dankzij de tweede treffer kon Essevee op een comfortabele voorsprong gaan rusten.

Al bleek 'comfortabel' een relatief begrip. Zulte Waregem liet tot twee keer toe de kans op de 0-3 liggen en kreeg vervolgens het deksel op de neus. Prevljak profiteerde tot twee keer toe van een minder moment bij Bossut en zo kwamen de bordjes weer in evenwicht. Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden en daarin trapte Prevljak de Panda's met zijn derde van de avond naar de kwartfinales.

WESTERLO - OH LEUVEN: 2-3
De leider in 1B had in de vorige ronde dus al de scalp van Antwerp veroverd en ging thuis op zoek naar een tweede stunt. Na 17 minuten nam de partij echter een bijzondere wending. Wegens een venijnig opstootje kregen Mabea en Mercier allebei rood van scheidsrechter Smet. Beide teams moesten dus met een mannetje minder verder. Westerlo ging daar het best mee om: Remmer zette met een fraai doelpunt de 1-0-ruststand op het bord.

OHL liet zich echter niet zomaar doen. Na enkele goede kansen aan beide zijden, maakte man in vorm De Norre er weer 1-1 van. Niet veel later kon het thuispubliek echter opnieuw juichen dankzij Bernat. Zijn ploegmaat Foster liet het vervolgens na om de wedstrijd op slot te doen en dus kregen we een spannende slotfase. Daarin liep het helemaal fout voor Westerlo.

Zo maakte Schrijvers alsnog gelijk en diep in de extra tijd diende Maertens de Kemphanen de doodsteek toe. Het bekersprookje van Westerlo zit er dus op, de ploeg van coach De Roeck kan zich volledig gaan toeleggen op de titelstrijd in 1B.

LEES OOK: Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

🚀

Westerlo hoort thuis in 1A ...

Meest recent

‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

9
9
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

39
39
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

48
48
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

211
211
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

36
36
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

582
582
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

151
151
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

280
280
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

101
101
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

671
671
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

277
277
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

592
592
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

825
825
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

85
85
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

632
632
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

863
863
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

131
131
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

371
371
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

607
607
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

234
234
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

522
522
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

206
206
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

119
119
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

583
583
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

342
342

Meer sportnieuws