Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

door
Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

In de Croky Cup worden woensdagavond het merendeel van de 1/8ste finales afgewerkt. In navolging van RSC Anderlecht heeft ook KAS Eupen zich geplaatst voor de kwartfinales na verlengingen tegen Zulte Waregem. Westerlo, dat in de vorige ronde nog Antwerp uitschakelde, gaf in de slotminuten alles uit handen tegen OH Leuven.


EUPEN - ZULTE WAREGEM: 3-2 (n.v.)
Rekening houdend met de verre verplaatsing van de West-Vlamingen, begonnen beide ploegen er om 18u al aan. En dat vroege aanvangsuur leek vooral de bezoekers te inspireren. Kutesa liet de openingstreffer eerst nog onbegrijpelijk liggen, maar niet veel later zorgde Gano dan toch voor de 0-1. Vervolgens nam Eupen het laken over, maar dankzij de tweede treffer kon Essevee op een comfortabele voorsprong gaan rusten.

Al bleek 'comfortabel' een relatief begrip. Zulte Waregem liet tot twee keer toe de kans op de 0-3 liggen en kreeg vervolgens het deksel op de neus. Prevljak profiteerde tot twee keer toe van een minder moment bij Bossut en zo kwamen de bordjes weer in evenwicht. Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden en daarin trapte Prevljak de Panda's met zijn derde van de avond naar de kwartfinales.

WESTERLO - OH LEUVEN: 2-3
De leider in 1B had in de vorige ronde dus al de scalp van Antwerp veroverd en ging thuis op zoek naar een tweede stunt. Na 17 minuten nam de partij echter een bijzondere wending. Wegens een venijnig opstootje kregen Mabea en Mercier allebei rood van scheidsrechter Smet. Beide teams moesten dus met een mannetje minder verder. Westerlo ging daar het best mee om: Remmer zette met een fraai doelpunt de 1-0-ruststand op het bord.

OHL liet zich echter niet zomaar doen. Na enkele goede kansen aan beide zijden, maakte man in vorm De Norre er weer 1-1 van. Niet veel later kon het thuispubliek echter opnieuw juichen dankzij Bernat. Zijn ploegmaat Foster liet het vervolgens na om de wedstrijd op slot te doen en dus kregen we een spannende slotfase. Daarin liep het helemaal fout voor Westerlo.

Zo maakte Schrijvers alsnog gelijk en diep in de extra tijd diende Maertens de Kemphanen de doodsteek toe. Het bekersprookje van Westerlo zit er dus op, de ploeg van coach De Roeck kan zich volledig gaan toeleggen op de titelstrijd in 1B.

LEES OOK: Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Westerlo hoort thuis in 1A ...

Meest recent

'Anderlecht zoekt coach: verrassende naam op shortlist'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

96
96
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

134
134
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

51
51
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

78
78
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

168
168
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

61
61
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

793
793
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

56
56
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

26
26
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

82
82
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

472
472
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

116
116
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

406
406
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

146
146
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

187
187
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

325
325
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

99
99
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

127
127
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

182
182
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

40
40
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

208
208
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

242
242
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1267
1267

Meer sportnieuws