Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

143
Hattrick nekt Zulte Waregem, zuur einde voor Westerlo

In de Croky Cup worden woensdagavond het merendeel van de 1/8ste finales afgewerkt. In navolging van RSC Anderlecht heeft ook KAS Eupen zich geplaatst voor de kwartfinales na verlengingen tegen Zulte Waregem. Westerlo, dat in de vorige ronde nog Antwerp uitschakelde, gaf in de slotminuten alles uit handen tegen OH Leuven.


EUPEN - ZULTE WAREGEM: 3-2 (n.v.)
Rekening houdend met de verre verplaatsing van de West-Vlamingen, begonnen beide ploegen er om 18u al aan. En dat vroege aanvangsuur leek vooral de bezoekers te inspireren. Kutesa liet de openingstreffer eerst nog onbegrijpelijk liggen, maar niet veel later zorgde Gano dan toch voor de 0-1. Vervolgens nam Eupen het laken over, maar dankzij de tweede treffer kon Essevee op een comfortabele voorsprong gaan rusten.

Al bleek 'comfortabel' een relatief begrip. Zulte Waregem liet tot twee keer toe de kans op de 0-3 liggen en kreeg vervolgens het deksel op de neus. Prevljak profiteerde tot twee keer toe van een minder moment bij Bossut en zo kwamen de bordjes weer in evenwicht. Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden en daarin trapte Prevljak de Panda's met zijn derde van de avond naar de kwartfinales.

WESTERLO - OH LEUVEN: 2-3
De leider in 1B had in de vorige ronde dus al de scalp van Antwerp veroverd en ging thuis op zoek naar een tweede stunt. Na 17 minuten nam de partij echter een bijzondere wending. Wegens een venijnig opstootje kregen Mabea en Mercier allebei rood van scheidsrechter Smet. Beide teams moesten dus met een mannetje minder verder. Westerlo ging daar het best mee om: Remmer zette met een fraai doelpunt de 1-0-ruststand op het bord.

OHL liet zich echter niet zomaar doen. Na enkele goede kansen aan beide zijden, maakte man in vorm De Norre er weer 1-1 van. Niet veel later kon het thuispubliek echter opnieuw juichen dankzij Bernat. Zijn ploegmaat Foster liet het vervolgens na om de wedstrijd op slot te doen en dus kregen we een spannende slotfase. Daarin liep het helemaal fout voor Westerlo.

Zo maakte Schrijvers alsnog gelijk en diep in de extra tijd diende Maertens de Kemphanen de doodsteek toe. Het bekersprookje van Westerlo zit er dus op, de ploeg van coach De Roeck kan zich volledig gaan toeleggen op de titelstrijd in 1B.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Westerlo hoort thuis in 1A ...

Meest recent

Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

1
1
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

26
26
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

98
98
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

147
147
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

25
25
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

175
175
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

44
44
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

26
26
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

110
110
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

109
109
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

64
64
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

49
49
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

53
53
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

331
331
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

51
51
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

142
142
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

148
148
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

180
180
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

388
388
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1077
1077

Meer sportnieuws