'Lewandowski krijgt alsnog de Gouden Bal'

1550 stemmen
'Lewandowski krijgt alsnog de Gouden Bal'

Maandag mocht Lionel Messi de Gouden Bal editie 2021 in ontvangst nemen. De Argentijnse ster van Paris Saint-Germain werd al voor de zevende keer in zijn carrière in de bloemetjes gezet omwille van zijn prestaties van het voorbije jaar, waarin hij met FC Barcelona de Copa del Rey en met Argentinië de Copa America in de wacht sleepte. De verkiezing werd echter op groot onbegrip onthaald.


Velen vonden immers dat er andere spelers waren die de trofee meer verdiend hadden. Vooral Robert Lewandowski had de trofee meer verdiend, iets wat ook vele toppers uit de voetbalwereld beaamden. De Gouden Bal blijft zo een lege plek op het palmares van de Poolse prijsschutter, want ook vorig jaar greep hij naast de prijs. Toen leek winst een zekerheid te zijn, maar organisator France Football besliste om de trofee omwille van de coronapandemie uitzonderlijk niet uit te reiken.

Maar wie weet mag de spits van Bayern straks alsnog de felbegeerde trofee in ontvangst nemen. Bij France Football denken ze er immers serieus over na om de prijs voor 2020 alsnog met terugwerkende kracht aan Lewandowski toe te gaan kennen. Al tonen ze wel nog voorbehoud bij de manier waarop dat zou moeten gaan gebeuren.

HISTORIE RESPECTEREN
"We kunnen erover nadenken", geeft hoofdredacteur Pascal Ferré, die onthuld zelf ook voor Lewandowski gestemd te hebben, aan bij Watson. "Al weten we natuurlijk nooit of hij de prijs toen echt gewonnen zou hebben, omdat er niet gestemd werd. Maar om eerlijk te zijn: hij zou wel een grote kans gemaakt hebben. Ik denk dat we geen overhaaste beslissing moeten nemen. We nemen de optie serieus, maar moeten ook de historie van de Ballon d’Or respecteren, een prijs die is gebaseerd op het aantal stemmen die spelers krijgen."

LEES OOK: Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Moet hij nog de Gouden Bal 2020 krijgen?

Meest recent

Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

10
10
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

41
41
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

104
104
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

154
154
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

157
157
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

436
436
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

33
33
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

228
228
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

198
198
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

299
299
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

186
186
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

134
134
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

197
197
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

146
146
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

58
58
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

572
572
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

268
268
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

104
104
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

217
217
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

488
488
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

389
389
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

71
71

Meer sportnieuws