'Lewandowski krijgt alsnog de Gouden Bal'

door
'Lewandowski krijgt alsnog de Gouden Bal'

Maandag mocht Lionel Messi de Gouden Bal editie 2021 in ontvangst nemen. De Argentijnse ster van Paris Saint-Germain werd al voor de zevende keer in zijn carrière in de bloemetjes gezet omwille van zijn prestaties van het voorbije jaar, waarin hij met FC Barcelona de Copa del Rey en met Argentinië de Copa America in de wacht sleepte. De verkiezing werd echter op groot onbegrip onthaald.


Velen vonden immers dat er andere spelers waren die de trofee meer verdiend hadden. Vooral Robert Lewandowski had de trofee meer verdiend, iets wat ook vele toppers uit de voetbalwereld beaamden. De Gouden Bal blijft zo een lege plek op het palmares van de Poolse prijsschutter, want ook vorig jaar greep hij naast de prijs. Toen leek winst een zekerheid te zijn, maar organisator France Football besliste om de trofee omwille van de coronapandemie uitzonderlijk niet uit te reiken.

Maar wie weet mag de spits van Bayern straks alsnog de felbegeerde trofee in ontvangst nemen. Bij France Football denken ze er immers serieus over na om de prijs voor 2020 alsnog met terugwerkende kracht aan Lewandowski toe te gaan kennen. Al tonen ze wel nog voorbehoud bij de manier waarop dat zou moeten gaan gebeuren.

HISTORIE RESPECTEREN
"We kunnen erover nadenken", geeft hoofdredacteur Pascal Ferré, die onthuld zelf ook voor Lewandowski gestemd te hebben, aan bij Watson. "Al weten we natuurlijk nooit of hij de prijs toen echt gewonnen zou hebben, omdat er niet gestemd werd. Maar om eerlijk te zijn: hij zou wel een grote kans gemaakt hebben. Ik denk dat we geen overhaaste beslissing moeten nemen. We nemen de optie serieus, maar moeten ook de historie van de Ballon d’Or respecteren, een prijs die is gebaseerd op het aantal stemmen die spelers krijgen."

LEES OOK: Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Moet hij nog de Gouden Bal 2020 krijgen?

Meest recent

Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

3
3
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

26
26
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

249
249
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

82
82
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

89
89
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

112
112
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

328
328
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

163
163
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

105
105
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

703
703
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

813
813
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

422
422
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

97
97
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

409
409
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

741
741
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

140
140
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

736
736
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

199
199
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

201
201
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

438
438
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

210
210
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

366
366
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

448
448
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

269
269

Meer sportnieuws