Kana zet Kompany met rug tegen de muur

371
Kana zet Kompany met rug tegen de muur

RSC Anderlecht mag zich opmaken voor de kwartfinales van de Croky Cup. De Brusselaars speelden dinsdagavond in moeilijke omstandigheden 3-3-gelijk op het veld van Seraing, maar haalden het uiteindelijk na strafschoppen. Het werd geen topwedstrijd van Paars-Wit, toch konden enkele spelers zich onderscheiden.


Hoewel de beker dit seizoen een uitgesproken doel is voor de recordkampioen, liet coach Vincent Kompany één van zijn vaste steunpilaren uit de selectie. Kristoffer Olsson kreeg na een moordend wedstrijdschema immers rust en maakte de verplaatsing niet mee. Zijn plaats werd voor de gelegenheid ingenomen door Marco Kana. Opvallend gezien de jonkie dit seizoen nog maar één keer in actie was gekomen bij de A-ploeg. Zo mocht hij in augustus één helft meedoen in de overbodige terugmatch tegen KF Laçi.

Sindsdien werd Kana telkens genegeerd door Kompany, maar dat zal in de toekomst niet meer zo evident worden voor de trainer. De 19-jarige middenvelder/verdediger speelde immers een meer dan behoorlijke wedstrijd. Zijn start was ietwat moeizaam, net zoals de rest van zijn ploeg. Vervolgens herpakte Kana zich echter op gepaste wijze. Hij blonk uit op fysiek vlak en was ook technisch sterk. Bovendien vormde hij een goede combinatie met Josh Cullen.

ÉCHTE KANS
Volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, is het dan ook tijd dat Kana weer een échte kans krijgt om zich te bewijzen bij de grote jongens. "Na zijn debuut is hij van het voorplan verdwenen en vorig seizoen startte hij in slechts 4 matchen. Is dit niet hét moment om hem definitief te herlanceren? Als de supporters mochten beslissen, kenden we het antwoord al", klinkt het. In ieder geval zou het voor Olsson en Cullen, die nagenoeg alles moeten spelen, geen slechte zaak zijn om rechtstreekse vervanger achter zich te hebben.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Kana moet weer meer speeltijd krijgen ...

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

12
12
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

9
9
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

37
37
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

27
27
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

13
13
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

27
27
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

93
93
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

32
32
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

63
63
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

269
269
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

409
409
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

117
117
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

283
283
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

147
147
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

122
122
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

529
529
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

594
594
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

793
793
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

80
80
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

682
682

Meer sportnieuws