Kana zet Kompany met rug tegen de muur

door
Kana zet Kompany met rug tegen de muur

RSC Anderlecht mag zich opmaken voor de kwartfinales van de Croky Cup. De Brusselaars speelden dinsdagavond in moeilijke omstandigheden 3-3-gelijk op het veld van Seraing, maar haalden het uiteindelijk na strafschoppen. Het werd geen topwedstrijd van Paars-Wit, toch konden enkele spelers zich onderscheiden.


Hoewel de beker dit seizoen een uitgesproken doel is voor de recordkampioen, liet coach Vincent Kompany één van zijn vaste steunpilaren uit de selectie. Kristoffer Olsson kreeg na een moordend wedstrijdschema immers rust en maakte de verplaatsing niet mee. Zijn plaats werd voor de gelegenheid ingenomen door Marco Kana. Opvallend gezien de jonkie dit seizoen nog maar één keer in actie was gekomen bij de A-ploeg. Zo mocht hij in augustus één helft meedoen in de overbodige terugmatch tegen KF Laçi.

Sindsdien werd Kana telkens genegeerd door Kompany, maar dat zal in de toekomst niet meer zo evident worden voor de trainer. De 19-jarige middenvelder/verdediger speelde immers een meer dan behoorlijke wedstrijd. Zijn start was ietwat moeizaam, net zoals de rest van zijn ploeg. Vervolgens herpakte Kana zich echter op gepaste wijze. Hij blonk uit op fysiek vlak en was ook technisch sterk. Bovendien vormde hij een goede combinatie met Josh Cullen.

ÉCHTE KANS
Volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, is het dan ook tijd dat Kana weer een échte kans krijgt om zich te bewijzen bij de grote jongens. "Na zijn debuut is hij van het voorplan verdwenen en vorig seizoen startte hij in slechts 4 matchen. Is dit niet hét moment om hem definitief te herlanceren? Als de supporters mochten beslissen, kenden we het antwoord al", klinkt het. In ieder geval zou het voor Olsson en Cullen, die nagenoeg alles moeten spelen, geen slechte zaak zijn om rechtstreekse vervanger achter zich te hebben.

LEES OOK: Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

Kana moet weer meer speeltijd krijgen ...

Meest recent

'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

13
13
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

29
29
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

29
29
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

145
145
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

129
129
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

233
233
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

490
490
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

337
337
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

185
185
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

290
290
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

177
177
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

479
479
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

221
221
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

161
161
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

40
40
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

163
163
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

385
385
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

103
103
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

375
375
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

76
76
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1060
1060
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

545
545
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

79
79
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

645
645

Meer sportnieuws