Kana zet Kompany met rug tegen de muur

door
Kana zet Kompany met rug tegen de muur

RSC Anderlecht mag zich opmaken voor de kwartfinales van de Croky Cup. De Brusselaars speelden dinsdagavond in moeilijke omstandigheden 3-3-gelijk op het veld van Seraing, maar haalden het uiteindelijk na strafschoppen. Het werd geen topwedstrijd van Paars-Wit, toch konden enkele spelers zich onderscheiden.


Hoewel de beker dit seizoen een uitgesproken doel is voor de recordkampioen, liet coach Vincent Kompany één van zijn vaste steunpilaren uit de selectie. Kristoffer Olsson kreeg na een moordend wedstrijdschema immers rust en maakte de verplaatsing niet mee. Zijn plaats werd voor de gelegenheid ingenomen door Marco Kana. Opvallend gezien de jonkie dit seizoen nog maar één keer in actie was gekomen bij de A-ploeg. Zo mocht hij in augustus één helft meedoen in de overbodige terugmatch tegen KF Laçi.

Sindsdien werd Kana telkens genegeerd door Kompany, maar dat zal in de toekomst niet meer zo evident worden voor de trainer. De 19-jarige middenvelder/verdediger speelde immers een meer dan behoorlijke wedstrijd. Zijn start was ietwat moeizaam, net zoals de rest van zijn ploeg. Vervolgens herpakte Kana zich echter op gepaste wijze. Hij blonk uit op fysiek vlak en was ook technisch sterk. Bovendien vormde hij een goede combinatie met Josh Cullen.

ÉCHTE KANS
Volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, is het dan ook tijd dat Kana weer een échte kans krijgt om zich te bewijzen bij de grote jongens. "Na zijn debuut is hij van het voorplan verdwenen en vorig seizoen startte hij in slechts 4 matchen. Is dit niet hét moment om hem definitief te herlanceren? Als de supporters mochten beslissen, kenden we het antwoord al", klinkt het. In ieder geval zou het voor Olsson en Cullen, die nagenoeg alles moeten spelen, geen slechte zaak zijn om rechtstreekse vervanger achter zich te hebben.

LEES OOK: Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

Kana moet weer meer speeltijd krijgen ...

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

39
39
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

20
20
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

79
79
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

261
261
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

102
102
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

120
120
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

212
212
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

547
547
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

224
224
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

301
301
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

294
294
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

353
353
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

90
90
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

758
758
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

174
174
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

541
541
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

169
169
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

346
346
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

184
184
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

179
179
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

401
401
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

611
611
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

131
131
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

751
751

Meer sportnieuws