Kana zet Kompany met rug tegen de muur

371 stemmen
Kana zet Kompany met rug tegen de muur

RSC Anderlecht mag zich opmaken voor de kwartfinales van de Croky Cup. De Brusselaars speelden dinsdagavond in moeilijke omstandigheden 3-3-gelijk op het veld van Seraing, maar haalden het uiteindelijk na strafschoppen. Het werd geen topwedstrijd van Paars-Wit, toch konden enkele spelers zich onderscheiden.


Hoewel de beker dit seizoen een uitgesproken doel is voor de recordkampioen, liet coach Vincent Kompany één van zijn vaste steunpilaren uit de selectie. Kristoffer Olsson kreeg na een moordend wedstrijdschema immers rust en maakte de verplaatsing niet mee. Zijn plaats werd voor de gelegenheid ingenomen door Marco Kana. Opvallend gezien de jonkie dit seizoen nog maar één keer in actie was gekomen bij de A-ploeg. Zo mocht hij in augustus één helft meedoen in de overbodige terugmatch tegen KF Laçi.

Sindsdien werd Kana telkens genegeerd door Kompany, maar dat zal in de toekomst niet meer zo evident worden voor de trainer. De 19-jarige middenvelder/verdediger speelde immers een meer dan behoorlijke wedstrijd. Zijn start was ietwat moeizaam, net zoals de rest van zijn ploeg. Vervolgens herpakte Kana zich echter op gepaste wijze. Hij blonk uit op fysiek vlak en was ook technisch sterk. Bovendien vormde hij een goede combinatie met Josh Cullen.

ÉCHTE KANS
Volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, is het dan ook tijd dat Kana weer een échte kans krijgt om zich te bewijzen bij de grote jongens. "Na zijn debuut is hij van het voorplan verdwenen en vorig seizoen startte hij in slechts 4 matchen. Is dit niet hét moment om hem definitief te herlanceren? Als de supporters mochten beslissen, kenden we het antwoord al", klinkt het. In ieder geval zou het voor Olsson en Cullen, die nagenoeg alles moeten spelen, geen slechte zaak zijn om rechtstreekse vervanger achter zich te hebben.

LEES OOK: Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

Kana moet weer meer speeltijd krijgen ...

Meest recent

‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

0
0
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

40
40
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

71
71
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

299
299
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

286
286
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

358
358
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

91
91
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

305
305
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

463
463
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

85
85
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

426
426
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

365
365
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

173
173
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

885
885
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

296
296
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

641
641
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

113
113
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

219
219
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

88
88
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

87
87
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

38
38
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

87
87
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

647
647
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

97
97
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

103
103

Meer sportnieuws