Kana zet Kompany met rug tegen de muur

door
Kana zet Kompany met rug tegen de muur

RSC Anderlecht mag zich opmaken voor de kwartfinales van de Croky Cup. De Brusselaars speelden dinsdagavond in moeilijke omstandigheden 3-3-gelijk op het veld van Seraing, maar haalden het uiteindelijk na strafschoppen. Het werd geen topwedstrijd van Paars-Wit, toch konden enkele spelers zich onderscheiden.


Hoewel de beker dit seizoen een uitgesproken doel is voor de recordkampioen, liet coach Vincent Kompany één van zijn vaste steunpilaren uit de selectie. Kristoffer Olsson kreeg na een moordend wedstrijdschema immers rust en maakte de verplaatsing niet mee. Zijn plaats werd voor de gelegenheid ingenomen door Marco Kana. Opvallend gezien de jonkie dit seizoen nog maar één keer in actie was gekomen bij de A-ploeg. Zo mocht hij in augustus één helft meedoen in de overbodige terugmatch tegen KF Laçi.

Sindsdien werd Kana telkens genegeerd door Kompany, maar dat zal in de toekomst niet meer zo evident worden voor de trainer. De 19-jarige middenvelder/verdediger speelde immers een meer dan behoorlijke wedstrijd. Zijn start was ietwat moeizaam, net zoals de rest van zijn ploeg. Vervolgens herpakte Kana zich echter op gepaste wijze. Hij blonk uit op fysiek vlak en was ook technisch sterk. Bovendien vormde hij een goede combinatie met Josh Cullen.

ÉCHTE KANS
Volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, is het dan ook tijd dat Kana weer een échte kans krijgt om zich te bewijzen bij de grote jongens. "Na zijn debuut is hij van het voorplan verdwenen en vorig seizoen startte hij in slechts 4 matchen. Is dit niet hét moment om hem definitief te herlanceren? Als de supporters mochten beslissen, kenden we het antwoord al", klinkt het. In ieder geval zou het voor Olsson en Cullen, die nagenoeg alles moeten spelen, geen slechte zaak zijn om rechtstreekse vervanger achter zich te hebben.

LEES OOK: Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Kana moet weer meer speeltijd krijgen ...

Meest recent

'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

9
9
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

8
8
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

8
8
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

99
99
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

103
103
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

53
53
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

124
124
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

108
108
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

112
112
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

212
212
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

282
282
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

111
111
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

347
347
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

287
287
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

146
146
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

240
240
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

424
424
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

265
265
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

275
275
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

414
414
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

513
513
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

334
334
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

118
118

Meer sportnieuws