Vanlerberghe geeft reden voor Club Brugge-falen

395
Vanlerberghe geeft reden voor Club Brugge-falen

De nederlaag van afgelopen weekend tegen Cercle Brugge was een vervelende slipper, maar voorts kan KV Mechelen terugblikken op een erg fraai seizoen tot dusver. Ook op individueel vlak konden een aantal spelers indruk maken. Jordi Vanlerberghe heeft bijvoorbeeld een sterke periode achter de rug.


Door een lichte blessure moest hij afgelopen weekend forfait geven, maar voorts kwam het Mechelse jeugdproduct dit seizoen al in elke wedstrijd in actie. De laatste weken is hij zelfs uitgegroeid tot één van de vaste steunpilaren in de defensie. Indien de 25-jarige Vanlerberghe dit niveau kan vasthouden, zal hij ongetwijfeld ook de aandacht trekken van enkele grotere ploegen. Al was zijn eerste avontuur bij een topclub geen succes.

Op zijn 21ste transfereerde hij immers al naar Club Brugge, maar daar bleef een grote doorbraak uiteindelijk uit. In een uitgebreid interview met Sport/Voetbalmagazine geeft Vanlerberghe nu de oorzaken voor het falen bij Blauw-Zwart. Wat een belangrijke rol speelde, was het feit dat Blauw-Zwart in dat seizoen naast Europees voetbal greep. Hierdoor was het aantal matchen beperkt en werd het voor een jonge nieuwkomer sowieso moeilijk om speelminuten te vergaren.

STOPLAP
En ander belangrijk element, is dat het niet echt klikte met toenmalig coach Ivan Leko. Die bovendien niet meteen een geschikte positie vond voor Vanlerberghe. "Op training werd ik zowat overal geposteerd: rechtsvoor, linksachter, ik was echt een stoplap. Terwijl ik wel het gevoel had dat ik het niveau aankon", klinkt het. Uiteindelijk zou hij na een foutje tegen Standard definitief aan de kant worden geschoven. Toch geeft de speler aan dat hij zeker geen spijt heeft van de transfer, die een goede leerschool is gebleken.

LEES OOK: Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

Club heeft Vanlerberghe destijds te snel laten vallen ...

Meest recent

Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

9
9
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

131
131
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

73
73
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

8
8
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

153
153
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

41
41
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

188
188
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

121
121
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

113
113
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

225
225
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

48
48
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

125
125
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

375
375
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

103
103
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

486
486
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

110
110
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

291
291
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

386
386

Meer sportnieuws