"Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te spelen"

door

Onder het bewind van coach Xavi Hernandez wil FC Barcelona geleidelijk aan weer aanknopen met de absolute top van Europa. De Catalanen rekenen daarvoor op een pak jonge talenten, maar ook op enkele ervaren krachten. Zo blijft de inmiddels 34-jarige Gerard Piqué een belangrijke pion.


Ook onder Xavi staat de centrale verdediger doorgaans in de basisploeg. Bovendien is hij één van de grote leiders in de kleedkamer. En Piqué, die niet verlegen zit om een straffe uitspraak meer of minder, blijft een erg populair figuur bij de achterban van Barcelona. Die populariteit nam dinsdagavond alleen maar toe na zijn optreden in het Spaanse televisieprogramma El Hormiguero.

Zo werd Piqué gekscherend gevraagd naar wat er aan hem gegeven moet worden zodat hij voor aartsrivaal Real Madrid zou gaan spelen. "Niets, want dat is gewoon onmogelijk", reageerde de voormalige international. "Het eeuwige leven? Zelfs dat niet. Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te gaan spelen."

BROER MESSI
Naast zijn afkeer voor Real, kwam ook Lionel Messi ter sprake. Piqué was jarenlang ploegmaat van de Argentijnse grootmeester, tot die afgelopen zomer noodgedwongen moest vertrekken op Camp Nou. "Ik heb met hem de kleedkamer gedeeld al van toe ik 13 jaar was. Hij was bijna als een broer, dus zijn vertrek was zowel op sportief als op persoonlijk vlak erg moeilijk. Ons seizoen was ook niet goed begonnen en dat is deels omdat de beste speler ooit ons verlaten heeft."

LEES OOK: Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

🚀

Welke verdediger kon u de voorbije jaren het meest bekoren?

Meest recent

'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

6
6
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

50
50
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

40
40
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

66
66
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

28
28
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

172
172
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

180
180
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

148
148
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

310
310
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

253
253
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

128
128
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

141
141
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

167
167
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

373
373
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

205
205
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

127
127
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

149
149
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

116
116
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

190
190
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

63
63
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

132
132
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

397
397
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

162
162
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

234
234
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0

Meer sportnieuws