"Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te spelen"

714

Onder het bewind van coach Xavi Hernandez wil FC Barcelona geleidelijk aan weer aanknopen met de absolute top van Europa. De Catalanen rekenen daarvoor op een pak jonge talenten, maar ook op enkele ervaren krachten. Zo blijft de inmiddels 34-jarige Gerard Piqué een belangrijke pion.


Ook onder Xavi staat de centrale verdediger doorgaans in de basisploeg. Bovendien is hij één van de grote leiders in de kleedkamer. En Piqué, die niet verlegen zit om een straffe uitspraak meer of minder, blijft een erg populair figuur bij de achterban van Barcelona. Die populariteit nam dinsdagavond alleen maar toe na zijn optreden in het Spaanse televisieprogramma El Hormiguero.

Zo werd Piqué gekscherend gevraagd naar wat er aan hem gegeven moet worden zodat hij voor aartsrivaal Real Madrid zou gaan spelen. "Niets, want dat is gewoon onmogelijk", reageerde de voormalige international. "Het eeuwige leven? Zelfs dat niet. Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te gaan spelen."

BROER MESSI
Naast zijn afkeer voor Real, kwam ook Lionel Messi ter sprake. Piqué was jarenlang ploegmaat van de Argentijnse grootmeester, tot die afgelopen zomer noodgedwongen moest vertrekken op Camp Nou. "Ik heb met hem de kleedkamer gedeeld al van toe ik 13 jaar was. Hij was bijna als een broer, dus zijn vertrek was zowel op sportief als op persoonlijk vlak erg moeilijk. Ons seizoen was ook niet goed begonnen en dat is deels omdat de beste speler ooit ons verlaten heeft."

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Welke verdediger kon u de voorbije jaren het meest bekoren?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

4
4
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

51
51
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

65
65
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

17
17
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

128
128
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

63
63
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

170
170
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

155
155
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

234
234
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

188
188
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

232
232
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

395
395
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

189
189
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

190
190
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

164
164
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

142
142
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

77
77
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

216
216
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

135
135
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

78
78
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

35
35
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

320
320

Meer sportnieuws