"Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te spelen"

door

Onder het bewind van coach Xavi Hernandez wil FC Barcelona geleidelijk aan weer aanknopen met de absolute top van Europa. De Catalanen rekenen daarvoor op een pak jonge talenten, maar ook op enkele ervaren krachten. Zo blijft de inmiddels 34-jarige Gerard Piqué een belangrijke pion.


Ook onder Xavi staat de centrale verdediger doorgaans in de basisploeg. Bovendien is hij één van de grote leiders in de kleedkamer. En Piqué, die niet verlegen zit om een straffe uitspraak meer of minder, blijft een erg populair figuur bij de achterban van Barcelona. Die populariteit nam dinsdagavond alleen maar toe na zijn optreden in het Spaanse televisieprogramma El Hormiguero.

Zo werd Piqué gekscherend gevraagd naar wat er aan hem gegeven moet worden zodat hij voor aartsrivaal Real Madrid zou gaan spelen. "Niets, want dat is gewoon onmogelijk", reageerde de voormalige international. "Het eeuwige leven? Zelfs dat niet. Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te gaan spelen."

BROER MESSI
Naast zijn afkeer voor Real, kwam ook Lionel Messi ter sprake. Piqué was jarenlang ploegmaat van de Argentijnse grootmeester, tot die afgelopen zomer noodgedwongen moest vertrekken op Camp Nou. "Ik heb met hem de kleedkamer gedeeld al van toe ik 13 jaar was. Hij was bijna als een broer, dus zijn vertrek was zowel op sportief als op persoonlijk vlak erg moeilijk. Ons seizoen was ook niet goed begonnen en dat is deels omdat de beste speler ooit ons verlaten heeft."

LEES OOK: Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Welke verdediger kon u de voorbije jaren het meest bekoren?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

21
21
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

80
80
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

50
50
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

31
31
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

152
152
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

302
302
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

123
123
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

142
142
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

77
77
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

136
136
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

455
455
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

155
155
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

643
643
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

872
872
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

156
156
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

290
290
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

522
522
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

836
836
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

994
994
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

231
231
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws