"Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te spelen"

door

Onder het bewind van coach Xavi Hernandez wil FC Barcelona geleidelijk aan weer aanknopen met de absolute top van Europa. De Catalanen rekenen daarvoor op een pak jonge talenten, maar ook op enkele ervaren krachten. Zo blijft de inmiddels 34-jarige Gerard Piqué een belangrijke pion.


Ook onder Xavi staat de centrale verdediger doorgaans in de basisploeg. Bovendien is hij één van de grote leiders in de kleedkamer. En Piqué, die niet verlegen zit om een straffe uitspraak meer of minder, blijft een erg populair figuur bij de achterban van Barcelona. Die populariteit nam dinsdagavond alleen maar toe na zijn optreden in het Spaanse televisieprogramma El Hormiguero.

Zo werd Piqué gekscherend gevraagd naar wat er aan hem gegeven moet worden zodat hij voor aartsrivaal Real Madrid zou gaan spelen. "Niets, want dat is gewoon onmogelijk", reageerde de voormalige international. "Het eeuwige leven? Zelfs dat niet. Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te gaan spelen."

BROER MESSI
Naast zijn afkeer voor Real, kwam ook Lionel Messi ter sprake. Piqué was jarenlang ploegmaat van de Argentijnse grootmeester, tot die afgelopen zomer noodgedwongen moest vertrekken op Camp Nou. "Ik heb met hem de kleedkamer gedeeld al van toe ik 13 jaar was. Hij was bijna als een broer, dus zijn vertrek was zowel op sportief als op persoonlijk vlak erg moeilijk. Ons seizoen was ook niet goed begonnen en dat is deels omdat de beste speler ooit ons verlaten heeft."

LEES OOK: ‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Welke verdediger kon u de voorbije jaren het meest bekoren?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

16
16
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

9
9
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

318
318
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

32
32
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

39
39
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

235
235
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

53
53
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

290
290
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

350
350
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

49
49
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

156
156
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

129
129
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

78
78
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

266
266
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

51
51
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

118
118
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

306
306
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

229
229
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

296
296
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

696
696
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

157
157

Meer sportnieuws