"Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te spelen"

door

Onder het bewind van coach Xavi Hernandez wil FC Barcelona geleidelijk aan weer aanknopen met de absolute top van Europa. De Catalanen rekenen daarvoor op een pak jonge talenten, maar ook op enkele ervaren krachten. Zo blijft de inmiddels 34-jarige Gerard Piqué een belangrijke pion.


Ook onder Xavi staat de centrale verdediger doorgaans in de basisploeg. Bovendien is hij één van de grote leiders in de kleedkamer. En Piqué, die niet verlegen zit om een straffe uitspraak meer of minder, blijft een erg populair figuur bij de achterban van Barcelona. Die populariteit nam dinsdagavond alleen maar toe na zijn optreden in het Spaanse televisieprogramma El Hormiguero.

Zo werd Piqué gekscherend gevraagd naar wat er aan hem gegeven moet worden zodat hij voor aartsrivaal Real Madrid zou gaan spelen. "Niets, want dat is gewoon onmogelijk", reageerde de voormalige international. "Het eeuwige leven? Zelfs dat niet. Ik ga nog liever dood dan voor Real Madrid te gaan spelen."

BROER MESSI
Naast zijn afkeer voor Real, kwam ook Lionel Messi ter sprake. Piqué was jarenlang ploegmaat van de Argentijnse grootmeester, tot die afgelopen zomer noodgedwongen moest vertrekken op Camp Nou. "Ik heb met hem de kleedkamer gedeeld al van toe ik 13 jaar was. Hij was bijna als een broer, dus zijn vertrek was zowel op sportief als op persoonlijk vlak erg moeilijk. Ons seizoen was ook niet goed begonnen en dat is deels omdat de beste speler ooit ons verlaten heeft."

LEES OOK: 'Oorlog' tussen FC Barcelona en Real Madrid loopt uit de hand

Welke verdediger kon u de voorbije jaren het meest bekoren?

Meest recent

Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

48
48
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

45
45
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

37
37
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

145
145
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

85
85
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

113
113
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

342
342
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

47
47
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

138
138
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

421
421
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

137
137
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

193
193
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

259
259
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

429
429
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

239
239
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

557
557
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

420
420
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

231
231
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

56
56
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

318
318
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

210
210
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

931
931
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

910
910
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

748
748
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

131
131

Meer sportnieuws