Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

1879 stemmen
Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer een hele lijst aan nieuwe spelers naar Jan Breydel. In al dat transfergeweld verzekerde de landskampioen zich zelfs al van zijn eerste aanwinst voor het volgende kalenderjaar. Zo gaat de Tajon Buchanan vanaf januari bij Blauw-Zwart aan de slag.


En de Canadese (flank)aanvaller lijkt zelfs sneller dan verwacht af te zakken naar zijn nieuwe ploeg. Tijdens de onderhandelingen over zijn transfer werd namelijk afgesproken dat Buchanan eerst het seizoen zou afmaken bij New England Revolution. Maar de club uit Massachusetts sneuvelde dinsdagnacht in de halve finale van de Eastern Conference. New York City FC haalde het uiteindelijk na een strafschoppenreeks.

En zo zit het seizoen van New England, nochtans één van de grote favorieten voor de eindzege in de MLS, er plotsklaps op. Aan Buchanan zal het evenwel niet gelegen hebben. De 22-jarige was ook tegen New York één van de grote uitblinkers. Diep in de verlengingen kon hij zelfs de penalty's afdwingen na een heerlijk volley-doelpunt (zie video onderaan). Het werd dus een afscheid met een knal.

SNELLER IN BRUGGE
De Canadese international slaagde er wel niet in om New England met een prijs te verlaten, al zal men dat in Brugge niet zo erg vinden. "We gaan moeten afwachten wanneer hij precies zal zijn, het hangt af van de play-offs in Amerika", liet coach Philippe Clement onlangs immers verstaan. Vermits zijn play-offs er nu al opzitten, een tiental dagen eerder dan bij een finaleplek, zal Buchanan dus sneller naar zijn nieuw club kunnen afreizen. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij eerst wat op adem komen na een lange en slopende MLS-campagne, toch lijkt Club op hem te kunnen rekenen bij de start van de voorbereiding op de tweede seizoenshelft.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Buchanan wordt een smaakmaker bij Club Brugge ...

Meest recent

Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

7
7
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

160
160
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

208
208
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

144
144
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

111
111
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

82
82
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

201
201
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

310
310
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

544
544
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

447
447
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

387
387
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

100
100
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

797
797
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

81
81
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

333
333
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

68
68
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

139
139
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

450
450
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

120
120
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

76
76
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

225
225
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

676
676
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

957
957
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

755
755

Meer sportnieuws