Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

door
Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer een hele lijst aan nieuwe spelers naar Jan Breydel. In al dat transfergeweld verzekerde de landskampioen zich zelfs al van zijn eerste aanwinst voor het volgende kalenderjaar. Zo gaat de Tajon Buchanan vanaf januari bij Blauw-Zwart aan de slag.


En de Canadese (flank)aanvaller lijkt zelfs sneller dan verwacht af te zakken naar zijn nieuwe ploeg. Tijdens de onderhandelingen over zijn transfer werd namelijk afgesproken dat Buchanan eerst het seizoen zou afmaken bij New England Revolution. Maar de club uit Massachusetts sneuvelde dinsdagnacht in de halve finale van de Eastern Conference. New York City FC haalde het uiteindelijk na een strafschoppenreeks.

En zo zit het seizoen van New England, nochtans één van de grote favorieten voor de eindzege in de MLS, er plotsklaps op. Aan Buchanan zal het evenwel niet gelegen hebben. De 22-jarige was ook tegen New York één van de grote uitblinkers. Diep in de verlengingen kon hij zelfs de penalty's afdwingen na een heerlijk volley-doelpunt (zie video onderaan). Het werd dus een afscheid met een knal.

SNELLER IN BRUGGE
De Canadese international slaagde er wel niet in om New England met een prijs te verlaten, al zal men dat in Brugge niet zo erg vinden. "We gaan moeten afwachten wanneer hij precies zal zijn, het hangt af van de play-offs in Amerika", liet coach Philippe Clement onlangs immers verstaan. Vermits zijn play-offs er nu al opzitten, een tiental dagen eerder dan bij een finaleplek, zal Buchanan dus sneller naar zijn nieuw club kunnen afreizen. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij eerst wat op adem komen na een lange en slopende MLS-campagne, toch lijkt Club op hem te kunnen rekenen bij de start van de voorbereiding op de tweede seizoenshelft.

LEES OOK: Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

Buchanan wordt een smaakmaker bij Club Brugge ...

Meest recent

Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

4
4
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

49
49
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

39
39
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

48
48
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

210
210
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

350
350
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

255
255
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

329
329
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

19
19
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

65
65
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

103
103
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

66
66
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

417
417
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

159
159
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

323
323
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

477
477
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

283
283
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

237
237
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

176
176
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

262
262
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69

Meer sportnieuws