Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

door
Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer een hele lijst aan nieuwe spelers naar Jan Breydel. In al dat transfergeweld verzekerde de landskampioen zich zelfs al van zijn eerste aanwinst voor het volgende kalenderjaar. Zo gaat de Tajon Buchanan vanaf januari bij Blauw-Zwart aan de slag.


En de Canadese (flank)aanvaller lijkt zelfs sneller dan verwacht af te zakken naar zijn nieuwe ploeg. Tijdens de onderhandelingen over zijn transfer werd namelijk afgesproken dat Buchanan eerst het seizoen zou afmaken bij New England Revolution. Maar de club uit Massachusetts sneuvelde dinsdagnacht in de halve finale van de Eastern Conference. New York City FC haalde het uiteindelijk na een strafschoppenreeks.

En zo zit het seizoen van New England, nochtans één van de grote favorieten voor de eindzege in de MLS, er plotsklaps op. Aan Buchanan zal het evenwel niet gelegen hebben. De 22-jarige was ook tegen New York één van de grote uitblinkers. Diep in de verlengingen kon hij zelfs de penalty's afdwingen na een heerlijk volley-doelpunt (zie video onderaan). Het werd dus een afscheid met een knal.

SNELLER IN BRUGGE
De Canadese international slaagde er wel niet in om New England met een prijs te verlaten, al zal men dat in Brugge niet zo erg vinden. "We gaan moeten afwachten wanneer hij precies zal zijn, het hangt af van de play-offs in Amerika", liet coach Philippe Clement onlangs immers verstaan. Vermits zijn play-offs er nu al opzitten, een tiental dagen eerder dan bij een finaleplek, zal Buchanan dus sneller naar zijn nieuw club kunnen afreizen. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij eerst wat op adem komen na een lange en slopende MLS-campagne, toch lijkt Club op hem te kunnen rekenen bij de start van de voorbereiding op de tweede seizoenshelft.

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Buchanan wordt een smaakmaker bij Club Brugge ...

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

8
8
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

24
24
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

130
130
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

213
213
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

109
109
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

281
281
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

268
268
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

640
640
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

517
517
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

224
224
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

526
526

Meer sportnieuws