Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

door
Afscheid met knal: aanvaller door grote poort naar Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer een hele lijst aan nieuwe spelers naar Jan Breydel. In al dat transfergeweld verzekerde de landskampioen zich zelfs al van zijn eerste aanwinst voor het volgende kalenderjaar. Zo gaat de Tajon Buchanan vanaf januari bij Blauw-Zwart aan de slag.


En de Canadese (flank)aanvaller lijkt zelfs sneller dan verwacht af te zakken naar zijn nieuwe ploeg. Tijdens de onderhandelingen over zijn transfer werd namelijk afgesproken dat Buchanan eerst het seizoen zou afmaken bij New England Revolution. Maar de club uit Massachusetts sneuvelde dinsdagnacht in de halve finale van de Eastern Conference. New York City FC haalde het uiteindelijk na een strafschoppenreeks.

En zo zit het seizoen van New England, nochtans één van de grote favorieten voor de eindzege in de MLS, er plotsklaps op. Aan Buchanan zal het evenwel niet gelegen hebben. De 22-jarige was ook tegen New York één van de grote uitblinkers. Diep in de verlengingen kon hij zelfs de penalty's afdwingen na een heerlijk volley-doelpunt (zie video onderaan). Het werd dus een afscheid met een knal.

SNELLER IN BRUGGE
De Canadese international slaagde er wel niet in om New England met een prijs te verlaten, al zal men dat in Brugge niet zo erg vinden. "We gaan moeten afwachten wanneer hij precies zal zijn, het hangt af van de play-offs in Amerika", liet coach Philippe Clement onlangs immers verstaan. Vermits zijn play-offs er nu al opzitten, een tiental dagen eerder dan bij een finaleplek, zal Buchanan dus sneller naar zijn nieuw club kunnen afreizen. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij eerst wat op adem komen na een lange en slopende MLS-campagne, toch lijkt Club op hem te kunnen rekenen bij de start van de voorbereiding op de tweede seizoenshelft.

LEES OOK: 'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

Buchanan wordt een smaakmaker bij Club Brugge ...

Meest recent

Rudi Garcia roept grote vrees: update over zes Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

0
0
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

13
13
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

56
56
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

38
38
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

48
48
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

22
22
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

50
50
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

156
156
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

310
310
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

176
176
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

169
169
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

167
167
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

55
55
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1320
1320
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

46
46
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

334
334
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

137
137
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

201
201
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

249
249
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

419
419
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

914
914
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

162
162

Meer sportnieuws