De Coninck geeft opvallende reden voor Gouden Bal Messi

door
De Coninck geeft opvallende reden voor Gouden Bal Messi

Gisteren werd de Gouden Bal uitgereikt. Het was opnieuw Lionel Messi die het kleinood van France Football won. Het is al de zevende keer dat de Argentijnse voetballer met de hoofdprijs gaat lopen. Achteraf was er veel te doen over de uitslag. Sommigen spraken zelfs over een schande.


Messi haalde het voor Robert Lewandowski (Bayern München) en Jorginho (Chelsea). Een opmerkelijke uitslag, zeker als je weet dat de sterspeler van Paris Saint-Germain er een veel minder seizoen op had zitten dan afgelopen jaren. Dat weerhield hem niet om toch maar weer met de oppergaai te gaan lopen en andere wereldvoetballers de loef af te steken.

Met de nationale ploeg van Argentinië won Messi dit jaar de Copa America. Maar voor de rest vulde hij zijn prijzenkast afgelopen seizoen enkel met de Copa del Rey. Erg mager naar de standaard van Messi. En dat terwijl Lewandowski de doelpunten werkelijk aan elkaar reeg en Jorginho met Italië het EK en met Chelsea de Champions League op zak stak.

DE CONINCK VERKLAART WINST MESSI

Analist en voormalig doelman Wim De Coninck ziet een duidelijke reden waarom Messi ook deze editie bovenaan het lijstje van de Gouden Bal stond. "Intrinsiek talent en je hele carrière spelen in individuele prijzen altijd een grote rol. Mensen stemmen op voetballers die iets op hun eentje kunnen forceren. Ze kijken naar flitsen", klinkt het bij Sporza. "Messi is intrinsiek de meest getalenteerde van allemaal. Als we over 20 jaar praten over de beste spelers ooit, dan gaat het over Pele, Maradona, Cruijff, Messi", voegt hij er nog aan toe.

LEES OOK: 'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

Verdiende Messi de Gouden Bal?

Meest recent

'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

47
47
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

92
92
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

117
117
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

123
123
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

38
38
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

118
118
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

81
81
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

221
221
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

390
390
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

251
251
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

226
226
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

178
178
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

311
311
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

288
288
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

122
122
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

362
362
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

87
87
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

310
310
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

123
123
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

82
82
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

204
204
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

231
231
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

528
528
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

121
121

Meer sportnieuws