De Coninck geeft opvallende reden voor Gouden Bal Messi

190 stemmen
De Coninck geeft opvallende reden voor Gouden Bal Messi

Gisteren werd de Gouden Bal uitgereikt. Het was opnieuw Lionel Messi die het kleinood van France Football won. Het is al de zevende keer dat de Argentijnse voetballer met de hoofdprijs gaat lopen. Achteraf was er veel te doen over de uitslag. Sommigen spraken zelfs over een schande.


Messi haalde het voor Robert Lewandowski (Bayern München) en Jorginho (Chelsea). Een opmerkelijke uitslag, zeker als je weet dat de sterspeler van Paris Saint-Germain er een veel minder seizoen op had zitten dan afgelopen jaren. Dat weerhield hem niet om toch maar weer met de oppergaai te gaan lopen en andere wereldvoetballers de loef af te steken.

Met de nationale ploeg van Argentinië won Messi dit jaar de Copa America. Maar voor de rest vulde hij zijn prijzenkast afgelopen seizoen enkel met de Copa del Rey. Erg mager naar de standaard van Messi. En dat terwijl Lewandowski de doelpunten werkelijk aan elkaar reeg en Jorginho met Italië het EK en met Chelsea de Champions League op zak stak.

DE CONINCK VERKLAART WINST MESSI

Analist en voormalig doelman Wim De Coninck ziet een duidelijke reden waarom Messi ook deze editie bovenaan het lijstje van de Gouden Bal stond. "Intrinsiek talent en je hele carrière spelen in individuele prijzen altijd een grote rol. Mensen stemmen op voetballers die iets op hun eentje kunnen forceren. Ze kijken naar flitsen", klinkt het bij Sporza. "Messi is intrinsiek de meest getalenteerde van allemaal. Als we over 20 jaar praten over de beste spelers ooit, dan gaat het over Pele, Maradona, Cruijff, Messi", voegt hij er nog aan toe.

LEES OOK: Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Verdiende Messi de Gouden Bal?

Meest recent

'Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom'

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

1
1
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij vecht wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

49
49
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

185
185
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

230
230
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

177
177
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

322
322
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

518
518
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

391
391
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

35
35
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

241
241
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

686
686
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

284
284
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

363
363
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

249
249
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

223
223
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

250
250
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

647
647
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

292
292
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

372
372
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

447
447
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

170
170

Meer sportnieuws