De Coninck geeft opvallende reden voor Gouden Bal Messi

door
De Coninck geeft opvallende reden voor Gouden Bal Messi

Gisteren werd de Gouden Bal uitgereikt. Het was opnieuw Lionel Messi die het kleinood van France Football won. Het is al de zevende keer dat de Argentijnse voetballer met de hoofdprijs gaat lopen. Achteraf was er veel te doen over de uitslag. Sommigen spraken zelfs over een schande.


Messi haalde het voor Robert Lewandowski (Bayern München) en Jorginho (Chelsea). Een opmerkelijke uitslag, zeker als je weet dat de sterspeler van Paris Saint-Germain er een veel minder seizoen op had zitten dan afgelopen jaren. Dat weerhield hem niet om toch maar weer met de oppergaai te gaan lopen en andere wereldvoetballers de loef af te steken.

Met de nationale ploeg van Argentinië won Messi dit jaar de Copa America. Maar voor de rest vulde hij zijn prijzenkast afgelopen seizoen enkel met de Copa del Rey. Erg mager naar de standaard van Messi. En dat terwijl Lewandowski de doelpunten werkelijk aan elkaar reeg en Jorginho met Italië het EK en met Chelsea de Champions League op zak stak.

DE CONINCK VERKLAART WINST MESSI

Analist en voormalig doelman Wim De Coninck ziet een duidelijke reden waarom Messi ook deze editie bovenaan het lijstje van de Gouden Bal stond. "Intrinsiek talent en je hele carrière spelen in individuele prijzen altijd een grote rol. Mensen stemmen op voetballers die iets op hun eentje kunnen forceren. Ze kijken naar flitsen", klinkt het bij Sporza. "Messi is intrinsiek de meest getalenteerde van allemaal. Als we over 20 jaar praten over de beste spelers ooit, dan gaat het over Pele, Maradona, Cruijff, Messi", voegt hij er nog aan toe.

LEES OOK: Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Verdiende Messi de Gouden Bal?

Meest recent

'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

14
14
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

82
82
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

11
11
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

64
64
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

223
223
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

87
87
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

267
267
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

43
43
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

156
156
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

416
416
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1271
1271
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

116
116
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

392
392
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

441
441
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

331
331
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

267
267
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

374
374
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

484
484
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

74
74
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

314
314
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

530
530
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

629
629
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

338
338
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

73
73
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

200
200

Meer sportnieuws