Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

205 stemmen
Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

Vandaag geraakten de namen bekend van 15 betrokkenen die door Dejan Veljkovic, spilfiguur en spijtoptant in het dossier omtrent fiscale fraude in het Belgisch voetbal, aan de galg zouden zijn gepraat. Intussen doorbreekt de beruchte (ex-)makelaar in zijn thuisland Servië ook zelf de stilte, waarbij hij enkele hallucinante uitspraken omtrent zijn rol in Operatie Propere Handen liet noteren. Dat meldt Het Nieuwsblad, dat een interview met de Servische krant Zurnal door de vertaalmachine sleurde.


In dat gesprek geeft Veljkovic zijn eigen versie van de feiten, die weliswaar met een flinke korrel zout mogen worden genomen. "Ik ben vrijgesproken. Justitie beging een ernstige fout en schaamt zich daarvoor. Ik zal een schadevergoeding vragen", aldus Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx eerder al liet weten enkele honderdduizenden euro's te eisen voor het onrechtmatig intrekken van zijn makelaarslicentie. Recent draaide een Brusselse rechtbank immers de tuchtstraf die het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in 2018 uitsprak tegen Veljkovic terug, waardoor hij opnieuw aan de slag kan gaan. Iets wat de zaakwaarnemer ook van plan blijkt.

"Drie jaar lang heb ik mijn job niet kunnen doen, vooral na mijn gevangenisstraf had ik het erg zwaar. Nu zal ik eindelijk mijn licentie terugkrijgen, en kan ik doorgaan met het werk dat ik 23 jaar heb gedaan", klinkt het verder immers nog. Veljkovic ziet daarbij wel over het hoofd dat de juridische uitspraak omtrent Operatie Propere Handen nog moet volgen, waarna hij gezien zijn betrokkenheid bij matchfixing zijn licentie wellicht snel alweer zal mogen inleveren. Bovendien werd de spijtoptant allerminst vrijgesproken, zoals hij zelf beweert, maar ontloopt hij voorlopig enkel een effectieve gevangenisstraf. Tenminste, indien zijn beweringen blijken te kloppen.

ONSCHULD
Van spijt of inkeer lijkt alleszins weinig sprake, integendeel: ondanks zijn bekentenissen houdt Veljkovic, wiens beschuldigingen aan het adres van een aantal vooraanstaanden in Belgisch voetbal door de betrokkenen unaniem worden ontkend, vreemd genoeg ook zijn onschuld staande. "Ik heb mijn werk altijd eerlijk gedaan. Iedereen kent mijn reputatie in België en in Europa. Het is verschrikkelijk om te zien wat er over mij is geschreven. Alsof ik een moord had gepleegd. Ik ben gearresteerd en gevangen gehouden voor dingen waarmee ik niets mee te maken had. Ik kon niet spreken in de media en ze veroordeelden me zonder dat ik mezelf kon verdedigen."

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Denkt u dat Veljkovic de waarheid heeft gesproken?

Meest recent

Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

5
5
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

4
4
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

25
25
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

64
64
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

165
165
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

22
22
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

152
152
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

28
28
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

324
324
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

423
423
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

354
354
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

627
627
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

238
238
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

353
353
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

168
168
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

565
565
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

635
635
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

427
427
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

673
673
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

135
135
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

269
269
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

491
491
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

124
124
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

503
503

Meer sportnieuws