Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

door
Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

Vandaag geraakten de namen bekend van 15 betrokkenen die door Dejan Veljkovic, spilfiguur en spijtoptant in het dossier omtrent fiscale fraude in het Belgisch voetbal, aan de galg zouden zijn gepraat. Intussen doorbreekt de beruchte (ex-)makelaar in zijn thuisland Servië ook zelf de stilte, waarbij hij enkele hallucinante uitspraken omtrent zijn rol in Operatie Propere Handen liet noteren. Dat meldt Het Nieuwsblad, dat een interview met de Servische krant Zurnal door de vertaalmachine sleurde.


In dat gesprek geeft Veljkovic zijn eigen versie van de feiten, die weliswaar met een flinke korrel zout mogen worden genomen. "Ik ben vrijgesproken. Justitie beging een ernstige fout en schaamt zich daarvoor. Ik zal een schadevergoeding vragen", aldus Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx eerder al liet weten enkele honderdduizenden euro's te eisen voor het onrechtmatig intrekken van zijn makelaarslicentie. Recent draaide een Brusselse rechtbank immers de tuchtstraf die het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in 2018 uitsprak tegen Veljkovic terug, waardoor hij opnieuw aan de slag kan gaan. Iets wat de zaakwaarnemer ook van plan blijkt.

"Drie jaar lang heb ik mijn job niet kunnen doen, vooral na mijn gevangenisstraf had ik het erg zwaar. Nu zal ik eindelijk mijn licentie terugkrijgen, en kan ik doorgaan met het werk dat ik 23 jaar heb gedaan", klinkt het verder immers nog. Veljkovic ziet daarbij wel over het hoofd dat de juridische uitspraak omtrent Operatie Propere Handen nog moet volgen, waarna hij gezien zijn betrokkenheid bij matchfixing zijn licentie wellicht snel alweer zal mogen inleveren. Bovendien werd de spijtoptant allerminst vrijgesproken, zoals hij zelf beweert, maar ontloopt hij voorlopig enkel een effectieve gevangenisstraf. Tenminste, indien zijn beweringen blijken te kloppen.

ONSCHULD
Van spijt of inkeer lijkt alleszins weinig sprake, integendeel: ondanks zijn bekentenissen houdt Veljkovic, wiens beschuldigingen aan het adres van een aantal vooraanstaanden in Belgisch voetbal door de betrokkenen unaniem worden ontkend, vreemd genoeg ook zijn onschuld staande. "Ik heb mijn werk altijd eerlijk gedaan. Iedereen kent mijn reputatie in België en in Europa. Het is verschrikkelijk om te zien wat er over mij is geschreven. Alsof ik een moord had gepleegd. Ik ben gearresteerd en gevangen gehouden voor dingen waarmee ik niets mee te maken had. Ik kon niet spreken in de media en ze veroordeelden me zonder dat ik mezelf kon verdedigen."

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Denkt u dat Veljkovic de waarheid heeft gesproken?

Meest recent

Champions' Play-Offs: dit zestal ligt onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

9
9
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

96
96
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

18
18
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

241
241
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

241
241
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

274
274
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

13
13
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

28
28
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

49
49
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

89
89
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

86
86
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

358
358
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

296
296
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

124
124
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

459
459
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

267
267
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

212
212
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

166
166
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

243
243
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

727
727
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

81
81

Meer sportnieuws