Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

door
Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

Vandaag geraakten de namen bekend van 15 betrokkenen die door Dejan Veljkovic, spilfiguur en spijtoptant in het dossier omtrent fiscale fraude in het Belgisch voetbal, aan de galg zouden zijn gepraat. Intussen doorbreekt de beruchte (ex-)makelaar in zijn thuisland Servië ook zelf de stilte, waarbij hij enkele hallucinante uitspraken omtrent zijn rol in Operatie Propere Handen liet noteren. Dat meldt Het Nieuwsblad, dat een interview met de Servische krant Zurnal door de vertaalmachine sleurde.


In dat gesprek geeft Veljkovic zijn eigen versie van de feiten, die weliswaar met een flinke korrel zout mogen worden genomen. "Ik ben vrijgesproken. Justitie beging een ernstige fout en schaamt zich daarvoor. Ik zal een schadevergoeding vragen", aldus Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx eerder al liet weten enkele honderdduizenden euro's te eisen voor het onrechtmatig intrekken van zijn makelaarslicentie. Recent draaide een Brusselse rechtbank immers de tuchtstraf die het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in 2018 uitsprak tegen Veljkovic terug, waardoor hij opnieuw aan de slag kan gaan. Iets wat de zaakwaarnemer ook van plan blijkt.

"Drie jaar lang heb ik mijn job niet kunnen doen, vooral na mijn gevangenisstraf had ik het erg zwaar. Nu zal ik eindelijk mijn licentie terugkrijgen, en kan ik doorgaan met het werk dat ik 23 jaar heb gedaan", klinkt het verder immers nog. Veljkovic ziet daarbij wel over het hoofd dat de juridische uitspraak omtrent Operatie Propere Handen nog moet volgen, waarna hij gezien zijn betrokkenheid bij matchfixing zijn licentie wellicht snel alweer zal mogen inleveren. Bovendien werd de spijtoptant allerminst vrijgesproken, zoals hij zelf beweert, maar ontloopt hij voorlopig enkel een effectieve gevangenisstraf. Tenminste, indien zijn beweringen blijken te kloppen.

ONSCHULD
Van spijt of inkeer lijkt alleszins weinig sprake, integendeel: ondanks zijn bekentenissen houdt Veljkovic, wiens beschuldigingen aan het adres van een aantal vooraanstaanden in Belgisch voetbal door de betrokkenen unaniem worden ontkend, vreemd genoeg ook zijn onschuld staande. "Ik heb mijn werk altijd eerlijk gedaan. Iedereen kent mijn reputatie in België en in Europa. Het is verschrikkelijk om te zien wat er over mij is geschreven. Alsof ik een moord had gepleegd. Ik ben gearresteerd en gevangen gehouden voor dingen waarmee ik niets mee te maken had. Ik kon niet spreken in de media en ze veroordeelden me zonder dat ik mezelf kon verdedigen."

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

Denkt u dat Veljkovic de waarheid heeft gesproken?

Meest recent

‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

14
14
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

36
36
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

164
164
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

66
66
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

169
169
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

419
419
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

287
287
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

404
404
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

167
167
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

733
733
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

103
103
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

489
489
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

338
338
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

434
434
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

843
843
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

616
616
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

349
349
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

140
140
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

244
244
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1044
1044
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

850
850
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

800
800
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

842
842
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

192
192
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

415
415

Meer sportnieuws