Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

door
Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

Vandaag geraakten de namen bekend van 15 betrokkenen die door Dejan Veljkovic, spilfiguur en spijtoptant in het dossier omtrent fiscale fraude in het Belgisch voetbal, aan de galg zouden zijn gepraat. Intussen doorbreekt de beruchte (ex-)makelaar in zijn thuisland Servië ook zelf de stilte, waarbij hij enkele hallucinante uitspraken omtrent zijn rol in Operatie Propere Handen liet noteren. Dat meldt Het Nieuwsblad, dat een interview met de Servische krant Zurnal door de vertaalmachine sleurde.


In dat gesprek geeft Veljkovic zijn eigen versie van de feiten, die weliswaar met een flinke korrel zout mogen worden genomen. "Ik ben vrijgesproken. Justitie beging een ernstige fout en schaamt zich daarvoor. Ik zal een schadevergoeding vragen", aldus Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx eerder al liet weten enkele honderdduizenden euro's te eisen voor het onrechtmatig intrekken van zijn makelaarslicentie. Recent draaide een Brusselse rechtbank immers de tuchtstraf die het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in 2018 uitsprak tegen Veljkovic terug, waardoor hij opnieuw aan de slag kan gaan. Iets wat de zaakwaarnemer ook van plan blijkt.

"Drie jaar lang heb ik mijn job niet kunnen doen, vooral na mijn gevangenisstraf had ik het erg zwaar. Nu zal ik eindelijk mijn licentie terugkrijgen, en kan ik doorgaan met het werk dat ik 23 jaar heb gedaan", klinkt het verder immers nog. Veljkovic ziet daarbij wel over het hoofd dat de juridische uitspraak omtrent Operatie Propere Handen nog moet volgen, waarna hij gezien zijn betrokkenheid bij matchfixing zijn licentie wellicht snel alweer zal mogen inleveren. Bovendien werd de spijtoptant allerminst vrijgesproken, zoals hij zelf beweert, maar ontloopt hij voorlopig enkel een effectieve gevangenisstraf. Tenminste, indien zijn beweringen blijken te kloppen.

ONSCHULD
Van spijt of inkeer lijkt alleszins weinig sprake, integendeel: ondanks zijn bekentenissen houdt Veljkovic, wiens beschuldigingen aan het adres van een aantal vooraanstaanden in Belgisch voetbal door de betrokkenen unaniem worden ontkend, vreemd genoeg ook zijn onschuld staande. "Ik heb mijn werk altijd eerlijk gedaan. Iedereen kent mijn reputatie in België en in Europa. Het is verschrikkelijk om te zien wat er over mij is geschreven. Alsof ik een moord had gepleegd. Ik ben gearresteerd en gevangen gehouden voor dingen waarmee ik niets mee te maken had. Ik kon niet spreken in de media en ze veroordeelden me zonder dat ik mezelf kon verdedigen."

LEES OOK: Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Denkt u dat Veljkovic de waarheid heeft gesproken?

Meest recent

'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

17
17
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

97
97
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

168
168
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

219
219
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

224
224
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

212
212
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

82
82
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

116
116
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

204
204
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

88
88
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

926
926
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

64
64
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

30
30
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

90
90
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

506
506
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

125
125
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

431
431
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

156
156
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

210
210
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

333
333
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

103
103
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

129
129
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

185
185
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

42
42

Meer sportnieuws