Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

205
Veljkovic verbaast met hallucinante uitspraken

Vandaag geraakten de namen bekend van 15 betrokkenen die door Dejan Veljkovic, spilfiguur en spijtoptant in het dossier omtrent fiscale fraude in het Belgisch voetbal, aan de galg zouden zijn gepraat. Intussen doorbreekt de beruchte (ex-)makelaar in zijn thuisland Servië ook zelf de stilte, waarbij hij enkele hallucinante uitspraken omtrent zijn rol in Operatie Propere Handen liet noteren. Dat meldt Het Nieuwsblad, dat een interview met de Servische krant Zurnal door de vertaalmachine sleurde.


In dat gesprek geeft Veljkovic zijn eigen versie van de feiten, die weliswaar met een flinke korrel zout mogen worden genomen. "Ik ben vrijgesproken. Justitie beging een ernstige fout en schaamt zich daarvoor. Ik zal een schadevergoeding vragen", aldus Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx eerder al liet weten enkele honderdduizenden euro's te eisen voor het onrechtmatig intrekken van zijn makelaarslicentie. Recent draaide een Brusselse rechtbank immers de tuchtstraf die het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in 2018 uitsprak tegen Veljkovic terug, waardoor hij opnieuw aan de slag kan gaan. Iets wat de zaakwaarnemer ook van plan blijkt.

"Drie jaar lang heb ik mijn job niet kunnen doen, vooral na mijn gevangenisstraf had ik het erg zwaar. Nu zal ik eindelijk mijn licentie terugkrijgen, en kan ik doorgaan met het werk dat ik 23 jaar heb gedaan", klinkt het verder immers nog. Veljkovic ziet daarbij wel over het hoofd dat de juridische uitspraak omtrent Operatie Propere Handen nog moet volgen, waarna hij gezien zijn betrokkenheid bij matchfixing zijn licentie wellicht snel alweer zal mogen inleveren. Bovendien werd de spijtoptant allerminst vrijgesproken, zoals hij zelf beweert, maar ontloopt hij voorlopig enkel een effectieve gevangenisstraf. Tenminste, indien zijn beweringen blijken te kloppen.

ONSCHULD
Van spijt of inkeer lijkt alleszins weinig sprake, integendeel: ondanks zijn bekentenissen houdt Veljkovic, wiens beschuldigingen aan het adres van een aantal vooraanstaanden in Belgisch voetbal door de betrokkenen unaniem worden ontkend, vreemd genoeg ook zijn onschuld staande. "Ik heb mijn werk altijd eerlijk gedaan. Iedereen kent mijn reputatie in België en in Europa. Het is verschrikkelijk om te zien wat er over mij is geschreven. Alsof ik een moord had gepleegd. Ik ben gearresteerd en gevangen gehouden voor dingen waarmee ik niets mee te maken had. Ik kon niet spreken in de media en ze veroordeelden me zonder dat ik mezelf kon verdedigen."

LEES OOK: Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Denkt u dat Veljkovic de waarheid heeft gesproken?

Meest recent

Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

3
3
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

12
12
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

76
76
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

37
37
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

56
56
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

89
89
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

107
107
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

227
227
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

85
85
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

182
182
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

298
298
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

95
95
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

55
55
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

89
89
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

619
619
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

209
209
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

388
388
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

196
196
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

42
42
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

167
167
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

543
543
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

147
147
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

332
332
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

598
598

Meer sportnieuws