Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

125
Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

Excelsior Moeskroen is na een rampzalig begin van het seizoen bezig aan een opmars in de 1B Pro League. Les Hurlus wonnen dit weekend thuis van Lierse Kempenzonen met 2-1 en pakten zo een sterke twaalf op twaalf. De grootste degradatiezorgen lijken daarmee van de baan in de provincie Henegouwen.


Maar dat neemt niet weg dat de club naast het veld in slechte papieren lijkt te verkeren. Geldschieter Gérard Lopez besloot onlangs de knip op de beugel te houden en niet langer geld te investeren in de club. Dat zou er onder meer toe geleid hebben dat de spelers en omkadering niet betaald zouden zijn voor de maand oktober. En ook voor november ziet het er slecht uit, weet La Dernière Heure. Volgens de Waalse krant zit het er dan ook dik in dat de spelers van Moeskroen actie zullen ondernemen.

Nu komen er nog extra zorgen bovenop. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de licentiecommissie van de voetbalbond Moeskroen een transferverbod opgelegd heeft. Een pijnlijke straf voor een ploeg die een kwaliteitsinjectie zou kunnen gebruiken. Die komt er nadat de club, die onder controle staat, geen betaalbewijzen kon tonen voor de maand oktober. De krant meldt erbij dat Moeskroen het niet betalen van de lonen niet kon weerleggen voor de licentiecommissie. Waarna laatstgenoemde instantie zich dus genoodzaakt zag om in te grijpen. Bovenop het transferverbod mag Moeskroen ook nog slechts 23 voetballers ouder dan 21 op de spelerslijst voor 1B zetten. Dat zijn er twee minder dan voorheen.

VERVOLG OP LICENTIESOAP

Het transferverbod is het zoveelste hoofdstuk in de turbulente recente geschiedenis van Moeskroen. De Henegouwers wisten vorig seizoen maar ternauwernood hun licentie te behalen. Gérard Lopez sprong toen in extremis in de bres en hielp de club om haar licentie dan toch te behalen, zij het met enkele voorwaarden en onder controle. Nu lijkt de Spanjaard echter de handdoek in de ring te werpen en niet langer te betalen. Afwachten hoe de situatie verder evolueert op Le Canonnier.



    







 

Terechte sanctie?

Meest recent

Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

6
6
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

18
18
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

50
50
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

118
118
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

42
42
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

69
69
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

44
44
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

98
98
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

11
11
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

12
12
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

70
70
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

184
184
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

100
100
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

90
90
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

782
782
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

142
142
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

96
96
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

37
37
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

377
377
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

411
411
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

395
395
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

394
394
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

88
88

Meer sportnieuws