Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

125
Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

Excelsior Moeskroen is na een rampzalig begin van het seizoen bezig aan een opmars in de 1B Pro League. Les Hurlus wonnen dit weekend thuis van Lierse Kempenzonen met 2-1 en pakten zo een sterke twaalf op twaalf. De grootste degradatiezorgen lijken daarmee van de baan in de provincie Henegouwen.


Maar dat neemt niet weg dat de club naast het veld in slechte papieren lijkt te verkeren. Geldschieter Gérard Lopez besloot onlangs de knip op de beugel te houden en niet langer geld te investeren in de club. Dat zou er onder meer toe geleid hebben dat de spelers en omkadering niet betaald zouden zijn voor de maand oktober. En ook voor november ziet het er slecht uit, weet La Dernière Heure. Volgens de Waalse krant zit het er dan ook dik in dat de spelers van Moeskroen actie zullen ondernemen.

Nu komen er nog extra zorgen bovenop. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de licentiecommissie van de voetbalbond Moeskroen een transferverbod opgelegd heeft. Een pijnlijke straf voor een ploeg die een kwaliteitsinjectie zou kunnen gebruiken. Die komt er nadat de club, die onder controle staat, geen betaalbewijzen kon tonen voor de maand oktober. De krant meldt erbij dat Moeskroen het niet betalen van de lonen niet kon weerleggen voor de licentiecommissie. Waarna laatstgenoemde instantie zich dus genoodzaakt zag om in te grijpen. Bovenop het transferverbod mag Moeskroen ook nog slechts 23 voetballers ouder dan 21 op de spelerslijst voor 1B zetten. Dat zijn er twee minder dan voorheen.

VERVOLG OP LICENTIESOAP

Het transferverbod is het zoveelste hoofdstuk in de turbulente recente geschiedenis van Moeskroen. De Henegouwers wisten vorig seizoen maar ternauwernood hun licentie te behalen. Gérard Lopez sprong toen in extremis in de bres en hielp de club om haar licentie dan toch te behalen, zij het met enkele voorwaarden en onder controle. Nu lijkt de Spanjaard echter de handdoek in de ring te werpen en niet langer te betalen. Afwachten hoe de situatie verder evolueert op Le Canonnier.



    







 

Terechte sanctie?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

293
293
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

271
271
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

182
182
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws