Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

door
Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

Excelsior Moeskroen is na een rampzalig begin van het seizoen bezig aan een opmars in de 1B Pro League. Les Hurlus wonnen dit weekend thuis van Lierse Kempenzonen met 2-1 en pakten zo een sterke twaalf op twaalf. De grootste degradatiezorgen lijken daarmee van de baan in de provincie Henegouwen.


Maar dat neemt niet weg dat de club naast het veld in slechte papieren lijkt te verkeren. Geldschieter Gérard Lopez besloot onlangs de knip op de beugel te houden en niet langer geld te investeren in de club. Dat zou er onder meer toe geleid hebben dat de spelers en omkadering niet betaald zouden zijn voor de maand oktober. En ook voor november ziet het er slecht uit, weet La Dernière Heure. Volgens de Waalse krant zit het er dan ook dik in dat de spelers van Moeskroen actie zullen ondernemen.

Nu komen er nog extra zorgen bovenop. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de licentiecommissie van de voetbalbond Moeskroen een transferverbod opgelegd heeft. Een pijnlijke straf voor een ploeg die een kwaliteitsinjectie zou kunnen gebruiken. Die komt er nadat de club, die onder controle staat, geen betaalbewijzen kon tonen voor de maand oktober. De krant meldt erbij dat Moeskroen het niet betalen van de lonen niet kon weerleggen voor de licentiecommissie. Waarna laatstgenoemde instantie zich dus genoodzaakt zag om in te grijpen. Bovenop het transferverbod mag Moeskroen ook nog slechts 23 voetballers ouder dan 21 op de spelerslijst voor 1B zetten. Dat zijn er twee minder dan voorheen.

VERVOLG OP LICENTIESOAP

Het transferverbod is het zoveelste hoofdstuk in de turbulente recente geschiedenis van Moeskroen. De Henegouwers wisten vorig seizoen maar ternauwernood hun licentie te behalen. Gérard Lopez sprong toen in extremis in de bres en hielp de club om haar licentie dan toch te behalen, zij het met enkele voorwaarden en onder controle. Nu lijkt de Spanjaard echter de handdoek in de ring te werpen en niet langer te betalen. Afwachten hoe de situatie verder evolueert op Le Canonnier.



    







 

Terechte sanctie?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

64
64
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

210
210
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

33
33
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

20
20
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

45
45
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

76
76
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

60
60
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

44
44
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

91
91
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

44
44
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

183
183
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

128
128
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

119
119
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

706
706
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

210
210
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws