Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

door
Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

Excelsior Moeskroen is na een rampzalig begin van het seizoen bezig aan een opmars in de 1B Pro League. Les Hurlus wonnen dit weekend thuis van Lierse Kempenzonen met 2-1 en pakten zo een sterke twaalf op twaalf. De grootste degradatiezorgen lijken daarmee van de baan in de provincie Henegouwen.


Maar dat neemt niet weg dat de club naast het veld in slechte papieren lijkt te verkeren. Geldschieter Gérard Lopez besloot onlangs de knip op de beugel te houden en niet langer geld te investeren in de club. Dat zou er onder meer toe geleid hebben dat de spelers en omkadering niet betaald zouden zijn voor de maand oktober. En ook voor november ziet het er slecht uit, weet La Dernière Heure. Volgens de Waalse krant zit het er dan ook dik in dat de spelers van Moeskroen actie zullen ondernemen.

Nu komen er nog extra zorgen bovenop. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de licentiecommissie van de voetbalbond Moeskroen een transferverbod opgelegd heeft. Een pijnlijke straf voor een ploeg die een kwaliteitsinjectie zou kunnen gebruiken. Die komt er nadat de club, die onder controle staat, geen betaalbewijzen kon tonen voor de maand oktober. De krant meldt erbij dat Moeskroen het niet betalen van de lonen niet kon weerleggen voor de licentiecommissie. Waarna laatstgenoemde instantie zich dus genoodzaakt zag om in te grijpen. Bovenop het transferverbod mag Moeskroen ook nog slechts 23 voetballers ouder dan 21 op de spelerslijst voor 1B zetten. Dat zijn er twee minder dan voorheen.

VERVOLG OP LICENTIESOAP

Het transferverbod is het zoveelste hoofdstuk in de turbulente recente geschiedenis van Moeskroen. De Henegouwers wisten vorig seizoen maar ternauwernood hun licentie te behalen. Gérard Lopez sprong toen in extremis in de bres en hielp de club om haar licentie dan toch te behalen, zij het met enkele voorwaarden en onder controle. Nu lijkt de Spanjaard echter de handdoek in de ring te werpen en niet langer te betalen. Afwachten hoe de situatie verder evolueert op Le Canonnier.



    







 

Terechte sanctie?

Meest recent

Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

3
3
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

48
48
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

38
38
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

47
47
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

210
210
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

28
28
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

350
350
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

255
255
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

329
329
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

19
19
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

65
65
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

102
102
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

66
66
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

417
417
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

159
159
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

323
323
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

477
477
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

283
283
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

237
237
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

176
176
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

261
261
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69

Meer sportnieuws