Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

door
Moeskroen krijgt pijnlijke straf van licentiecommissie

Excelsior Moeskroen is na een rampzalig begin van het seizoen bezig aan een opmars in de 1B Pro League. Les Hurlus wonnen dit weekend thuis van Lierse Kempenzonen met 2-1 en pakten zo een sterke twaalf op twaalf. De grootste degradatiezorgen lijken daarmee van de baan in de provincie Henegouwen.


Maar dat neemt niet weg dat de club naast het veld in slechte papieren lijkt te verkeren. Geldschieter Gérard Lopez besloot onlangs de knip op de beugel te houden en niet langer geld te investeren in de club. Dat zou er onder meer toe geleid hebben dat de spelers en omkadering niet betaald zouden zijn voor de maand oktober. En ook voor november ziet het er slecht uit, weet La Dernière Heure. Volgens de Waalse krant zit het er dan ook dik in dat de spelers van Moeskroen actie zullen ondernemen.

Nu komen er nog extra zorgen bovenop. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de licentiecommissie van de voetbalbond Moeskroen een transferverbod opgelegd heeft. Een pijnlijke straf voor een ploeg die een kwaliteitsinjectie zou kunnen gebruiken. Die komt er nadat de club, die onder controle staat, geen betaalbewijzen kon tonen voor de maand oktober. De krant meldt erbij dat Moeskroen het niet betalen van de lonen niet kon weerleggen voor de licentiecommissie. Waarna laatstgenoemde instantie zich dus genoodzaakt zag om in te grijpen. Bovenop het transferverbod mag Moeskroen ook nog slechts 23 voetballers ouder dan 21 op de spelerslijst voor 1B zetten. Dat zijn er twee minder dan voorheen.

VERVOLG OP LICENTIESOAP

Het transferverbod is het zoveelste hoofdstuk in de turbulente recente geschiedenis van Moeskroen. De Henegouwers wisten vorig seizoen maar ternauwernood hun licentie te behalen. Gérard Lopez sprong toen in extremis in de bres en hielp de club om haar licentie dan toch te behalen, zij het met enkele voorwaarden en onder controle. Nu lijkt de Spanjaard echter de handdoek in de ring te werpen en niet langer te betalen. Afwachten hoe de situatie verder evolueert op Le Canonnier.



    







 

Terechte sanctie?

Meest recent

'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

46
46
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

22
22
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

10
10
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

37
37
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

54
54
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

70
70
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

123
123
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

285
285
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

67
67
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

133
133
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

368
368
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

300
300
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

475
475
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

432
432
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

397
397
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

172
172
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

426
426
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

319
319
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

842
842

Meer sportnieuws