Hommeles bij Moeskroen: staking van spelers dreigt

door
Hommeles bij Moeskroen: staking van spelers dreigt

Na een knappe twaalf op twaalf wist Excelsior Moeskroen zich uit de degradatiezone van 1B te loodsen. De sterke sportieve prestaties nemen echter niet weg dat er een ware crisis heerst bij de Henegouwse club. 


Enkele weken geleden raakte bekend dat eigenaar Gérard Lopez van plan is om de club te verkopen. De Spaanse zakenman besliste dan ook om de geldkraan voor onbepaalde tijd dicht te draaien. Dat zorgt er nu voor dat zowel de spelers als de medewerkers van de club nog steeds geen salaris ontvingen voor de maand oktober. En door de harde stijl van Lopez, ziet het er naar uit dat er ook in november geen beterschap zal volgen. Volgens La Dernière Heure dreigt de crisis dan ook uit de hand te lopen. 

Dreigende staking

De Waalse krant weet dat er zondagavond na de wedstrijd van Moeskroen een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen de spelers en de directieleden van de club. De spelers zouden hun ongenoegen geuit hebben over de huidige gang van zaken, én zouden geëist hebben dat ze hun achterstallige salarissen zo snel mogelijk willen ontvangen. Bestuurslid Patrick Declerck kon de spelers echter niets beloven, waardoor het ongenoegen alleen maar groter werd. 

De spelers besloten dan ook om de ontmoeting onmiddellijk te beëindigen, en keerden allen terug huiswaarts. Vandaag hadden ze een dag vrijaf, maar morgen horen ze terug op het trainingsveld te staan. Volgens LDH valt dat echter te betwijfelen, en is de kans groot dat de spelers in de toekomst zullen weigeren om nog in actie te komen voor de club. De crisis in Moeskroen dreigt dus stilaan een kookpunt te gaan bereiken. 

Zal Moeskroen zich dit seizoen weten te redden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

16
16
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

39
39
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

38
38
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

121
121
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

74
74
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

51
51
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

113
113
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

89
89
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

358
358
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

472
472
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

244
244
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

228
228
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

291
291
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1161
1161
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

328
328
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

179
179
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

172
172
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

174
174
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

144
144
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

283
283
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

444
444
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1047
1047
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

182
182

Meer sportnieuws