Hommeles bij Moeskroen: staking van spelers dreigt

door
Hommeles bij Moeskroen: staking van spelers dreigt

Na een knappe twaalf op twaalf wist Excelsior Moeskroen zich uit de degradatiezone van 1B te loodsen. De sterke sportieve prestaties nemen echter niet weg dat er een ware crisis heerst bij de Henegouwse club. 


Enkele weken geleden raakte bekend dat eigenaar Gérard Lopez van plan is om de club te verkopen. De Spaanse zakenman besliste dan ook om de geldkraan voor onbepaalde tijd dicht te draaien. Dat zorgt er nu voor dat zowel de spelers als de medewerkers van de club nog steeds geen salaris ontvingen voor de maand oktober. En door de harde stijl van Lopez, ziet het er naar uit dat er ook in november geen beterschap zal volgen. Volgens La Dernière Heure dreigt de crisis dan ook uit de hand te lopen. 

Dreigende staking

De Waalse krant weet dat er zondagavond na de wedstrijd van Moeskroen een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen de spelers en de directieleden van de club. De spelers zouden hun ongenoegen geuit hebben over de huidige gang van zaken, én zouden geëist hebben dat ze hun achterstallige salarissen zo snel mogelijk willen ontvangen. Bestuurslid Patrick Declerck kon de spelers echter niets beloven, waardoor het ongenoegen alleen maar groter werd. 

De spelers besloten dan ook om de ontmoeting onmiddellijk te beëindigen, en keerden allen terug huiswaarts. Vandaag hadden ze een dag vrijaf, maar morgen horen ze terug op het trainingsveld te staan. Volgens LDH valt dat echter te betwijfelen, en is de kans groot dat de spelers in de toekomst zullen weigeren om nog in actie te komen voor de club. De crisis in Moeskroen dreigt dus stilaan een kookpunt te gaan bereiken. 

Zal Moeskroen zich dit seizoen weten te redden?

Meest recent

'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

40
40
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

35
35
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

25
25
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

9
9
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

36
36
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

12
12
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

145
145
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

114
114
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

70
70
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

131
131
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

257
257
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

238
238
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

54
54
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

112
112
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

207
207
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

121
121
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

185
185
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

189
189
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

420
420
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

362
362
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

243
243
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

172
172
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

138
138
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

236
236

Meer sportnieuws