Courtois-schandaal op Ballon d'Or: "Lachwekkend!"

door
Courtois-schandaal op Ballon d'Or:

Tijdens een luxueus gala in Parijs werden maandagavond de Ballon d'Or en enkele nevenprijzen uitgedeeld. Lionel Messi schoot uiteindelijk de hoofdvogel af, terwijl ook Gianluigi Donnarumma, Robert Lewandowski, Pedri en Alexia Putellas in de prijzen vielen. Belgisch succes zat er dit keer niet in.


Met Kevin De Bruyne (8ste) en Romelu Lukaku (12de) stonden uiteindelijk wel twee landgenoten in de top 15 van de Gouden Bal-verkiezing. Jérémy Doku eindigde dan weer 9de bij de Kopa Trophy voor grootste talent. Op zich wel knappe verwezenlijkingen. Thibaut Courtois werd echter wat tekort gedaan. Zo eindigde de steunpilaar van Real Madrid slechts 8ste in de einduitslag van de Yashin Trophy voor beste doelman van het jaar.

Dat de prijs uiteindelijk naar Donnarumma ging, viel weinig over te zeggen. De Italiaan kroonde zich eerder ook al tot beste speler van het EK. Ook de podiumplaatsen van Edouard Mendy (Chelsea) en Jan Oblak (Atlético Madrid) zijn over het algemeen wel terecht. Maar dat Courtois pas 8ste eindigde, na onder meer Emiliano Martinez (Aston Villa) en Kasper Schmeichel (Leicester City), is toch wel opmerkelijk gezien zijn prestaties.

LACHWEKKEND
Vooral op clubniveau was de doelman het afgelopen jaar uitmuntend en ook bij de nationale ploeg laat hij zelden steken vallen. Analist Philippe Albert vindt het dan ook onbegrijpelijk dat hij slechts 8ste eindigde. "Dit is erg vreemd. Ik weet niet wie stemt, waarschijnlijk grote kenners van het keeperswerk", klinkt het cynisch bij RTBF. "Thibaut zal er zelf niet om malen, hij kent zijn kwaliteiten. En Real weet ook wat hij waard is. Hij is één van de beste keepers ter wereld. Dat hij slechts 8ste is, is lachwekkend."

LEES OOK: Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Courtois verdiende minstens een plek in de top 5 ...

Meest recent

'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

37
37
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

18
18
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

63
63
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

28
28
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

210
210
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

97
97
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

46
46
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

26
26
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

54
54
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

120
120
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

90
90
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

51
51
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

233
233
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

88
88
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

70
70
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

223
223
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

152
152
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

943
943
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

239
239
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

490
490
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

541
541
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

401
401
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

125
125
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

223
223
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

225
225

Meer sportnieuws