Courtois-schandaal op Ballon d'Or: "Lachwekkend!"

door
Courtois-schandaal op Ballon d'Or:

Tijdens een luxueus gala in Parijs werden maandagavond de Ballon d'Or en enkele nevenprijzen uitgedeeld. Lionel Messi schoot uiteindelijk de hoofdvogel af, terwijl ook Gianluigi Donnarumma, Robert Lewandowski, Pedri en Alexia Putellas in de prijzen vielen. Belgisch succes zat er dit keer niet in.


Met Kevin De Bruyne (8ste) en Romelu Lukaku (12de) stonden uiteindelijk wel twee landgenoten in de top 15 van de Gouden Bal-verkiezing. Jérémy Doku eindigde dan weer 9de bij de Kopa Trophy voor grootste talent. Op zich wel knappe verwezenlijkingen. Thibaut Courtois werd echter wat tekort gedaan. Zo eindigde de steunpilaar van Real Madrid slechts 8ste in de einduitslag van de Yashin Trophy voor beste doelman van het jaar.

Dat de prijs uiteindelijk naar Donnarumma ging, viel weinig over te zeggen. De Italiaan kroonde zich eerder ook al tot beste speler van het EK. Ook de podiumplaatsen van Edouard Mendy (Chelsea) en Jan Oblak (Atlético Madrid) zijn over het algemeen wel terecht. Maar dat Courtois pas 8ste eindigde, na onder meer Emiliano Martinez (Aston Villa) en Kasper Schmeichel (Leicester City), is toch wel opmerkelijk gezien zijn prestaties.

LACHWEKKEND
Vooral op clubniveau was de doelman het afgelopen jaar uitmuntend en ook bij de nationale ploeg laat hij zelden steken vallen. Analist Philippe Albert vindt het dan ook onbegrijpelijk dat hij slechts 8ste eindigde. "Dit is erg vreemd. Ik weet niet wie stemt, waarschijnlijk grote kenners van het keeperswerk", klinkt het cynisch bij RTBF. "Thibaut zal er zelf niet om malen, hij kent zijn kwaliteiten. En Real weet ook wat hij waard is. Hij is één van de beste keepers ter wereld. Dat hij slechts 8ste is, is lachwekkend."

LEES OOK: Geurtje aan afhaken Courtois? Philippe Albert reageert

Courtois verdiende minstens een plek in de top 5 ...

Meest recent

'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

0
0
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

63
63
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

88
88
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

188
188
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

60
60
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

105
105
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

95
95
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

64
64
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

175
175
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

197
197
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

158
158
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

522
522
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

148
148
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

554
554
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

53
53
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

226
226
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

138
138
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

170
170
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

319
319
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86

Meer sportnieuws