Courtois-schandaal op Ballon d'Or: "Lachwekkend!"

door
Courtois-schandaal op Ballon d'Or:

Tijdens een luxueus gala in Parijs werden maandagavond de Ballon d'Or en enkele nevenprijzen uitgedeeld. Lionel Messi schoot uiteindelijk de hoofdvogel af, terwijl ook Gianluigi Donnarumma, Robert Lewandowski, Pedri en Alexia Putellas in de prijzen vielen. Belgisch succes zat er dit keer niet in.


Met Kevin De Bruyne (8ste) en Romelu Lukaku (12de) stonden uiteindelijk wel twee landgenoten in de top 15 van de Gouden Bal-verkiezing. Jérémy Doku eindigde dan weer 9de bij de Kopa Trophy voor grootste talent. Op zich wel knappe verwezenlijkingen. Thibaut Courtois werd echter wat tekort gedaan. Zo eindigde de steunpilaar van Real Madrid slechts 8ste in de einduitslag van de Yashin Trophy voor beste doelman van het jaar.

Dat de prijs uiteindelijk naar Donnarumma ging, viel weinig over te zeggen. De Italiaan kroonde zich eerder ook al tot beste speler van het EK. Ook de podiumplaatsen van Edouard Mendy (Chelsea) en Jan Oblak (Atlético Madrid) zijn over het algemeen wel terecht. Maar dat Courtois pas 8ste eindigde, na onder meer Emiliano Martinez (Aston Villa) en Kasper Schmeichel (Leicester City), is toch wel opmerkelijk gezien zijn prestaties.

LACHWEKKEND
Vooral op clubniveau was de doelman het afgelopen jaar uitmuntend en ook bij de nationale ploeg laat hij zelden steken vallen. Analist Philippe Albert vindt het dan ook onbegrijpelijk dat hij slechts 8ste eindigde. "Dit is erg vreemd. Ik weet niet wie stemt, waarschijnlijk grote kenners van het keeperswerk", klinkt het cynisch bij RTBF. "Thibaut zal er zelf niet om malen, hij kent zijn kwaliteiten. En Real weet ook wat hij waard is. Hij is één van de beste keepers ter wereld. Dat hij slechts 8ste is, is lachwekkend."

LEES OOK: Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Courtois verdiende minstens een plek in de top 5 ...

Meest recent

Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

25
25
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

370
370
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

79
79
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

182
182
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

95
95
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

134
134
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

360
360
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

169
169
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

241
241
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

549
549
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

126
126
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

824
824
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

295
295
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

240
240
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

542
542
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

133
133
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

460
460
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

274
274
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

793
793
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

220
220
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

711
711
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

119
119
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

128
128
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

267
267

Meer sportnieuws