Genk bereidt trainerswissel voor

door
Genk bereidt trainerswissel voor

Het ziet er niet goed uit voor John van den Brom. De Nederlander staat al de derde keer zwaar onder druk bij KRC Genk en alle signalen wijzen op een nakend ontslag. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te zijn vooraleer van den Brom de bons krijgt in de Cegeka Arena.


ONBEGRIJPELIJK

“Dit is absoluut niet te begrijpen.” John van den Brom was diep bedroefd na de 2-3 nederlaag van KRC Genk tegen Club Brugge. “Er was niks aan de hand, he-le-maal niets.” Met 72 minuten op de klok was er dan ook geen vuiltje aan de lucht. De Limburgers stonden met 2-1 op voorsprong tegen tien spelers van Club Brugge: Ignace Van der Brempt werd al in de eerste helft uitgesloten met een rode kaart. En toch gaf Genk deze knappe uitgangspositie nog uit handen.

“Ik word hier gewoon moedeloos van”, aldus van den Brom na de wedstrijd. “We komen op die gewenste voorsprong en er is totaal niets aan de hand. Club kon op dat moment alleen aan verdedigen denken.” En dat klopt ook. In het laatste halfuur van de wedstrijd genereerde Genk maar liefst 70% tegenover 30% voor Club Brugge. Dominant zijn, heet dat dan. In die periode vuurde Genk ook 6 doelpogingen af tegenover 2 doelpogingen voor Club Brugge. Helaas voor de Limburgers waren beide doelpogingen van Club Brugge telkens raak.



Noa Lang (78’) en Fede Ricca (83’) bogen de 2-1 voorsprong van KRC Genk om in de onverhoopte 2-3 eindstand voor Club Brugge. Efficiëntie heet dat dan. Maar op die manier blijft John van den Brom wel onder een geweldige druk staan bij Genk. “Hoeveel kansen Van den Brom nog zal krijgen van het bestuur is natuurlijk een andere vraag. Zijn krediet is danig afgebrokkeld en zeker niet eindeloos”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld.

GENK GRIJPT IN

KRC Genk pakte in de laatste 7 competitiewedstrijden amper 4 punten op 21. En dat strookt niet met de grote ambities van de club, die in het seizoensbegin trouwens nog werd getipt als dé grootste titeluitdager van Club Brugge. Vandaag bezetten de Limburgers de tiende plaats in het klassement … Het spel is wel nog aardig en de spelers staan nog achter de coach. Maar het blijft vooralsnog afwachten of het clubbestuur diezelfde mening blijft delen.



De decision makers van KRC Genk grepen onlangs nog geniepig in door Dennis Haar te ontslaan, de assistent-coach en tevens goede vriend van John van den Brom. ’t Was een beslissing die aankwam bij de Nederlandse hoofdcoach. Van den Brom kreeg vervolgens een nieuwe assistent-coach bijna door zijn strot geduwd: Glen Riddersholm. En da’s niet meteen een type die jarenlang de trouwe assistent zal spelen bij Genk.

EEN COACH DIE TITELS WINT

Het Genk van John van den Brom krijgt – terecht – veel lof wanneer alles gesmeerd loopt. Het publiek krijgt dan attractief en aanvallend voetbal voorgeschoteld, maar wanneer de motor stokt, dan krijgen we een totaal ander Genk te zien. Te voorspelbaar, te weinig beweging, defensieve foutjes, te stereotiep, … En bovendien met slechte prestaties en dezelfde resultaten. En het tactische onvermogen om het tij te doen keren is net één van de zaken die van den Brom wordt aangewreven.

Zijn nieuwe assistent-coach – een keuze waarin John van den Brom dus geen inspraak kreeg – zou naar verluidt wél over een grote tactische bagage beschikken. Riddersholm groeide bij FC Midtjylland door van assistent-coach naar hoofdcoach en in die functie won hij er in 2015 de Deense titel. In 2020 volgde er ook nog een Deense beker met SønderjyskE. Riddersholm (48) is dus allerminst een ‘bleuke’ in het trainersvak.



En dat liet Riddersholm duidelijk blijken tijdens zijn officiële voorstelling op de clubkanalen. Bijna alsof ie de nieuwe hoofdcoach was van KRC Genk. “Genk is voor mij de juiste plaats om hopelijk een lange en opwindende buitenlandse carrière te beginnen. Als coach heb ik ervaring met het trainen van topspelers. Ik weet wat er nodig is om titels te winnen, en een omgeving te creëren die winnaars en mensen ontwikkelt”, aldus een ambitieuze Riddersholm.

VANDERHAEGHE

Hoewel de club steeds benadrukt dat Glen Riddersholm enkel werd aangetrokken voor de functie als assistent-coach, weet zowat de ganse buitenwereld dat de toekomst van John van den Brom hierdoor momenteel aan een zijden draadje hangt. Een belangrijke indicatie hiervan is het gestelde vertrouwen van de fans in de Nederlandse coach, een vertrouwen dat ondertussen tot ver onder het nulpunt is gedaald.

De situatie is stilaan onhoudbaar en van den Brom stond eerder dit seizoen én vorig seizoen trouwens al zwaar ter discussie in de Cegeka Arena. De aanstelling van de ambitieuze Riddersholm, die als hoofdcoach een Deense landstitel en beker won, schaadt bovendien de geloofwaardigheid van John van den Brom als hoofdcoach. Ten eerste ís Riddersholm een hoofdcoach en ten tweede heeft van den Brom geen enkele inspraak gehad in de aanstelling van zijn nieuwe ‘assistent-coach’.



Dat laatste heeft veel weg van de situatie van Yves Vanderhaeghe bij Cercle Brugge. Vanderhaeghe moest van het bestuur verplicht afscheid nemen van zijn assistent-coach Thomas Buffel en hij wilde Jimmy De Wulf als diens vervanger. Cercle besloot echter op eigen houtje om Miron Muslic aan te werven. “Toen Thomas weg moest, wist ik dat het om zeep was”, verklaart Vanderhaeghe namelijk in Het Nieuwsblad. “Ik heb nog gezegd: De volgende ben ikzelf.” Alles wijst er dus op dat Riddersholm op termijn de nieuwe T1 van Genk zal worden. Alleen rest de vraag nog: wanneer?

LEES OOK: Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

Wordt Riddersholm de nieuwe T1 van Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

1
1
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

145
145
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

66
66
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

63
63
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

219
219
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

71
71
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

138
138
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

480
480
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

410
410
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

70
70
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

116
116
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

69
69
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

232
232
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

219
219
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

112
112
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

179
179
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

261
261
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

153
153
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

185
185
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

323
323

Meer sportnieuws