Genk bereidt trainerswissel voor

door
Genk bereidt trainerswissel voor

Het ziet er niet goed uit voor John van den Brom. De Nederlander staat al de derde keer zwaar onder druk bij KRC Genk en alle signalen wijzen op een nakend ontslag. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te zijn vooraleer van den Brom de bons krijgt in de Cegeka Arena.


ONBEGRIJPELIJK

“Dit is absoluut niet te begrijpen.” John van den Brom was diep bedroefd na de 2-3 nederlaag van KRC Genk tegen Club Brugge. “Er was niks aan de hand, he-le-maal niets.” Met 72 minuten op de klok was er dan ook geen vuiltje aan de lucht. De Limburgers stonden met 2-1 op voorsprong tegen tien spelers van Club Brugge: Ignace Van der Brempt werd al in de eerste helft uitgesloten met een rode kaart. En toch gaf Genk deze knappe uitgangspositie nog uit handen.

“Ik word hier gewoon moedeloos van”, aldus van den Brom na de wedstrijd. “We komen op die gewenste voorsprong en er is totaal niets aan de hand. Club kon op dat moment alleen aan verdedigen denken.” En dat klopt ook. In het laatste halfuur van de wedstrijd genereerde Genk maar liefst 70% tegenover 30% voor Club Brugge. Dominant zijn, heet dat dan. In die periode vuurde Genk ook 6 doelpogingen af tegenover 2 doelpogingen voor Club Brugge. Helaas voor de Limburgers waren beide doelpogingen van Club Brugge telkens raak.



Noa Lang (78’) en Fede Ricca (83’) bogen de 2-1 voorsprong van KRC Genk om in de onverhoopte 2-3 eindstand voor Club Brugge. Efficiëntie heet dat dan. Maar op die manier blijft John van den Brom wel onder een geweldige druk staan bij Genk. “Hoeveel kansen Van den Brom nog zal krijgen van het bestuur is natuurlijk een andere vraag. Zijn krediet is danig afgebrokkeld en zeker niet eindeloos”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld.

GENK GRIJPT IN

KRC Genk pakte in de laatste 7 competitiewedstrijden amper 4 punten op 21. En dat strookt niet met de grote ambities van de club, die in het seizoensbegin trouwens nog werd getipt als dé grootste titeluitdager van Club Brugge. Vandaag bezetten de Limburgers de tiende plaats in het klassement … Het spel is wel nog aardig en de spelers staan nog achter de coach. Maar het blijft vooralsnog afwachten of het clubbestuur diezelfde mening blijft delen.



De decision makers van KRC Genk grepen onlangs nog geniepig in door Dennis Haar te ontslaan, de assistent-coach en tevens goede vriend van John van den Brom. ’t Was een beslissing die aankwam bij de Nederlandse hoofdcoach. Van den Brom kreeg vervolgens een nieuwe assistent-coach bijna door zijn strot geduwd: Glen Riddersholm. En da’s niet meteen een type die jarenlang de trouwe assistent zal spelen bij Genk.

EEN COACH DIE TITELS WINT

Het Genk van John van den Brom krijgt – terecht – veel lof wanneer alles gesmeerd loopt. Het publiek krijgt dan attractief en aanvallend voetbal voorgeschoteld, maar wanneer de motor stokt, dan krijgen we een totaal ander Genk te zien. Te voorspelbaar, te weinig beweging, defensieve foutjes, te stereotiep, … En bovendien met slechte prestaties en dezelfde resultaten. En het tactische onvermogen om het tij te doen keren is net één van de zaken die van den Brom wordt aangewreven.

Zijn nieuwe assistent-coach – een keuze waarin John van den Brom dus geen inspraak kreeg – zou naar verluidt wél over een grote tactische bagage beschikken. Riddersholm groeide bij FC Midtjylland door van assistent-coach naar hoofdcoach en in die functie won hij er in 2015 de Deense titel. In 2020 volgde er ook nog een Deense beker met SønderjyskE. Riddersholm (48) is dus allerminst een ‘bleuke’ in het trainersvak.



En dat liet Riddersholm duidelijk blijken tijdens zijn officiële voorstelling op de clubkanalen. Bijna alsof ie de nieuwe hoofdcoach was van KRC Genk. “Genk is voor mij de juiste plaats om hopelijk een lange en opwindende buitenlandse carrière te beginnen. Als coach heb ik ervaring met het trainen van topspelers. Ik weet wat er nodig is om titels te winnen, en een omgeving te creëren die winnaars en mensen ontwikkelt”, aldus een ambitieuze Riddersholm.

VANDERHAEGHE

Hoewel de club steeds benadrukt dat Glen Riddersholm enkel werd aangetrokken voor de functie als assistent-coach, weet zowat de ganse buitenwereld dat de toekomst van John van den Brom hierdoor momenteel aan een zijden draadje hangt. Een belangrijke indicatie hiervan is het gestelde vertrouwen van de fans in de Nederlandse coach, een vertrouwen dat ondertussen tot ver onder het nulpunt is gedaald.

De situatie is stilaan onhoudbaar en van den Brom stond eerder dit seizoen én vorig seizoen trouwens al zwaar ter discussie in de Cegeka Arena. De aanstelling van de ambitieuze Riddersholm, die als hoofdcoach een Deense landstitel en beker won, schaadt bovendien de geloofwaardigheid van John van den Brom als hoofdcoach. Ten eerste ís Riddersholm een hoofdcoach en ten tweede heeft van den Brom geen enkele inspraak gehad in de aanstelling van zijn nieuwe ‘assistent-coach’.



Dat laatste heeft veel weg van de situatie van Yves Vanderhaeghe bij Cercle Brugge. Vanderhaeghe moest van het bestuur verplicht afscheid nemen van zijn assistent-coach Thomas Buffel en hij wilde Jimmy De Wulf als diens vervanger. Cercle besloot echter op eigen houtje om Miron Muslic aan te werven. “Toen Thomas weg moest, wist ik dat het om zeep was”, verklaart Vanderhaeghe namelijk in Het Nieuwsblad. “Ik heb nog gezegd: De volgende ben ikzelf.” Alles wijst er dus op dat Riddersholm op termijn de nieuwe T1 van Genk zal worden. Alleen rest de vraag nog: wanneer?

LEES OOK: Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Wordt Riddersholm de nieuwe T1 van Genk?

Meest recent

KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

39
39
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

16
16
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

29
29
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

34
34
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

30
30
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

193
193
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

256
256
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

169
169
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

44
44
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

49
49
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

45
45
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

234
234
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

390
390
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

152
152
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

103
103
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

231
231
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

509
509
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

388
388
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

114
114
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

399
399
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

466
466
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

124
124
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

27
27
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

94
94

Meer sportnieuws