Genk bereidt trainerswissel voor

2136 stemmen
Genk bereidt trainerswissel voor

Het ziet er niet goed uit voor John van den Brom. De Nederlander staat al de derde keer zwaar onder druk bij KRC Genk en alle signalen wijzen op een nakend ontslag. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te zijn vooraleer van den Brom de bons krijgt in de Cegeka Arena.


ONBEGRIJPELIJK

“Dit is absoluut niet te begrijpen.” John van den Brom was diep bedroefd na de 2-3 nederlaag van KRC Genk tegen Club Brugge. “Er was niks aan de hand, he-le-maal niets.” Met 72 minuten op de klok was er dan ook geen vuiltje aan de lucht. De Limburgers stonden met 2-1 op voorsprong tegen tien spelers van Club Brugge: Ignace Van der Brempt werd al in de eerste helft uitgesloten met een rode kaart. En toch gaf Genk deze knappe uitgangspositie nog uit handen.

“Ik word hier gewoon moedeloos van”, aldus van den Brom na de wedstrijd. “We komen op die gewenste voorsprong en er is totaal niets aan de hand. Club kon op dat moment alleen aan verdedigen denken.” En dat klopt ook. In het laatste halfuur van de wedstrijd genereerde Genk maar liefst 70% tegenover 30% voor Club Brugge. Dominant zijn, heet dat dan. In die periode vuurde Genk ook 6 doelpogingen af tegenover 2 doelpogingen voor Club Brugge. Helaas voor de Limburgers waren beide doelpogingen van Club Brugge telkens raak.



Noa Lang (78’) en Fede Ricca (83’) bogen de 2-1 voorsprong van KRC Genk om in de onverhoopte 2-3 eindstand voor Club Brugge. Efficiëntie heet dat dan. Maar op die manier blijft John van den Brom wel onder een geweldige druk staan bij Genk. “Hoeveel kansen Van den Brom nog zal krijgen van het bestuur is natuurlijk een andere vraag. Zijn krediet is danig afgebrokkeld en zeker niet eindeloos”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld.

GENK GRIJPT IN

KRC Genk pakte in de laatste 7 competitiewedstrijden amper 4 punten op 21. En dat strookt niet met de grote ambities van de club, die in het seizoensbegin trouwens nog werd getipt als dé grootste titeluitdager van Club Brugge. Vandaag bezetten de Limburgers de tiende plaats in het klassement … Het spel is wel nog aardig en de spelers staan nog achter de coach. Maar het blijft vooralsnog afwachten of het clubbestuur diezelfde mening blijft delen.



De decision makers van KRC Genk grepen onlangs nog geniepig in door Dennis Haar te ontslaan, de assistent-coach en tevens goede vriend van John van den Brom. ’t Was een beslissing die aankwam bij de Nederlandse hoofdcoach. Van den Brom kreeg vervolgens een nieuwe assistent-coach bijna door zijn strot geduwd: Glen Riddersholm. En da’s niet meteen een type die jarenlang de trouwe assistent zal spelen bij Genk.

EEN COACH DIE TITELS WINT

Het Genk van John van den Brom krijgt – terecht – veel lof wanneer alles gesmeerd loopt. Het publiek krijgt dan attractief en aanvallend voetbal voorgeschoteld, maar wanneer de motor stokt, dan krijgen we een totaal ander Genk te zien. Te voorspelbaar, te weinig beweging, defensieve foutjes, te stereotiep, … En bovendien met slechte prestaties en dezelfde resultaten. En het tactische onvermogen om het tij te doen keren is net één van de zaken die van den Brom wordt aangewreven.

Zijn nieuwe assistent-coach – een keuze waarin John van den Brom dus geen inspraak kreeg – zou naar verluidt wél over een grote tactische bagage beschikken. Riddersholm groeide bij FC Midtjylland door van assistent-coach naar hoofdcoach en in die functie won hij er in 2015 de Deense titel. In 2020 volgde er ook nog een Deense beker met SønderjyskE. Riddersholm (48) is dus allerminst een ‘bleuke’ in het trainersvak.



En dat liet Riddersholm duidelijk blijken tijdens zijn officiële voorstelling op de clubkanalen. Bijna alsof ie de nieuwe hoofdcoach was van KRC Genk. “Genk is voor mij de juiste plaats om hopelijk een lange en opwindende buitenlandse carrière te beginnen. Als coach heb ik ervaring met het trainen van topspelers. Ik weet wat er nodig is om titels te winnen, en een omgeving te creëren die winnaars en mensen ontwikkelt”, aldus een ambitieuze Riddersholm.

VANDERHAEGHE

Hoewel de club steeds benadrukt dat Glen Riddersholm enkel werd aangetrokken voor de functie als assistent-coach, weet zowat de ganse buitenwereld dat de toekomst van John van den Brom hierdoor momenteel aan een zijden draadje hangt. Een belangrijke indicatie hiervan is het gestelde vertrouwen van de fans in de Nederlandse coach, een vertrouwen dat ondertussen tot ver onder het nulpunt is gedaald.

De situatie is stilaan onhoudbaar en van den Brom stond eerder dit seizoen én vorig seizoen trouwens al zwaar ter discussie in de Cegeka Arena. De aanstelling van de ambitieuze Riddersholm, die als hoofdcoach een Deense landstitel en beker won, schaadt bovendien de geloofwaardigheid van John van den Brom als hoofdcoach. Ten eerste ís Riddersholm een hoofdcoach en ten tweede heeft van den Brom geen enkele inspraak gehad in de aanstelling van zijn nieuwe ‘assistent-coach’.



Dat laatste heeft veel weg van de situatie van Yves Vanderhaeghe bij Cercle Brugge. Vanderhaeghe moest van het bestuur verplicht afscheid nemen van zijn assistent-coach Thomas Buffel en hij wilde Jimmy De Wulf als diens vervanger. Cercle besloot echter op eigen houtje om Miron Muslic aan te werven. “Toen Thomas weg moest, wist ik dat het om zeep was”, verklaart Vanderhaeghe namelijk in Het Nieuwsblad. “Ik heb nog gezegd: De volgende ben ikzelf.” Alles wijst er dus op dat Riddersholm op termijn de nieuwe T1 van Genk zal worden. Alleen rest de vraag nog: wanneer?

LEES OOK: ‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

Wordt Riddersholm de nieuwe T1 van Genk?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

2
2
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

7
7
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

12
12
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

96
96
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

36
36
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

174
174
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

64
64
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

80
80
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

554
554
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

25
25
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

49
49
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

65
65
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

234
234
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

116
116
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

139
139
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

231
231
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

77
77
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

131
131
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

131
131
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

149
149
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

98
98
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

435
435
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

138
138

Meer sportnieuws