Genk bereidt trainerswissel voor

Genk bereidt trainerswissel voor

Het ziet er niet goed uit voor John van den Brom. De Nederlander staat al de derde keer zwaar onder druk bij KRC Genk en alle signalen wijzen op een nakend ontslag. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te zijn vooraleer van den Brom de bons krijgt in de Cegeka Arena.


ONBEGRIJPELIJK

“Dit is absoluut niet te begrijpen.” John van den Brom was diep bedroefd na de 2-3 nederlaag van KRC Genk tegen Club Brugge. “Er was niks aan de hand, he-le-maal niets.” Met 72 minuten op de klok was er dan ook geen vuiltje aan de lucht. De Limburgers stonden met 2-1 op voorsprong tegen tien spelers van Club Brugge: Ignace Van der Brempt werd al in de eerste helft uitgesloten met een rode kaart. En toch gaf Genk deze knappe uitgangspositie nog uit handen.

“Ik word hier gewoon moedeloos van”, aldus van den Brom na de wedstrijd. “We komen op die gewenste voorsprong en er is totaal niets aan de hand. Club kon op dat moment alleen aan verdedigen denken.” En dat klopt ook. In het laatste halfuur van de wedstrijd genereerde Genk maar liefst 70% tegenover 30% voor Club Brugge. Dominant zijn, heet dat dan. In die periode vuurde Genk ook 6 doelpogingen af tegenover 2 doelpogingen voor Club Brugge. Helaas voor de Limburgers waren beide doelpogingen van Club Brugge telkens raak.



Noa Lang (78’) en Fede Ricca (83’) bogen de 2-1 voorsprong van KRC Genk om in de onverhoopte 2-3 eindstand voor Club Brugge. Efficiëntie heet dat dan. Maar op die manier blijft John van den Brom wel onder een geweldige druk staan bij Genk. “Hoeveel kansen Van den Brom nog zal krijgen van het bestuur is natuurlijk een andere vraag. Zijn krediet is danig afgebrokkeld en zeker niet eindeloos”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld.

GENK GRIJPT IN

KRC Genk pakte in de laatste 7 competitiewedstrijden amper 4 punten op 21. En dat strookt niet met de grote ambities van de club, die in het seizoensbegin trouwens nog werd getipt als dé grootste titeluitdager van Club Brugge. Vandaag bezetten de Limburgers de tiende plaats in het klassement … Het spel is wel nog aardig en de spelers staan nog achter de coach. Maar het blijft vooralsnog afwachten of het clubbestuur diezelfde mening blijft delen.



De decision makers van KRC Genk grepen onlangs nog geniepig in door Dennis Haar te ontslaan, de assistent-coach en tevens goede vriend van John van den Brom. ’t Was een beslissing die aankwam bij de Nederlandse hoofdcoach. Van den Brom kreeg vervolgens een nieuwe assistent-coach bijna door zijn strot geduwd: Glen Riddersholm. En da’s niet meteen een type die jarenlang de trouwe assistent zal spelen bij Genk.

EEN COACH DIE TITELS WINT

Het Genk van John van den Brom krijgt – terecht – veel lof wanneer alles gesmeerd loopt. Het publiek krijgt dan attractief en aanvallend voetbal voorgeschoteld, maar wanneer de motor stokt, dan krijgen we een totaal ander Genk te zien. Te voorspelbaar, te weinig beweging, defensieve foutjes, te stereotiep, … En bovendien met slechte prestaties en dezelfde resultaten. En het tactische onvermogen om het tij te doen keren is net één van de zaken die van den Brom wordt aangewreven.

Zijn nieuwe assistent-coach – een keuze waarin John van den Brom dus geen inspraak kreeg – zou naar verluidt wél over een grote tactische bagage beschikken. Riddersholm groeide bij FC Midtjylland door van assistent-coach naar hoofdcoach en in die functie won hij er in 2015 de Deense titel. In 2020 volgde er ook nog een Deense beker met SønderjyskE. Riddersholm (48) is dus allerminst een ‘bleuke’ in het trainersvak.



En dat liet Riddersholm duidelijk blijken tijdens zijn officiële voorstelling op de clubkanalen. Bijna alsof ie de nieuwe hoofdcoach was van KRC Genk. “Genk is voor mij de juiste plaats om hopelijk een lange en opwindende buitenlandse carrière te beginnen. Als coach heb ik ervaring met het trainen van topspelers. Ik weet wat er nodig is om titels te winnen, en een omgeving te creëren die winnaars en mensen ontwikkelt”, aldus een ambitieuze Riddersholm.

VANDERHAEGHE

Hoewel de club steeds benadrukt dat Glen Riddersholm enkel werd aangetrokken voor de functie als assistent-coach, weet zowat de ganse buitenwereld dat de toekomst van John van den Brom hierdoor momenteel aan een zijden draadje hangt. Een belangrijke indicatie hiervan is het gestelde vertrouwen van de fans in de Nederlandse coach, een vertrouwen dat ondertussen tot ver onder het nulpunt is gedaald.

De situatie is stilaan onhoudbaar en van den Brom stond eerder dit seizoen én vorig seizoen trouwens al zwaar ter discussie in de Cegeka Arena. De aanstelling van de ambitieuze Riddersholm, die als hoofdcoach een Deense landstitel en beker won, schaadt bovendien de geloofwaardigheid van John van den Brom als hoofdcoach. Ten eerste ís Riddersholm een hoofdcoach en ten tweede heeft van den Brom geen enkele inspraak gehad in de aanstelling van zijn nieuwe ‘assistent-coach’.



Dat laatste heeft veel weg van de situatie van Yves Vanderhaeghe bij Cercle Brugge. Vanderhaeghe moest van het bestuur verplicht afscheid nemen van zijn assistent-coach Thomas Buffel en hij wilde Jimmy De Wulf als diens vervanger. Cercle besloot echter op eigen houtje om Miron Muslic aan te werven. “Toen Thomas weg moest, wist ik dat het om zeep was”, verklaart Vanderhaeghe namelijk in Het Nieuwsblad. “Ik heb nog gezegd: De volgende ben ikzelf.” Alles wijst er dus op dat Riddersholm op termijn de nieuwe T1 van Genk zal worden. Alleen rest de vraag nog: wanneer?

POLL: Wordt Riddersholm de nieuwe T1 van Genk?

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

Lof voor Club-pion in Extra Time: "Zeer straf van hem"
Lof voor Club-pion in Extra Time: "Zeer straf van hem"

Club Brugge slaagde er tegen RSC Anderlecht niet in om een driepunter over de streep te halen. De ...

137
137
Antwerpse boeman en penaltypakker verklapt geheim
Antwerpse boeman en penaltypakker verklapt geheim

Royal Antwerp FC slaagde er tijdens de afgelopen speeldag niet in om te winnen van RWDM. Tegen de ...

23
23
Stille kracht bij Genk krijgt lof: "Hij deed de wedstrijd kantelen"
Stille kracht bij Genk krijgt lof: "Hij deed de wedstrijd kantelen"

KRC Genk slaagde er in extremis in om nog een punt te pakken in de Limburgse derby tegen STVV. De ...

108
108
Moet Dembélé alweer opkrassen bij PSG in januari?
Moet Dembélé alweer opkrassen bij PSG in januari?

Paris Saint-Germain kijkt inmiddels terug op een matige start in de competitie. De Franse topclub ...

59
59
'STVV onderneemt stappen na mislopen transfer'
'STVV onderneemt stappen na mislopen transfer'

Bij STVV zal men ongetwijfeld met gemengde gevoelens terugkijken op de Limburgse derby. In de ...

35
35
Liverpool pleziert publiek met nieuwe contractverlenging
Liverpool pleziert publiek met nieuwe contractverlenging

Vorig seizoen startte Liverpool rampzalig aan de competitie, waardoor het tot het einde van het ...

17
17
Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste
Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

De achtste speeldag van onze competitie zit er inmiddels op. Met Anderlecht-Club Brugge stond er ...

166
166
Sterke man van Westerlo krijgt belangrijke functie bij Pro League
Sterke man van Westerlo krijgt belangrijke functie bij Pro League

Twee punten na acht wedstrijden is bitter weinig. Bij KVC Westerlo weet men er ondertussen al alles ...

35
35
Zulte Waregem meet schade op na wangedrag: "We betreuren dit"
Zulte Waregem meet schade op na wangedrag: "We betreuren dit"

SV Zulte Waregem heeft zich na zes speeldagen genesteld in de top van de Challenger Pro League. De ...

128
128
Hallucinant: Ajax gaat niet akkoord met nieuwe datum Klassieker
Hallucinant: Ajax gaat niet akkoord met nieuwe datum Klassieker

De Klassieker, zo wordt de wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord bij onze noorderburen genoemd. De ...

169
169
'Real Madrid wil verrassen met op Duits international'
'Real Madrid wil verrassen met op Duits international'

Real Madrid liet gisteren zijn eerste punten van het seizoen liggen op het veld van stadsgenoot ...

80
80
'Manchester United haalt alles uit de kast voor nieuw speerpunt'
'Manchester United haalt alles uit de kast voor nieuw speerpunt'

Manchester United is het seizoen allesbehalve veelbelovend begonnen. De Mancunians pakten amper ...

76
76
'Antwerp vreest: Overmars toch terug naar Ajax?'
'Antwerp vreest: Overmars toch terug naar Ajax?'

Het kot staat op stelten bij Ajax, waar technisch directeur Sven Mislintat reeds op straat werd ...

417
417
Under Review: verdiende Anderlecht penalty vs. Club Brugge?
Under Review: verdiende Anderlecht penalty vs. Club Brugge?

Lawrence Visser had zondag weinig moeite om de topper tussen Anderlecht en Club Brugge in goede ...

981
981
KV Kortrijk zet Still aan de deur & verrast met 'opvolger'
KV Kortrijk zet Still aan de deur & verrast met 'opvolger'

RWDM wisselde nog voor het seizoen van start ging reeds van coach, maar nu is ook het eerste echte ...

473
473