Vanderhaeghe niet te spreken over werkwijze van Cercle

204
Vanderhaeghe niet te spreken over werkwijze van Cercle

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle Brugge kwam als een grote verrassing. De West-Vlaming wist de voorbije weken enkele knappe resultaten te behalen met de Vereniging, en leek de club te gaan behoeden voor het gevreesde degradatiespook. Redenen genoeg dus om Vanderhaeghe aan boord te houden, al had het Cercle-bestuur een andere mening. 


In een interview met Sporza nam Yves Vanderhaeghe uitvoerig de tijd om zijn ontslag bij Cercle Brugge te bespreken. De trainer is nog steeds niet te spreken over de werkwijze van zijn ex-club. "Ik was hard geschrokken. De timing was ongelooflijk. Door het overlijden van mijn vader had ik nog weinig emoties over om op mijn ontslag te reageren. Na de begrafenis raapte ik ook al mijn moed bij elkaar om iedereen klaar te stomen voor de wedstrijd tegen KVM, achteraf gezien was dat dus een grote fout van mezelf", aldus een koele Vanderhaeghe. 

Cercle kadert ontslag, maar ontsnapt niet aan kritiek

Cercle Brugge kaderde de timing van het ontslag al snel na het hele gegeven. De club verwees naar het overlijden van de vader van Vanderhaeghe, en wenste daarom de trainer nog een week de tijd te geven om alles op een rij te zetten. Ondertussen zit de Vereniging niet stil en wordt ook stilaan duidelijk dat er al heel lang een opvolger van Vanderhaeghe op de radar stond van het Cercle-bestuur. Zo raakte bekend dat nieuwe trainer, Dominik Thalhammer, al tien wedstrijden van Cercle kwam bekijken vooraleer hij definitief werd aangesteld. 

Of Thalhammer ook het krediet van de Cercle-fans zal krijgen, blijft nog maar de vraag. De voorbije dagen spraken talloze supporters al hun steun uit voor Vanderhaeghe, en blijken zelfs enkele Cercle-iconen niet opgezet met de handelswijze van het bestuur. De Oostenrijker Thalhammer zal dus alles uit de kast moeten halen indien hij het groen-zwarte legioen aan zijn kant wil krijgen. 

LEES OOK: Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

Cercle Brugge had Vanderhaeghe onmiddellijk moeten ontslaan.

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

49
49
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

56
56
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

25
25
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

91
91
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

175
175
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

67
67
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

33
33
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

244
244
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

325
325
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

95
95
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

102
102
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

181
181
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

77
77
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

271
271
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

350
350
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

51
51
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

483
483
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

383
383
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

119
119
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

201
201
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

76
76
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws