Vanderhaeghe niet te spreken over werkwijze van Cercle

204 stemmen
Vanderhaeghe niet te spreken over werkwijze van Cercle

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle Brugge kwam als een grote verrassing. De West-Vlaming wist de voorbije weken enkele knappe resultaten te behalen met de Vereniging, en leek de club te gaan behoeden voor het gevreesde degradatiespook. Redenen genoeg dus om Vanderhaeghe aan boord te houden, al had het Cercle-bestuur een andere mening. 


In een interview met Sporza nam Yves Vanderhaeghe uitvoerig de tijd om zijn ontslag bij Cercle Brugge te bespreken. De trainer is nog steeds niet te spreken over de werkwijze van zijn ex-club. "Ik was hard geschrokken. De timing was ongelooflijk. Door het overlijden van mijn vader had ik nog weinig emoties over om op mijn ontslag te reageren. Na de begrafenis raapte ik ook al mijn moed bij elkaar om iedereen klaar te stomen voor de wedstrijd tegen KVM, achteraf gezien was dat dus een grote fout van mezelf", aldus een koele Vanderhaeghe. 

Cercle kadert ontslag, maar ontsnapt niet aan kritiek

Cercle Brugge kaderde de timing van het ontslag al snel na het hele gegeven. De club verwees naar het overlijden van de vader van Vanderhaeghe, en wenste daarom de trainer nog een week de tijd te geven om alles op een rij te zetten. Ondertussen zit de Vereniging niet stil en wordt ook stilaan duidelijk dat er al heel lang een opvolger van Vanderhaeghe op de radar stond van het Cercle-bestuur. Zo raakte bekend dat nieuwe trainer, Dominik Thalhammer, al tien wedstrijden van Cercle kwam bekijken vooraleer hij definitief werd aangesteld. 

Of Thalhammer ook het krediet van de Cercle-fans zal krijgen, blijft nog maar de vraag. De voorbije dagen spraken talloze supporters al hun steun uit voor Vanderhaeghe, en blijken zelfs enkele Cercle-iconen niet opgezet met de handelswijze van het bestuur. De Oostenrijker Thalhammer zal dus alles uit de kast moeten halen indien hij het groen-zwarte legioen aan zijn kant wil krijgen. 

LEES OOK: Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Cercle Brugge had Vanderhaeghe onmiddellijk moeten ontslaan.

Meest recent

Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

8
8
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

28
28
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

32
32
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

75
75
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

234
234
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

85
85
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

71
71
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

81
81
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

170
170
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

156
156
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

84
84
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

45
45
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

184
184
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

205
205
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

87
87
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

53
53
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

77
77
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

411
411
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

446
446
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

248
248
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

249
249
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

296
296
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

543
543
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

146
146
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79

Meer sportnieuws