Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

door
Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle kwam als een donderslag bij heldere hemel. Wekenlang leek Vanderhaeghe op het punt van een ontslag te staan, maar de West-Vlaming liet de voorbije weken zien dat hij zijn ploeg weer op de rails gekregen had. Desondanks besliste het Cercle-bestuur toch om afscheid te nemen van de ervaren trainer.


Met Dominik Thalhammer haalt Cercle Brugge een compleet ander profiel in huis. De Oostenrijker staat voor een agressieve speelstijl, en dat wil hij ook hanteren bij de Vereniging. In een eerste persconferentie was de nieuwe stijl van Thalhammer dan ook duidelijk, weet Het Nieuwsblad. “Ik wil dynamisch en intens voetbal spelen met deze ploeg. Powerplay en hoge pressing, daar sta ik voor”, aldus de 51-jarige Thalhammer.

Opvallend genoeg zal Thalhammer niet op de bank zitten tijdens de bekerwedstrijd tegen KV Mechelen. De Oostenrijker wil nog éénmaal zijn nieuwe ploeg observeren, en geeft de scepter met een gerust hart door aan zijn assistenten Jimmy De Wulf en Miron Muslic. Aanstaande zaterdag tegen KV Kortrijk zal Thalhammer dan weer wél zijn debuut maken.

Amper ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau 

Ondanks de mature leeftijd van Thalhammer, heeft de Oostenrijker amper ervaring met het leiden van (mannelijke) hoofdploegen. Thalhammer was in het verleden jarenlang actief in de ontwikkeling van de Oostenrijkse nationale jeugdploegen, én stond ook negen jaar lang aan het roer van de Oostenrijkse vrouwenploeg. Bij LASK Linz mocht Thalhammer dan weer voor het eerst proeven van een ploeg op het hoogste niveau, en hield hij het amper één jaar vol.

LEES OOK: JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Heeft Cercle de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

27
27
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

28
28
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

44
44
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

66
66
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

61
61
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

57
57
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

127
127
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

29
29
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

197
197
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

143
143
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

115
115
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

129
129
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

121
121
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

100
100
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

269
269
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

362
362
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

51
51
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

202
202
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

186
186
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

231
231
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

192
192
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

101
101
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

247
247
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

996
996

Meer sportnieuws