Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

140 stemmen
Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle kwam als een donderslag bij heldere hemel. Wekenlang leek Vanderhaeghe op het punt van een ontslag te staan, maar de West-Vlaming liet de voorbije weken zien dat hij zijn ploeg weer op de rails gekregen had. Desondanks besliste het Cercle-bestuur toch om afscheid te nemen van de ervaren trainer.


Met Dominik Thalhammer haalt Cercle Brugge een compleet ander profiel in huis. De Oostenrijker staat voor een agressieve speelstijl, en dat wil hij ook hanteren bij de Vereniging. In een eerste persconferentie was de nieuwe stijl van Thalhammer dan ook duidelijk, weet Het Nieuwsblad. “Ik wil dynamisch en intens voetbal spelen met deze ploeg. Powerplay en hoge pressing, daar sta ik voor”, aldus de 51-jarige Thalhammer.

Opvallend genoeg zal Thalhammer niet op de bank zitten tijdens de bekerwedstrijd tegen KV Mechelen. De Oostenrijker wil nog éénmaal zijn nieuwe ploeg observeren, en geeft de scepter met een gerust hart door aan zijn assistenten Jimmy De Wulf en Miron Muslic. Aanstaande zaterdag tegen KV Kortrijk zal Thalhammer dan weer wél zijn debuut maken.

Amper ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau 

Ondanks de mature leeftijd van Thalhammer, heeft de Oostenrijker amper ervaring met het leiden van (mannelijke) hoofdploegen. Thalhammer was in het verleden jarenlang actief in de ontwikkeling van de Oostenrijkse nationale jeugdploegen, én stond ook negen jaar lang aan het roer van de Oostenrijkse vrouwenploeg. Bij LASK Linz mocht Thalhammer dan weer voor het eerst proeven van een ploeg op het hoogste niveau, en hield hij het amper één jaar vol.

LEES OOK: Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Heeft Cercle de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

31
31
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

183
183
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

57
57
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

236
236
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

134
134
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

222
222
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

195
195
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

163
163
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

194
194
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

126
126
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1036
1036
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

64
64
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

371
371
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

102
102
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

71
71
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

73
73
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

47
47
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

412
412
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

568
568
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

545
545
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

568
568
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

369
369
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

145
145

Meer sportnieuws