Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

door
Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle kwam als een donderslag bij heldere hemel. Wekenlang leek Vanderhaeghe op het punt van een ontslag te staan, maar de West-Vlaming liet de voorbije weken zien dat hij zijn ploeg weer op de rails gekregen had. Desondanks besliste het Cercle-bestuur toch om afscheid te nemen van de ervaren trainer.


Met Dominik Thalhammer haalt Cercle Brugge een compleet ander profiel in huis. De Oostenrijker staat voor een agressieve speelstijl, en dat wil hij ook hanteren bij de Vereniging. In een eerste persconferentie was de nieuwe stijl van Thalhammer dan ook duidelijk, weet Het Nieuwsblad. “Ik wil dynamisch en intens voetbal spelen met deze ploeg. Powerplay en hoge pressing, daar sta ik voor”, aldus de 51-jarige Thalhammer.

Opvallend genoeg zal Thalhammer niet op de bank zitten tijdens de bekerwedstrijd tegen KV Mechelen. De Oostenrijker wil nog éénmaal zijn nieuwe ploeg observeren, en geeft de scepter met een gerust hart door aan zijn assistenten Jimmy De Wulf en Miron Muslic. Aanstaande zaterdag tegen KV Kortrijk zal Thalhammer dan weer wél zijn debuut maken.

Amper ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau 

Ondanks de mature leeftijd van Thalhammer, heeft de Oostenrijker amper ervaring met het leiden van (mannelijke) hoofdploegen. Thalhammer was in het verleden jarenlang actief in de ontwikkeling van de Oostenrijkse nationale jeugdploegen, én stond ook negen jaar lang aan het roer van de Oostenrijkse vrouwenploeg. Bij LASK Linz mocht Thalhammer dan weer voor het eerst proeven van een ploeg op het hoogste niveau, en hield hij het amper één jaar vol.

LEES OOK: Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

Heeft Cercle de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

20
20
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

32
32
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

32
32
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

43
43
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

22
22
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

27
27
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

73
73
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

148
148
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

36
36
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

78
78
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

48
48
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

670
670
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

96
96
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

58
58
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

30
30
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

226
226
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

258
258
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

198
198
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

79
79
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

249
249
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

810
810
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

286
286
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

650
650
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

35
35
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

98
98

Meer sportnieuws