Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

door
Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle kwam als een donderslag bij heldere hemel. Wekenlang leek Vanderhaeghe op het punt van een ontslag te staan, maar de West-Vlaming liet de voorbije weken zien dat hij zijn ploeg weer op de rails gekregen had. Desondanks besliste het Cercle-bestuur toch om afscheid te nemen van de ervaren trainer.


Met Dominik Thalhammer haalt Cercle Brugge een compleet ander profiel in huis. De Oostenrijker staat voor een agressieve speelstijl, en dat wil hij ook hanteren bij de Vereniging. In een eerste persconferentie was de nieuwe stijl van Thalhammer dan ook duidelijk, weet Het Nieuwsblad. “Ik wil dynamisch en intens voetbal spelen met deze ploeg. Powerplay en hoge pressing, daar sta ik voor”, aldus de 51-jarige Thalhammer.

Opvallend genoeg zal Thalhammer niet op de bank zitten tijdens de bekerwedstrijd tegen KV Mechelen. De Oostenrijker wil nog éénmaal zijn nieuwe ploeg observeren, en geeft de scepter met een gerust hart door aan zijn assistenten Jimmy De Wulf en Miron Muslic. Aanstaande zaterdag tegen KV Kortrijk zal Thalhammer dan weer wél zijn debuut maken.

Amper ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau 

Ondanks de mature leeftijd van Thalhammer, heeft de Oostenrijker amper ervaring met het leiden van (mannelijke) hoofdploegen. Thalhammer was in het verleden jarenlang actief in de ontwikkeling van de Oostenrijkse nationale jeugdploegen, én stond ook negen jaar lang aan het roer van de Oostenrijkse vrouwenploeg. Bij LASK Linz mocht Thalhammer dan weer voor het eerst proeven van een ploeg op het hoogste niveau, en hield hij het amper één jaar vol.

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Heeft Cercle de goede keuze gemaakt?

Meest recent

RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

8
8
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

10
10
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

38
38
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

144
144
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

977
977
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

68
68
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

152
152
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

259
259
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

215
215
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

167
167
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

282
282
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

399
399
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

64
64
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

275
275
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

443
443
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

607
607
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

287
287
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

64
64
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

190
190
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

23
23
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

135
135
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1398
1398
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

654
654
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

62
62

Meer sportnieuws