Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

140 stemmen
Thalhammer wil Cercle veranderen met intens voetbal

Het ontslag van Yves Vanderhaeghe bij Cercle kwam als een donderslag bij heldere hemel. Wekenlang leek Vanderhaeghe op het punt van een ontslag te staan, maar de West-Vlaming liet de voorbije weken zien dat hij zijn ploeg weer op de rails gekregen had. Desondanks besliste het Cercle-bestuur toch om afscheid te nemen van de ervaren trainer.


Met Dominik Thalhammer haalt Cercle Brugge een compleet ander profiel in huis. De Oostenrijker staat voor een agressieve speelstijl, en dat wil hij ook hanteren bij de Vereniging. In een eerste persconferentie was de nieuwe stijl van Thalhammer dan ook duidelijk, weet Het Nieuwsblad. “Ik wil dynamisch en intens voetbal spelen met deze ploeg. Powerplay en hoge pressing, daar sta ik voor”, aldus de 51-jarige Thalhammer.

Opvallend genoeg zal Thalhammer niet op de bank zitten tijdens de bekerwedstrijd tegen KV Mechelen. De Oostenrijker wil nog éénmaal zijn nieuwe ploeg observeren, en geeft de scepter met een gerust hart door aan zijn assistenten Jimmy De Wulf en Miron Muslic. Aanstaande zaterdag tegen KV Kortrijk zal Thalhammer dan weer wél zijn debuut maken.

Amper ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau 

Ondanks de mature leeftijd van Thalhammer, heeft de Oostenrijker amper ervaring met het leiden van (mannelijke) hoofdploegen. Thalhammer was in het verleden jarenlang actief in de ontwikkeling van de Oostenrijkse nationale jeugdploegen, én stond ook negen jaar lang aan het roer van de Oostenrijkse vrouwenploeg. Bij LASK Linz mocht Thalhammer dan weer voor het eerst proeven van een ploeg op het hoogste niveau, en hield hij het amper één jaar vol.

LEES OOK: Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Heeft Cercle de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Vierende Kompany heeft ook boodschap voor Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

3
3
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

68
68
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

30
30
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

141
141
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

119
119
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

287
287
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

328
328
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

80
80
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

187
187
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

112
112
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

86
86
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

188
188
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

292
292
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

408
408
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

193
193
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

587
587
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

65
65
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

377
377
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

263
263
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

398
398
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

276
276
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

185
185
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

239
239
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

189
189
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67

Meer sportnieuws