Van Basten verbaast: 'Belg moet Gouden Bal winnen'

door
Van Basten verbaast: 'Belg moet Gouden Bal winnen'

Maandagavond maakt organisator France Football bekend wie de eerste Ballon d'Or sinds 2019 zal winnen. De grote topfavorieten zijn Robert Lewandowski (Bayern München), Karim Benzema (Real Madrid) en Lionel Messi (PSG). Marco van Basten heeft echter enkele andere namen in gedachten.


De Nederlandse oud-aanvaller staat zelf drie keer op de erelijst van de Gouden Bal en won nog tal van andere individuele onderscheidingen. Van Basten weet dus waarover hij spreekt. Zondagavond werd hij bij de voetbaltalkshow Rondo dan ook gepolst naar wie volgens hem een terechte winnaar zou zijn. "Je moet een grote trofee winnen en je moet gewoon een heel goed seizoen spelen. Deels met je club en deels individueel moet je echt iets hebben geboden", gaf hij alvast zijn criteria vrij.

Van Basten gaf ook een driekoppige shortlist vrij. En daar stond zowaar een Rode Duivel bij: Romelu Lukaku. "Lukaku heeft het afgelopen jaar zoveel doelpunten gemaakt. Hij is zo belangrijk geweest", klonk het. Dat de spits Internazionale naar de lanstitel leidde speelt uiteraard ook in zijn voordeel. De huidige aanvaller van Chelsea staat alvast op de 30-koppige shortlist, toch is de kans bijzonder klein dat hij het zal halen. Een top 10-notering moet er echter wel inzitten.

GÉÉN MESSI
Naast Lukaku schoof Van Basten nog twee kanshebbers naar voren: Mohamed Salah (Liverpool FC) en Lewandowski. "Salah speelt geweldig. Ik zou niet weten wie hem zou moeten verslaan", tipt hij zijn topfavoriet. "De afgelopen maanden is hij bijna wekelijks uitblinker. Echt indrukwekkende goals maakt hij en Liverpool doet het goed." Messi zou volgens Van Basten dan weer geen terechte winnaar zijn.

LEES OOK: Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Denkt u dat Lukaku ooit de Gouden Bal kan winnen?

Meest recent

'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

0
0
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

82
82
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

67
67
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

107
107
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

31
31
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

374
374
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

111
111
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

229
229
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

40
40
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

174
174
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

333
333
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

123
123
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

347
347
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

55
55
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

222
222
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

555
555
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1375
1375
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

141
141
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

536
536
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

506
506
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

368
368
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

301
301
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

424
424
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

542
542

Meer sportnieuws