Van Basten verbaast: 'Belg moet Gouden Bal winnen'

551 stemmen
Van Basten verbaast: 'Belg moet Gouden Bal winnen'

Maandagavond maakt organisator France Football bekend wie de eerste Ballon d'Or sinds 2019 zal winnen. De grote topfavorieten zijn Robert Lewandowski (Bayern München), Karim Benzema (Real Madrid) en Lionel Messi (PSG). Marco van Basten heeft echter enkele andere namen in gedachten.


De Nederlandse oud-aanvaller staat zelf drie keer op de erelijst van de Gouden Bal en won nog tal van andere individuele onderscheidingen. Van Basten weet dus waarover hij spreekt. Zondagavond werd hij bij de voetbaltalkshow Rondo dan ook gepolst naar wie volgens hem een terechte winnaar zou zijn. "Je moet een grote trofee winnen en je moet gewoon een heel goed seizoen spelen. Deels met je club en deels individueel moet je echt iets hebben geboden", gaf hij alvast zijn criteria vrij.

Van Basten gaf ook een driekoppige shortlist vrij. En daar stond zowaar een Rode Duivel bij: Romelu Lukaku. "Lukaku heeft het afgelopen jaar zoveel doelpunten gemaakt. Hij is zo belangrijk geweest", klonk het. Dat de spits Internazionale naar de lanstitel leidde speelt uiteraard ook in zijn voordeel. De huidige aanvaller van Chelsea staat alvast op de 30-koppige shortlist, toch is de kans bijzonder klein dat hij het zal halen. Een top 10-notering moet er echter wel inzitten.

GÉÉN MESSI
Naast Lukaku schoof Van Basten nog twee kanshebbers naar voren: Mohamed Salah (Liverpool FC) en Lewandowski. "Salah speelt geweldig. Ik zou niet weten wie hem zou moeten verslaan", tipt hij zijn topfavoriet. "De afgelopen maanden is hij bijna wekelijks uitblinker. Echt indrukwekkende goals maakt hij en Liverpool doet het goed." Messi zou volgens Van Basten dan weer geen terechte winnaar zijn.

LEES OOK: Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

Denkt u dat Lukaku ooit de Gouden Bal kan winnen?

Meest recent

Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

358
358
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

16
16
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

36
36
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

56
56
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

235
235
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

56
56
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

312
312
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

141
141
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

77
77
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

175
175
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

453
453
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

135
135
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

70
70
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

209
209
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

464
464
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

225
225
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

101
101
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

86
86
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

94
94
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

265
265
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

269
269
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

355
355
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

288
288
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

266
266

Meer sportnieuws