Van Basten verbaast: 'Belg moet Gouden Bal winnen'

door
Van Basten verbaast: 'Belg moet Gouden Bal winnen'

Maandagavond maakt organisator France Football bekend wie de eerste Ballon d'Or sinds 2019 zal winnen. De grote topfavorieten zijn Robert Lewandowski (Bayern München), Karim Benzema (Real Madrid) en Lionel Messi (PSG). Marco van Basten heeft echter enkele andere namen in gedachten.


De Nederlandse oud-aanvaller staat zelf drie keer op de erelijst van de Gouden Bal en won nog tal van andere individuele onderscheidingen. Van Basten weet dus waarover hij spreekt. Zondagavond werd hij bij de voetbaltalkshow Rondo dan ook gepolst naar wie volgens hem een terechte winnaar zou zijn. "Je moet een grote trofee winnen en je moet gewoon een heel goed seizoen spelen. Deels met je club en deels individueel moet je echt iets hebben geboden", gaf hij alvast zijn criteria vrij.

Van Basten gaf ook een driekoppige shortlist vrij. En daar stond zowaar een Rode Duivel bij: Romelu Lukaku. "Lukaku heeft het afgelopen jaar zoveel doelpunten gemaakt. Hij is zo belangrijk geweest", klonk het. Dat de spits Internazionale naar de lanstitel leidde speelt uiteraard ook in zijn voordeel. De huidige aanvaller van Chelsea staat alvast op de 30-koppige shortlist, toch is de kans bijzonder klein dat hij het zal halen. Een top 10-notering moet er echter wel inzitten.

GÉÉN MESSI
Naast Lukaku schoof Van Basten nog twee kanshebbers naar voren: Mohamed Salah (Liverpool FC) en Lewandowski. "Salah speelt geweldig. Ik zou niet weten wie hem zou moeten verslaan", tipt hij zijn topfavoriet. "De afgelopen maanden is hij bijna wekelijks uitblinker. Echt indrukwekkende goals maakt hij en Liverpool doet het goed." Messi zou volgens Van Basten dan weer geen terechte winnaar zijn.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Denkt u dat Lukaku ooit de Gouden Bal kan winnen?

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

59
59
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

79
79
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

285
285
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

227
227
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

386
386
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

191
191
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

328
328
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

295
295
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

72
72
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

476
476
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

297
297
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

89
89
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

180
180
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

547
547
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

285
285
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

67
67
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

104
104
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

73
73
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

41
41
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

450
450
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

397
397
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

143
143
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

33
33
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

220
220
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

140
140

Meer sportnieuws