Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

93 stemmen
Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

Met een zeer sterke prestatie heeft Cercle Brugge eindelijk zichzelf nog eens beloond. De Vereniging was negentig minuten lang de betere van een verrassend zwak KV Mechelen en zet zo stevig druk op onder meer Beerschot en Zulte Waregem.

KV Mechelen gaf zijn prima seizoen vorige week nog wat meer glans met een prestigezege tegen landskampioen Club Brugge. De week nadien moest Malinwa aan de bak tegen 'kleine broer' Cercle Brugge. Het team van Yves Vanderhaeghe streed opnieuw tegen de degradatie. Bij de bezoekers koos Vrancken voor de jonge Van Hoorenbeeck, hij verving de geblesseerde Vanlerberghe. Bij de Vereniging waren er maar liefst vier nieuwe namen.
Cercle domineert maar verspeelt weeral een voorsprong
De thuisploeg nam een prima start en na vijf minuten spelen kopte Somers iets te zwak om Coucke te verontrusten. Cercle bleef domineren maar zowel Utkus als Somers kregen hun pogingen niet gekadreerd. KV Mechelen stelde daar voorlopig niets tegenover. Op het halfuur was het dan toch raak voor Cercle: Vinicius gaf een hoekschop weg en dekte ook nog eens slecht waardoor Utkus vrij kon inkoppen: 1-0 voor de thuisploeg. De Vereniging bleef heer en meester en Utkus kwam even later dicht bij een tweede doelpunt, Coucke was deze keer bij de pinken. Het team van Wouter Vrancken was nergens maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte: Storm schoot tussen een bos van benen en verraste Didillon. Ei zo na was er zelfs nog een zeer gevleide voorsprong toen Mrabti een minuut later op de paal schoot. Halfweg was alles nog te doen op Jan Breydel.

Opnieuw was het voorlopig net niet voor Cercle, dat halfweg wel mag hopen op de zege.
Eindelijk weer eens feest voor Vanderhaeghe en co
De verrassende gelijkmaker zorgde niet voor vertrouwen bij Malinwa, want ook na de pauze bleef het armoe troef bij de bezoekers. De eerste kans van Matondo werd door Coucke onschadelijk gemaakt. Iets voorbij het uur kreeg Cercle Brugge een strafschop toen Bateau aan Daaland ging hangen. Vanaf elf meter zorgde Hotic voor de verdiende voorsprong: 2-1. Op twintig minuten van het einde kwam er toch weer bijna een gelijkmaker voor KV Mechelen: Storm zette quasi perfect voor maar de poging van Shved werd nog van de lijn gehaald. Aan de overzijde moest Coucke alles uit de kast halen op een hard schot van Da Silva Lopes. Uiteindelijk was het Matondo die de wedstrijd in een definitieve plooi gooide toen hij afgezonderd werd voor Coucke en koeltjes afwerkte: 3-1. Zo pakte Cercle Brugge eindelijk nog eens de drie punten en loopt het voorlopig wat weg van Beerschot.
Scoreverloop:
1-0 (34') Utkus, 1-1 (43') Storm, 2-1 (63') Hotic (p), 3-1 (77') Matondo

LEES OOK: Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"
383

Zal Cercle zich redden?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

123
123
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

19
19
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

48
48
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

85
85
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

170
170
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

680
680
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

126
126
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

212
212
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

169
169
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

156
156
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

266
266
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

47
47
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

180
180
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

515
515
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

254
254
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

238
238
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

141
141
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

474
474
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

145
145

Meer sportnieuws