Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

door
Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

Met een zeer sterke prestatie heeft Cercle Brugge eindelijk zichzelf nog eens beloond. De Vereniging was negentig minuten lang de betere van een verrassend zwak KV Mechelen en zet zo stevig druk op onder meer Beerschot en Zulte Waregem.

KV Mechelen gaf zijn prima seizoen vorige week nog wat meer glans met een prestigezege tegen landskampioen Club Brugge. De week nadien moest Malinwa aan de bak tegen 'kleine broer' Cercle Brugge. Het team van Yves Vanderhaeghe streed opnieuw tegen de degradatie. Bij de bezoekers koos Vrancken voor de jonge Van Hoorenbeeck, hij verving de geblesseerde Vanlerberghe. Bij de Vereniging waren er maar liefst vier nieuwe namen.
Cercle domineert maar verspeelt weeral een voorsprong
De thuisploeg nam een prima start en na vijf minuten spelen kopte Somers iets te zwak om Coucke te verontrusten. Cercle bleef domineren maar zowel Utkus als Somers kregen hun pogingen niet gekadreerd. KV Mechelen stelde daar voorlopig niets tegenover. Op het halfuur was het dan toch raak voor Cercle: Vinicius gaf een hoekschop weg en dekte ook nog eens slecht waardoor Utkus vrij kon inkoppen: 1-0 voor de thuisploeg. De Vereniging bleef heer en meester en Utkus kwam even later dicht bij een tweede doelpunt, Coucke was deze keer bij de pinken. Het team van Wouter Vrancken was nergens maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte: Storm schoot tussen een bos van benen en verraste Didillon. Ei zo na was er zelfs nog een zeer gevleide voorsprong toen Mrabti een minuut later op de paal schoot. Halfweg was alles nog te doen op Jan Breydel.

Opnieuw was het voorlopig net niet voor Cercle, dat halfweg wel mag hopen op de zege.
Eindelijk weer eens feest voor Vanderhaeghe en co
De verrassende gelijkmaker zorgde niet voor vertrouwen bij Malinwa, want ook na de pauze bleef het armoe troef bij de bezoekers. De eerste kans van Matondo werd door Coucke onschadelijk gemaakt. Iets voorbij het uur kreeg Cercle Brugge een strafschop toen Bateau aan Daaland ging hangen. Vanaf elf meter zorgde Hotic voor de verdiende voorsprong: 2-1. Op twintig minuten van het einde kwam er toch weer bijna een gelijkmaker voor KV Mechelen: Storm zette quasi perfect voor maar de poging van Shved werd nog van de lijn gehaald. Aan de overzijde moest Coucke alles uit de kast halen op een hard schot van Da Silva Lopes. Uiteindelijk was het Matondo die de wedstrijd in een definitieve plooi gooide toen hij afgezonderd werd voor Coucke en koeltjes afwerkte: 3-1. Zo pakte Cercle Brugge eindelijk nog eens de drie punten en loopt het voorlopig wat weg van Beerschot.
Scoreverloop:
1-0 (34') Utkus, 1-1 (43') Storm, 2-1 (63') Hotic (p), 3-1 (77') Matondo

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Raman spreekt over einde carrière en haalt uit
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit
314

Zal Cercle zich redden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

7
7
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

48
48
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

16
16
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

60
60
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

111
111
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

112
112
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

91
91
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

142
142
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

261
261
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

423
423
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

719
719
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

488
488
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

295
295
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

142
142
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

451
451
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

652
652
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws