Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

door
Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

Met een zeer sterke prestatie heeft Cercle Brugge eindelijk zichzelf nog eens beloond. De Vereniging was negentig minuten lang de betere van een verrassend zwak KV Mechelen en zet zo stevig druk op onder meer Beerschot en Zulte Waregem.

KV Mechelen gaf zijn prima seizoen vorige week nog wat meer glans met een prestigezege tegen landskampioen Club Brugge. De week nadien moest Malinwa aan de bak tegen 'kleine broer' Cercle Brugge. Het team van Yves Vanderhaeghe streed opnieuw tegen de degradatie. Bij de bezoekers koos Vrancken voor de jonge Van Hoorenbeeck, hij verving de geblesseerde Vanlerberghe. Bij de Vereniging waren er maar liefst vier nieuwe namen.
Cercle domineert maar verspeelt weeral een voorsprong
De thuisploeg nam een prima start en na vijf minuten spelen kopte Somers iets te zwak om Coucke te verontrusten. Cercle bleef domineren maar zowel Utkus als Somers kregen hun pogingen niet gekadreerd. KV Mechelen stelde daar voorlopig niets tegenover. Op het halfuur was het dan toch raak voor Cercle: Vinicius gaf een hoekschop weg en dekte ook nog eens slecht waardoor Utkus vrij kon inkoppen: 1-0 voor de thuisploeg. De Vereniging bleef heer en meester en Utkus kwam even later dicht bij een tweede doelpunt, Coucke was deze keer bij de pinken. Het team van Wouter Vrancken was nergens maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte: Storm schoot tussen een bos van benen en verraste Didillon. Ei zo na was er zelfs nog een zeer gevleide voorsprong toen Mrabti een minuut later op de paal schoot. Halfweg was alles nog te doen op Jan Breydel.

Opnieuw was het voorlopig net niet voor Cercle, dat halfweg wel mag hopen op de zege.
Eindelijk weer eens feest voor Vanderhaeghe en co
De verrassende gelijkmaker zorgde niet voor vertrouwen bij Malinwa, want ook na de pauze bleef het armoe troef bij de bezoekers. De eerste kans van Matondo werd door Coucke onschadelijk gemaakt. Iets voorbij het uur kreeg Cercle Brugge een strafschop toen Bateau aan Daaland ging hangen. Vanaf elf meter zorgde Hotic voor de verdiende voorsprong: 2-1. Op twintig minuten van het einde kwam er toch weer bijna een gelijkmaker voor KV Mechelen: Storm zette quasi perfect voor maar de poging van Shved werd nog van de lijn gehaald. Aan de overzijde moest Coucke alles uit de kast halen op een hard schot van Da Silva Lopes. Uiteindelijk was het Matondo die de wedstrijd in een definitieve plooi gooide toen hij afgezonderd werd voor Coucke en koeltjes afwerkte: 3-1. Zo pakte Cercle Brugge eindelijk nog eens de drie punten en loopt het voorlopig wat weg van Beerschot.
Scoreverloop:
1-0 (34') Utkus, 1-1 (43') Storm, 2-1 (63') Hotic (p), 3-1 (77') Matondo

LEES OOK: Ontslag Cinel bij Cercle? Selectie geeft duidelijk signaal

Zal Cercle zich redden?

Meest recent

KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

41
41
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

67
67
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

167
167
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

142
142
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

250
250
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

118
118
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

129
129
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

81
81
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

186
186
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

751
751
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

198
198
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

506
506
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

345
345
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

166
166
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

258
258
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

164
164
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

512
512
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

399
399
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

201
201
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

382
382
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

962
962
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

298
298
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

557
557
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

374
374

Meer sportnieuws