Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

93 stemmen
Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

Met een zeer sterke prestatie heeft Cercle Brugge eindelijk zichzelf nog eens beloond. De Vereniging was negentig minuten lang de betere van een verrassend zwak KV Mechelen en zet zo stevig druk op onder meer Beerschot en Zulte Waregem.

KV Mechelen gaf zijn prima seizoen vorige week nog wat meer glans met een prestigezege tegen landskampioen Club Brugge. De week nadien moest Malinwa aan de bak tegen 'kleine broer' Cercle Brugge. Het team van Yves Vanderhaeghe streed opnieuw tegen de degradatie. Bij de bezoekers koos Vrancken voor de jonge Van Hoorenbeeck, hij verving de geblesseerde Vanlerberghe. Bij de Vereniging waren er maar liefst vier nieuwe namen.
Cercle domineert maar verspeelt weeral een voorsprong
De thuisploeg nam een prima start en na vijf minuten spelen kopte Somers iets te zwak om Coucke te verontrusten. Cercle bleef domineren maar zowel Utkus als Somers kregen hun pogingen niet gekadreerd. KV Mechelen stelde daar voorlopig niets tegenover. Op het halfuur was het dan toch raak voor Cercle: Vinicius gaf een hoekschop weg en dekte ook nog eens slecht waardoor Utkus vrij kon inkoppen: 1-0 voor de thuisploeg. De Vereniging bleef heer en meester en Utkus kwam even later dicht bij een tweede doelpunt, Coucke was deze keer bij de pinken. Het team van Wouter Vrancken was nergens maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte: Storm schoot tussen een bos van benen en verraste Didillon. Ei zo na was er zelfs nog een zeer gevleide voorsprong toen Mrabti een minuut later op de paal schoot. Halfweg was alles nog te doen op Jan Breydel.

Opnieuw was het voorlopig net niet voor Cercle, dat halfweg wel mag hopen op de zege.
Eindelijk weer eens feest voor Vanderhaeghe en co
De verrassende gelijkmaker zorgde niet voor vertrouwen bij Malinwa, want ook na de pauze bleef het armoe troef bij de bezoekers. De eerste kans van Matondo werd door Coucke onschadelijk gemaakt. Iets voorbij het uur kreeg Cercle Brugge een strafschop toen Bateau aan Daaland ging hangen. Vanaf elf meter zorgde Hotic voor de verdiende voorsprong: 2-1. Op twintig minuten van het einde kwam er toch weer bijna een gelijkmaker voor KV Mechelen: Storm zette quasi perfect voor maar de poging van Shved werd nog van de lijn gehaald. Aan de overzijde moest Coucke alles uit de kast halen op een hard schot van Da Silva Lopes. Uiteindelijk was het Matondo die de wedstrijd in een definitieve plooi gooide toen hij afgezonderd werd voor Coucke en koeltjes afwerkte: 3-1. Zo pakte Cercle Brugge eindelijk nog eens de drie punten en loopt het voorlopig wat weg van Beerschot.
Scoreverloop:
1-0 (34') Utkus, 1-1 (43') Storm, 2-1 (63') Hotic (p), 3-1 (77') Matondo

LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

🚀

Zal Cercle zich redden?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

46
46
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

66
66
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

51
51
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

141
141
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

267
267
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

938
938
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

109
109
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

299
299
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

584
584
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

602
602
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

438
438
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1035
1035
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws