Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

93
Sterk Cercle Brugge zet stevig druk op de concurrentie onderin

Met een zeer sterke prestatie heeft Cercle Brugge eindelijk zichzelf nog eens beloond. De Vereniging was negentig minuten lang de betere van een verrassend zwak KV Mechelen en zet zo stevig druk op onder meer Beerschot en Zulte Waregem.

KV Mechelen gaf zijn prima seizoen vorige week nog wat meer glans met een prestigezege tegen landskampioen Club Brugge. De week nadien moest Malinwa aan de bak tegen 'kleine broer' Cercle Brugge. Het team van Yves Vanderhaeghe streed opnieuw tegen de degradatie. Bij de bezoekers koos Vrancken voor de jonge Van Hoorenbeeck, hij verving de geblesseerde Vanlerberghe. Bij de Vereniging waren er maar liefst vier nieuwe namen.
Cercle domineert maar verspeelt weeral een voorsprong
De thuisploeg nam een prima start en na vijf minuten spelen kopte Somers iets te zwak om Coucke te verontrusten. Cercle bleef domineren maar zowel Utkus als Somers kregen hun pogingen niet gekadreerd. KV Mechelen stelde daar voorlopig niets tegenover. Op het halfuur was het dan toch raak voor Cercle: Vinicius gaf een hoekschop weg en dekte ook nog eens slecht waardoor Utkus vrij kon inkoppen: 1-0 voor de thuisploeg. De Vereniging bleef heer en meester en Utkus kwam even later dicht bij een tweede doelpunt, Coucke was deze keer bij de pinken. Het team van Wouter Vrancken was nergens maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte: Storm schoot tussen een bos van benen en verraste Didillon. Ei zo na was er zelfs nog een zeer gevleide voorsprong toen Mrabti een minuut later op de paal schoot. Halfweg was alles nog te doen op Jan Breydel.

Opnieuw was het voorlopig net niet voor Cercle, dat halfweg wel mag hopen op de zege.
Eindelijk weer eens feest voor Vanderhaeghe en co
De verrassende gelijkmaker zorgde niet voor vertrouwen bij Malinwa, want ook na de pauze bleef het armoe troef bij de bezoekers. De eerste kans van Matondo werd door Coucke onschadelijk gemaakt. Iets voorbij het uur kreeg Cercle Brugge een strafschop toen Bateau aan Daaland ging hangen. Vanaf elf meter zorgde Hotic voor de verdiende voorsprong: 2-1. Op twintig minuten van het einde kwam er toch weer bijna een gelijkmaker voor KV Mechelen: Storm zette quasi perfect voor maar de poging van Shved werd nog van de lijn gehaald. Aan de overzijde moest Coucke alles uit de kast halen op een hard schot van Da Silva Lopes. Uiteindelijk was het Matondo die de wedstrijd in een definitieve plooi gooide toen hij afgezonderd werd voor Coucke en koeltjes afwerkte: 3-1. Zo pakte Cercle Brugge eindelijk nog eens de drie punten en loopt het voorlopig wat weg van Beerschot.
Scoreverloop:
1-0 (34') Utkus, 1-1 (43') Storm, 2-1 (63') Hotic (p), 3-1 (77') Matondo

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Zal Cercle zich redden?

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

27
27
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

2
2
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

7
7
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

40
40
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

19
19
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

85
85
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

179
179
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

346
346
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

211
211
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

223
223
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

52
52
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

277
277
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

129
129
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

41
41
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

42
42
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

36
36
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

113
113
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws