Gent heeft groot nieuws voor clash met Standard

door
Gent heeft groot nieuws voor clash met Standard

Tenzij het fout loopt in de twee volgende rondes van de Croky Cup, zal AA Gent ook na nieuwjaar op drie fronten actief zijn. De Buffalo's verzekerden zich immers al van de 1/16de finales in de Conference League. Een knappe prestatie gezien het parcours dat de Oost-Vlamingen moesten afleggen.


Als winnaar van de Europe Play-Off vatte Gent zijn Europese campagne namelijk aan in de tweede voorronde, waardoor de club al sinds eind juli actief is op meerdere fronten. En dat heeft enkele nadelige gevolgen. Onder meer voor de grasmat in de Ghelamco Arena. Door de vele wedstrijden was het veld immers in een slechte staat geraakt. Dat speelde niet in de kaarten van de Buffalo's, die doorgaans verzorgd voetbal met veel balbezit spelen.

Begin november luidde coach Hein Vanhaezebrouck dan ook de alarmbel. En het bestuur bleef niet doof voor de oproep van de trainer. Zo meldt Gent via de officiële kanalen dat de nieuwe grasmat er inmiddels al ligt. Iets wat slechts twee weken duurde. "Een dergelijke operatie neemt normaal meer tijd in beslag, maar rekening houdend met de drukke voetbalkalender zijn wedstrijdloze periodes helaas schaars en kort", klinkt het op de clubwebstek.

PRIMEUR TEGEN STANDARD
Zondagavond tegen Standard zal de nieuwe grasmat voor het eerst in gebruik worden genomen. Al zullen de werken pas na de wedstrijd definitief afgerond worden. Zo moet een deel van het veld nog versterkt worden met kunstgrasvezels. De mat zal bovendien nog wat sporen dragen van de recente werken. Gent benadrukt echter dat dit 'louter esthetisch' gevolgen zal hebben en dat het veld perfect bespeelbaar zal zijn.

LEES OOK: Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

De Pro League moet strengere voorwaarden over de staat van het veld opleggen ...

Meest recent

Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

56
56
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

292
292
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

30
30
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

69
69
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

32
32
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

167
167
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

106
106
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

50
50
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

70
70
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

175
175
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

104
104
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

98
98
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

348
348
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

665
665
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

268
268
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

114
114
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws