Kompany grijpt in: viertal wissels op komst

door
Kompany grijpt in: viertal wissels op komst

RSC Anderlecht gaat zaterdagavond op bezoek bij Sporting Charleroi en de druk op een uitzege zal erg groot zijn bij de Brusselaars. In geval van een overwinning komt Paars-Wit namelijk weer in het zog van de top 5. Bovendien moet een reactie volgen op de mindere prestaties van de voorbije weken.


Na de puntendeling van vorig weekend tegen KV Kortrijk, bleef RSCA immers achter met een povere 8 op 21. Veel te weinig voor een club die minstens een Europees ticket ambieert. Daags na de partij tegen KVK volgden dan ook meerdere gesprekken onder de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Die gesprekken zullen niet zonder gevolgen blijven. Zo is de verwachting dat coach Vincent Kompany zijn elftal op meerdere posities zal aanpassen.

Bij SudPresse verwacht men zich alvast aan een viertal wijzigingen. Michael Murillo is alvast terug beschikbaar na zijn schorsing. De Panamees verschijnt normaal gezien weer aan de aftrap ten koste van Bogdan Mykhaylichenko. In het centrum keert Taylor Harwood-Bellis naar alle waarschijnlijkheid weer terug aan de zijde van Wesley Hoedt. Vorig weekend genoot Lisandro Magallan de voorkeur, de Argentijnse huurling van Ajax viel echter door de mand.

MET REFAELOV
Op het middenveld zou Kompany dan weer teruggrijpen naar het duo Cullen-Olsson. Majeed Ashimeru moet allicht plaats ruimen voor een aanvallender ingestelde speler. Francis Amuzu en Anouar Aït El-Hadj zijn de grootste kandidaten. Tot slot wordt Lior Refealov voor het eerst sinds midden oktober weer aan de aftrap verwacht. Hij profiteert zo optimaal van de schorsing bij Benito Raman.

De mogelijke basisploeg:
Van Crombrugge; Murillo, Harwood-Bellis, Hoedt, Gomez; Olsson, Cullen; Amuzu, Refaelov; Zirkzee, Kouamé

LEES OOK: 'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

Kompany moet vasthouden aan de 4-3-3-formatie ...

Meest recent

Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

3
3
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

134
134
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

57
57
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

96
96
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

95
95
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

59
59
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

61
61
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

64
64
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

152
152
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

160
160
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

296
296
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

356
356
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

358
358
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

51
51
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

181
181
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

166
166
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

90
90
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

190
190
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

61
61
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

165
165
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

208
208
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

261
261
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

404
404
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

159
159

Meer sportnieuws