Kompany grijpt in: viertal wissels op komst

door
Kompany grijpt in: viertal wissels op komst

RSC Anderlecht gaat zaterdagavond op bezoek bij Sporting Charleroi en de druk op een uitzege zal erg groot zijn bij de Brusselaars. In geval van een overwinning komt Paars-Wit namelijk weer in het zog van de top 5. Bovendien moet een reactie volgen op de mindere prestaties van de voorbije weken.


Na de puntendeling van vorig weekend tegen KV Kortrijk, bleef RSCA immers achter met een povere 8 op 21. Veel te weinig voor een club die minstens een Europees ticket ambieert. Daags na de partij tegen KVK volgden dan ook meerdere gesprekken onder de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Die gesprekken zullen niet zonder gevolgen blijven. Zo is de verwachting dat coach Vincent Kompany zijn elftal op meerdere posities zal aanpassen.

Bij SudPresse verwacht men zich alvast aan een viertal wijzigingen. Michael Murillo is alvast terug beschikbaar na zijn schorsing. De Panamees verschijnt normaal gezien weer aan de aftrap ten koste van Bogdan Mykhaylichenko. In het centrum keert Taylor Harwood-Bellis naar alle waarschijnlijkheid weer terug aan de zijde van Wesley Hoedt. Vorig weekend genoot Lisandro Magallan de voorkeur, de Argentijnse huurling van Ajax viel echter door de mand.

MET REFAELOV
Op het middenveld zou Kompany dan weer teruggrijpen naar het duo Cullen-Olsson. Majeed Ashimeru moet allicht plaats ruimen voor een aanvallender ingestelde speler. Francis Amuzu en Anouar Aït El-Hadj zijn de grootste kandidaten. Tot slot wordt Lior Refealov voor het eerst sinds midden oktober weer aan de aftrap verwacht. Hij profiteert zo optimaal van de schorsing bij Benito Raman.

De mogelijke basisploeg:
Van Crombrugge; Murillo, Harwood-Bellis, Hoedt, Gomez; Olsson, Cullen; Amuzu, Refaelov; Zirkzee, Kouamé

LEES OOK: 'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Kompany moet vasthouden aan de 4-3-3-formatie ...

Meest recent

'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

4
4
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

3
3
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

110
110
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

77
77
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

57
57
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

162
162
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

368
368
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

58
58
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

280
280
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

174
174
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

137
137
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

148
148
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

228
228
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

619
619
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

377
377
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

417
417
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

315
315
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

258
258
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

125
125
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

146
146
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

322
322
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

420
420
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

824
824
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

361
361

Meer sportnieuws