Mazzu zet zwevend Union met voeten op de grond

door
Mazzu zet zwevend Union met voeten op de grond

Afgelopen week klonk de lofzang over Union SG bijzonder luid. Terecht ook: de promovendus staat alleen aan de leiding in het Jupiler Pro League-klassement en pakte vorig weekend uit met een 1-7-monsterzege op KV Oostende. Maar vrijdagavond werden de Brusselaars weer van hun roze wolk getrokken.


Zo zag Union op eigen veld een einde komen aan zijn ongeslagen reeks in de competitie. OH Leuven kwam namelijk verrassend winnen in het Joseph Mariënstadion en haalde het zelfs met duidelijke 1-3-cijfers. Na een bleke eerste helft kwam Union na de rust weliswaar beter voor de dag onder impuls van invaller Kaoru Mitoma. Maar de Leuvenaars hielden uiteindelijk zonder grote problemen stand. Het tactisch plannetje van coach Marc Brys werkte perfect.

Zijn collega Felice Mazzu zat achteraf verveeld met de tegentreffers, maar bleef anderzijds ook rustig. Zo zette hij zijn ploeg weer met beide voeten op de grond. "Qua inzet en intensiteit kan ik mijn ploeg niets verwijten, maar we geven 2 doelpunten weg", klonk het bij Sporza. "Maar goed, we wisten ook dat we niet alle matchen zouden winnen. Deze nederlaag moet als brandstof dienen voor de toekomst."

EXTRA RUST
Deze nederlaag hoeft ook niet persé een drama te zijn. Union had de laatste weken voldoende voorsprong uitgebouwd en blijft zeker van de koppositie. Er lijkt zelfs weer wat druk van de ketel, de externe verwachtingen kunnen opnieuw bijgesteld worden. Bovendien hebben de Brusselaars nog een extra voordeel op de concurrenten. Union sneuvelde immers al in de beker en krijgt tijdens de komende dagen dus extra rust ten opzichte van de meeste andere ploegen in 1A.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Union komt tekort om kampioen te worden ...

Meest recent

Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

28
28
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

5
5
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

47
47
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

114
114
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

11
11
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

28
28
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

11
11
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

254
254
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

133
133
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

175
175
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

54
54
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

214
214
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

95
95
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

93
93
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

117
117
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

350
350
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

457
457
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

270
270
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

215
215
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

481
481
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

582
582

Meer sportnieuws