Mazzu zet zwevend Union met voeten op de grond

door
Mazzu zet zwevend Union met voeten op de grond

Afgelopen week klonk de lofzang over Union SG bijzonder luid. Terecht ook: de promovendus staat alleen aan de leiding in het Jupiler Pro League-klassement en pakte vorig weekend uit met een 1-7-monsterzege op KV Oostende. Maar vrijdagavond werden de Brusselaars weer van hun roze wolk getrokken.


Zo zag Union op eigen veld een einde komen aan zijn ongeslagen reeks in de competitie. OH Leuven kwam namelijk verrassend winnen in het Joseph Mariënstadion en haalde het zelfs met duidelijke 1-3-cijfers. Na een bleke eerste helft kwam Union na de rust weliswaar beter voor de dag onder impuls van invaller Kaoru Mitoma. Maar de Leuvenaars hielden uiteindelijk zonder grote problemen stand. Het tactisch plannetje van coach Marc Brys werkte perfect.

Zijn collega Felice Mazzu zat achteraf verveeld met de tegentreffers, maar bleef anderzijds ook rustig. Zo zette hij zijn ploeg weer met beide voeten op de grond. "Qua inzet en intensiteit kan ik mijn ploeg niets verwijten, maar we geven 2 doelpunten weg", klonk het bij Sporza. "Maar goed, we wisten ook dat we niet alle matchen zouden winnen. Deze nederlaag moet als brandstof dienen voor de toekomst."

EXTRA RUST
Deze nederlaag hoeft ook niet persé een drama te zijn. Union had de laatste weken voldoende voorsprong uitgebouwd en blijft zeker van de koppositie. Er lijkt zelfs weer wat druk van de ketel, de externe verwachtingen kunnen opnieuw bijgesteld worden. Bovendien hebben de Brusselaars nog een extra voordeel op de concurrenten. Union sneuvelde immers al in de beker en krijgt tijdens de komende dagen dus extra rust ten opzichte van de meeste andere ploegen in 1A.

LEES OOK: Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

Union komt tekort om kampioen te worden ...

Meest recent

Spanning in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

7
7
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

41
41
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

94
94
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

191
191
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

381
381
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

112
112
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

35
35
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

146
146
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

144
144
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

480
480
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

113
113
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

203
203
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

44
44
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

156
156
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

351
351
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

148
148
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

99
99
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

410
410
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

158
158
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

174
174

Meer sportnieuws