Mazzu zet zwevend Union met voeten op de grond

door
Mazzu zet zwevend Union met voeten op de grond

Afgelopen week klonk de lofzang over Union SG bijzonder luid. Terecht ook: de promovendus staat alleen aan de leiding in het Jupiler Pro League-klassement en pakte vorig weekend uit met een 1-7-monsterzege op KV Oostende. Maar vrijdagavond werden de Brusselaars weer van hun roze wolk getrokken.


Zo zag Union op eigen veld een einde komen aan zijn ongeslagen reeks in de competitie. OH Leuven kwam namelijk verrassend winnen in het Joseph Mariënstadion en haalde het zelfs met duidelijke 1-3-cijfers. Na een bleke eerste helft kwam Union na de rust weliswaar beter voor de dag onder impuls van invaller Kaoru Mitoma. Maar de Leuvenaars hielden uiteindelijk zonder grote problemen stand. Het tactisch plannetje van coach Marc Brys werkte perfect.

Zijn collega Felice Mazzu zat achteraf verveeld met de tegentreffers, maar bleef anderzijds ook rustig. Zo zette hij zijn ploeg weer met beide voeten op de grond. "Qua inzet en intensiteit kan ik mijn ploeg niets verwijten, maar we geven 2 doelpunten weg", klonk het bij Sporza. "Maar goed, we wisten ook dat we niet alle matchen zouden winnen. Deze nederlaag moet als brandstof dienen voor de toekomst."

EXTRA RUST
Deze nederlaag hoeft ook niet persé een drama te zijn. Union had de laatste weken voldoende voorsprong uitgebouwd en blijft zeker van de koppositie. Er lijkt zelfs weer wat druk van de ketel, de externe verwachtingen kunnen opnieuw bijgesteld worden. Bovendien hebben de Brusselaars nog een extra voordeel op de concurrenten. Union sneuvelde immers al in de beker en krijgt tijdens de komende dagen dus extra rust ten opzichte van de meeste andere ploegen in 1A.

LEES OOK: Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Union komt tekort om kampioen te worden ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

45
45
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

25
25
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

560
560
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

242
242
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

717
717
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

327
327
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

688
688
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws