'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

door
'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een erg belangrijke verplaatsing op het veld van Sporting Charleroi. Na de tegenvallende prestaties van de laatste weken móét er immers aangeknoopt worden met een goed resultaat. De druk op de schouders van Vincent Kompany is alvast zeer groot.


Een ontslag van de hoofdcoach is evenwel (nog?) niet aan de orde. Begin deze week volgde een groepsgesprek met de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Daarin werd het vertrouwen in Kompany nogmaals onderstreept. Er werd echter ook feedback gegeven op de tactische keuzes van de trainer. En die liet verstaan dat hij met de gegeven opmerkingen aan de slag zal gaan. Tegen Charleroi wordt alvast één verrassing in de basiself verwacht.

Zo melden onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse dat Lior Refaelov aan de aftrap zal verschijnen. De uittredende Gouden Schoen werd de voorbije weken wat over het hoofd gezien en viel sinds midden oktober telkens naast de basisploeg. Dat zou voor de nodige frustraties hebben gezorgd bij de Israëliër, wiens ervaring op bepaalde momenten nochtans goed van pas was gekomen.

NOG MEER WISSELS
Tijdens een gesprek met Kompany zou Refaelov zijn onvrede ook hebben geuit, weliswaar op een 'respectvolle manier'. En dat onderhoud wierp dus zijn vruchten af, zo toonde de trainer zich bereid om het roer om te gooien. Normaal gezien neemt Refaelov de plaats van de geschorste Benito Raman in. Er worden overigens nog meer wissels verwacht. Majeed Ashimeru moet zijn plek allicht afstaan aan Francis Amuzu of Anouar Aït El-Hadj. En achterin keren Michael Murillo en Taylor Harwood-Bellis normaal gezien terug in de ploeg.

LEES OOK: Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Kompany heeft Refaelov te lang genegeerd ...

Meest recent

Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

24
24
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

57
57
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

30
30
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

160
160
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

19
19
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

10
10
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

80
80
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

177
177
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

167
167
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

65
65
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

578
578
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

121
121
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

377
377
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

86
86
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

418
418
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

420
420
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

132
132
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

472
472
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

314
314
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

508
508
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

591
591
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

447
447
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

197
197
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

270
270
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

396
396

Meer sportnieuws