'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

576 stemmen
'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een erg belangrijke verplaatsing op het veld van Sporting Charleroi. Na de tegenvallende prestaties van de laatste weken móét er immers aangeknoopt worden met een goed resultaat. De druk op de schouders van Vincent Kompany is alvast zeer groot.


Een ontslag van de hoofdcoach is evenwel (nog?) niet aan de orde. Begin deze week volgde een groepsgesprek met de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Daarin werd het vertrouwen in Kompany nogmaals onderstreept. Er werd echter ook feedback gegeven op de tactische keuzes van de trainer. En die liet verstaan dat hij met de gegeven opmerkingen aan de slag zal gaan. Tegen Charleroi wordt alvast één verrassing in de basiself verwacht.

Zo melden onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse dat Lior Refaelov aan de aftrap zal verschijnen. De uittredende Gouden Schoen werd de voorbije weken wat over het hoofd gezien en viel sinds midden oktober telkens naast de basisploeg. Dat zou voor de nodige frustraties hebben gezorgd bij de Israëliër, wiens ervaring op bepaalde momenten nochtans goed van pas was gekomen.

NOG MEER WISSELS
Tijdens een gesprek met Kompany zou Refaelov zijn onvrede ook hebben geuit, weliswaar op een 'respectvolle manier'. En dat onderhoud wierp dus zijn vruchten af, zo toonde de trainer zich bereid om het roer om te gooien. Normaal gezien neemt Refaelov de plaats van de geschorste Benito Raman in. Er worden overigens nog meer wissels verwacht. Majeed Ashimeru moet zijn plek allicht afstaan aan Francis Amuzu of Anouar Aït El-Hadj. En achterin keren Michael Murillo en Taylor Harwood-Bellis normaal gezien terug in de ploeg.

LEES OOK: 'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Kompany heeft Refaelov te lang genegeerd ...

Meest recent

Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

5
5
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

74
74
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

294
294
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

146
146
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

66
66
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

62
62
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

70
70
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

211
211
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

219
219
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

277
277
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

268
268
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

215
215
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

175
175
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

75
75
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

635
635
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

129
129
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

404
404
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

481
481
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1105
1105
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

153
153
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

870
870
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

236
236
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

223
223
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

402
402

Meer sportnieuws