'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

576
'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een erg belangrijke verplaatsing op het veld van Sporting Charleroi. Na de tegenvallende prestaties van de laatste weken móét er immers aangeknoopt worden met een goed resultaat. De druk op de schouders van Vincent Kompany is alvast zeer groot.


Een ontslag van de hoofdcoach is evenwel (nog?) niet aan de orde. Begin deze week volgde een groepsgesprek met de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Daarin werd het vertrouwen in Kompany nogmaals onderstreept. Er werd echter ook feedback gegeven op de tactische keuzes van de trainer. En die liet verstaan dat hij met de gegeven opmerkingen aan de slag zal gaan. Tegen Charleroi wordt alvast één verrassing in de basiself verwacht.

Zo melden onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse dat Lior Refaelov aan de aftrap zal verschijnen. De uittredende Gouden Schoen werd de voorbije weken wat over het hoofd gezien en viel sinds midden oktober telkens naast de basisploeg. Dat zou voor de nodige frustraties hebben gezorgd bij de Israëliër, wiens ervaring op bepaalde momenten nochtans goed van pas was gekomen.

NOG MEER WISSELS
Tijdens een gesprek met Kompany zou Refaelov zijn onvrede ook hebben geuit, weliswaar op een 'respectvolle manier'. En dat onderhoud wierp dus zijn vruchten af, zo toonde de trainer zich bereid om het roer om te gooien. Normaal gezien neemt Refaelov de plaats van de geschorste Benito Raman in. Er worden overigens nog meer wissels verwacht. Majeed Ashimeru moet zijn plek allicht afstaan aan Francis Amuzu of Anouar Aït El-Hadj. En achterin keren Michael Murillo en Taylor Harwood-Bellis normaal gezien terug in de ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Kompany heeft Refaelov te lang genegeerd ...

Meest recent

Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

4
4
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

46
46
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

66
66
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

42
42
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

115
115
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

155
155
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

70
70
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

41
41
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

178
178
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

87
87
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

163
163
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

185
185
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

46
46
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

75
75
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

370
370
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

258
258
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

212
212
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

974
974
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

389
389
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

161
161
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

204
204
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

101
101
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

232
232
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

282
282

Meer sportnieuws