'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

door
'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een erg belangrijke verplaatsing op het veld van Sporting Charleroi. Na de tegenvallende prestaties van de laatste weken móét er immers aangeknoopt worden met een goed resultaat. De druk op de schouders van Vincent Kompany is alvast zeer groot.


Een ontslag van de hoofdcoach is evenwel (nog?) niet aan de orde. Begin deze week volgde een groepsgesprek met de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Daarin werd het vertrouwen in Kompany nogmaals onderstreept. Er werd echter ook feedback gegeven op de tactische keuzes van de trainer. En die liet verstaan dat hij met de gegeven opmerkingen aan de slag zal gaan. Tegen Charleroi wordt alvast één verrassing in de basiself verwacht.

Zo melden onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse dat Lior Refaelov aan de aftrap zal verschijnen. De uittredende Gouden Schoen werd de voorbije weken wat over het hoofd gezien en viel sinds midden oktober telkens naast de basisploeg. Dat zou voor de nodige frustraties hebben gezorgd bij de Israëliër, wiens ervaring op bepaalde momenten nochtans goed van pas was gekomen.

NOG MEER WISSELS
Tijdens een gesprek met Kompany zou Refaelov zijn onvrede ook hebben geuit, weliswaar op een 'respectvolle manier'. En dat onderhoud wierp dus zijn vruchten af, zo toonde de trainer zich bereid om het roer om te gooien. Normaal gezien neemt Refaelov de plaats van de geschorste Benito Raman in. Er worden overigens nog meer wissels verwacht. Majeed Ashimeru moet zijn plek allicht afstaan aan Francis Amuzu of Anouar Aït El-Hadj. En achterin keren Michael Murillo en Taylor Harwood-Bellis normaal gezien terug in de ploeg.

LEES OOK: ‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Kompany heeft Refaelov te lang genegeerd ...

Meest recent

'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

31
31
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

6
6
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

75
75
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

149
149
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

265
265
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

45
45
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

115
115
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

257
257
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

110
110
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

56
56
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

350
350
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

107
107
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

50
50
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

460
460
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

682
682
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

296
296
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

300
300
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1034
1034
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

74
74
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

510
510
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

181
181
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

229
229
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

58
58
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

395
395

Meer sportnieuws