'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

door
'Kompany wil vel redden: roer wordt omgegooid'

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een erg belangrijke verplaatsing op het veld van Sporting Charleroi. Na de tegenvallende prestaties van de laatste weken móét er immers aangeknoopt worden met een goed resultaat. De druk op de schouders van Vincent Kompany is alvast zeer groot.


Een ontslag van de hoofdcoach is evenwel (nog?) niet aan de orde. Begin deze week volgde een groepsgesprek met de spelers, sportieve staf en leden van het bestuur. Daarin werd het vertrouwen in Kompany nogmaals onderstreept. Er werd echter ook feedback gegeven op de tactische keuzes van de trainer. En die liet verstaan dat hij met de gegeven opmerkingen aan de slag zal gaan. Tegen Charleroi wordt alvast één verrassing in de basiself verwacht.

Zo melden onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse dat Lior Refaelov aan de aftrap zal verschijnen. De uittredende Gouden Schoen werd de voorbije weken wat over het hoofd gezien en viel sinds midden oktober telkens naast de basisploeg. Dat zou voor de nodige frustraties hebben gezorgd bij de Israëliër, wiens ervaring op bepaalde momenten nochtans goed van pas was gekomen.

NOG MEER WISSELS
Tijdens een gesprek met Kompany zou Refaelov zijn onvrede ook hebben geuit, weliswaar op een 'respectvolle manier'. En dat onderhoud wierp dus zijn vruchten af, zo toonde de trainer zich bereid om het roer om te gooien. Normaal gezien neemt Refaelov de plaats van de geschorste Benito Raman in. Er worden overigens nog meer wissels verwacht. Majeed Ashimeru moet zijn plek allicht afstaan aan Francis Amuzu of Anouar Aït El-Hadj. En achterin keren Michael Murillo en Taylor Harwood-Bellis normaal gezien terug in de ploeg.

LEES OOK: Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

Kompany heeft Refaelov te lang genegeerd ...

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

71
71
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

23
23
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

48
48
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

148
148
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

109
109
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

143
143
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

134
134
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

186
186
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

517
517
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

406
406
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

420
420
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

87
87
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1208
1208
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

616
616
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

181
181
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

234
234
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

960
960
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

188
188
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

422
422
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

759
759

Meer sportnieuws