Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

door
Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

Hij geldt nog steeds als één van de meest veelbelovende Belgische doelmannen, maar Maarten Vandevoordt stapelt dit seizoen de individuele foutjes op elkaar. De 19-jarige Limburger kostte KRC Genk al heel wat punten en hij moet zich dringend herpakken.


KNULLIG IN KROATIË

Knullig is het minste wat je kan zeggen van het tegendoelpunt van KRC Genk tegen Dinamo Zagreb. Net na het halfuur kon Kévin Théophile-Catherine, bijna vanaf zijn eigen strafschopgebied, ongestoord een lange bal versturen richting Luka Menalo. De Bosnische aanvaller stormde vervolgens af richting het doel van Maarten Vandevoordt, die bizar genoeg niet uit zijn eigen kleine back kwam. Op die manier verzuimde de Genkse goalie om zijn doel te verkleinen waardoor Menalo niet veel moeilijkheden ondervond om de 1-0 tegen de touwen te jagen.

Het was een totaal onnodig tegendoelpunt en ook een vermijdbare. De Morgen omschreef dit zelfs als ‘het soort doelpunt dat je wel vaker ziet in de provinciale reeksen, maar niet op dit niveau.’ Ook John van den Brom was niet te spreken over de goal van Dinamo Zagreb, maar de Nederlander weigerde meteen om alle schuld in de schoenen te schuiven van zijn doelman. “Mark (McKenzie, nvdr.) stond niet goed opgesteld bij die lange bal. We hadden tijdens de video-analyse daar nochtans voor gewaarschuwd, maar het heeft niet geholpen.”







Een gewaarschuwd man is er normaal twee waard, maar in dit geval voerde McKenzie zijn taak gewoon niet naar behoren uit. Daardoor bracht hij Vandevoordt in grote problemen, die op zijn beurt twijfelde en niet durfde anticiperen op Menalo. Met alle gevolgen van dien dus. Na de wedstrijd sloeg McKenzie mea culpa en hij zette Vandevoordt helemaal uit de wind. “Of Maarten (Vandevoordt, nvdr.) daar niet hoger had moeten staan? Neen, zo mag je niet denken. Je mag niet denken dat anderen je fouten oplossen. We stonden gewoon te hoog. Ik had mij anders moeten opstellen.”

GESPREK MET VAN DEN BROM

Vandevoordt beging donderdag geen gróte flater in het Maksimirstadion, maar helemaal vrijuit ging hij ook niet. En da’s erg ongelukkig voor de talentvolle 19-jarige doelman. Vandevoordt bevindt zich niet meteen in zijn beste vorm en dit seizoen kwam hij meermaals op een negatieve manier ter sprake door zijn foutieve ingrepen in de wedstrijden. De nummer één van de Jonge Duivels is nooit echt een grote puntenpakker geweest, maar nu begint Vandevoordt zijn ploeg wel dure punten te kosten.



“Ik moet hieruit leren.” of “Ik zal vanavond iets minder goed slapen dan normaal.” Het zijn slechts enkele mea culpa’s van Vandevoordt dit seizoen nadat hij in de fout ging bij Genk. Zijn coach voerde zelfs al een persoonlijk gesprek met hem. “Dat hij fouten maakt, hoort erbij”, verklaarde van den Brom eerder dit seizoen. “Maar hij moet leren uit die fouten.” De leergierige en professionele Vandevoordt denkt er net hetzelfde over, maar toch blijft de 19-jarige precies steeds hervallen.

MEER GIF

Vandevoordt wordt dit seizoen weliswaar niet geholpen door zijn verdediging en bovendien heeft hij niet de ervaring van een geroutineerde doelman. Per slot van rekening telt hij nog steeds maar 19 lentes. Zijn progressiemarge is dus nog erg groot maar dit jaar kan Vandevoordt niet omschreven worden als een betrouwbaar sluitstuk van Genk. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



De mindere prestaties en resultaten kunnen uiteraard niet alleen in de schoenen geschoven worden van Vandevoordt, maar evenmin is hij dit seizoen al heel vaak dé grote redder gebleken. Volgens John van den Brom mag Vandevoordt daarom wat meer ‘gif’ uitstralen. “Uit volle borst roepen op een hoge bal, zich laten gelden in de lucht. Zo'n spits schrikt heus wel even terug als hij dreigt op zijn kanis te krijgen. Wees maar gerust.” Maar dat ligt nu eenmaal niet in het karakter van Vandevoordt, hij ijskonijn die zich nooit laat opjagen.

DEVALUATIE

Anderzijds is Van den Brom wel blij dat hij over zo’n goede jonge doelman kan beschikken, zo eentje met heel veel talent en uitstekende voetjes. Over zijn opbouwende skills heerst er dan ook geen enkele discussie, zo is Vandevoordt dit seizoen met voorsprong de best voetballende doelman in de Jupiler Pro League. Door zijn enorme natuurlijke onverstoorbaarheid is Vandevoordt ook bijzonder koelbloedig in bepaalde wedstrijdsituaties – dit seizoen wel met wisselend succes.



Zijn meevoetballende kwaliteiten, één van zijn grootste USP’s, staan dus nog steeds buiten kijf. Maar daar staat echter een dalende efficiëntie tegenover van zijn reddingen. Vandevoordt wordt naast zijn uitvoetballend vermogen ook geroemd om zijn sterke lijnspel, maar dat valt er dit seizoen niet helemaal aan te zien. Niet alleen slikt Vandevoordt dit jaar regelmatiger een tegendoelpunt, zijn aantal succesvolle reddingen namen een stevig daling met maar liefst 11%. In deze twee betreffende rankings schaart hij zich dan ook bij de minst presterende doelmannen in dat onderdeel …

LEES OOK: KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

Moet Genk nog een ervaren doelman halen?

Meest recent

‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

43
43
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

44
44
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

123
123
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

50
50
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

239
239
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

253
253
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

308
308
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

146
146
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

242
242
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

48
48
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

272
272
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

219
219
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

486
486
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

95
95
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

652
652
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1128
1128
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

452
452
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

330
330
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

362
362
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

483
483
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

510
510
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

230
230
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

453
453
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

102
102
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

241
241

Meer sportnieuws