Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

1505
Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

Hij geldt nog steeds als één van de meest veelbelovende Belgische doelmannen, maar Maarten Vandevoordt stapelt dit seizoen de individuele foutjes op elkaar. De 19-jarige Limburger kostte KRC Genk al heel wat punten en hij moet zich dringend herpakken.


KNULLIG IN KROATIË

Knullig is het minste wat je kan zeggen van het tegendoelpunt van KRC Genk tegen Dinamo Zagreb. Net na het halfuur kon Kévin Théophile-Catherine, bijna vanaf zijn eigen strafschopgebied, ongestoord een lange bal versturen richting Luka Menalo. De Bosnische aanvaller stormde vervolgens af richting het doel van Maarten Vandevoordt, die bizar genoeg niet uit zijn eigen kleine back kwam. Op die manier verzuimde de Genkse goalie om zijn doel te verkleinen waardoor Menalo niet veel moeilijkheden ondervond om de 1-0 tegen de touwen te jagen.

Het was een totaal onnodig tegendoelpunt en ook een vermijdbare. De Morgen omschreef dit zelfs als ‘het soort doelpunt dat je wel vaker ziet in de provinciale reeksen, maar niet op dit niveau.’ Ook John van den Brom was niet te spreken over de goal van Dinamo Zagreb, maar de Nederlander weigerde meteen om alle schuld in de schoenen te schuiven van zijn doelman. “Mark (McKenzie, nvdr.) stond niet goed opgesteld bij die lange bal. We hadden tijdens de video-analyse daar nochtans voor gewaarschuwd, maar het heeft niet geholpen.”







Een gewaarschuwd man is er normaal twee waard, maar in dit geval voerde McKenzie zijn taak gewoon niet naar behoren uit. Daardoor bracht hij Vandevoordt in grote problemen, die op zijn beurt twijfelde en niet durfde anticiperen op Menalo. Met alle gevolgen van dien dus. Na de wedstrijd sloeg McKenzie mea culpa en hij zette Vandevoordt helemaal uit de wind. “Of Maarten (Vandevoordt, nvdr.) daar niet hoger had moeten staan? Neen, zo mag je niet denken. Je mag niet denken dat anderen je fouten oplossen. We stonden gewoon te hoog. Ik had mij anders moeten opstellen.”

GESPREK MET VAN DEN BROM

Vandevoordt beging donderdag geen gróte flater in het Maksimirstadion, maar helemaal vrijuit ging hij ook niet. En da’s erg ongelukkig voor de talentvolle 19-jarige doelman. Vandevoordt bevindt zich niet meteen in zijn beste vorm en dit seizoen kwam hij meermaals op een negatieve manier ter sprake door zijn foutieve ingrepen in de wedstrijden. De nummer één van de Jonge Duivels is nooit echt een grote puntenpakker geweest, maar nu begint Vandevoordt zijn ploeg wel dure punten te kosten.



“Ik moet hieruit leren.” of “Ik zal vanavond iets minder goed slapen dan normaal.” Het zijn slechts enkele mea culpa’s van Vandevoordt dit seizoen nadat hij in de fout ging bij Genk. Zijn coach voerde zelfs al een persoonlijk gesprek met hem. “Dat hij fouten maakt, hoort erbij”, verklaarde van den Brom eerder dit seizoen. “Maar hij moet leren uit die fouten.” De leergierige en professionele Vandevoordt denkt er net hetzelfde over, maar toch blijft de 19-jarige precies steeds hervallen.

MEER GIF

Vandevoordt wordt dit seizoen weliswaar niet geholpen door zijn verdediging en bovendien heeft hij niet de ervaring van een geroutineerde doelman. Per slot van rekening telt hij nog steeds maar 19 lentes. Zijn progressiemarge is dus nog erg groot maar dit jaar kan Vandevoordt niet omschreven worden als een betrouwbaar sluitstuk van Genk. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



De mindere prestaties en resultaten kunnen uiteraard niet alleen in de schoenen geschoven worden van Vandevoordt, maar evenmin is hij dit seizoen al heel vaak dé grote redder gebleken. Volgens John van den Brom mag Vandevoordt daarom wat meer ‘gif’ uitstralen. “Uit volle borst roepen op een hoge bal, zich laten gelden in de lucht. Zo'n spits schrikt heus wel even terug als hij dreigt op zijn kanis te krijgen. Wees maar gerust.” Maar dat ligt nu eenmaal niet in het karakter van Vandevoordt, hij ijskonijn die zich nooit laat opjagen.

DEVALUATIE

Anderzijds is Van den Brom wel blij dat hij over zo’n goede jonge doelman kan beschikken, zo eentje met heel veel talent en uitstekende voetjes. Over zijn opbouwende skills heerst er dan ook geen enkele discussie, zo is Vandevoordt dit seizoen met voorsprong de best voetballende doelman in de Jupiler Pro League. Door zijn enorme natuurlijke onverstoorbaarheid is Vandevoordt ook bijzonder koelbloedig in bepaalde wedstrijdsituaties – dit seizoen wel met wisselend succes.



Zijn meevoetballende kwaliteiten, één van zijn grootste USP’s, staan dus nog steeds buiten kijf. Maar daar staat echter een dalende efficiëntie tegenover van zijn reddingen. Vandevoordt wordt naast zijn uitvoetballend vermogen ook geroemd om zijn sterke lijnspel, maar dat valt er dit seizoen niet helemaal aan te zien. Niet alleen slikt Vandevoordt dit jaar regelmatiger een tegendoelpunt, zijn aantal succesvolle reddingen namen een stevig daling met maar liefst 11%. In deze twee betreffende rankings schaart hij zich dan ook bij de minst presterende doelmannen in dat onderdeel …

LEES OOK: Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

Moet Genk nog een ervaren doelman halen?

Meest recent

Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

22
22
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

73
73
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

12
12
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

199
199
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

23
23
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

50
50
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

44
44
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

96
96
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

137
137
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

23
23
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

216
216
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

216
216
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

169
169
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

534
534
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

63
63
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

542
542
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

227
227
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

487
487
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

351
351
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

501
501
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

120
120
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

256
256
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

408
408
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

349
349
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

703
703

Meer sportnieuws