Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

1505 stemmen
Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

Hij geldt nog steeds als één van de meest veelbelovende Belgische doelmannen, maar Maarten Vandevoordt stapelt dit seizoen de individuele foutjes op elkaar. De 19-jarige Limburger kostte KRC Genk al heel wat punten en hij moet zich dringend herpakken.


KNULLIG IN KROATIË

Knullig is het minste wat je kan zeggen van het tegendoelpunt van KRC Genk tegen Dinamo Zagreb. Net na het halfuur kon Kévin Théophile-Catherine, bijna vanaf zijn eigen strafschopgebied, ongestoord een lange bal versturen richting Luka Menalo. De Bosnische aanvaller stormde vervolgens af richting het doel van Maarten Vandevoordt, die bizar genoeg niet uit zijn eigen kleine back kwam. Op die manier verzuimde de Genkse goalie om zijn doel te verkleinen waardoor Menalo niet veel moeilijkheden ondervond om de 1-0 tegen de touwen te jagen.

Het was een totaal onnodig tegendoelpunt en ook een vermijdbare. De Morgen omschreef dit zelfs als ‘het soort doelpunt dat je wel vaker ziet in de provinciale reeksen, maar niet op dit niveau.’ Ook John van den Brom was niet te spreken over de goal van Dinamo Zagreb, maar de Nederlander weigerde meteen om alle schuld in de schoenen te schuiven van zijn doelman. “Mark (McKenzie, nvdr.) stond niet goed opgesteld bij die lange bal. We hadden tijdens de video-analyse daar nochtans voor gewaarschuwd, maar het heeft niet geholpen.”







Een gewaarschuwd man is er normaal twee waard, maar in dit geval voerde McKenzie zijn taak gewoon niet naar behoren uit. Daardoor bracht hij Vandevoordt in grote problemen, die op zijn beurt twijfelde en niet durfde anticiperen op Menalo. Met alle gevolgen van dien dus. Na de wedstrijd sloeg McKenzie mea culpa en hij zette Vandevoordt helemaal uit de wind. “Of Maarten (Vandevoordt, nvdr.) daar niet hoger had moeten staan? Neen, zo mag je niet denken. Je mag niet denken dat anderen je fouten oplossen. We stonden gewoon te hoog. Ik had mij anders moeten opstellen.”

GESPREK MET VAN DEN BROM

Vandevoordt beging donderdag geen gróte flater in het Maksimirstadion, maar helemaal vrijuit ging hij ook niet. En da’s erg ongelukkig voor de talentvolle 19-jarige doelman. Vandevoordt bevindt zich niet meteen in zijn beste vorm en dit seizoen kwam hij meermaals op een negatieve manier ter sprake door zijn foutieve ingrepen in de wedstrijden. De nummer één van de Jonge Duivels is nooit echt een grote puntenpakker geweest, maar nu begint Vandevoordt zijn ploeg wel dure punten te kosten.



“Ik moet hieruit leren.” of “Ik zal vanavond iets minder goed slapen dan normaal.” Het zijn slechts enkele mea culpa’s van Vandevoordt dit seizoen nadat hij in de fout ging bij Genk. Zijn coach voerde zelfs al een persoonlijk gesprek met hem. “Dat hij fouten maakt, hoort erbij”, verklaarde van den Brom eerder dit seizoen. “Maar hij moet leren uit die fouten.” De leergierige en professionele Vandevoordt denkt er net hetzelfde over, maar toch blijft de 19-jarige precies steeds hervallen.

MEER GIF

Vandevoordt wordt dit seizoen weliswaar niet geholpen door zijn verdediging en bovendien heeft hij niet de ervaring van een geroutineerde doelman. Per slot van rekening telt hij nog steeds maar 19 lentes. Zijn progressiemarge is dus nog erg groot maar dit jaar kan Vandevoordt niet omschreven worden als een betrouwbaar sluitstuk van Genk. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



De mindere prestaties en resultaten kunnen uiteraard niet alleen in de schoenen geschoven worden van Vandevoordt, maar evenmin is hij dit seizoen al heel vaak dé grote redder gebleken. Volgens John van den Brom mag Vandevoordt daarom wat meer ‘gif’ uitstralen. “Uit volle borst roepen op een hoge bal, zich laten gelden in de lucht. Zo'n spits schrikt heus wel even terug als hij dreigt op zijn kanis te krijgen. Wees maar gerust.” Maar dat ligt nu eenmaal niet in het karakter van Vandevoordt, hij ijskonijn die zich nooit laat opjagen.

DEVALUATIE

Anderzijds is Van den Brom wel blij dat hij over zo’n goede jonge doelman kan beschikken, zo eentje met heel veel talent en uitstekende voetjes. Over zijn opbouwende skills heerst er dan ook geen enkele discussie, zo is Vandevoordt dit seizoen met voorsprong de best voetballende doelman in de Jupiler Pro League. Door zijn enorme natuurlijke onverstoorbaarheid is Vandevoordt ook bijzonder koelbloedig in bepaalde wedstrijdsituaties – dit seizoen wel met wisselend succes.



Zijn meevoetballende kwaliteiten, één van zijn grootste USP’s, staan dus nog steeds buiten kijf. Maar daar staat echter een dalende efficiëntie tegenover van zijn reddingen. Vandevoordt wordt naast zijn uitvoetballend vermogen ook geroemd om zijn sterke lijnspel, maar dat valt er dit seizoen niet helemaal aan te zien. Niet alleen slikt Vandevoordt dit jaar regelmatiger een tegendoelpunt, zijn aantal succesvolle reddingen namen een stevig daling met maar liefst 11%. In deze twee betreffende rankings schaart hij zich dan ook bij de minst presterende doelmannen in dat onderdeel …

LEES OOK: 'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Moet Genk nog een ervaren doelman halen?

Meest recent

Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

70
70
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

126
126
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

346
346
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

134
134
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

234
234
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

249
249
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

737
737
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

281
281
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

145
145
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

605
605
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1161
1161
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

440
440
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

383
383
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

129
129
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

433
433
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

568
568
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

366
366
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

534
534
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

711
711
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

652
652
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

862
862
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

105
105
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

306
306
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

376
376
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1288
1288

Meer sportnieuws