Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

door
Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

Hij geldt nog steeds als één van de meest veelbelovende Belgische doelmannen, maar Maarten Vandevoordt stapelt dit seizoen de individuele foutjes op elkaar. De 19-jarige Limburger kostte KRC Genk al heel wat punten en hij moet zich dringend herpakken.


KNULLIG IN KROATIË

Knullig is het minste wat je kan zeggen van het tegendoelpunt van KRC Genk tegen Dinamo Zagreb. Net na het halfuur kon Kévin Théophile-Catherine, bijna vanaf zijn eigen strafschopgebied, ongestoord een lange bal versturen richting Luka Menalo. De Bosnische aanvaller stormde vervolgens af richting het doel van Maarten Vandevoordt, die bizar genoeg niet uit zijn eigen kleine back kwam. Op die manier verzuimde de Genkse goalie om zijn doel te verkleinen waardoor Menalo niet veel moeilijkheden ondervond om de 1-0 tegen de touwen te jagen.

Het was een totaal onnodig tegendoelpunt en ook een vermijdbare. De Morgen omschreef dit zelfs als ‘het soort doelpunt dat je wel vaker ziet in de provinciale reeksen, maar niet op dit niveau.’ Ook John van den Brom was niet te spreken over de goal van Dinamo Zagreb, maar de Nederlander weigerde meteen om alle schuld in de schoenen te schuiven van zijn doelman. “Mark (McKenzie, nvdr.) stond niet goed opgesteld bij die lange bal. We hadden tijdens de video-analyse daar nochtans voor gewaarschuwd, maar het heeft niet geholpen.”







Een gewaarschuwd man is er normaal twee waard, maar in dit geval voerde McKenzie zijn taak gewoon niet naar behoren uit. Daardoor bracht hij Vandevoordt in grote problemen, die op zijn beurt twijfelde en niet durfde anticiperen op Menalo. Met alle gevolgen van dien dus. Na de wedstrijd sloeg McKenzie mea culpa en hij zette Vandevoordt helemaal uit de wind. “Of Maarten (Vandevoordt, nvdr.) daar niet hoger had moeten staan? Neen, zo mag je niet denken. Je mag niet denken dat anderen je fouten oplossen. We stonden gewoon te hoog. Ik had mij anders moeten opstellen.”

GESPREK MET VAN DEN BROM

Vandevoordt beging donderdag geen gróte flater in het Maksimirstadion, maar helemaal vrijuit ging hij ook niet. En da’s erg ongelukkig voor de talentvolle 19-jarige doelman. Vandevoordt bevindt zich niet meteen in zijn beste vorm en dit seizoen kwam hij meermaals op een negatieve manier ter sprake door zijn foutieve ingrepen in de wedstrijden. De nummer één van de Jonge Duivels is nooit echt een grote puntenpakker geweest, maar nu begint Vandevoordt zijn ploeg wel dure punten te kosten.



“Ik moet hieruit leren.” of “Ik zal vanavond iets minder goed slapen dan normaal.” Het zijn slechts enkele mea culpa’s van Vandevoordt dit seizoen nadat hij in de fout ging bij Genk. Zijn coach voerde zelfs al een persoonlijk gesprek met hem. “Dat hij fouten maakt, hoort erbij”, verklaarde van den Brom eerder dit seizoen. “Maar hij moet leren uit die fouten.” De leergierige en professionele Vandevoordt denkt er net hetzelfde over, maar toch blijft de 19-jarige precies steeds hervallen.

MEER GIF

Vandevoordt wordt dit seizoen weliswaar niet geholpen door zijn verdediging en bovendien heeft hij niet de ervaring van een geroutineerde doelman. Per slot van rekening telt hij nog steeds maar 19 lentes. Zijn progressiemarge is dus nog erg groot maar dit jaar kan Vandevoordt niet omschreven worden als een betrouwbaar sluitstuk van Genk. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



De mindere prestaties en resultaten kunnen uiteraard niet alleen in de schoenen geschoven worden van Vandevoordt, maar evenmin is hij dit seizoen al heel vaak dé grote redder gebleken. Volgens John van den Brom mag Vandevoordt daarom wat meer ‘gif’ uitstralen. “Uit volle borst roepen op een hoge bal, zich laten gelden in de lucht. Zo'n spits schrikt heus wel even terug als hij dreigt op zijn kanis te krijgen. Wees maar gerust.” Maar dat ligt nu eenmaal niet in het karakter van Vandevoordt, hij ijskonijn die zich nooit laat opjagen.

DEVALUATIE

Anderzijds is Van den Brom wel blij dat hij over zo’n goede jonge doelman kan beschikken, zo eentje met heel veel talent en uitstekende voetjes. Over zijn opbouwende skills heerst er dan ook geen enkele discussie, zo is Vandevoordt dit seizoen met voorsprong de best voetballende doelman in de Jupiler Pro League. Door zijn enorme natuurlijke onverstoorbaarheid is Vandevoordt ook bijzonder koelbloedig in bepaalde wedstrijdsituaties – dit seizoen wel met wisselend succes.



Zijn meevoetballende kwaliteiten, één van zijn grootste USP’s, staan dus nog steeds buiten kijf. Maar daar staat echter een dalende efficiëntie tegenover van zijn reddingen. Vandevoordt wordt naast zijn uitvoetballend vermogen ook geroemd om zijn sterke lijnspel, maar dat valt er dit seizoen niet helemaal aan te zien. Niet alleen slikt Vandevoordt dit jaar regelmatiger een tegendoelpunt, zijn aantal succesvolle reddingen namen een stevig daling met maar liefst 11%. In deze twee betreffende rankings schaart hij zich dan ook bij de minst presterende doelmannen in dat onderdeel …

LEES OOK: Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Moet Genk nog een ervaren doelman halen?

Meest recent

"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

23
23
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

56
56
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

205
205
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

102
102
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

308
308
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

165
165
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

228
228
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

70
70
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

122
122
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

216
216
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

61
61
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

79
79
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

613
613
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

105
105
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

91
91
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

286
286
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

220
220
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

396
396
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

192
192
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

45
45
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

152
152
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

214
214
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

49
49
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

165
165
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

252
252

Meer sportnieuws