Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

1505
Vandevoordt in enorme problemen bij Genk

Hij geldt nog steeds als één van de meest veelbelovende Belgische doelmannen, maar Maarten Vandevoordt stapelt dit seizoen de individuele foutjes op elkaar. De 19-jarige Limburger kostte KRC Genk al heel wat punten en hij moet zich dringend herpakken.


KNULLIG IN KROATIË

Knullig is het minste wat je kan zeggen van het tegendoelpunt van KRC Genk tegen Dinamo Zagreb. Net na het halfuur kon Kévin Théophile-Catherine, bijna vanaf zijn eigen strafschopgebied, ongestoord een lange bal versturen richting Luka Menalo. De Bosnische aanvaller stormde vervolgens af richting het doel van Maarten Vandevoordt, die bizar genoeg niet uit zijn eigen kleine back kwam. Op die manier verzuimde de Genkse goalie om zijn doel te verkleinen waardoor Menalo niet veel moeilijkheden ondervond om de 1-0 tegen de touwen te jagen.

Het was een totaal onnodig tegendoelpunt en ook een vermijdbare. De Morgen omschreef dit zelfs als ‘het soort doelpunt dat je wel vaker ziet in de provinciale reeksen, maar niet op dit niveau.’ Ook John van den Brom was niet te spreken over de goal van Dinamo Zagreb, maar de Nederlander weigerde meteen om alle schuld in de schoenen te schuiven van zijn doelman. “Mark (McKenzie, nvdr.) stond niet goed opgesteld bij die lange bal. We hadden tijdens de video-analyse daar nochtans voor gewaarschuwd, maar het heeft niet geholpen.”







Een gewaarschuwd man is er normaal twee waard, maar in dit geval voerde McKenzie zijn taak gewoon niet naar behoren uit. Daardoor bracht hij Vandevoordt in grote problemen, die op zijn beurt twijfelde en niet durfde anticiperen op Menalo. Met alle gevolgen van dien dus. Na de wedstrijd sloeg McKenzie mea culpa en hij zette Vandevoordt helemaal uit de wind. “Of Maarten (Vandevoordt, nvdr.) daar niet hoger had moeten staan? Neen, zo mag je niet denken. Je mag niet denken dat anderen je fouten oplossen. We stonden gewoon te hoog. Ik had mij anders moeten opstellen.”

GESPREK MET VAN DEN BROM

Vandevoordt beging donderdag geen gróte flater in het Maksimirstadion, maar helemaal vrijuit ging hij ook niet. En da’s erg ongelukkig voor de talentvolle 19-jarige doelman. Vandevoordt bevindt zich niet meteen in zijn beste vorm en dit seizoen kwam hij meermaals op een negatieve manier ter sprake door zijn foutieve ingrepen in de wedstrijden. De nummer één van de Jonge Duivels is nooit echt een grote puntenpakker geweest, maar nu begint Vandevoordt zijn ploeg wel dure punten te kosten.



“Ik moet hieruit leren.” of “Ik zal vanavond iets minder goed slapen dan normaal.” Het zijn slechts enkele mea culpa’s van Vandevoordt dit seizoen nadat hij in de fout ging bij Genk. Zijn coach voerde zelfs al een persoonlijk gesprek met hem. “Dat hij fouten maakt, hoort erbij”, verklaarde van den Brom eerder dit seizoen. “Maar hij moet leren uit die fouten.” De leergierige en professionele Vandevoordt denkt er net hetzelfde over, maar toch blijft de 19-jarige precies steeds hervallen.

MEER GIF

Vandevoordt wordt dit seizoen weliswaar niet geholpen door zijn verdediging en bovendien heeft hij niet de ervaring van een geroutineerde doelman. Per slot van rekening telt hij nog steeds maar 19 lentes. Zijn progressiemarge is dus nog erg groot maar dit jaar kan Vandevoordt niet omschreven worden als een betrouwbaar sluitstuk van Genk. “Vandevoordt is nog niet die puntenpakker. Integendeel. Hij maakt af en toe een foutje of doet iets vreemds”, zei Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



De mindere prestaties en resultaten kunnen uiteraard niet alleen in de schoenen geschoven worden van Vandevoordt, maar evenmin is hij dit seizoen al heel vaak dé grote redder gebleken. Volgens John van den Brom mag Vandevoordt daarom wat meer ‘gif’ uitstralen. “Uit volle borst roepen op een hoge bal, zich laten gelden in de lucht. Zo'n spits schrikt heus wel even terug als hij dreigt op zijn kanis te krijgen. Wees maar gerust.” Maar dat ligt nu eenmaal niet in het karakter van Vandevoordt, hij ijskonijn die zich nooit laat opjagen.

DEVALUATIE

Anderzijds is Van den Brom wel blij dat hij over zo’n goede jonge doelman kan beschikken, zo eentje met heel veel talent en uitstekende voetjes. Over zijn opbouwende skills heerst er dan ook geen enkele discussie, zo is Vandevoordt dit seizoen met voorsprong de best voetballende doelman in de Jupiler Pro League. Door zijn enorme natuurlijke onverstoorbaarheid is Vandevoordt ook bijzonder koelbloedig in bepaalde wedstrijdsituaties – dit seizoen wel met wisselend succes.



Zijn meevoetballende kwaliteiten, één van zijn grootste USP’s, staan dus nog steeds buiten kijf. Maar daar staat echter een dalende efficiëntie tegenover van zijn reddingen. Vandevoordt wordt naast zijn uitvoetballend vermogen ook geroemd om zijn sterke lijnspel, maar dat valt er dit seizoen niet helemaal aan te zien. Niet alleen slikt Vandevoordt dit jaar regelmatiger een tegendoelpunt, zijn aantal succesvolle reddingen namen een stevig daling met maar liefst 11%. In deze twee betreffende rankings schaart hij zich dan ook bij de minst presterende doelmannen in dat onderdeel …

LEES OOK: Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Moet Genk nog een ervaren doelman halen?

Meest recent

'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

28
28
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

60
60
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

150
150
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

59
59
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

161
161
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

121
121
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

58
58
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

137
137
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

156
156
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

55
55
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

146
146
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

61
61
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

44
44
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

134
134
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

571
571
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

137
137
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

352
352
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

137
137
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

122
122
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

301
301
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

287
287
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

725
725
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

401
401
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

51
51
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

124
124

Meer sportnieuws