Wie wordt de allereerste 'Gouden Croc'?

237 stemmen
Wie wordt de allereerste 'Gouden Croc'?

We naderen het einde van het jaar, wat maakt dat het straks ook weer tijd wordt voor allerhande prijzen. Zo zal de Gouden Bal worden uitgereikt, en weten we straks ook wie de FIFA Footballer of the Year wordt. In januari volgt in ons land dan weer de uitreiking van de Gouden Schoen.


Aangezien de winnaar hiervan – niet onlogisch uiteraard – nogal snel een speler van een topclub is, kwamen de mannen van MIDMID met een idee op de proppen. Spelers van lager geklasseerde teams maken weinig of geen kans op de Gouden Schoen, hoewel er ook bij deze clubs mannen rondlopen die zeker een prijs zouden verdienen.

Zo wordt dit jaar voor de eerste keer de Gouden Croc uitgereikt. Die zal worden bekendgemaakt op 25 december, maar kan dus niet eender wie worden. Zo mag het geen speler betreffen van een G6-ploeg. Nominaties voor de trofee kunnen nog worden ingegeven, maar de presentatoren van MIDMID, Evert Winckelmans en Sam Kerkhofs – gaven ons alvast hun vier genomineerden.

Genomineerden
Voor de eerder ludieke trofee - of de parel van de rechterkolom zoals hij het zelf heeft gedoopt - kiest Evert uit Hervè Koffi (Charleroi), Xavier Mercier (OHL), Stef Peeters (Eupen) en Rob Schoofs (KV Mechelen). Sam geeft dan weer de voorkeur aan Christian Brüls (STVV), Kristof D’Haene (KV Kortrijk), Zinho Gano (Zulte-Waregem) en Dante Vanzeir (Union).

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open
50

Voor wie kiest u?

Meest recent

Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

0
0
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

50
50
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

103
103
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

82
82
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

368
368
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

34
34
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

312
312
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

642
642
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

100
100
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

205
205
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

164
164
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

300
300
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

74
74
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

41
41
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

555
555
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

263
263
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

54
54
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

257
257
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

183
183
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

132
132
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

781
781
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

70
70
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

202
202

Meer sportnieuws