VD Brom spreekt rechtuit over situatie-Clement

396 stemmen
VD Brom spreekt rechtuit over situatie-Clement

In de Jupiler Pro League én in de Croky Cup krijgen we op amper één week tijd dezelfde topaffiche te zien. Zo krijgt bekerhouder KRC Genk tot twee keer toe het bezoek van landskampioen Club Brugge. Een dubbele confrontatie die voor beide coaches van cruciaal belang kan worden.


Zowel Genk als Club zit momenteel in een moeilijke periode. Racing pakte bijvoorbeeld 1 op 6 tegen de twee laagst genoteerde ploegen in het JPL-klassement. Al herpakten de Limburgers zich wel enigszins met een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb. Blauw-Zwart daarentegen werd tijdens zijn Europese opdracht nog wat dieper in de put geduwd. Zo kreeg de landskampioen woensdag een 0-5-pandoering van RB Leipzig.

Sindsdien lijkt de positie van coach Philippe Clement, die de mist inging met enkele belabberde tactische keuzes, te wankelen. Maar op zijn persbabbel van vrijdagmiddag nam Genk-trainer John van den Brom het op voor zijn collega. "Ik vind het te gek voor woorden, gezien wat hij gepresteerd heeft in de Belgische competitie, bij veel clubs", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Nu zit het even tegen, daar moet je ook niet onderuit, maar dan vind ik het heel kortzichtig om de kranten er vol mee te zetten."

NORMAAL IN HET VOETBAL
Van den Brom weet natuurlijk waarover hij spreekt. Zo zat hij de voorbije maanden zelf ook al meermaals op de wipstoel, maar telkens trok hij het recht. Dat Clement nu in vraag wordt gesteld is volgens hem dan ook de normale gang van zaken. "Ik heb zelf niets gelezen. Maar dat is voetbal. Iemand van de staf zei het me deze morgen. En toen zei ik: 'Als trainer ben je zo goed als je laatste wedstrijd'."

LEES OOK: 'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Welke trainer schat u het hoogst in?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

15
15
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

25
25
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

41
41
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

36
36
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

19
19
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

119
119
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

38
38
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

182
182
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

86
86
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

174
174
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

262
262
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

169
169
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

845
845
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1104
1104
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

375
375
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

185
185
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

203
203
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

58
58
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

164
164
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

90
90
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

188
188
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

44
44

Meer sportnieuws