VD Brom spreekt rechtuit over situatie-Clement

396 stemmen
VD Brom spreekt rechtuit over situatie-Clement

In de Jupiler Pro League én in de Croky Cup krijgen we op amper één week tijd dezelfde topaffiche te zien. Zo krijgt bekerhouder KRC Genk tot twee keer toe het bezoek van landskampioen Club Brugge. Een dubbele confrontatie die voor beide coaches van cruciaal belang kan worden.


Zowel Genk als Club zit momenteel in een moeilijke periode. Racing pakte bijvoorbeeld 1 op 6 tegen de twee laagst genoteerde ploegen in het JPL-klassement. Al herpakten de Limburgers zich wel enigszins met een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb. Blauw-Zwart daarentegen werd tijdens zijn Europese opdracht nog wat dieper in de put geduwd. Zo kreeg de landskampioen woensdag een 0-5-pandoering van RB Leipzig.

Sindsdien lijkt de positie van coach Philippe Clement, die de mist inging met enkele belabberde tactische keuzes, te wankelen. Maar op zijn persbabbel van vrijdagmiddag nam Genk-trainer John van den Brom het op voor zijn collega. "Ik vind het te gek voor woorden, gezien wat hij gepresteerd heeft in de Belgische competitie, bij veel clubs", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Nu zit het even tegen, daar moet je ook niet onderuit, maar dan vind ik het heel kortzichtig om de kranten er vol mee te zetten."

NORMAAL IN HET VOETBAL
Van den Brom weet natuurlijk waarover hij spreekt. Zo zat hij de voorbije maanden zelf ook al meermaals op de wipstoel, maar telkens trok hij het recht. Dat Clement nu in vraag wordt gesteld is volgens hem dan ook de normale gang van zaken. "Ik heb zelf niets gelezen. Maar dat is voetbal. Iemand van de staf zei het me deze morgen. En toen zei ik: 'Als trainer ben je zo goed als je laatste wedstrijd'."

LEES OOK: 'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Welke trainer schat u het hoogst in?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

16
16
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

111
111
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

20
20
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

204
204
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

33
33
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

126
126
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

26
26
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

167
167
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

284
284
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

650
650
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

448
448
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

132
132
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

396
396
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

232
232
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

617
617
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

171
171
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

587
587
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

121
121
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

241
241
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

410
410
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

705
705
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

126
126
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1257
1257
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

188
188
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

341
341

Meer sportnieuws