19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

door
19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

We kregen deze week alweer heel wat Europees voetbal voorgeschoteld, en dat was vanavond niet anders. Zo kwamen er met Antwerp, AA Gent en Racing Genk immers nog drie Belgische clubs in actie. Echter waren zij niet de enige Belgische vertegenwoordigers in Europa vanavond. Zo werkten immers ook de Red Flames een interland af. En wat voor één: het werd Aan den Dreef maar liefst 19-0!


De Belgische vrouwen wonnen zo hun vijfde wedstrijd in de WK-kwalificatie met grote overmacht. Armenië was het slachtoffer van dienst. Bondscoach Ives Serneels kon voor deze wedstrijd geen beroep doen op Marie Minnaert, sterkhoudster bij Club YLA. De middenvelderster testte deze week immers positief op corona en moest dus in isolatie. Justien Odeurs was er wel terug bij, maar een basisplaats zat er voor de wederkerende doelvrouw nog niet in.

Tot zover de opstelling, want het werd snel tijd om ons telraam erbij te halen. Veel verhaal is er eigenlijk niet aan deze wedstrijd, enkel het feit dat de Belgische dames gewoon over Armenië heen walsten. Na amper een kwartier spelen stond het al 5-0, na doelpunten van Eurlings, Wullaert, Wijnants, Tysiak en De Caigny. Vier van deze dames – Tysiak, De Caigny (tweemaal), Eurling en Wullaert – wisten voor de rust nogmaals te scoren. Dat deed ook Justine Vanhaevermaet nog een keer, waardoor we gingen rusten met… 11-0! Jawel.


De Red Flames maakten gehakt van Armenië

Met deze tussenstand konden de Flames beginnen dromen van het recordaantal doelpunten in een internationale wedstrijd. Dat staat op naam van Australië die in 2011 Amerikaans Samoa met 31-0 over de knie legden. Ex-Lierse spits Archie Thompson was toen goed voor maar liefst 13 doelpunten. Maar het record bij de dames leek pas echt voor het grijpen te liggen. Dat bedraagt immers 21-0, een score die al voorviel op vier verschillende momenten, volgens het alom bekende Guiness World Records.

Echter 'stokte' de doelpuntenproductie evenwel wat na rust, als u ons toestaat deze term te gebruiken. Wullaert maakte na de koffie al snel haar hattrick compleet, maar hierna duurde het toch de volle twintig minuten vooraleer de Flames opnieuw tot scoren kwamen. Ook Tysiak vervolledigde haar hattrick, waarna Teulings en Cayman met hun eerste van de avond er snel opeenvolgend 15-0 van wisten te maken.

Laatstgenoemde zorgde enkele minuten voor affluiten ook voor 16-0. Wullaert voegde er in het slot nog twee doelpunten bij, en Teulings zorgde voor het slotakkoord. 19-0 dus, en nét geen internationaal record voor onze dames. Maar wat een fénomenale prestatie! Hiermee doen de Flames overigens ook een goede zaak in het klassement, waar ze opschuiven naar de derde plaats, op één punt van Polen die komende dinsdag op bezoek komen.



LEES OOK: Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

Ooit al zo'n wedstrijd gezien?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

40
40
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

13
13
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

22
22
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

158
158
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

270
270
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

248
248
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

363
363
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

604
604
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

664
664
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

436
436
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1144
1144
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

705
705
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

438
438
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1078
1078
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

128
128
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

219
219
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

150
150
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

658
658
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

901
901
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1466
1466

Meer sportnieuws