19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

door
19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

We kregen deze week alweer heel wat Europees voetbal voorgeschoteld, en dat was vanavond niet anders. Zo kwamen er met Antwerp, AA Gent en Racing Genk immers nog drie Belgische clubs in actie. Echter waren zij niet de enige Belgische vertegenwoordigers in Europa vanavond. Zo werkten immers ook de Red Flames een interland af. En wat voor één: het werd Aan den Dreef maar liefst 19-0!


De Belgische vrouwen wonnen zo hun vijfde wedstrijd in de WK-kwalificatie met grote overmacht. Armenië was het slachtoffer van dienst. Bondscoach Ives Serneels kon voor deze wedstrijd geen beroep doen op Marie Minnaert, sterkhoudster bij Club YLA. De middenvelderster testte deze week immers positief op corona en moest dus in isolatie. Justien Odeurs was er wel terug bij, maar een basisplaats zat er voor de wederkerende doelvrouw nog niet in.

Tot zover de opstelling, want het werd snel tijd om ons telraam erbij te halen. Veel verhaal is er eigenlijk niet aan deze wedstrijd, enkel het feit dat de Belgische dames gewoon over Armenië heen walsten. Na amper een kwartier spelen stond het al 5-0, na doelpunten van Eurlings, Wullaert, Wijnants, Tysiak en De Caigny. Vier van deze dames – Tysiak, De Caigny (tweemaal), Eurling en Wullaert – wisten voor de rust nogmaals te scoren. Dat deed ook Justine Vanhaevermaet nog een keer, waardoor we gingen rusten met… 11-0! Jawel.


De Red Flames maakten gehakt van Armenië

Met deze tussenstand konden de Flames beginnen dromen van het recordaantal doelpunten in een internationale wedstrijd. Dat staat op naam van Australië die in 2011 Amerikaans Samoa met 31-0 over de knie legden. Ex-Lierse spits Archie Thompson was toen goed voor maar liefst 13 doelpunten. Maar het record bij de dames leek pas echt voor het grijpen te liggen. Dat bedraagt immers 21-0, een score die al voorviel op vier verschillende momenten, volgens het alom bekende Guiness World Records.

Echter 'stokte' de doelpuntenproductie evenwel wat na rust, als u ons toestaat deze term te gebruiken. Wullaert maakte na de koffie al snel haar hattrick compleet, maar hierna duurde het toch de volle twintig minuten vooraleer de Flames opnieuw tot scoren kwamen. Ook Tysiak vervolledigde haar hattrick, waarna Teulings en Cayman met hun eerste van de avond er snel opeenvolgend 15-0 van wisten te maken.

Laatstgenoemde zorgde enkele minuten voor affluiten ook voor 16-0. Wullaert voegde er in het slot nog twee doelpunten bij, en Teulings zorgde voor het slotakkoord. 19-0 dus, en nét geen internationaal record voor onze dames. Maar wat een fénomenale prestatie! Hiermee doen de Flames overigens ook een goede zaak in het klassement, waar ze opschuiven naar de derde plaats, op één punt van Polen die komende dinsdag op bezoek komen.



LEES OOK: ‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Ooit al zo'n wedstrijd gezien?

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

149
149
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

405
405
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

196
196
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

171
171
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

117
117
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

187
187
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

369
369
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

40
40
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

232
232
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

160
160
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

217
217
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

317
317
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

638
638
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

194
194
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

328
328
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1979
1979
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

244
244
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

631
631
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

183
183
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

323
323
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

384
384
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

646
646
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

581
581

Meer sportnieuws