19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

door
19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

We kregen deze week alweer heel wat Europees voetbal voorgeschoteld, en dat was vanavond niet anders. Zo kwamen er met Antwerp, AA Gent en Racing Genk immers nog drie Belgische clubs in actie. Echter waren zij niet de enige Belgische vertegenwoordigers in Europa vanavond. Zo werkten immers ook de Red Flames een interland af. En wat voor één: het werd Aan den Dreef maar liefst 19-0!


De Belgische vrouwen wonnen zo hun vijfde wedstrijd in de WK-kwalificatie met grote overmacht. Armenië was het slachtoffer van dienst. Bondscoach Ives Serneels kon voor deze wedstrijd geen beroep doen op Marie Minnaert, sterkhoudster bij Club YLA. De middenvelderster testte deze week immers positief op corona en moest dus in isolatie. Justien Odeurs was er wel terug bij, maar een basisplaats zat er voor de wederkerende doelvrouw nog niet in.

Tot zover de opstelling, want het werd snel tijd om ons telraam erbij te halen. Veel verhaal is er eigenlijk niet aan deze wedstrijd, enkel het feit dat de Belgische dames gewoon over Armenië heen walsten. Na amper een kwartier spelen stond het al 5-0, na doelpunten van Eurlings, Wullaert, Wijnants, Tysiak en De Caigny. Vier van deze dames – Tysiak, De Caigny (tweemaal), Eurling en Wullaert – wisten voor de rust nogmaals te scoren. Dat deed ook Justine Vanhaevermaet nog een keer, waardoor we gingen rusten met… 11-0! Jawel.


De Red Flames maakten gehakt van Armenië

Met deze tussenstand konden de Flames beginnen dromen van het recordaantal doelpunten in een internationale wedstrijd. Dat staat op naam van Australië die in 2011 Amerikaans Samoa met 31-0 over de knie legden. Ex-Lierse spits Archie Thompson was toen goed voor maar liefst 13 doelpunten. Maar het record bij de dames leek pas echt voor het grijpen te liggen. Dat bedraagt immers 21-0, een score die al voorviel op vier verschillende momenten, volgens het alom bekende Guiness World Records.

Echter 'stokte' de doelpuntenproductie evenwel wat na rust, als u ons toestaat deze term te gebruiken. Wullaert maakte na de koffie al snel haar hattrick compleet, maar hierna duurde het toch de volle twintig minuten vooraleer de Flames opnieuw tot scoren kwamen. Ook Tysiak vervolledigde haar hattrick, waarna Teulings en Cayman met hun eerste van de avond er snel opeenvolgend 15-0 van wisten te maken.

Laatstgenoemde zorgde enkele minuten voor affluiten ook voor 16-0. Wullaert voegde er in het slot nog twee doelpunten bij, en Teulings zorgde voor het slotakkoord. 19-0 dus, en nét geen internationaal record voor onze dames. Maar wat een fénomenale prestatie! Hiermee doen de Flames overigens ook een goede zaak in het klassement, waar ze opschuiven naar de derde plaats, op één punt van Polen die komende dinsdag op bezoek komen.



LEES OOK: Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

Ooit al zo'n wedstrijd gezien?

Meest recent

Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

14
14
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

83
83
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

60
60
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

77
77
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

60
60
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

263
263
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

213
213
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

130
130
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

345
345
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

224
224
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

402
402
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

289
289
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

121
121
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

401
401
'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

163
163
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

244
244
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

123
123
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

43
43
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

180
180
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

145
145
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

406
406
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

154
154
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

128
128
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

281
281
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

66
66

Meer sportnieuws