19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

372 stemmen
19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

We kregen deze week alweer heel wat Europees voetbal voorgeschoteld, en dat was vanavond niet anders. Zo kwamen er met Antwerp, AA Gent en Racing Genk immers nog drie Belgische clubs in actie. Echter waren zij niet de enige Belgische vertegenwoordigers in Europa vanavond. Zo werkten immers ook de Red Flames een interland af. En wat voor één: het werd Aan den Dreef maar liefst 19-0!


De Belgische vrouwen wonnen zo hun vijfde wedstrijd in de WK-kwalificatie met grote overmacht. Armenië was het slachtoffer van dienst. Bondscoach Ives Serneels kon voor deze wedstrijd geen beroep doen op Marie Minnaert, sterkhoudster bij Club YLA. De middenvelderster testte deze week immers positief op corona en moest dus in isolatie. Justien Odeurs was er wel terug bij, maar een basisplaats zat er voor de wederkerende doelvrouw nog niet in.

Tot zover de opstelling, want het werd snel tijd om ons telraam erbij te halen. Veel verhaal is er eigenlijk niet aan deze wedstrijd, enkel het feit dat de Belgische dames gewoon over Armenië heen walsten. Na amper een kwartier spelen stond het al 5-0, na doelpunten van Eurlings, Wullaert, Wijnants, Tysiak en De Caigny. Vier van deze dames – Tysiak, De Caigny (tweemaal), Eurling en Wullaert – wisten voor de rust nogmaals te scoren. Dat deed ook Justine Vanhaevermaet nog een keer, waardoor we gingen rusten met… 11-0! Jawel.


De Red Flames maakten gehakt van Armenië

Met deze tussenstand konden de Flames beginnen dromen van het recordaantal doelpunten in een internationale wedstrijd. Dat staat op naam van Australië die in 2011 Amerikaans Samoa met 31-0 over de knie legden. Ex-Lierse spits Archie Thompson was toen goed voor maar liefst 13 doelpunten. Maar het record bij de dames leek pas echt voor het grijpen te liggen. Dat bedraagt immers 21-0, een score die al voorviel op vier verschillende momenten, volgens het alom bekende Guiness World Records.

Echter 'stokte' de doelpuntenproductie evenwel wat na rust, als u ons toestaat deze term te gebruiken. Wullaert maakte na de koffie al snel haar hattrick compleet, maar hierna duurde het toch de volle twintig minuten vooraleer de Flames opnieuw tot scoren kwamen. Ook Tysiak vervolledigde haar hattrick, waarna Teulings en Cayman met hun eerste van de avond er snel opeenvolgend 15-0 van wisten te maken.

Laatstgenoemde zorgde enkele minuten voor affluiten ook voor 16-0. Wullaert voegde er in het slot nog twee doelpunten bij, en Teulings zorgde voor het slotakkoord. 19-0 dus, en nét geen internationaal record voor onze dames. Maar wat een fénomenale prestatie! Hiermee doen de Flames overigens ook een goede zaak in het klassement, waar ze opschuiven naar de derde plaats, op één punt van Polen die komende dinsdag op bezoek komen.



LEES OOK: Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Ooit al zo'n wedstrijd gezien?

Meest recent

Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

5
5
Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

103
103
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

224
224
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

91
91
'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

130
130
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

237
237
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

160
160
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

205
205
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

184
184
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

620
620
'Sibierski zet exodus voort: nog meer vertrekkers Anderlecht'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

659
659
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

408
408
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

93
93
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

287
287
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

149
149
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

609
609
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

164
164
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

180
180
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

539
539
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

255
255
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

476
476
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

105
105
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

589
589
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1063
1063
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

97
97

Meer sportnieuws