19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

door
19-0! Red Flames zorgen voor absolute waanzin

We kregen deze week alweer heel wat Europees voetbal voorgeschoteld, en dat was vanavond niet anders. Zo kwamen er met Antwerp, AA Gent en Racing Genk immers nog drie Belgische clubs in actie. Echter waren zij niet de enige Belgische vertegenwoordigers in Europa vanavond. Zo werkten immers ook de Red Flames een interland af. En wat voor één: het werd Aan den Dreef maar liefst 19-0!


De Belgische vrouwen wonnen zo hun vijfde wedstrijd in de WK-kwalificatie met grote overmacht. Armenië was het slachtoffer van dienst. Bondscoach Ives Serneels kon voor deze wedstrijd geen beroep doen op Marie Minnaert, sterkhoudster bij Club YLA. De middenvelderster testte deze week immers positief op corona en moest dus in isolatie. Justien Odeurs was er wel terug bij, maar een basisplaats zat er voor de wederkerende doelvrouw nog niet in.

Tot zover de opstelling, want het werd snel tijd om ons telraam erbij te halen. Veel verhaal is er eigenlijk niet aan deze wedstrijd, enkel het feit dat de Belgische dames gewoon over Armenië heen walsten. Na amper een kwartier spelen stond het al 5-0, na doelpunten van Eurlings, Wullaert, Wijnants, Tysiak en De Caigny. Vier van deze dames – Tysiak, De Caigny (tweemaal), Eurling en Wullaert – wisten voor de rust nogmaals te scoren. Dat deed ook Justine Vanhaevermaet nog een keer, waardoor we gingen rusten met… 11-0! Jawel.


De Red Flames maakten gehakt van Armenië

Met deze tussenstand konden de Flames beginnen dromen van het recordaantal doelpunten in een internationale wedstrijd. Dat staat op naam van Australië die in 2011 Amerikaans Samoa met 31-0 over de knie legden. Ex-Lierse spits Archie Thompson was toen goed voor maar liefst 13 doelpunten. Maar het record bij de dames leek pas echt voor het grijpen te liggen. Dat bedraagt immers 21-0, een score die al voorviel op vier verschillende momenten, volgens het alom bekende Guiness World Records.

Echter 'stokte' de doelpuntenproductie evenwel wat na rust, als u ons toestaat deze term te gebruiken. Wullaert maakte na de koffie al snel haar hattrick compleet, maar hierna duurde het toch de volle twintig minuten vooraleer de Flames opnieuw tot scoren kwamen. Ook Tysiak vervolledigde haar hattrick, waarna Teulings en Cayman met hun eerste van de avond er snel opeenvolgend 15-0 van wisten te maken.

Laatstgenoemde zorgde enkele minuten voor affluiten ook voor 16-0. Wullaert voegde er in het slot nog twee doelpunten bij, en Teulings zorgde voor het slotakkoord. 19-0 dus, en nét geen internationaal record voor onze dames. Maar wat een fénomenale prestatie! Hiermee doen de Flames overigens ook een goede zaak in het klassement, waar ze opschuiven naar de derde plaats, op één punt van Polen die komende dinsdag op bezoek komen.



LEES OOK: Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

Ooit al zo'n wedstrijd gezien?

Meest recent

"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

36
36
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

102
102
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

220
220
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

50
50
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

207
207
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

221
221
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

342
342
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

107
107
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

320
320
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

93
93
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

53
53
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

212
212
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

59
59
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

160
160
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

187
187
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

91
91
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

335
335
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

560
560
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

104
104
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

34
34
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

533
533
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

129
129
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

303
303
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

80
80

Meer sportnieuws