'Nachtmerrie Xavi komt uit bij Barcelona'

door
'Nachtmerrie Xavi komt uit bij Barcelona'

De start van Xavi Hernandez als hoofdcoach van FC Barcelona verliep niet helemaal zoals gehoopt. Bij zijn debuutmatch werd wel nipt gewonnen van Espanyol, maar daar was de nodige portie geluk mee gemoeid. Vervolgens leden de Catalanen bijzonder duur puntenverlies in de Champions League-match tegen SL Benfica.


De oud-middenvelder zal in de komende weken dus een tandje moeten bijsteken. Al heeft hij ook een geldig excuus. Tegen Benfica kon Ousmane Dembélé weliswaar zijn rentree te maken, desondanks blijft de ziekenboeg behoorlijk goed gevuld. Dat weerhoudt Xavi ervan zijn plannen te ontrollen. Ansu Fati is bijvoorbeeld nog niet fit, net zoals dat andere goudhaantje Pedri. En vooral de afwezigheid van die laatste weegt zwaar door.

Pedri, afgelopen maandag nog verkozen tot Golden Boy, moet één van de hoekstenen worden in het elftal van Xavi. De coach wil zijn jonge landgenoot dan ook zo snel mogelijk kunnen inzetten. Maar donderdag volgde opnieuw een tegenvaller. Volgens onder meer SPORT en AS zal Pedri dit kalenderjaar namelijk niet meer in actie komen. De medische staf wil niet overhaast te werk gaan in zijn revalidatie en besloot om hem enkele weken langer aan de kant te houden.

WEDSTRIJDMARATHON
Een flinke streep door de rekening voor Xavi, die minstens zes wedstrijden langer zal moeten wachten op zijn gedroomde sterkhouder. Dat de 19-jarige te maken heeft met fysieke problemen is allicht een terugslag na het vorige seizoen. Toen werkte de middenvelder liefst 73 wedstrijden af namens Barça en de nationale ploeg. Dat was uiteraard een aanslag op zijn jonge lichaam en daar draagt Pedri de gevolgen van.

LEES OOK: Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

0
0
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

62
62
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

5
5
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

90
90
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

66
66
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

275
275
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

134
134
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

131
131
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

364
364
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

129
129
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

142
142
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

248
248
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

239
239
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

307
307
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

129
129
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

112
112
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

267
267
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

181
181
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

338
338
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

206
206

Meer sportnieuws