'Nachtmerrie Xavi komt uit bij Barcelona'

373
'Nachtmerrie Xavi komt uit bij Barcelona'

De start van Xavi Hernandez als hoofdcoach van FC Barcelona verliep niet helemaal zoals gehoopt. Bij zijn debuutmatch werd wel nipt gewonnen van Espanyol, maar daar was de nodige portie geluk mee gemoeid. Vervolgens leden de Catalanen bijzonder duur puntenverlies in de Champions League-match tegen SL Benfica.


De oud-middenvelder zal in de komende weken dus een tandje moeten bijsteken. Al heeft hij ook een geldig excuus. Tegen Benfica kon Ousmane Dembélé weliswaar zijn rentree te maken, desondanks blijft de ziekenboeg behoorlijk goed gevuld. Dat weerhoudt Xavi ervan zijn plannen te ontrollen. Ansu Fati is bijvoorbeeld nog niet fit, net zoals dat andere goudhaantje Pedri. En vooral de afwezigheid van die laatste weegt zwaar door.

Pedri, afgelopen maandag nog verkozen tot Golden Boy, moet één van de hoekstenen worden in het elftal van Xavi. De coach wil zijn jonge landgenoot dan ook zo snel mogelijk kunnen inzetten. Maar donderdag volgde opnieuw een tegenvaller. Volgens onder meer SPORT en AS zal Pedri dit kalenderjaar namelijk niet meer in actie komen. De medische staf wil niet overhaast te werk gaan in zijn revalidatie en besloot om hem enkele weken langer aan de kant te houden.

WEDSTRIJDMARATHON
Een flinke streep door de rekening voor Xavi, die minstens zes wedstrijden langer zal moeten wachten op zijn gedroomde sterkhouder. Dat de 19-jarige te maken heeft met fysieke problemen is allicht een terugslag na het vorige seizoen. Toen werkte de middenvelder liefst 73 wedstrijden af namens Barça en de nationale ploeg. Dat was uiteraard een aanslag op zijn jonge lichaam en daar draagt Pedri de gevolgen van.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

15
15
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

26
26
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

138
138
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

32
32
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

88
88
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

84
84
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

318
318
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

146
146
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

163
163
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

91
91
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

346
346
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

151
151
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

304
304
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

217
217
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

183
183
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

128
128
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

222
222
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

305
305
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

101
101
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

137
137
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

117
117
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

30
30

Meer sportnieuws