'Nachtmerrie Xavi komt uit bij Barcelona'

373 stemmen
'Nachtmerrie Xavi komt uit bij Barcelona'

De start van Xavi Hernandez als hoofdcoach van FC Barcelona verliep niet helemaal zoals gehoopt. Bij zijn debuutmatch werd wel nipt gewonnen van Espanyol, maar daar was de nodige portie geluk mee gemoeid. Vervolgens leden de Catalanen bijzonder duur puntenverlies in de Champions League-match tegen SL Benfica.


De oud-middenvelder zal in de komende weken dus een tandje moeten bijsteken. Al heeft hij ook een geldig excuus. Tegen Benfica kon Ousmane Dembélé weliswaar zijn rentree te maken, desondanks blijft de ziekenboeg behoorlijk goed gevuld. Dat weerhoudt Xavi ervan zijn plannen te ontrollen. Ansu Fati is bijvoorbeeld nog niet fit, net zoals dat andere goudhaantje Pedri. En vooral de afwezigheid van die laatste weegt zwaar door.

Pedri, afgelopen maandag nog verkozen tot Golden Boy, moet één van de hoekstenen worden in het elftal van Xavi. De coach wil zijn jonge landgenoot dan ook zo snel mogelijk kunnen inzetten. Maar donderdag volgde opnieuw een tegenvaller. Volgens onder meer SPORT en AS zal Pedri dit kalenderjaar namelijk niet meer in actie komen. De medische staf wil niet overhaast te werk gaan in zijn revalidatie en besloot om hem enkele weken langer aan de kant te houden.

WEDSTRIJDMARATHON
Een flinke streep door de rekening voor Xavi, die minstens zes wedstrijden langer zal moeten wachten op zijn gedroomde sterkhouder. Dat de 19-jarige te maken heeft met fysieke problemen is allicht een terugslag na het vorige seizoen. Toen werkte de middenvelder liefst 73 wedstrijden af namens Barça en de nationale ploeg. Dat was uiteraard een aanslag op zijn jonge lichaam en daar draagt Pedri de gevolgen van.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

1
1
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

14
14
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

11
11
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

185
185
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

31
31
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

157
157
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

34
34
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

196
196
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

128
128
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

93
93
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

616
616
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

138
138
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

152
152
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

974
974
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

611
611
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

419
419
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

808
808
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

784
784
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

127
127
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

467
467
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

777
777
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

374
374
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

211
211

Meer sportnieuws