'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

door
'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

Wat was dat een afknapper van jewelste. Waar iedereen dacht dat Club Brugge woensdag wel even de kwalificatie voor de Europa League zou veiligstellen, kreeg het in het eigen Jan Breydelstadion een flinke pandoering om de oren tegen Red Bull Leipzig. 0-5 werd het, en die cijfers waren niet eens overdreven.


Dat is meteen ook een evenaring van de zwaarste Europese thuisnederlaag ooit. Twee seizoenen geleden werd er met dezelfde cijfers verloren van Paris Saint-Germain, maar tegen dit RB Leipzig doet het toch zoveel meer pijn. Na een knappe start met vier op zes tegen PSG en Leipzig, overheerste immers het geloof om woensdag de klus te kunnen klaren en zich te kwalificeren voor de Europa League. Dat ondanks het feit dat Club de laatste weken toch geen hoogvorm toonde.

Het was er van bij het begin van de wedstrijd dan ook duidelijk aan te zien dat er momenteel maar weinig vertrouwen zit in de spelersgroep. Twee doelpunten incasseren binnen het eerste kwartier helpt daar uiteraard ook niet bij. Het valt evenwel te vermoeden dat zonder deze blitzstart van Leipzig, de Duitsers uiteindelijk ook gewoon aan het langste eind hadden getrokken. De tactische keuzes van Philippe Clement pakten immers totaal verkeerd uit. (lees verder onder de foto)



Voelt Clement ontslag aankomen?
De coach van Club Brugge speelde dan ook geen verstoppertje na de wedstrijd. “Ik neem de schuld van dit verlies op mij. Dit is een fout van de coach: ik bepaal de namen en de tactiek. Met deze elf hoopte ik vooral te kunnen scoren en vooruit te spelen. De duels ook winnen, centraal achterin stonden we toch met drie. Maar dat hebben we nooit goed gedaan. Neen... Ik heb de verkeerde keuzes gemaakt”, sloeg hij immers mea culpa tegenover VTM Nieuws.

Waarop Clement leek te insinueren dat hij rekening houdt met een ontslag. “De komende dagen ga ik zien welke spelers zin hebben om te vechten. Ik zal ook blijven hameren op dat vechten. Dat zal ik tot de laatste seconde doen, daar sta ik voor”, klonk het alsof Clement zijn ontslag al enigszins incalculeert. Dat doen vele fans met hem. Zo wordt op Twitter zijn oordeel al geveld, en stevig geroepen om zijn ontslag. Dat zou op dit moment echter toch een grote verrassing zijn, al liet Maarten Breckx van VTM zich wel al ontvallen dat er al een conflict was tussen Mannaert en Clement.

LEES OOK: Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Ontslag Philippe Clement...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

20
20
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

2
2
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

26
26
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

42
42
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

296
296
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

266
266
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

243
243
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

68
68
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

557
557
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

545
545
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

294
294
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

100
100
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

149
149
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

412
412
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

56
56
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

142
142
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

136
136
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

196
196
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

45
45
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

173
173
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

372
372
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws