'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

844
'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

Wat was dat een afknapper van jewelste. Waar iedereen dacht dat Club Brugge woensdag wel even de kwalificatie voor de Europa League zou veiligstellen, kreeg het in het eigen Jan Breydelstadion een flinke pandoering om de oren tegen Red Bull Leipzig. 0-5 werd het, en die cijfers waren niet eens overdreven.


Dat is meteen ook een evenaring van de zwaarste Europese thuisnederlaag ooit. Twee seizoenen geleden werd er met dezelfde cijfers verloren van Paris Saint-Germain, maar tegen dit RB Leipzig doet het toch zoveel meer pijn. Na een knappe start met vier op zes tegen PSG en Leipzig, overheerste immers het geloof om woensdag de klus te kunnen klaren en zich te kwalificeren voor de Europa League. Dat ondanks het feit dat Club de laatste weken toch geen hoogvorm toonde.

Het was er van bij het begin van de wedstrijd dan ook duidelijk aan te zien dat er momenteel maar weinig vertrouwen zit in de spelersgroep. Twee doelpunten incasseren binnen het eerste kwartier helpt daar uiteraard ook niet bij. Het valt evenwel te vermoeden dat zonder deze blitzstart van Leipzig, de Duitsers uiteindelijk ook gewoon aan het langste eind hadden getrokken. De tactische keuzes van Philippe Clement pakten immers totaal verkeerd uit. (lees verder onder de foto)



Voelt Clement ontslag aankomen?
De coach van Club Brugge speelde dan ook geen verstoppertje na de wedstrijd. “Ik neem de schuld van dit verlies op mij. Dit is een fout van de coach: ik bepaal de namen en de tactiek. Met deze elf hoopte ik vooral te kunnen scoren en vooruit te spelen. De duels ook winnen, centraal achterin stonden we toch met drie. Maar dat hebben we nooit goed gedaan. Neen... Ik heb de verkeerde keuzes gemaakt”, sloeg hij immers mea culpa tegenover VTM Nieuws.

Waarop Clement leek te insinueren dat hij rekening houdt met een ontslag. “De komende dagen ga ik zien welke spelers zin hebben om te vechten. Ik zal ook blijven hameren op dat vechten. Dat zal ik tot de laatste seconde doen, daar sta ik voor”, klonk het alsof Clement zijn ontslag al enigszins incalculeert. Dat doen vele fans met hem. Zo wordt op Twitter zijn oordeel al geveld, en stevig geroepen om zijn ontslag. Dat zou op dit moment echter toch een grote verrassing zijn, al liet Maarten Breckx van VTM zich wel al ontvallen dat er al een conflict was tussen Mannaert en Clement.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Ontslag Philippe Clement...

Meest recent

Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

10
10
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

7
7
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

36
36
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

67
67
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

87
87
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

199
199
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

209
209
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

101
101
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

113
113
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

194
194
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

161
161
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

235
235
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

295
295
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

223
223
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

104
104
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

88
88
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

241
241
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

135
135
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

234
234
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

925
925
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

107
107
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

183
183
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

211
211

Meer sportnieuws