'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

door
'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

Wat was dat een afknapper van jewelste. Waar iedereen dacht dat Club Brugge woensdag wel even de kwalificatie voor de Europa League zou veiligstellen, kreeg het in het eigen Jan Breydelstadion een flinke pandoering om de oren tegen Red Bull Leipzig. 0-5 werd het, en die cijfers waren niet eens overdreven.


Dat is meteen ook een evenaring van de zwaarste Europese thuisnederlaag ooit. Twee seizoenen geleden werd er met dezelfde cijfers verloren van Paris Saint-Germain, maar tegen dit RB Leipzig doet het toch zoveel meer pijn. Na een knappe start met vier op zes tegen PSG en Leipzig, overheerste immers het geloof om woensdag de klus te kunnen klaren en zich te kwalificeren voor de Europa League. Dat ondanks het feit dat Club de laatste weken toch geen hoogvorm toonde.

Het was er van bij het begin van de wedstrijd dan ook duidelijk aan te zien dat er momenteel maar weinig vertrouwen zit in de spelersgroep. Twee doelpunten incasseren binnen het eerste kwartier helpt daar uiteraard ook niet bij. Het valt evenwel te vermoeden dat zonder deze blitzstart van Leipzig, de Duitsers uiteindelijk ook gewoon aan het langste eind hadden getrokken. De tactische keuzes van Philippe Clement pakten immers totaal verkeerd uit. (lees verder onder de foto)



Voelt Clement ontslag aankomen?
De coach van Club Brugge speelde dan ook geen verstoppertje na de wedstrijd. “Ik neem de schuld van dit verlies op mij. Dit is een fout van de coach: ik bepaal de namen en de tactiek. Met deze elf hoopte ik vooral te kunnen scoren en vooruit te spelen. De duels ook winnen, centraal achterin stonden we toch met drie. Maar dat hebben we nooit goed gedaan. Neen... Ik heb de verkeerde keuzes gemaakt”, sloeg hij immers mea culpa tegenover VTM Nieuws.

Waarop Clement leek te insinueren dat hij rekening houdt met een ontslag. “De komende dagen ga ik zien welke spelers zin hebben om te vechten. Ik zal ook blijven hameren op dat vechten. Dat zal ik tot de laatste seconde doen, daar sta ik voor”, klonk het alsof Clement zijn ontslag al enigszins incalculeert. Dat doen vele fans met hem. Zo wordt op Twitter zijn oordeel al geveld, en stevig geroepen om zijn ontslag. Dat zou op dit moment echter toch een grote verrassing zijn, al liet Maarten Breckx van VTM zich wel al ontvallen dat er al een conflict was tussen Mannaert en Clement.

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Ontslag Philippe Clement...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

26
26
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

123
123
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

170
170
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

36
36
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

200
200
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

107
107
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

190
190
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1226
1226
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

79
79
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

156
156
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1076
1076
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

133
133
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

901
901

Meer sportnieuws