'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

844 stemmen
'Geen clementie voor Clement: Club-coach voelt de bui hangen'

Wat was dat een afknapper van jewelste. Waar iedereen dacht dat Club Brugge woensdag wel even de kwalificatie voor de Europa League zou veiligstellen, kreeg het in het eigen Jan Breydelstadion een flinke pandoering om de oren tegen Red Bull Leipzig. 0-5 werd het, en die cijfers waren niet eens overdreven.


Dat is meteen ook een evenaring van de zwaarste Europese thuisnederlaag ooit. Twee seizoenen geleden werd er met dezelfde cijfers verloren van Paris Saint-Germain, maar tegen dit RB Leipzig doet het toch zoveel meer pijn. Na een knappe start met vier op zes tegen PSG en Leipzig, overheerste immers het geloof om woensdag de klus te kunnen klaren en zich te kwalificeren voor de Europa League. Dat ondanks het feit dat Club de laatste weken toch geen hoogvorm toonde.

Het was er van bij het begin van de wedstrijd dan ook duidelijk aan te zien dat er momenteel maar weinig vertrouwen zit in de spelersgroep. Twee doelpunten incasseren binnen het eerste kwartier helpt daar uiteraard ook niet bij. Het valt evenwel te vermoeden dat zonder deze blitzstart van Leipzig, de Duitsers uiteindelijk ook gewoon aan het langste eind hadden getrokken. De tactische keuzes van Philippe Clement pakten immers totaal verkeerd uit. (lees verder onder de foto)



Voelt Clement ontslag aankomen?
De coach van Club Brugge speelde dan ook geen verstoppertje na de wedstrijd. “Ik neem de schuld van dit verlies op mij. Dit is een fout van de coach: ik bepaal de namen en de tactiek. Met deze elf hoopte ik vooral te kunnen scoren en vooruit te spelen. De duels ook winnen, centraal achterin stonden we toch met drie. Maar dat hebben we nooit goed gedaan. Neen... Ik heb de verkeerde keuzes gemaakt”, sloeg hij immers mea culpa tegenover VTM Nieuws.

Waarop Clement leek te insinueren dat hij rekening houdt met een ontslag. “De komende dagen ga ik zien welke spelers zin hebben om te vechten. Ik zal ook blijven hameren op dat vechten. Dat zal ik tot de laatste seconde doen, daar sta ik voor”, klonk het alsof Clement zijn ontslag al enigszins incalculeert. Dat doen vele fans met hem. Zo wordt op Twitter zijn oordeel al geveld, en stevig geroepen om zijn ontslag. Dat zou op dit moment echter toch een grote verrassing zijn, al liet Maarten Breckx van VTM zich wel al ontvallen dat er al een conflict was tussen Mannaert en Clement.

LEES OOK: 'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Ontslag Philippe Clement...

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

31
31
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

45
45
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

25
25
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

29
29
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

29
29
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

96
96
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

102
102
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

389
389
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

73
73
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

144
144
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

299
299
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

888
888
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

491
491
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

904
904
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

156
156
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

429
429
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

814
814
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

562
562
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

578
578
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

156
156

Meer sportnieuws