Waanzinnig Ajax blijft heel Europa verbazen

door
Waanzinnig Ajax blijft heel Europa verbazen

In de Champions League bewijst Ajax dit seizoen dat clubs uit de kleinere competities wel degelijk een goed resultaat kunnen neerzetten. Zo is de Nederlandse kampioen bezig aan een geweldige campagne in de poulefase. Na vijf speeldagen hebben de Amsterdammers de groepswinst al beet met het maximum van de punten.


Woensdagavond ging de ploeg van coach Erik ten Hag ook op het veld van Besiktas met de volle buit aan de haal. Net zoals enkele weken geleden in Dortmund kwam Ajax op achterstand, maar uiteindelijk werd toch weer met 1-2 gewonnen. In totaal zit Ajax nu al aan 16 treffers en slechts 3 tegendoelpunten op amper 5 groepsmatchen. Enkel het oppermachtige Bayern München kan voorlopig betere cijfers voorleggen.

In Nederland is men dan ook bijzonder enthousiast over dit Ajax. Al wordt het winnen van het kampioenenbal volgens analist Rafael van der Vaart iets te moeilijk. "Ik vind dat niet realistisch, omdat ik denk dat er ploegen beter zijn", vertelde hij bij Ziggo Sport. "Dat niveau is voor Ajax nog wel wat te ver weg. Dat maakt niet uit, want als je een beetje mazzel hebt met de loting en je komt een ronde verder, dan kan het wel. Maar de Champions League winnen, ik denk het eigenlijk niet."

HISTORISCHE HALLER
Wat voor Ajax zeker wel kan, is de titel van topschutter veroveren in deze campagne. Sebastian Haller scoorde tegen Besiktas opnieuw twee keer en zit inmiddels aan negen treffers in zijn eerste campagne ooit. Bij Voetbal International kreeg de Franse spits dan ook de beste beoordeling. "Haller maakte met zijn invalbeurt na rust duidelijk het verschil voor Ajax, dat het lastig had in de eerste helft. Zijn twee belangrijke doelpunten leveren de spits een 8 op", aldus het bekende medium.

LEES OOK: Grote zorgen om Yamal: 'topcarrière in gevaar'

🔥 Populair bij onze lezers

Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Denkt u dat Ajax de Champions League kan winnen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

258
258
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

709
709
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

516
516
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1191
1191
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws