Waanzinnig Ajax blijft heel Europa verbazen

door
Waanzinnig Ajax blijft heel Europa verbazen

In de Champions League bewijst Ajax dit seizoen dat clubs uit de kleinere competities wel degelijk een goed resultaat kunnen neerzetten. Zo is de Nederlandse kampioen bezig aan een geweldige campagne in de poulefase. Na vijf speeldagen hebben de Amsterdammers de groepswinst al beet met het maximum van de punten.


Woensdagavond ging de ploeg van coach Erik ten Hag ook op het veld van Besiktas met de volle buit aan de haal. Net zoals enkele weken geleden in Dortmund kwam Ajax op achterstand, maar uiteindelijk werd toch weer met 1-2 gewonnen. In totaal zit Ajax nu al aan 16 treffers en slechts 3 tegendoelpunten op amper 5 groepsmatchen. Enkel het oppermachtige Bayern München kan voorlopig betere cijfers voorleggen.

In Nederland is men dan ook bijzonder enthousiast over dit Ajax. Al wordt het winnen van het kampioenenbal volgens analist Rafael van der Vaart iets te moeilijk. "Ik vind dat niet realistisch, omdat ik denk dat er ploegen beter zijn", vertelde hij bij Ziggo Sport. "Dat niveau is voor Ajax nog wel wat te ver weg. Dat maakt niet uit, want als je een beetje mazzel hebt met de loting en je komt een ronde verder, dan kan het wel. Maar de Champions League winnen, ik denk het eigenlijk niet."

HISTORISCHE HALLER
Wat voor Ajax zeker wel kan, is de titel van topschutter veroveren in deze campagne. Sebastian Haller scoorde tegen Besiktas opnieuw twee keer en zit inmiddels aan negen treffers in zijn eerste campagne ooit. Bij Voetbal International kreeg de Franse spits dan ook de beste beoordeling. "Haller maakte met zijn invalbeurt na rust duidelijk het verschil voor Ajax, dat het lastig had in de eerste helft. Zijn twee belangrijke doelpunten leveren de spits een 8 op", aldus het bekende medium.

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Denkt u dat Ajax de Champions League kan winnen?

Meest recent

Spanning in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

7
7
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

41
41
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

93
93
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

191
191
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

381
381
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

112
112
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

35
35
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

146
146
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

144
144
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

480
480
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

113
113
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

203
203
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

44
44
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

156
156
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

351
351
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

148
148
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

99
99
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

410
410
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

158
158
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

174
174

Meer sportnieuws