Waanzinnig Ajax blijft heel Europa verbazen

door
Waanzinnig Ajax blijft heel Europa verbazen

In de Champions League bewijst Ajax dit seizoen dat clubs uit de kleinere competities wel degelijk een goed resultaat kunnen neerzetten. Zo is de Nederlandse kampioen bezig aan een geweldige campagne in de poulefase. Na vijf speeldagen hebben de Amsterdammers de groepswinst al beet met het maximum van de punten.


Woensdagavond ging de ploeg van coach Erik ten Hag ook op het veld van Besiktas met de volle buit aan de haal. Net zoals enkele weken geleden in Dortmund kwam Ajax op achterstand, maar uiteindelijk werd toch weer met 1-2 gewonnen. In totaal zit Ajax nu al aan 16 treffers en slechts 3 tegendoelpunten op amper 5 groepsmatchen. Enkel het oppermachtige Bayern München kan voorlopig betere cijfers voorleggen.

In Nederland is men dan ook bijzonder enthousiast over dit Ajax. Al wordt het winnen van het kampioenenbal volgens analist Rafael van der Vaart iets te moeilijk. "Ik vind dat niet realistisch, omdat ik denk dat er ploegen beter zijn", vertelde hij bij Ziggo Sport. "Dat niveau is voor Ajax nog wel wat te ver weg. Dat maakt niet uit, want als je een beetje mazzel hebt met de loting en je komt een ronde verder, dan kan het wel. Maar de Champions League winnen, ik denk het eigenlijk niet."

HISTORISCHE HALLER
Wat voor Ajax zeker wel kan, is de titel van topschutter veroveren in deze campagne. Sebastian Haller scoorde tegen Besiktas opnieuw twee keer en zit inmiddels aan negen treffers in zijn eerste campagne ooit. Bij Voetbal International kreeg de Franse spits dan ook de beste beoordeling. "Haller maakte met zijn invalbeurt na rust duidelijk het verschil voor Ajax, dat het lastig had in de eerste helft. Zijn twee belangrijke doelpunten leveren de spits een 8 op", aldus het bekende medium.

LEES OOK: 'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Denkt u dat Ajax de Champions League kan winnen?

Meest recent

Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

1
1
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

8
8
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

136
136
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

79
79
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

140
140
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

578
578
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

315
315
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

283
283
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

246
246
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

502
502
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

148
148
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

53
53
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

78
78
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

360
360
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

48
48
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

491
491
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

425
425
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

83
83
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

292
292
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

267
267
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

217
217
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

41
41
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

309
309

Meer sportnieuws