Clement verklaart opvallende keuze in basiself

door
Clement verklaart opvallende keuze in basiself

Alles wat Club Brugge lief is, leeft al enkele dagen in spanning toe naar vanavond. Blauw-Zwart ontvangt op Jan Breydel immer Red Bull Leipzig, in zijn laatste thuiswedstrijd van de Champions League-poules. Daarin kan Club ook mogelijk alvast kwalificatie voor de Europa League veiligstellen.


Bij winst of een gelijkspel is dat al zeker het geval, maar zelfs een verliespartij hoeft geen drama te zijn. Intussen maakte Philippe Clement zijn opstelling alvast bekend, met daarin toch wel enkele opmerkelijke keuzes. Zo zit Ruud Vormer opnieuw op de bank, maar verrassender is het feit dat Mats Rits daar naast hem zal plaatsnemen.

Daarnaast wordt er voor Ignace van Der Brempt gekozen als linksachter, terwijl er met Ricca en Maouassa toch nog steeds twee linksvoetigen ter beschikking zijn voor die positie. Ook Kamal Sowah mag nog eens aan de wedstrijd beginnen, en kiest Clement ten slotte voor een Nederlands spitsenduo dat bestaat uit Bas Dost en Noa Lang. Die keuze wist de Club-coach alvast te verklaren voor de wedstrijd.

Leren uit het verleden
“We hebben een goeie laatste training gehad, iedereen is er klaar voor. Deze opstelling is gemaakt om Dost, CDK en vooraan te kunnen houden, dat was tijdens de tweede helft daar moeilijker. We rekenen op de steun van onze supporters om vanavond een derde stunt te doen”, maakte Clement zijn keuze duidelijk, die ook nog achter de steun van de fans vroeg.

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Was het een goede keuze van Clement?

Meest recent

'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

39
39
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

318
318
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

24
24
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

106
106
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

16
16
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

52
52
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

89
89
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

133
133
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

461
461
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

276
276
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

179
179
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

368
368
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

259
259
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

246
246
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

256
256
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

577
577
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

170
170
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

125
125
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

66
66
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

165
165
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

126
126
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

66
66
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

91
91

Meer sportnieuws