De Camargo spreekt klare taal over trainer Kompany

door
De Camargo spreekt klare taal over trainer Kompany

RSC Anderlecht heeft de rangen weer gesloten na het pijnlijke puntenverlies van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. De Brusselaars hielden dinsdag een groepsgesprek waarin de spelers, sportieve staf en bestuur hun bekommernissen deelden. Daarbij werd Vincent Kompany uit de wind gezet.


De balans van de hoofdtrainer oogt dit seizoen nochtans negatief. Paars-Wit behaalde slechts 22 op 45 in de eerste 15 speeldagen van de Jupiler Pro League. Daarnaast werd naast de Europese groepsfase gegrepen en is van progressie bij de jongeren weinig sprake. Desondanks blijft de club dus rotsvast in zijn project geloven en komt er maar geen einde aan zijn krediet. Volgens Igor De Camargo is dat ook een goede zaak.

De spits van KV Mechelen, die destijds bij de nationale ploeg nog de kleedkamer deelde met Kompany, is ervan overtuigd dat de ex-verdediger het zal maken als coach. "Ik heb op alle niveaus vertrouwen in Vincent", klinkt het bij de RTBF. "Ik ken hem als speler en als persoon, hij heeft heel veel potentie. Ik heb bij de Duivels veel tijd aan zijn zijde gespendeerd en ik kan zeggen dat hij verschil zal maken als trainer."

TACTISCHE KEUZES
Nochtans worden ook de tactische beslissingen van de hoofdtrainer regelmatig in vraag gesteld. Afgelopen weekend nog, toen hij besliste om onder meer Yari Verschaeren en Lior Refaelov. Maar volgens De Camargo is Kompany het best geplaatst om daarover te beslissen. "Vincent zal zijn redenen hebben om de keuzes te maken die hij maakt. Hij kent de kleedkamer en de spelers het beste", aldus de Braziliaanse Belgische spits.

LEES OOK: Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Kompany moet een ervaren (assistent-)coach naast zich krijgen ...

Meest recent

Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

18
18
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

18
18
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

107
107
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

122
122
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

277
277
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

38
38
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

125
125
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

70
70
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

64
64
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

197
197
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

109
109
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

410
410
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

164
164
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

80
80
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

397
397
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

173
173
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

665
665
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

67
67
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

86
86
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

310
310
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

234
234
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

196
196
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

170
170

Meer sportnieuws