De Camargo spreekt klare taal over trainer Kompany

381 stemmen
De Camargo spreekt klare taal over trainer Kompany

RSC Anderlecht heeft de rangen weer gesloten na het pijnlijke puntenverlies van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. De Brusselaars hielden dinsdag een groepsgesprek waarin de spelers, sportieve staf en bestuur hun bekommernissen deelden. Daarbij werd Vincent Kompany uit de wind gezet.


De balans van de hoofdtrainer oogt dit seizoen nochtans negatief. Paars-Wit behaalde slechts 22 op 45 in de eerste 15 speeldagen van de Jupiler Pro League. Daarnaast werd naast de Europese groepsfase gegrepen en is van progressie bij de jongeren weinig sprake. Desondanks blijft de club dus rotsvast in zijn project geloven en komt er maar geen einde aan zijn krediet. Volgens Igor De Camargo is dat ook een goede zaak.

De spits van KV Mechelen, die destijds bij de nationale ploeg nog de kleedkamer deelde met Kompany, is ervan overtuigd dat de ex-verdediger het zal maken als coach. "Ik heb op alle niveaus vertrouwen in Vincent", klinkt het bij de RTBF. "Ik ken hem als speler en als persoon, hij heeft heel veel potentie. Ik heb bij de Duivels veel tijd aan zijn zijde gespendeerd en ik kan zeggen dat hij verschil zal maken als trainer."

TACTISCHE KEUZES
Nochtans worden ook de tactische beslissingen van de hoofdtrainer regelmatig in vraag gesteld. Afgelopen weekend nog, toen hij besliste om onder meer Yari Verschaeren en Lior Refaelov. Maar volgens De Camargo is Kompany het best geplaatst om daarover te beslissen. "Vincent zal zijn redenen hebben om de keuzes te maken die hij maakt. Hij kent de kleedkamer en de spelers het beste", aldus de Braziliaanse Belgische spits.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Kompany moet een ervaren (assistent-)coach naast zich krijgen ...

Meest recent

Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

32
32
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

32
32
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

21
21
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

165
165
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

117
117
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

84
84
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

119
119
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

342
342
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

44
44
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

376
376
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

100
100
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

292
292
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

162
162
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

375
375
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

458
458
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

456
456
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

103
103
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

550
550
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

194
194
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

659
659
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

334
334
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

527
527

Meer sportnieuws