De Camargo spreekt klare taal over trainer Kompany

381 stemmen
De Camargo spreekt klare taal over trainer Kompany

RSC Anderlecht heeft de rangen weer gesloten na het pijnlijke puntenverlies van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. De Brusselaars hielden dinsdag een groepsgesprek waarin de spelers, sportieve staf en bestuur hun bekommernissen deelden. Daarbij werd Vincent Kompany uit de wind gezet.


De balans van de hoofdtrainer oogt dit seizoen nochtans negatief. Paars-Wit behaalde slechts 22 op 45 in de eerste 15 speeldagen van de Jupiler Pro League. Daarnaast werd naast de Europese groepsfase gegrepen en is van progressie bij de jongeren weinig sprake. Desondanks blijft de club dus rotsvast in zijn project geloven en komt er maar geen einde aan zijn krediet. Volgens Igor De Camargo is dat ook een goede zaak.

De spits van KV Mechelen, die destijds bij de nationale ploeg nog de kleedkamer deelde met Kompany, is ervan overtuigd dat de ex-verdediger het zal maken als coach. "Ik heb op alle niveaus vertrouwen in Vincent", klinkt het bij de RTBF. "Ik ken hem als speler en als persoon, hij heeft heel veel potentie. Ik heb bij de Duivels veel tijd aan zijn zijde gespendeerd en ik kan zeggen dat hij verschil zal maken als trainer."

TACTISCHE KEUZES
Nochtans worden ook de tactische beslissingen van de hoofdtrainer regelmatig in vraag gesteld. Afgelopen weekend nog, toen hij besliste om onder meer Yari Verschaeren en Lior Refaelov. Maar volgens De Camargo is Kompany het best geplaatst om daarover te beslissen. "Vincent zal zijn redenen hebben om de keuzes te maken die hij maakt. Hij kent de kleedkamer en de spelers het beste", aldus de Braziliaanse Belgische spits.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Kompany moet een ervaren (assistent-)coach naast zich krijgen ...

Meest recent

Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

110
110
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

170
170
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

181
181
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

443
443
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

112
112
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

200
200
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

241
241
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

105
105
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

411
411
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

363
363
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

397
397
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

756
756
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

184
184
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

191
191
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

372
372
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1765
1765
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

166
166
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

176
176
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

231
231
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

340
340
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

242
242

Meer sportnieuws