Spanjaarden sabelen Barça-topaanwinst neer

door
Spanjaarden sabelen Barça-topaanwinst neer

Bij FC Barcelona heeft de euforie na de aanstelling van Xavi Hernandez als hoofdcoach dinsdagavond een eerste knauw gekregen. Zo zetten de Catalanen hun kansen op het behalen van de volgende ronde in de Champions League zelf op het spel. Voor eigen volk geraakte Barça namelijk niet voorbij SL Benfica.


Indien de Portugezen tijdens de slotspeeldag thuis winnen van het uitgeschakelde Dynamo Kiev, moet Barcelona zelf al gaan winnen op het veld van Bayern München om te overleven in het kampioenenbal. De puntendeling van dinsdagavond kan de Catalanen dus bijzonder duur te staan komen. Daags nadien zijn de Spaanse media dan ook hard. Met name Memphis Depay krijgt de volle lading.

De Nederlandse topaanwinst wordt sinds de komst van Xavi uitgespeeld als diepe spits. Maar vanuit die positie kan hij voorlopig geen brokken maken. "Memphis is geen killer", oordeelt men dan ook bij SPORT. "Soms loopt hij er verloren bij in de punt van de aanval. Xavi weet dat iedereen een goal moet kunnen maken. De kansen zijn er ook, maar ze worden niet afgemaakt. Na 180 minuten is een rake penalty de schamele oogst."

LEUGENAAR
Bij Marca gaat men zelfs nog een stap verder en wordt Depay bestempeld als 'el mentiroso' oftewel 'de leugenaar'. "Het is een goede voetballer, dat lijdt geen twijfel, maar het is niet een voetballer die het verschil kan maken. Een complementaire voetballer, maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet willen oplossen. Dat moet Barcelona niet willen." Ook AS zag hoe de Oranje-international een schrijnend gebrek aan efficiëntie vertoonde. "De weinige kansen die hij al kreeg, werden telkens gemist. Hij mist precisie om het te maken als spits in het Blaugrana-shirt."

LEES OOK: Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Depay is niet geschikt als diepe spits ...

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

1
1
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

7
7
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

38
38
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

26
26
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

20
20
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

95
95
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

189
189
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

43
43
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

140
140
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

156
156
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

200
200
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

215
215
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

40
40
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

297
297
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

178
178
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

523
523
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

396
396
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

314
314
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

653
653
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

656
656
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

91
91
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

109
109

Meer sportnieuws