Spanjaarden sabelen Barça-topaanwinst neer

door
Spanjaarden sabelen Barça-topaanwinst neer

Bij FC Barcelona heeft de euforie na de aanstelling van Xavi Hernandez als hoofdcoach dinsdagavond een eerste knauw gekregen. Zo zetten de Catalanen hun kansen op het behalen van de volgende ronde in de Champions League zelf op het spel. Voor eigen volk geraakte Barça namelijk niet voorbij SL Benfica.


Indien de Portugezen tijdens de slotspeeldag thuis winnen van het uitgeschakelde Dynamo Kiev, moet Barcelona zelf al gaan winnen op het veld van Bayern München om te overleven in het kampioenenbal. De puntendeling van dinsdagavond kan de Catalanen dus bijzonder duur te staan komen. Daags nadien zijn de Spaanse media dan ook hard. Met name Memphis Depay krijgt de volle lading.

De Nederlandse topaanwinst wordt sinds de komst van Xavi uitgespeeld als diepe spits. Maar vanuit die positie kan hij voorlopig geen brokken maken. "Memphis is geen killer", oordeelt men dan ook bij SPORT. "Soms loopt hij er verloren bij in de punt van de aanval. Xavi weet dat iedereen een goal moet kunnen maken. De kansen zijn er ook, maar ze worden niet afgemaakt. Na 180 minuten is een rake penalty de schamele oogst."

LEUGENAAR
Bij Marca gaat men zelfs nog een stap verder en wordt Depay bestempeld als 'el mentiroso' oftewel 'de leugenaar'. "Het is een goede voetballer, dat lijdt geen twijfel, maar het is niet een voetballer die het verschil kan maken. Een complementaire voetballer, maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet willen oplossen. Dat moet Barcelona niet willen." Ook AS zag hoe de Oranje-international een schrijnend gebrek aan efficiëntie vertoonde. "De weinige kansen die hij al kreeg, werden telkens gemist. Hij mist precisie om het te maken als spits in het Blaugrana-shirt."

LEES OOK: Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

Depay is niet geschikt als diepe spits ...

Meest recent

Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

99
99
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

213
213
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

36
36
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

533
533
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

125
125
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

341
341
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

308
308
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

279
279
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

477
477
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

701
701
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

355
355
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

503
503
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

377
377
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

909
909
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

415
415
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

401
401
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

441
441
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1123
1123
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

248
248
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

431
431
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

227
227
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

86
86
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

364
364
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

133
133

Meer sportnieuws