Leider Union maakt grote transferplannen bekend

door
Leider Union maakt grote transferplannen bekend

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zou dit seizoen wel eens kunnen uitmonden op een waar sprookje. Na vijftien speeldagen is het namelijk promovendus Union SG die op kop staat in het klassement. De Brusselaars hebben inmiddels zelfs een voorsprong van zeven punten op hun eerste achtervolgers.


Bovendien blijft de ploeg van coach Felice Mazzu uitstekend voetbal brengen. Union heeft voorlopig ook het meeste doelpunten gemaakt én kreeg de minste treffers tegen. Maar het seizoen duurt natuurlijk lang. Daarnaast worden de punten bij de start van de Play-Offs nog eens door twee gedeeld. Een ander groot nadeel is dat de Unionisten momenteel beschikken over een vrij smalle kern. Als straks enkele sterkhouders uitvallen met blessures of schorsingen, zijn de alternatieven beperkt.

Maar daar wil de club tijdens de komende wintermercato iets aan doen. Zo bevestigt CEO Philippe Bormans tegenover Sport/Voetbalmagazine dat de club wel degelijk grote transferplannen heeft. "In het voetbal weet je nooit, maar het doel van onze kant is duidelijk om iedereen te houden, ten minste tot het einde van het seizoen", klinkt het. "In plaats van spelers te verkopen denken we zelfs aan versterking."

FINANCIËLE MIDDELEN
Union zou onder meer een extra middenvelder willen aantrekken om de zware blessure van Senne Lynen op te vangen. Mede dankzij de rijke investeerders zijn er alvast de nodige middelen voor handen. "We hebben een investeerder die de club helpt. Het water staat ons dus niet aan de lippen en we hebben dus niet onmiddellijk transferinkomsten nodig om te overleven. Daardoor kunnen we rustig nadenken en het ideale moment afwachten om onze spelers te verkopen", aldus Bormans.

LEES OOK: Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

Union wordt kampioen ...

Meest recent

Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

3
3
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

9
9
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

54
54
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

43
43
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

159
159
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

74
74
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

171
171
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

75
75
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

153
153
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

100
100
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

442
442
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

150
150
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

220
220
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

164
164
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

333
333
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

322
322
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

383
383
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

919
919
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

297
297
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

406
406
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

500
500
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

565
565
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

54
54
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

143
143
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

378
378

Meer sportnieuws