Leider Union maakt grote transferplannen bekend

door
Leider Union maakt grote transferplannen bekend

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zou dit seizoen wel eens kunnen uitmonden op een waar sprookje. Na vijftien speeldagen is het namelijk promovendus Union SG die op kop staat in het klassement. De Brusselaars hebben inmiddels zelfs een voorsprong van zeven punten op hun eerste achtervolgers.


Bovendien blijft de ploeg van coach Felice Mazzu uitstekend voetbal brengen. Union heeft voorlopig ook het meeste doelpunten gemaakt én kreeg de minste treffers tegen. Maar het seizoen duurt natuurlijk lang. Daarnaast worden de punten bij de start van de Play-Offs nog eens door twee gedeeld. Een ander groot nadeel is dat de Unionisten momenteel beschikken over een vrij smalle kern. Als straks enkele sterkhouders uitvallen met blessures of schorsingen, zijn de alternatieven beperkt.

Maar daar wil de club tijdens de komende wintermercato iets aan doen. Zo bevestigt CEO Philippe Bormans tegenover Sport/Voetbalmagazine dat de club wel degelijk grote transferplannen heeft. "In het voetbal weet je nooit, maar het doel van onze kant is duidelijk om iedereen te houden, ten minste tot het einde van het seizoen", klinkt het. "In plaats van spelers te verkopen denken we zelfs aan versterking."

FINANCIËLE MIDDELEN
Union zou onder meer een extra middenvelder willen aantrekken om de zware blessure van Senne Lynen op te vangen. Mede dankzij de rijke investeerders zijn er alvast de nodige middelen voor handen. "We hebben een investeerder die de club helpt. Het water staat ons dus niet aan de lippen en we hebben dus niet onmiddellijk transferinkomsten nodig om te overleven. Daardoor kunnen we rustig nadenken en het ideale moment afwachten om onze spelers te verkopen", aldus Bormans.

LEES OOK: Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Union wordt kampioen ...

Meest recent

Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

4
4
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

175
175
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

203
203
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

77
77
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

200
200
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

161
161
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

152
152
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

60
60
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

77
77
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

41
41
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

204
204
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

30
30
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

162
162
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

217
217
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

46
46
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

120
120
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

215
215
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

112
112
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

76
76
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

153
153
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

334
334
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

318
318
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

214
214
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

569
569
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

44
44

Meer sportnieuws