Leider Union maakt grote transferplannen bekend

442 stemmen
Leider Union maakt grote transferplannen bekend

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zou dit seizoen wel eens kunnen uitmonden op een waar sprookje. Na vijftien speeldagen is het namelijk promovendus Union SG die op kop staat in het klassement. De Brusselaars hebben inmiddels zelfs een voorsprong van zeven punten op hun eerste achtervolgers.


Bovendien blijft de ploeg van coach Felice Mazzu uitstekend voetbal brengen. Union heeft voorlopig ook het meeste doelpunten gemaakt én kreeg de minste treffers tegen. Maar het seizoen duurt natuurlijk lang. Daarnaast worden de punten bij de start van de Play-Offs nog eens door twee gedeeld. Een ander groot nadeel is dat de Unionisten momenteel beschikken over een vrij smalle kern. Als straks enkele sterkhouders uitvallen met blessures of schorsingen, zijn de alternatieven beperkt.

Maar daar wil de club tijdens de komende wintermercato iets aan doen. Zo bevestigt CEO Philippe Bormans tegenover Sport/Voetbalmagazine dat de club wel degelijk grote transferplannen heeft. "In het voetbal weet je nooit, maar het doel van onze kant is duidelijk om iedereen te houden, ten minste tot het einde van het seizoen", klinkt het. "In plaats van spelers te verkopen denken we zelfs aan versterking."

FINANCIËLE MIDDELEN
Union zou onder meer een extra middenvelder willen aantrekken om de zware blessure van Senne Lynen op te vangen. Mede dankzij de rijke investeerders zijn er alvast de nodige middelen voor handen. "We hebben een investeerder die de club helpt. Het water staat ons dus niet aan de lippen en we hebben dus niet onmiddellijk transferinkomsten nodig om te overleven. Daardoor kunnen we rustig nadenken en het ideale moment afwachten om onze spelers te verkopen", aldus Bormans.

LEES OOK: 'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Union wordt kampioen ...

Meest recent

Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

10
10
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

67
67
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

113
113
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

251
251
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

324
324
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

244
244
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

57
57
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

226
226
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

90
90
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

118
118
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

516
516
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

128
128
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

183
183
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

662
662
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

67
67
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

281
281
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

418
418
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1468
1468
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

630
630
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

212
212
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

225
225
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

906
906
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

667
667
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

290
290
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23

Meer sportnieuws