'Barça schuift grootverdiener genadeloos aan de kant'

218
'Barça schuift grootverdiener genadeloos aan de kant'

FC Barcelona vierde afgelopen zaterdag de officiële start van het Xavi Hernandez-tijdperk. Dinsdagavond staan de nieuwe hoofdcoach en zijn manschappen alvast voor cruciale wedstrijd in de Champions League, zo moet er tegen SL Benfica absoluut iets geraapt worden. Ondertussen wordt achter de schermen ook al gewerkt richting de komende mercato toe.


Zoals geweten kan Xavi een kwaliteitsinjectie goed gebruiken. De trainer zou zelf alvast mikken op meer snelheid en diepgang in zijn aanvalslinie. Maar de spelers met het geschikte profiel zijn doorgaans behoorlijk prijzig. En de club kampt nog steeds met grote financiële problemen. Om de nodige versterking te kunnen aantrekken, zal er dus eerst ruimte gemaakt moeten worden binnen het salarisbudget. Eén van de spelers die daarvoor moet zorgen is Samuel Umtiti.

De verdediger was in zijn eerste seizoenen op Camp Nou doorgaans een vaste kracht. Hij won in 2018 ook het wereldkampioenschap als titularis van de Franse nationale ploeg. Maar vervolgens ging het bergaf met zijn carrière. Mede door de het nodige blessureleed zakte hij steeds verder weg in de pikorde, na verloop van tijd werd hij zelfs compleet overbodig. Gezien zijn fysieke problemen was het echter niet evident een andere club voor hem te vinden. Al speelt ook het financiële plaatje daar een rol in.

CONTRACTONTBINDING
In de zomer van 2018 tekende Umtiti namelijk een lucratieve contractverlenging, waardoor hij bij de grootverdieners op Camp Nou behoort. Maar dat salaris is dus al een tijdje niet langer conform zijn prestaties. En dus toonde geen enkele club zich bereid om dat hoge loon te benaderen. Omdat hij ook niet in de plannen van Xavi voorkomt, zou Barça nu een manier zoeken om hem definitief aan de kant te schuiven. Volgens SPORT draaiden de onderhandelingen over een salarisvermindering op niets uit. Daarom onderzoekt de club nu of ze zijn contract kan laten ontbinden, zonder dat de financiële gevolgen te groot zijn.

LEES OOK: Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Umtiti moet gewoon weer meer kansen krijgen ...

Meest recent

Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

9
9
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

41
41
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

220
220
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

143
143
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

74
74
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

104
104
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

139
139
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

380
380
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

399
399
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

173
173
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

544
544
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

159
159
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

756
756
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

190
190
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

152
152
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

357
357

Meer sportnieuws