Veljkovic viert herintrede in Belgisch voetbal

door
Veljkovic viert herintrede in Belgisch voetbal

Enkele dagen geleden geraakte bekend dat de schorsingen van een aantal betrokken in Operatie Propere Handen nietig werden verklaard. Een van hen is spilfiguur en spijtoptant Dejan Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx meteen daarop liet weten een forse schadevergoeding te eisen van de Belgische voetbalbond.


Die besloot de toenmalige makelaar kort na het losbarsten na het schandaal op basis van een beperkt aantal bewijzen voor tien jaar te bannen van alle voetbal-gerelateerde activiteiten in ons land. Een sanctie die destijds bevestigd werd door het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS), maar nu teruggefloten werd door de rechtbank van eerste aanleg. Dat betekent dus ook dat Veljkovic opnieuw als makelaar aan de slag mag gaan.

Iets waar de KBVB zich volgens Het Laatste Nieuws niet tegen zal verzetten, hoewel men het daar als onethisch beschouwt dat iemand wiens betrokkenheid bij matchfixing bewezen is zijn herintrede mag maken in de voetbalwereld. De bond wil echter niet ingaan tegen de uitspraak van de rechtbank, en zal "om louter juridische redenen" dus meewerken indien Veljkovic een licentie aanvraagt. Naar verluidt zou dat dinsdag gebeuren.

LIEDJE VAN KORTE DUUR
Wel gaat men er in Tubeke vanuit dat de beruchte makelaar slechts voor een uiterst beperkte tijd zijn vroeger beroep zal mogen uitoefenen, voor zoverre dat gezien zijn verleden nog mogelijk wordt, en zijn licentie opnieuw zal worden ingetrokken eens het doek definitief valt over de strafzaak. Bij de bond twijfelt men er tenslotte niet aan dat het BAS op basis van het volledige dossier Veljkovic dan terug zwaar zal straffen, en diens liedje dus van korte duur zal zijn. Ook over de schadeclaims maakt men zich overigens weinig zorgen.

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

Vindt u het normaal dat Veljkovic weer tijdelijk aan de slag kan?

Meest recent

‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

63
63
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

66
66
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

19
19
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

173
173
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

48
48
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

405
405
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

384
384
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

365
365
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

522
522
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

391
391
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

304
304
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

168
168
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

473
473
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

635
635
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

131
131
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

467
467
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

414
414
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

579
579
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

222
222
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

145
145
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

528
528
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

96
96
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

283
283
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

591
591
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

913
913

Meer sportnieuws