Veljkovic viert herintrede in Belgisch voetbal

173 stemmen
Veljkovic viert herintrede in Belgisch voetbal

Enkele dagen geleden geraakte bekend dat de schorsingen van een aantal betrokken in Operatie Propere Handen nietig werden verklaard. Een van hen is spilfiguur en spijtoptant Dejan Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx meteen daarop liet weten een forse schadevergoeding te eisen van de Belgische voetbalbond.


Die besloot de toenmalige makelaar kort na het losbarsten na het schandaal op basis van een beperkt aantal bewijzen voor tien jaar te bannen van alle voetbal-gerelateerde activiteiten in ons land. Een sanctie die destijds bevestigd werd door het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS), maar nu teruggefloten werd door de rechtbank van eerste aanleg. Dat betekent dus ook dat Veljkovic opnieuw als makelaar aan de slag mag gaan.

Iets waar de KBVB zich volgens Het Laatste Nieuws niet tegen zal verzetten, hoewel men het daar als onethisch beschouwt dat iemand wiens betrokkenheid bij matchfixing bewezen is zijn herintrede mag maken in de voetbalwereld. De bond wil echter niet ingaan tegen de uitspraak van de rechtbank, en zal "om louter juridische redenen" dus meewerken indien Veljkovic een licentie aanvraagt. Naar verluidt zou dat dinsdag gebeuren.

LIEDJE VAN KORTE DUUR
Wel gaat men er in Tubeke vanuit dat de beruchte makelaar slechts voor een uiterst beperkte tijd zijn vroeger beroep zal mogen uitoefenen, voor zoverre dat gezien zijn verleden nog mogelijk wordt, en zijn licentie opnieuw zal worden ingetrokken eens het doek definitief valt over de strafzaak. Bij de bond twijfelt men er tenslotte niet aan dat het BAS op basis van het volledige dossier Veljkovic dan terug zwaar zal straffen, en diens liedje dus van korte duur zal zijn. Ook over de schadeclaims maakt men zich overigens weinig zorgen.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Vindt u het normaal dat Veljkovic weer tijdelijk aan de slag kan?

Meest recent

TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

31
31
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

12
12
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

47
47
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

96
96
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

160
160
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

209
209
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

61
61
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

45
45
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

219
219
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

83
83
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

266
266
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

254
254
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

68
68
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

60
60
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

514
514
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

66
66
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

173
173
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

335
335
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

62
62
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

163
163
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

301
301
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

48
48
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

65
65
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

80
80
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

131
131

Meer sportnieuws