Veljkovic viert herintrede in Belgisch voetbal

door
Veljkovic viert herintrede in Belgisch voetbal

Enkele dagen geleden geraakte bekend dat de schorsingen van een aantal betrokken in Operatie Propere Handen nietig werden verklaard. Een van hen is spilfiguur en spijtoptant Dejan Veljkovic, die bij monde van zijn advocaat Kris Luyckx meteen daarop liet weten een forse schadevergoeding te eisen van de Belgische voetbalbond.


Die besloot de toenmalige makelaar kort na het losbarsten na het schandaal op basis van een beperkt aantal bewijzen voor tien jaar te bannen van alle voetbal-gerelateerde activiteiten in ons land. Een sanctie die destijds bevestigd werd door het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS), maar nu teruggefloten werd door de rechtbank van eerste aanleg. Dat betekent dus ook dat Veljkovic opnieuw als makelaar aan de slag mag gaan.

Iets waar de KBVB zich volgens Het Laatste Nieuws niet tegen zal verzetten, hoewel men het daar als onethisch beschouwt dat iemand wiens betrokkenheid bij matchfixing bewezen is zijn herintrede mag maken in de voetbalwereld. De bond wil echter niet ingaan tegen de uitspraak van de rechtbank, en zal "om louter juridische redenen" dus meewerken indien Veljkovic een licentie aanvraagt. Naar verluidt zou dat dinsdag gebeuren.

LIEDJE VAN KORTE DUUR
Wel gaat men er in Tubeke vanuit dat de beruchte makelaar slechts voor een uiterst beperkte tijd zijn vroeger beroep zal mogen uitoefenen, voor zoverre dat gezien zijn verleden nog mogelijk wordt, en zijn licentie opnieuw zal worden ingetrokken eens het doek definitief valt over de strafzaak. Bij de bond twijfelt men er tenslotte niet aan dat het BAS op basis van het volledige dossier Veljkovic dan terug zwaar zal straffen, en diens liedje dus van korte duur zal zijn. Ook over de schadeclaims maakt men zich overigens weinig zorgen.

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Vindt u het normaal dat Veljkovic weer tijdelijk aan de slag kan?

Meest recent

Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

17
17
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

227
227
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

121
121
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

45
45
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

73
73
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

79
79
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

58
58
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

141
141
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

119
119
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

109
109
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

369
369
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

639
639
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

166
166
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

162
162
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

368
368
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

24
24
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

118
118
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

132
132
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

282
282
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

130
130
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

77
77
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

102
102
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

213
213
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

51
51
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

197
197

Meer sportnieuws