Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

214
Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

Drie jaar nadat de bom losbarstte, valt ook het juridische luik van Operatie Propere Handen stilaan in haar plooi. Daar kreeg de Belgische voetbalbond zopas wel een fikse opdoffer te verwerken. De rechtbank van eerste aanleg oordeelde namelijk dat de opgelegde straffen die destijds in allerhaast werden uitgesproken voor een aantal betrokken nietig moeten worden verklaard. Dat geldt dus ook voor spilfiguur Dejan Veljkovic, die door het Belgische Arbitragehof voor de Sport verboden werd zijn beroep als makelaar verder uit te oefenen.


Een vonnis dat nu omwille van procedurefouten dus wordt teruggedraaid. De verdediging had immers geen toegang tot dezelfde bewijsstukken als het bondsparket, dat overigens onder tijdsdruk zou geoordeeld hebben op basis van 'selectief' bewijsmateriaal. De zaak zal nu opnieuw voor het BAS moeten verschijnen. Bij monde van zijn raadsman Kris Luyckx was Veljkovic, die als spijtoptant de voorbije jaren zijn volledige medewerking verleende aan de onderzoeksdiensten, er alvast als de kippen bij om te reageren op dat voor hemzelf uiteraard zeer gunstige verdict.

"We eisen een fikse schadevergoeding. Dit gaat de Belgische voetbalbond honderdduizenden tot zelfs miljoenen euro's kosten", kwam de advocaat bij Het Nieuwsblad meteen met een forse waarschuwing op de proppen. "De rechtbank heeft de voetbalbond duidelijk de rode kaart gegeven, en kipkap gemaakt van het juridisch geknoei in de uitspraak van het BAS. De gevolgen voor de voetbalbond zullen manifest zijn. Mijn cliënt kon drie jaar lang niet werken als makelaar. De schadeclaim zal dan ook navenant zijn: in de honderdduizenden tot miljoenen euro’s", aldus Luyckx.

HEKSENJACHT
"Mijn cliënt was dan wel spijtoptant, de voetbalbond maakte een fout. En wie schade aanricht, moet die betalen. Het was een heksenjacht. Men heeft het belang van de mensen die beticht werden ondergeschikt gemaakt aan het belang van de competitie. Die moest gered worden voor de financiële inkomsten, waardoor men mensen heeft laten hangen. De rechtbank heeft dit ook ingezien", luidt tot slot de conclusie van Veljkovic zijn spreekbuis. Bij de KBVB klinkt het dan weer dat men de uitgebreide motivering nog zal analyseren, voor het overige weigert men commentaar. Eerder geraakte al bekend dat ook ex-scheidrechter Bart Vertenten een riante schadevergoeding eist.

LEES OOK: Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

Flauwe reactie van Luyckx?

Meest recent

Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

15
15
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

45
45
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

108
108
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

89
89
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

153
153
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

169
169
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

175
175
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

445
445
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

287
287
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

107
107
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

726
726
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

308
308
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

286
286
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

59
59
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

383
383
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

294
294
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

213
213
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

124
124
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

705
705
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

115
115
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

143
143
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

70
70
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

412
412
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

324
324
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

420
420

Meer sportnieuws