Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

door
Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

Drie jaar nadat de bom losbarstte, valt ook het juridische luik van Operatie Propere Handen stilaan in haar plooi. Daar kreeg de Belgische voetbalbond zopas wel een fikse opdoffer te verwerken. De rechtbank van eerste aanleg oordeelde namelijk dat de opgelegde straffen die destijds in allerhaast werden uitgesproken voor een aantal betrokken nietig moeten worden verklaard. Dat geldt dus ook voor spilfiguur Dejan Veljkovic, die door het Belgische Arbitragehof voor de Sport verboden werd zijn beroep als makelaar verder uit te oefenen.


Een vonnis dat nu omwille van procedurefouten dus wordt teruggedraaid. De verdediging had immers geen toegang tot dezelfde bewijsstukken als het bondsparket, dat overigens onder tijdsdruk zou geoordeeld hebben op basis van 'selectief' bewijsmateriaal. De zaak zal nu opnieuw voor het BAS moeten verschijnen. Bij monde van zijn raadsman Kris Luyckx was Veljkovic, die als spijtoptant de voorbije jaren zijn volledige medewerking verleende aan de onderzoeksdiensten, er alvast als de kippen bij om te reageren op dat voor hemzelf uiteraard zeer gunstige verdict.

"We eisen een fikse schadevergoeding. Dit gaat de Belgische voetbalbond honderdduizenden tot zelfs miljoenen euro's kosten", kwam de advocaat bij Het Nieuwsblad meteen met een forse waarschuwing op de proppen. "De rechtbank heeft de voetbalbond duidelijk de rode kaart gegeven, en kipkap gemaakt van het juridisch geknoei in de uitspraak van het BAS. De gevolgen voor de voetbalbond zullen manifest zijn. Mijn cliënt kon drie jaar lang niet werken als makelaar. De schadeclaim zal dan ook navenant zijn: in de honderdduizenden tot miljoenen euro’s", aldus Luyckx.

HEKSENJACHT
"Mijn cliënt was dan wel spijtoptant, de voetbalbond maakte een fout. En wie schade aanricht, moet die betalen. Het was een heksenjacht. Men heeft het belang van de mensen die beticht werden ondergeschikt gemaakt aan het belang van de competitie. Die moest gered worden voor de financiële inkomsten, waardoor men mensen heeft laten hangen. De rechtbank heeft dit ook ingezien", luidt tot slot de conclusie van Veljkovic zijn spreekbuis. Bij de KBVB klinkt het dan weer dat men de uitgebreide motivering nog zal analyseren, voor het overige weigert men commentaar. Eerder geraakte al bekend dat ook ex-scheidrechter Bart Vertenten een riante schadevergoeding eist.

LEES OOK: 'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Flauwe reactie van Luyckx?

Meest recent

'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

10
10
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

176
176
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

34
34
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

102
102
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

255
255
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

72
72
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

117
117
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

245
245
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

91
91
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

462
462
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

591
591
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

182
182
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

473
473
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

66
66
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

188
188
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

743
743
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

699
699
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

971
971
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

281
281
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

75
75
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

44
44
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

203
203
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

199
199

Meer sportnieuws