Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

214 stemmen
Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

Drie jaar nadat de bom losbarstte, valt ook het juridische luik van Operatie Propere Handen stilaan in haar plooi. Daar kreeg de Belgische voetbalbond zopas wel een fikse opdoffer te verwerken. De rechtbank van eerste aanleg oordeelde namelijk dat de opgelegde straffen die destijds in allerhaast werden uitgesproken voor een aantal betrokken nietig moeten worden verklaard. Dat geldt dus ook voor spilfiguur Dejan Veljkovic, die door het Belgische Arbitragehof voor de Sport verboden werd zijn beroep als makelaar verder uit te oefenen.


Een vonnis dat nu omwille van procedurefouten dus wordt teruggedraaid. De verdediging had immers geen toegang tot dezelfde bewijsstukken als het bondsparket, dat overigens onder tijdsdruk zou geoordeeld hebben op basis van 'selectief' bewijsmateriaal. De zaak zal nu opnieuw voor het BAS moeten verschijnen. Bij monde van zijn raadsman Kris Luyckx was Veljkovic, die als spijtoptant de voorbije jaren zijn volledige medewerking verleende aan de onderzoeksdiensten, er alvast als de kippen bij om te reageren op dat voor hemzelf uiteraard zeer gunstige verdict.

"We eisen een fikse schadevergoeding. Dit gaat de Belgische voetbalbond honderdduizenden tot zelfs miljoenen euro's kosten", kwam de advocaat bij Het Nieuwsblad meteen met een forse waarschuwing op de proppen. "De rechtbank heeft de voetbalbond duidelijk de rode kaart gegeven, en kipkap gemaakt van het juridisch geknoei in de uitspraak van het BAS. De gevolgen voor de voetbalbond zullen manifest zijn. Mijn cliënt kon drie jaar lang niet werken als makelaar. De schadeclaim zal dan ook navenant zijn: in de honderdduizenden tot miljoenen euro’s", aldus Luyckx.

HEKSENJACHT
"Mijn cliënt was dan wel spijtoptant, de voetbalbond maakte een fout. En wie schade aanricht, moet die betalen. Het was een heksenjacht. Men heeft het belang van de mensen die beticht werden ondergeschikt gemaakt aan het belang van de competitie. Die moest gered worden voor de financiële inkomsten, waardoor men mensen heeft laten hangen. De rechtbank heeft dit ook ingezien", luidt tot slot de conclusie van Veljkovic zijn spreekbuis. Bij de KBVB klinkt het dan weer dat men de uitgebreide motivering nog zal analyseren, voor het overige weigert men commentaar. Eerder geraakte al bekend dat ook ex-scheidrechter Bart Vertenten een riante schadevergoeding eist.

LEES OOK: Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Flauwe reactie van Luyckx?

Meest recent

‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

3
3
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

42
42
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

89
89
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

110
110
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

107
107
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

164
164
'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

41
41
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

407
407
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

116
116
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

401
401
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

177
177
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

525
525
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

245
245
'Peperdure Club-flop keert terug naar JPL'

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot de dominante kracht in het Belgische voetbal en ...

419
419
Tevreden De Mil ziet nog twee werkpunten bij AA Gent

AA Gent heeft donderdag opnieuw een grote stap gezet richting Europees voetbal tot Nieuwjaar. Het ...

131
131
'Union pakt weer uit met verrassende aanwinst'

Union heeft er al een zeer actieve zomermercato opzitten, waardoor het met een ruime kern aan het ...

81
81
Bruno doet vlak voor competitiestart verbazend voorstel

Anderlecht heeft donderdagavond een grote stap gezet richting kwalificatie voor de play-offs van de ...

485
485
Nieuwe blamage Vrancken; Godts krikt marktwaarde op

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de resterende heenmatchen van de derde ...

135
135
'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Sinds zijn contract bij RSC Anderlecht afliep, zit Yari Verschaeren nog steeds zonder ploeg. De ...

846
846
'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Rodri is bezig aan een voor hem onvergetelijke zomer. Nadat hij Spanje naar de wereldtitel leidde en ...

229
229
'Anderlecht drukt door: twee kersverse aanwinsten in zicht'

RSC Anderlecht zette donderdagavond een goed resultaat neer in de Europese voorrondes en ging met ...

640
640
'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

573
573
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

267
267
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

289
289
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

881
881

Meer sportnieuws