Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

door
Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

Drie jaar nadat de bom losbarstte, valt ook het juridische luik van Operatie Propere Handen stilaan in haar plooi. Daar kreeg de Belgische voetbalbond zopas wel een fikse opdoffer te verwerken. De rechtbank van eerste aanleg oordeelde namelijk dat de opgelegde straffen die destijds in allerhaast werden uitgesproken voor een aantal betrokken nietig moeten worden verklaard. Dat geldt dus ook voor spilfiguur Dejan Veljkovic, die door het Belgische Arbitragehof voor de Sport verboden werd zijn beroep als makelaar verder uit te oefenen.


Een vonnis dat nu omwille van procedurefouten dus wordt teruggedraaid. De verdediging had immers geen toegang tot dezelfde bewijsstukken als het bondsparket, dat overigens onder tijdsdruk zou geoordeeld hebben op basis van 'selectief' bewijsmateriaal. De zaak zal nu opnieuw voor het BAS moeten verschijnen. Bij monde van zijn raadsman Kris Luyckx was Veljkovic, die als spijtoptant de voorbije jaren zijn volledige medewerking verleende aan de onderzoeksdiensten, er alvast als de kippen bij om te reageren op dat voor hemzelf uiteraard zeer gunstige verdict.

"We eisen een fikse schadevergoeding. Dit gaat de Belgische voetbalbond honderdduizenden tot zelfs miljoenen euro's kosten", kwam de advocaat bij Het Nieuwsblad meteen met een forse waarschuwing op de proppen. "De rechtbank heeft de voetbalbond duidelijk de rode kaart gegeven, en kipkap gemaakt van het juridisch geknoei in de uitspraak van het BAS. De gevolgen voor de voetbalbond zullen manifest zijn. Mijn cliënt kon drie jaar lang niet werken als makelaar. De schadeclaim zal dan ook navenant zijn: in de honderdduizenden tot miljoenen euro’s", aldus Luyckx.

HEKSENJACHT
"Mijn cliënt was dan wel spijtoptant, de voetbalbond maakte een fout. En wie schade aanricht, moet die betalen. Het was een heksenjacht. Men heeft het belang van de mensen die beticht werden ondergeschikt gemaakt aan het belang van de competitie. Die moest gered worden voor de financiële inkomsten, waardoor men mensen heeft laten hangen. De rechtbank heeft dit ook ingezien", luidt tot slot de conclusie van Veljkovic zijn spreekbuis. Bij de KBVB klinkt het dan weer dat men de uitgebreide motivering nog zal analyseren, voor het overige weigert men commentaar. Eerder geraakte al bekend dat ook ex-scheidrechter Bart Vertenten een riante schadevergoeding eist.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Flauwe reactie van Luyckx?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

14
14
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

28
28
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

16
16
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

120
120
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

50
50
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

232
232
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

28
28
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

121
121
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

294
294
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

340
340
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

174
174
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

571
571
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

377
377
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

89
89
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

187
187
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

127
127
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

115
115
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

160
160
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

433
433
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

663
663
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

331
331
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

185
185
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

551
551
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

536
536

Meer sportnieuws