Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

214 stemmen
Veljkovic eist monstersom na nieuwe wending Propere Handen

Drie jaar nadat de bom losbarstte, valt ook het juridische luik van Operatie Propere Handen stilaan in haar plooi. Daar kreeg de Belgische voetbalbond zopas wel een fikse opdoffer te verwerken. De rechtbank van eerste aanleg oordeelde namelijk dat de opgelegde straffen die destijds in allerhaast werden uitgesproken voor een aantal betrokken nietig moeten worden verklaard. Dat geldt dus ook voor spilfiguur Dejan Veljkovic, die door het Belgische Arbitragehof voor de Sport verboden werd zijn beroep als makelaar verder uit te oefenen.


Een vonnis dat nu omwille van procedurefouten dus wordt teruggedraaid. De verdediging had immers geen toegang tot dezelfde bewijsstukken als het bondsparket, dat overigens onder tijdsdruk zou geoordeeld hebben op basis van 'selectief' bewijsmateriaal. De zaak zal nu opnieuw voor het BAS moeten verschijnen. Bij monde van zijn raadsman Kris Luyckx was Veljkovic, die als spijtoptant de voorbije jaren zijn volledige medewerking verleende aan de onderzoeksdiensten, er alvast als de kippen bij om te reageren op dat voor hemzelf uiteraard zeer gunstige verdict.

"We eisen een fikse schadevergoeding. Dit gaat de Belgische voetbalbond honderdduizenden tot zelfs miljoenen euro's kosten", kwam de advocaat bij Het Nieuwsblad meteen met een forse waarschuwing op de proppen. "De rechtbank heeft de voetbalbond duidelijk de rode kaart gegeven, en kipkap gemaakt van het juridisch geknoei in de uitspraak van het BAS. De gevolgen voor de voetbalbond zullen manifest zijn. Mijn cliënt kon drie jaar lang niet werken als makelaar. De schadeclaim zal dan ook navenant zijn: in de honderdduizenden tot miljoenen euro’s", aldus Luyckx.

HEKSENJACHT
"Mijn cliënt was dan wel spijtoptant, de voetbalbond maakte een fout. En wie schade aanricht, moet die betalen. Het was een heksenjacht. Men heeft het belang van de mensen die beticht werden ondergeschikt gemaakt aan het belang van de competitie. Die moest gered worden voor de financiële inkomsten, waardoor men mensen heeft laten hangen. De rechtbank heeft dit ook ingezien", luidt tot slot de conclusie van Veljkovic zijn spreekbuis. Bij de KBVB klinkt het dan weer dat men de uitgebreide motivering nog zal analyseren, voor het overige weigert men commentaar. Eerder geraakte al bekend dat ook ex-scheidrechter Bart Vertenten een riante schadevergoeding eist.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Flauwe reactie van Luyckx?

Meest recent

Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

0
0
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

26
26
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

250
250
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

30
30
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

137
137
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

58
58
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

61
61
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

37
37
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

27
27
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

335
335
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

35
35
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

179
179
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

77
77
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

336
336
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

433
433
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

470
470
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

58
58
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

77
77
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

119
119
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

100
100
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

407
407
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

304
304
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

65
65
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

550
550

Meer sportnieuws