Anderlecht met schrik vrij: "Duidelijker kan penalty niet zijn"

door
Anderlecht met schrik vrij:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Op eigen veld bleven de Brusselaars steken op een 1-1-gelijkspel tegen het stugge KV Kortrijk. Achteraf gezien mochten de Brusselaars zelfs nog blij zijn dat de vierde competitienederlaag van het seizoen werd voorkomen.


Paars-Wit begon nochtans goed aan de tweede helft tegen de Kerels en haalde de 0-1-achterstand al snel op. Maar toen Benito Raman vervolgens van het veld werd gestuurd na een kopstoot, was het weer alle zeilen bijzetten. KVK nam het roer immers over en ging op zoek naar de winnende treffer. Die viel uiteindelijk niet, al had de wedstrijdleiding daar ook anders over kunnen beslissen. Na 69 minuten leek Bogdan Mykhaylichenko de bal immers met de hand te beroeren in de eigen zestien na een actie van Faïz Selemani.

Scheidsrechter Wim Smet besloot echter om door te laten spelen. En ook de VAR oordeelde blijkbaar dat het onvoldoende was om een strafschop te geven. Nochtans was in de herhaling vrij duidelijk te zien hoe Mykhaylichenko de bal met de arm raakte. "Een penalty kan niet duidelijker zijn, volgens mij. Dat de VAR zelf niet eens keek, snap ik echt niet", reageerde een misnoegde Selemani bij Het Laatste Nieuws.

GEEN UITLEG
Achteraf werd vanuit de arbitrage geen uitleg gegeven bij deze beslissing. Mogelijk komt het Referee Department hier later op de dag nog op terug. Analist Francky Van der Elst vond alvast dat de bal zeker op de stip had gekund. "Als de ref naar het scherm werd geroepen, dan was het zeker penalty. Voor dit soort gevallen is er eerder wel al strafschop voor gegeven", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KVK had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

0
0
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

12
12
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

14
14
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

100
100
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

56
56
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

94
94
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

37
37
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

197
197
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

202
202
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

177
177
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

341
341
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

264
264
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

129
129
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

153
153
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

177
177
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

395
395
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

221
221
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

132
132
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

155
155
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

118
118
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

198
198
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

67
67
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

136
136
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

404
404
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

166
166

Meer sportnieuws