Anderlecht met schrik vrij: "Duidelijker kan penalty niet zijn"

door
Anderlecht met schrik vrij:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Op eigen veld bleven de Brusselaars steken op een 1-1-gelijkspel tegen het stugge KV Kortrijk. Achteraf gezien mochten de Brusselaars zelfs nog blij zijn dat de vierde competitienederlaag van het seizoen werd voorkomen.


Paars-Wit begon nochtans goed aan de tweede helft tegen de Kerels en haalde de 0-1-achterstand al snel op. Maar toen Benito Raman vervolgens van het veld werd gestuurd na een kopstoot, was het weer alle zeilen bijzetten. KVK nam het roer immers over en ging op zoek naar de winnende treffer. Die viel uiteindelijk niet, al had de wedstrijdleiding daar ook anders over kunnen beslissen. Na 69 minuten leek Bogdan Mykhaylichenko de bal immers met de hand te beroeren in de eigen zestien na een actie van Faïz Selemani.

Scheidsrechter Wim Smet besloot echter om door te laten spelen. En ook de VAR oordeelde blijkbaar dat het onvoldoende was om een strafschop te geven. Nochtans was in de herhaling vrij duidelijk te zien hoe Mykhaylichenko de bal met de arm raakte. "Een penalty kan niet duidelijker zijn, volgens mij. Dat de VAR zelf niet eens keek, snap ik echt niet", reageerde een misnoegde Selemani bij Het Laatste Nieuws.

GEEN UITLEG
Achteraf werd vanuit de arbitrage geen uitleg gegeven bij deze beslissing. Mogelijk komt het Referee Department hier later op de dag nog op terug. Analist Francky Van der Elst vond alvast dat de bal zeker op de stip had gekund. "Als de ref naar het scherm werd geroepen, dan was het zeker penalty. Voor dit soort gevallen is er eerder wel al strafschop voor gegeven", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: 'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

KVK had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

15
15
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

66
66
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

61
61
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

62
62
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

187
187
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

118
118
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

227
227
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

122
122
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

69
69
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

530
530
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

246
246
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

611
611
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

428
428
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

285
285
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

166
166
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

116
116
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

167
167
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

181
181
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

395
395
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

121
121
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

363
363
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

125
125

Meer sportnieuws