Anderlecht met schrik vrij: "Duidelijker kan penalty niet zijn"

door
Anderlecht met schrik vrij:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Op eigen veld bleven de Brusselaars steken op een 1-1-gelijkspel tegen het stugge KV Kortrijk. Achteraf gezien mochten de Brusselaars zelfs nog blij zijn dat de vierde competitienederlaag van het seizoen werd voorkomen.


Paars-Wit begon nochtans goed aan de tweede helft tegen de Kerels en haalde de 0-1-achterstand al snel op. Maar toen Benito Raman vervolgens van het veld werd gestuurd na een kopstoot, was het weer alle zeilen bijzetten. KVK nam het roer immers over en ging op zoek naar de winnende treffer. Die viel uiteindelijk niet, al had de wedstrijdleiding daar ook anders over kunnen beslissen. Na 69 minuten leek Bogdan Mykhaylichenko de bal immers met de hand te beroeren in de eigen zestien na een actie van Faïz Selemani.

Scheidsrechter Wim Smet besloot echter om door te laten spelen. En ook de VAR oordeelde blijkbaar dat het onvoldoende was om een strafschop te geven. Nochtans was in de herhaling vrij duidelijk te zien hoe Mykhaylichenko de bal met de arm raakte. "Een penalty kan niet duidelijker zijn, volgens mij. Dat de VAR zelf niet eens keek, snap ik echt niet", reageerde een misnoegde Selemani bij Het Laatste Nieuws.

GEEN UITLEG
Achteraf werd vanuit de arbitrage geen uitleg gegeven bij deze beslissing. Mogelijk komt het Referee Department hier later op de dag nog op terug. Analist Francky Van der Elst vond alvast dat de bal zeker op de stip had gekund. "Als de ref naar het scherm werd geroepen, dan was het zeker penalty. Voor dit soort gevallen is er eerder wel al strafschop voor gegeven", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

KVK had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

41
41
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

87
87
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

47
47
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

12
12
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

55
55
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

53
53
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

94
94
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

132
132
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

132
132
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

123
123
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

93
93
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

375
375
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

99
99
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

56
56
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

207
207
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

228
228
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

310
310
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

167
167
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

454
454
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

113
113
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

654
654
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

356
356

Meer sportnieuws