Anderlecht met schrik vrij: "Duidelijker kan penalty niet zijn"

door
Anderlecht met schrik vrij:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Op eigen veld bleven de Brusselaars steken op een 1-1-gelijkspel tegen het stugge KV Kortrijk. Achteraf gezien mochten de Brusselaars zelfs nog blij zijn dat de vierde competitienederlaag van het seizoen werd voorkomen.


Paars-Wit begon nochtans goed aan de tweede helft tegen de Kerels en haalde de 0-1-achterstand al snel op. Maar toen Benito Raman vervolgens van het veld werd gestuurd na een kopstoot, was het weer alle zeilen bijzetten. KVK nam het roer immers over en ging op zoek naar de winnende treffer. Die viel uiteindelijk niet, al had de wedstrijdleiding daar ook anders over kunnen beslissen. Na 69 minuten leek Bogdan Mykhaylichenko de bal immers met de hand te beroeren in de eigen zestien na een actie van Faïz Selemani.

Scheidsrechter Wim Smet besloot echter om door te laten spelen. En ook de VAR oordeelde blijkbaar dat het onvoldoende was om een strafschop te geven. Nochtans was in de herhaling vrij duidelijk te zien hoe Mykhaylichenko de bal met de arm raakte. "Een penalty kan niet duidelijker zijn, volgens mij. Dat de VAR zelf niet eens keek, snap ik echt niet", reageerde een misnoegde Selemani bij Het Laatste Nieuws.

GEEN UITLEG
Achteraf werd vanuit de arbitrage geen uitleg gegeven bij deze beslissing. Mogelijk komt het Referee Department hier later op de dag nog op terug. Analist Francky Van der Elst vond alvast dat de bal zeker op de stip had gekund. "Als de ref naar het scherm werd geroepen, dan was het zeker penalty. Voor dit soort gevallen is er eerder wel al strafschop voor gegeven", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KVK had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

10
10
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

15
15
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

87
87
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

60
60
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

85
85
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

52
52
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

81
81
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

135
135
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

704
704
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

69
69
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

332
332
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

83
83
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

356
356
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

382
382
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

61
61
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

184
184
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

230
230

Meer sportnieuws