Anderlecht met schrik vrij: "Duidelijker kan penalty niet zijn"

612 stemmen
Anderlecht met schrik vrij:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Op eigen veld bleven de Brusselaars steken op een 1-1-gelijkspel tegen het stugge KV Kortrijk. Achteraf gezien mochten de Brusselaars zelfs nog blij zijn dat de vierde competitienederlaag van het seizoen werd voorkomen.


Paars-Wit begon nochtans goed aan de tweede helft tegen de Kerels en haalde de 0-1-achterstand al snel op. Maar toen Benito Raman vervolgens van het veld werd gestuurd na een kopstoot, was het weer alle zeilen bijzetten. KVK nam het roer immers over en ging op zoek naar de winnende treffer. Die viel uiteindelijk niet, al had de wedstrijdleiding daar ook anders over kunnen beslissen. Na 69 minuten leek Bogdan Mykhaylichenko de bal immers met de hand te beroeren in de eigen zestien na een actie van Faïz Selemani.

Scheidsrechter Wim Smet besloot echter om door te laten spelen. En ook de VAR oordeelde blijkbaar dat het onvoldoende was om een strafschop te geven. Nochtans was in de herhaling vrij duidelijk te zien hoe Mykhaylichenko de bal met de arm raakte. "Een penalty kan niet duidelijker zijn, volgens mij. Dat de VAR zelf niet eens keek, snap ik echt niet", reageerde een misnoegde Selemani bij Het Laatste Nieuws.

GEEN UITLEG
Achteraf werd vanuit de arbitrage geen uitleg gegeven bij deze beslissing. Mogelijk komt het Referee Department hier later op de dag nog op terug. Analist Francky Van der Elst vond alvast dat de bal zeker op de stip had gekund. "Als de ref naar het scherm werd geroepen, dan was het zeker penalty. Voor dit soort gevallen is er eerder wel al strafschop voor gegeven", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KVK had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

60
60
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

38
38
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

76
76
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

168
168
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

76
76
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

162
162
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

430
430
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

104
104
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

521
521
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

638
638
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

406
406
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

182
182
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

299
299
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

447
447
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

491
491
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

508
508
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws