Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

door
Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

Indien RSC Anderlecht zich nog wil plaatsen voor de Champion's Play-Off, zal het stilaan een inhaalbeweging moeten inzetten in het Jupiler Pro League-klassement. Te beginnen zondagmiddag op eigen veld tegen het stugge KV Kortrijk. Scheidsrechter Wim Smet fluit de partij in het Lotto Park om 13u30 op gang.


Bij de thuisploeg is de druk in ieder geval groot. Met 21 op 42 en een voorlopige negende plaats in het klassement, presteert de ploeg van Vincent Kompany ondermaats. Bovendien heerste zowel intern als extern twijfels bij de tactische keuzes van de hoofdcoach. En dus besluit Kompany voor de gelegenheid om het over een andere boeg te gooien. Zo lijkt hij terug te grijpen naar een 4-3-3-variant. Joshua Zirkzee, Benito Raman én Christian Kouamé vormen de aanvallende drietand.

Op het middenveld krijgen Kristoffer Olsson en Josh Cullen dit keer het gezelschap van Majeed Ashimeru. Ook aan de defensie wordt gesleuteld. Zo lijkt Sergio Gomez naar rechts te schuiven om de schorsing van Michael Murillo op te vangen. Bogdan Mykhaylichenko start vermoedelijk als linksback, al kan hij ook van positie wisselen met Gomez. In het centrum gaat Kompany dan weer voor het duo Magallan-Hoedt. Opvallend: géén enkel Neerpede-product staat aan de aftrap.

COMEBACK KARIM
Bij de bezoekers maakt Karim Belhocine zijn comeback in het stadion waar hij nog een tijdje interim-trainer was. Grote verrassingen heeft hij niet voorzien. Timothy Derijck is weer fit, maar hij start op de bank. Verder keert Kristof D'Haene weer in de ploeg en blijft het uitkijken naar smaakmakers als Faïz Selemani en Marlos Moreno.

Volg de tussenstand live op VoetbalNieuws

LEES OOK: Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Wie wint?

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

26
26
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

77
77
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

96
96
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

50
50
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

105
105
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

72
72
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

114
114
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

52
52
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

34
34
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

187
187
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

83
83
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

301
301
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

95
95
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

183
183
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

372
372
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

178
178
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

365
365
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

152
152
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

374
374
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

355
355
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

313
313
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

609
609
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

627
627
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

116
116

Meer sportnieuws