Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

144 stemmen
Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

Indien RSC Anderlecht zich nog wil plaatsen voor de Champion's Play-Off, zal het stilaan een inhaalbeweging moeten inzetten in het Jupiler Pro League-klassement. Te beginnen zondagmiddag op eigen veld tegen het stugge KV Kortrijk. Scheidsrechter Wim Smet fluit de partij in het Lotto Park om 13u30 op gang.


Bij de thuisploeg is de druk in ieder geval groot. Met 21 op 42 en een voorlopige negende plaats in het klassement, presteert de ploeg van Vincent Kompany ondermaats. Bovendien heerste zowel intern als extern twijfels bij de tactische keuzes van de hoofdcoach. En dus besluit Kompany voor de gelegenheid om het over een andere boeg te gooien. Zo lijkt hij terug te grijpen naar een 4-3-3-variant. Joshua Zirkzee, Benito Raman én Christian Kouamé vormen de aanvallende drietand.

Op het middenveld krijgen Kristoffer Olsson en Josh Cullen dit keer het gezelschap van Majeed Ashimeru. Ook aan de defensie wordt gesleuteld. Zo lijkt Sergio Gomez naar rechts te schuiven om de schorsing van Michael Murillo op te vangen. Bogdan Mykhaylichenko start vermoedelijk als linksback, al kan hij ook van positie wisselen met Gomez. In het centrum gaat Kompany dan weer voor het duo Magallan-Hoedt. Opvallend: géén enkel Neerpede-product staat aan de aftrap.

COMEBACK KARIM
Bij de bezoekers maakt Karim Belhocine zijn comeback in het stadion waar hij nog een tijdje interim-trainer was. Grote verrassingen heeft hij niet voorzien. Timothy Derijck is weer fit, maar hij start op de bank. Verder keert Kristof D'Haene weer in de ploeg en blijft het uitkijken naar smaakmakers als Faïz Selemani en Marlos Moreno.

Volg de tussenstand live op VoetbalNieuws

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Wie wint?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

50
50
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

155
155
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

652
652
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

76
76
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

140
140
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

48
48
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

62
62
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

30
30
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

148
148
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

169
169
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

147
147
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

289
289
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

376
376
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

187
187
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

839
839
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

510
510
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

266
266
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

49
49

Meer sportnieuws