Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

door
Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

Indien RSC Anderlecht zich nog wil plaatsen voor de Champion's Play-Off, zal het stilaan een inhaalbeweging moeten inzetten in het Jupiler Pro League-klassement. Te beginnen zondagmiddag op eigen veld tegen het stugge KV Kortrijk. Scheidsrechter Wim Smet fluit de partij in het Lotto Park om 13u30 op gang.


Bij de thuisploeg is de druk in ieder geval groot. Met 21 op 42 en een voorlopige negende plaats in het klassement, presteert de ploeg van Vincent Kompany ondermaats. Bovendien heerste zowel intern als extern twijfels bij de tactische keuzes van de hoofdcoach. En dus besluit Kompany voor de gelegenheid om het over een andere boeg te gooien. Zo lijkt hij terug te grijpen naar een 4-3-3-variant. Joshua Zirkzee, Benito Raman én Christian Kouamé vormen de aanvallende drietand.

Op het middenveld krijgen Kristoffer Olsson en Josh Cullen dit keer het gezelschap van Majeed Ashimeru. Ook aan de defensie wordt gesleuteld. Zo lijkt Sergio Gomez naar rechts te schuiven om de schorsing van Michael Murillo op te vangen. Bogdan Mykhaylichenko start vermoedelijk als linksback, al kan hij ook van positie wisselen met Gomez. In het centrum gaat Kompany dan weer voor het duo Magallan-Hoedt. Opvallend: géén enkel Neerpede-product staat aan de aftrap.

COMEBACK KARIM
Bij de bezoekers maakt Karim Belhocine zijn comeback in het stadion waar hij nog een tijdje interim-trainer was. Grote verrassingen heeft hij niet voorzien. Timothy Derijck is weer fit, maar hij start op de bank. Verder keert Kristof D'Haene weer in de ploeg en blijft het uitkijken naar smaakmakers als Faïz Selemani en Marlos Moreno.

Volg de tussenstand live op VoetbalNieuws

LEES OOK: Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Wie wint?

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

8
8
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

42
42
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

44
44
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

148
148
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

69
69
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

396
396
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

366
366
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

385
385
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

559
559
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

181
181
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

249
249
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

299
299
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

124
124
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

72
72
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

216
216
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

188
188
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

100
100
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

296
296
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

291
291
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

263
263
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

255
255
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

321
321

Meer sportnieuws