Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

door
Opstellingen Anderlecht-KVK: Kompany gooit ploeg overhoop

Indien RSC Anderlecht zich nog wil plaatsen voor de Champion's Play-Off, zal het stilaan een inhaalbeweging moeten inzetten in het Jupiler Pro League-klassement. Te beginnen zondagmiddag op eigen veld tegen het stugge KV Kortrijk. Scheidsrechter Wim Smet fluit de partij in het Lotto Park om 13u30 op gang.


Bij de thuisploeg is de druk in ieder geval groot. Met 21 op 42 en een voorlopige negende plaats in het klassement, presteert de ploeg van Vincent Kompany ondermaats. Bovendien heerste zowel intern als extern twijfels bij de tactische keuzes van de hoofdcoach. En dus besluit Kompany voor de gelegenheid om het over een andere boeg te gooien. Zo lijkt hij terug te grijpen naar een 4-3-3-variant. Joshua Zirkzee, Benito Raman én Christian Kouamé vormen de aanvallende drietand.

Op het middenveld krijgen Kristoffer Olsson en Josh Cullen dit keer het gezelschap van Majeed Ashimeru. Ook aan de defensie wordt gesleuteld. Zo lijkt Sergio Gomez naar rechts te schuiven om de schorsing van Michael Murillo op te vangen. Bogdan Mykhaylichenko start vermoedelijk als linksback, al kan hij ook van positie wisselen met Gomez. In het centrum gaat Kompany dan weer voor het duo Magallan-Hoedt. Opvallend: géén enkel Neerpede-product staat aan de aftrap.

COMEBACK KARIM
Bij de bezoekers maakt Karim Belhocine zijn comeback in het stadion waar hij nog een tijdje interim-trainer was. Grote verrassingen heeft hij niet voorzien. Timothy Derijck is weer fit, maar hij start op de bank. Verder keert Kristof D'Haene weer in de ploeg en blijft het uitkijken naar smaakmakers als Faïz Selemani en Marlos Moreno.

Volg de tussenstand live op VoetbalNieuws

LEES OOK: 'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Wie wint?

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

40
40
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

71
71
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

64
64
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

262
262
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

311
311
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

29
29
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

257
257
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

133
133
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

187
187
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

137
137
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

325
325
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

467
467
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

127
127
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

97
97
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

53
53
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

64
64
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

225
225
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1563
1563
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

285
285
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

159
159
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

47
47
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

370
370

Meer sportnieuws