De zorgen voor de Vereniging worden elke week maar groter en groter. Vandaag betaalde het een horrorstart tegen Charleroi cash, de Zebra's moesten nauwelijks doorduwen om de zege redelijk eenvoudig mee te nemen vanuit Jan Breydel. Mede dankzij een totaal gebrek aan efficiëntie bij de thuisploeg.
Horrorstart voor getergde Cercle Brugge
De thuisploeg begon dramatisch aan de partij, na een dikke twee minuten spelen mocht Morioka oprukken tot aan de rand van de zestien meter en de Japanse draaischijf schoot in de verste hoek raak: 0-1. De schade werd even later nog wat groter voor Cercle toen Bessilé van dichtbij al 0-2 mocht maken, dit allemaal binnen de eerste tien minuten. Een aangeslagen Vereniging reageerde pas op het kwartier, het schot van Matondo vloog in het zijnet. Charleroi loerde op de counter maar het was toch vooral Cercle Brugge dat nu stilaan tot wat kansen kwam, halfweg de eerste helft kopte Millan over. Het team van Yves Vanderhaeghe dwong ook in het slotkwartier een paar kansen af via Matondo en Hotic maar scoren lukte voorlopig niet. Op slag van rust vergat Zorgane nog om van dichtbij de wedstrijd helemaal 'dood' te doen.
Vanderhaeghe had bij de rust ongetwijfeld een donderpreek in gedachten.
Cercle recht de rug maar mist totaal gebrek aan efficiëntie
Na de pauze kwam Cercle Brugge wel scherp uit de kleedkamer. Charleroi werd tot dicht voor het eigen doel gedrongen maar Koffi pareerde een eerste poging van Matondo en Hotic krulde een vrije trap over. De thuisploeg was heer en meester maar de pogingen van de Vereniging verdwenen steevast in de handen van Koffi. Aan de overzijde vergaten de Zebra's om een paar counters goed uit te spelen. Op twintig minuten van het einde had Gholizadeh pech toen zijn geplaatst schot op de paal verdween. In het slotkwartier hadden ook invallers Denkey en Utkus pech dat hun pogingen net niet binnen het doelkader gingen, zo bleef Charleroi al bij al gemakkelijk overeind. In de slotminuut milderde Daland met het hoofd nog tot 1-2 maar dat doelpunt kwam te laat. Voor Vanderhaeghe en co worden de degradatiezorgen nog wat groter, terwijl Charleroi stevig meedoet voor de top-4.
Scoreverloop:
0-1 (3') Morioka, 0-2 (8') Bassilé, 1-2 (90') Daland
Maarten Coenen