Lokonga: "Dat zette mij aan tot Anderlecht-vertrek"

door
Lokonga:

Afgelopen zomer zag RSC Anderlecht opnieuw een jeugdproduct voor de nodige miljoenen naar het buitenland vertrekken. Zo tekende Albert Sambi Lokonga bij Arsenal FC, waar hij de voorbije weken doorgaans in de basis stond. Nochtans werd hier en daar geopperd dat de middenvelder beter nog één seizoen in het Lotto Park was gebleven.


De Rode Duivel, die bij de Gunners optimaal profiteerde van de zware blessure bij rechtstreekse concurrent Granit Xhaka, liet destijds ook meermaals verstaan dat hij Anderlecht met een prijs wou verlaten. Dat lukte vorig seizoen echter niet, de vierde plaats was toen het hoogst haalbare. Desondanks behoorde een langer verblijf bij Paars-Wit niet tot de opties. De interesse van Arsenal speelde daar uiteraard een grote rol in. Maar dat was niet de enige reden.

Zo geeft Lokonga in een interview met RTBF toe dat hij geen trek had om te blijven gezien de ploeg helemaal opnieuw moest opgebouwd worden. "Wat mij er toe aanzette om te vertrekken was het feit dat er een nieuw team moest opgebouwd worden. Met veel nieuwe en jonge spelers, die de principes van de coach nog moesten leren. Ik wou zelf niet wachten en helemaal opnieuw beginnen, dus ben ik vertrokken."

VERTROUWEN IN VINCE
Die wederopbouw verliep tot dusver niet zoals gehoopt. Paars-Wit greep naast de Europese groepsfase en staat momenteel slechts achtste in het klassement. Desondanks vindt Lokonga het meer dan terecht dat de club als één man achter coach Vincent Kompany blijft staan. "Ze moeten blijven vertrouwen in Kompany. Als je ziet hoeveel jongeren hij blijft opstellen, terwijl hij hen ook moet opleiden en terwijl resultaten halen ... dat zou slechts weinig coaches lukken", klinkt het.

LEES OOK: Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Lokonga was beter nog een seizoen gebleven ...

Meest recent

'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

53
53
De Mil moet puzzelen: blessuregolf teistert AA Gent

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

13
13
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

217
217
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

204
204
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

233
233
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

228
228
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

114
114
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

74
74
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

73
73
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

88
88
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

57
57
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

35
35
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

253
253
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

261
261
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

89
89
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

411
411
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

271
271
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

171
171
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

80
80
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

48
48
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

184
184
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

86
86
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

261
261

Meer sportnieuws