Lokonga: "Dat zette mij aan tot Anderlecht-vertrek"

161 stemmen
Lokonga:

Afgelopen zomer zag RSC Anderlecht opnieuw een jeugdproduct voor de nodige miljoenen naar het buitenland vertrekken. Zo tekende Albert Sambi Lokonga bij Arsenal FC, waar hij de voorbije weken doorgaans in de basis stond. Nochtans werd hier en daar geopperd dat de middenvelder beter nog één seizoen in het Lotto Park was gebleven.


De Rode Duivel, die bij de Gunners optimaal profiteerde van de zware blessure bij rechtstreekse concurrent Granit Xhaka, liet destijds ook meermaals verstaan dat hij Anderlecht met een prijs wou verlaten. Dat lukte vorig seizoen echter niet, de vierde plaats was toen het hoogst haalbare. Desondanks behoorde een langer verblijf bij Paars-Wit niet tot de opties. De interesse van Arsenal speelde daar uiteraard een grote rol in. Maar dat was niet de enige reden.

Zo geeft Lokonga in een interview met RTBF toe dat hij geen trek had om te blijven gezien de ploeg helemaal opnieuw moest opgebouwd worden. "Wat mij er toe aanzette om te vertrekken was het feit dat er een nieuw team moest opgebouwd worden. Met veel nieuwe en jonge spelers, die de principes van de coach nog moesten leren. Ik wou zelf niet wachten en helemaal opnieuw beginnen, dus ben ik vertrokken."

VERTROUWEN IN VINCE
Die wederopbouw verliep tot dusver niet zoals gehoopt. Paars-Wit greep naast de Europese groepsfase en staat momenteel slechts achtste in het klassement. Desondanks vindt Lokonga het meer dan terecht dat de club als één man achter coach Vincent Kompany blijft staan. "Ze moeten blijven vertrouwen in Kompany. Als je ziet hoeveel jongeren hij blijft opstellen, terwijl hij hen ook moet opleiden en terwijl resultaten halen ... dat zou slechts weinig coaches lukken", klinkt het.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Lokonga was beter nog een seizoen gebleven ...

Meest recent

'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

21
21
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

143
143
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

222
222
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

165
165
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

49
49
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

72
72
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

130
130
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

70
70
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

162
162
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

147
147
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

116
116
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

237
237
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

441
441
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

291
291
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

136
136
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

168
168
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

813
813
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

232
232
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

137
137

Meer sportnieuws