Lokonga: "Dat zette mij aan tot Anderlecht-vertrek"

door
Lokonga:

Afgelopen zomer zag RSC Anderlecht opnieuw een jeugdproduct voor de nodige miljoenen naar het buitenland vertrekken. Zo tekende Albert Sambi Lokonga bij Arsenal FC, waar hij de voorbije weken doorgaans in de basis stond. Nochtans werd hier en daar geopperd dat de middenvelder beter nog één seizoen in het Lotto Park was gebleven.


De Rode Duivel, die bij de Gunners optimaal profiteerde van de zware blessure bij rechtstreekse concurrent Granit Xhaka, liet destijds ook meermaals verstaan dat hij Anderlecht met een prijs wou verlaten. Dat lukte vorig seizoen echter niet, de vierde plaats was toen het hoogst haalbare. Desondanks behoorde een langer verblijf bij Paars-Wit niet tot de opties. De interesse van Arsenal speelde daar uiteraard een grote rol in. Maar dat was niet de enige reden.

Zo geeft Lokonga in een interview met RTBF toe dat hij geen trek had om te blijven gezien de ploeg helemaal opnieuw moest opgebouwd worden. "Wat mij er toe aanzette om te vertrekken was het feit dat er een nieuw team moest opgebouwd worden. Met veel nieuwe en jonge spelers, die de principes van de coach nog moesten leren. Ik wou zelf niet wachten en helemaal opnieuw beginnen, dus ben ik vertrokken."

VERTROUWEN IN VINCE
Die wederopbouw verliep tot dusver niet zoals gehoopt. Paars-Wit greep naast de Europese groepsfase en staat momenteel slechts achtste in het klassement. Desondanks vindt Lokonga het meer dan terecht dat de club als één man achter coach Vincent Kompany blijft staan. "Ze moeten blijven vertrouwen in Kompany. Als je ziet hoeveel jongeren hij blijft opstellen, terwijl hij hen ook moet opleiden en terwijl resultaten halen ... dat zou slechts weinig coaches lukken", klinkt het.

LEES OOK: ‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Lokonga was beter nog een seizoen gebleven ...

Meest recent

Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

10
10
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

67
67
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

36
36
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

22
22
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

11
11
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

93
93
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

204
204
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

352
352
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

161
161
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

137
137
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

77
77
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

63
63
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

334
334
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

56
56
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

57
57
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

93
93
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

201
201
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

240
240

Meer sportnieuws