Lokonga: "Dat zette mij aan tot Anderlecht-vertrek"

door
Lokonga:

Afgelopen zomer zag RSC Anderlecht opnieuw een jeugdproduct voor de nodige miljoenen naar het buitenland vertrekken. Zo tekende Albert Sambi Lokonga bij Arsenal FC, waar hij de voorbije weken doorgaans in de basis stond. Nochtans werd hier en daar geopperd dat de middenvelder beter nog één seizoen in het Lotto Park was gebleven.


De Rode Duivel, die bij de Gunners optimaal profiteerde van de zware blessure bij rechtstreekse concurrent Granit Xhaka, liet destijds ook meermaals verstaan dat hij Anderlecht met een prijs wou verlaten. Dat lukte vorig seizoen echter niet, de vierde plaats was toen het hoogst haalbare. Desondanks behoorde een langer verblijf bij Paars-Wit niet tot de opties. De interesse van Arsenal speelde daar uiteraard een grote rol in. Maar dat was niet de enige reden.

Zo geeft Lokonga in een interview met RTBF toe dat hij geen trek had om te blijven gezien de ploeg helemaal opnieuw moest opgebouwd worden. "Wat mij er toe aanzette om te vertrekken was het feit dat er een nieuw team moest opgebouwd worden. Met veel nieuwe en jonge spelers, die de principes van de coach nog moesten leren. Ik wou zelf niet wachten en helemaal opnieuw beginnen, dus ben ik vertrokken."

VERTROUWEN IN VINCE
Die wederopbouw verliep tot dusver niet zoals gehoopt. Paars-Wit greep naast de Europese groepsfase en staat momenteel slechts achtste in het klassement. Desondanks vindt Lokonga het meer dan terecht dat de club als één man achter coach Vincent Kompany blijft staan. "Ze moeten blijven vertrouwen in Kompany. Als je ziet hoeveel jongeren hij blijft opstellen, terwijl hij hen ook moet opleiden en terwijl resultaten halen ... dat zou slechts weinig coaches lukken", klinkt het.

LEES OOK: 'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Lokonga was beter nog een seizoen gebleven ...

Meest recent

Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

15
15
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

15
15
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

80
80
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

46
46
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

5
5
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

28
28
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

195
195
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

161
161
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

176
176
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

24
24
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

47
47
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

29
29
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

54
54
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

75
75
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

73
73
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

69
69
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

112
112
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

163
163
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

58
58
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

261
261
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

36
36
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

83
83

Meer sportnieuws