Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

630 stemmen
Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

Club Brugge begon vrij degelijk aan het seizoen en maakte vooral indruk tijdens de Champions League-duels tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Maar in eigen land slaagde Blauw-Zwart er helemaal niet in om te overtuigen. Zou het Philippe Clement-effect stilaan aan het wegebben zijn?


De succestrainer werd eind vorig seizoen al nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Club Brugge. Maar uiteindelijk besloot hij om te blijven en tekende de voormalige middenvelder zelfs een nieuwe contract van onbepaalde duur. Vanuit het buitenland kwamen dan ook geen aanbiedingen binnen die interessant genoeg waren om de landskampioen achter zich te laten. De vraag is echter of zo'n aanbieding überhaupt nog zal volgen.

Analist Aad de Mos vreest alvast van niet. Al zou Nederland eventueel een mooie optie kunnen vormen volgens de ex-trainer. "Het buitenland zal moeilijk worden voor een Belgische trainer", vertelt De Mos bij SudPresse. "In Nederland zou het misschien wel nog lukken. Clement blijft kalm ondanks de omstandigheden, weet waarover hij spreekt en is competent. Bovendien kan hij het goed uitleggen. En gezien zijn speelstijl, zou hij bij ons wel kunnen slagen."

BONDSCOACH PHIL
Nadat hij eerder ook al succesvol was bij Waasland-Beveren en KRC Genk, ziet De Mos in ons land nog weinig uitdagingen voor Clement. Op één job na dan. "Er is enkel nog de nationale ploeg waar ik in hem in België nog naar toe zien gaan. Maar dat is volgens mij nog wat te vroeg", aldus De Mos. Na het WK in Qatar komt de vacature van bondscoach allicht weer vrij. Het contract van Roberto Martinez loopt dan immers af en de Spanjaard wordt al een tijdje gelinkt aan een comeback in het clubvoetbal. De timing is dan wel verre van ideaal, zo lijkt het onwaarschijnlijk dat Clement midden in het seizoen zou vertrekken. Bovendien is het nog wat vroeg in zijn carrière om nu al als bondscoach aan de slag te gaan.

LEES OOK: België dé WK-verrassing? Hazard spreekt zich uit

Clement zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

België dé WK-verrassing? Hazard spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

16
16
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

165
165
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

115
115
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

57
57
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

269
269
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

180
180
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

205
205
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

376
376
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

154
154
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

112
112
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

404
404
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

136
136
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

148
148
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

531
531
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

808
808
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

83
83
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

218
218
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

256
256
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

56
56
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

633
633
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

130
130
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

203
203
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

245
245
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

204
204

Meer sportnieuws