Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

door
Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

Club Brugge begon vrij degelijk aan het seizoen en maakte vooral indruk tijdens de Champions League-duels tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Maar in eigen land slaagde Blauw-Zwart er helemaal niet in om te overtuigen. Zou het Philippe Clement-effect stilaan aan het wegebben zijn?


De succestrainer werd eind vorig seizoen al nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Club Brugge. Maar uiteindelijk besloot hij om te blijven en tekende de voormalige middenvelder zelfs een nieuwe contract van onbepaalde duur. Vanuit het buitenland kwamen dan ook geen aanbiedingen binnen die interessant genoeg waren om de landskampioen achter zich te laten. De vraag is echter of zo'n aanbieding überhaupt nog zal volgen.

Analist Aad de Mos vreest alvast van niet. Al zou Nederland eventueel een mooie optie kunnen vormen volgens de ex-trainer. "Het buitenland zal moeilijk worden voor een Belgische trainer", vertelt De Mos bij SudPresse. "In Nederland zou het misschien wel nog lukken. Clement blijft kalm ondanks de omstandigheden, weet waarover hij spreekt en is competent. Bovendien kan hij het goed uitleggen. En gezien zijn speelstijl, zou hij bij ons wel kunnen slagen."

BONDSCOACH PHIL
Nadat hij eerder ook al succesvol was bij Waasland-Beveren en KRC Genk, ziet De Mos in ons land nog weinig uitdagingen voor Clement. Op één job na dan. "Er is enkel nog de nationale ploeg waar ik in hem in België nog naar toe zien gaan. Maar dat is volgens mij nog wat te vroeg", aldus De Mos. Na het WK in Qatar komt de vacature van bondscoach allicht weer vrij. Het contract van Roberto Martinez loopt dan immers af en de Spanjaard wordt al een tijdje gelinkt aan een comeback in het clubvoetbal. De timing is dan wel verre van ideaal, zo lijkt het onwaarschijnlijk dat Clement midden in het seizoen zou vertrekken. Bovendien is het nog wat vroeg in zijn carrière om nu al als bondscoach aan de slag te gaan.

LEES OOK: Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

Clement zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

9
9
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

69
69
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

12
12
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

73
73
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

147
147
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

81
81
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

106
106
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

184
184
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

74
74
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

279
279
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

463
463
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

113
113
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

262
262
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

191
191
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

338
338
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

387
387
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

79
79
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

831
831
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

420
420
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

604
604
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

162
162

Meer sportnieuws