Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

door
Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

Club Brugge begon vrij degelijk aan het seizoen en maakte vooral indruk tijdens de Champions League-duels tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Maar in eigen land slaagde Blauw-Zwart er helemaal niet in om te overtuigen. Zou het Philippe Clement-effect stilaan aan het wegebben zijn?


De succestrainer werd eind vorig seizoen al nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Club Brugge. Maar uiteindelijk besloot hij om te blijven en tekende de voormalige middenvelder zelfs een nieuwe contract van onbepaalde duur. Vanuit het buitenland kwamen dan ook geen aanbiedingen binnen die interessant genoeg waren om de landskampioen achter zich te laten. De vraag is echter of zo'n aanbieding überhaupt nog zal volgen.

Analist Aad de Mos vreest alvast van niet. Al zou Nederland eventueel een mooie optie kunnen vormen volgens de ex-trainer. "Het buitenland zal moeilijk worden voor een Belgische trainer", vertelt De Mos bij SudPresse. "In Nederland zou het misschien wel nog lukken. Clement blijft kalm ondanks de omstandigheden, weet waarover hij spreekt en is competent. Bovendien kan hij het goed uitleggen. En gezien zijn speelstijl, zou hij bij ons wel kunnen slagen."

BONDSCOACH PHIL
Nadat hij eerder ook al succesvol was bij Waasland-Beveren en KRC Genk, ziet De Mos in ons land nog weinig uitdagingen voor Clement. Op één job na dan. "Er is enkel nog de nationale ploeg waar ik in hem in België nog naar toe zien gaan. Maar dat is volgens mij nog wat te vroeg", aldus De Mos. Na het WK in Qatar komt de vacature van bondscoach allicht weer vrij. Het contract van Roberto Martinez loopt dan immers af en de Spanjaard wordt al een tijdje gelinkt aan een comeback in het clubvoetbal. De timing is dan wel verre van ideaal, zo lijkt het onwaarschijnlijk dat Clement midden in het seizoen zou vertrekken. Bovendien is het nog wat vroeg in zijn carrière om nu al als bondscoach aan de slag te gaan.

LEES OOK: Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

Clement zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

0
0
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

9
9
Keert ex-publiekslieveling terug naar Club Brugge?

Vele jaren geleden probeerde Club Brugge weer aansluiting te vinden met de Belgische top. Dat lukte ...

98
98
Muzio verklaart saga rondom De Mil: "Raar mediaverhaal"

Union SG zag Sébastien Pocognoli plots naar AS Monaco verkassen en moest snel een nieuwe ...

26
26
'Bromance' Club en Barça: topdeals én anonieme passage

Club Brugge en FC Barcelona deden de afgelopen vijftien jaar toch wel wat zaken met elkaar. Drie ...

154
154
Anderlecht slaat weer toe: contract tot medio 2028

RSC Anderlecht heeft een volgend dossier tot een goed einde weten te brengen. De Brusselaars hebben ...

94
94
Oude bekende onthult: zo kan Club Barça kloppen

Na nederlagen tegen Atalanta en Bayern München kan Club Brugge wel een driepunter gebruiken in ...

41
41
Sonck keihard voor Antwerp: "Hoe is het mogelijk?"

Het lijkt met Antwerp alleen maar van kwaad naar erger te gaan. De Great Old liet zich vorig weekend ...

141
141
'Barça kent eindelijk datum voor terugkeer naar Camp Nou'

Om 21u treffen Club Brugge en FC Barcelona elkaar in de Champions League. Dat is ook een duel tussen ...

80
80
Lavia is eindelijk terug: Chelsea onthult plannetje

Weinig Belgische spelers werden de voorbije jaren zo'n grote toekomst voorspeld als Roméo ...

76
76
De Condé waarschuwt: Genk trekt les uit vorig seizoen

KRC Genk kende een woelig seizoensbegin, met resultaten die aanvankelijk toch tegenvielen. De ...

111
111
TD Man Utd onthult de waarheid achter transfer Lammens

Senne Lammens is intussen een tweetal maanden aan de slag bij Manchester United en in die periode is ...

139
139
Johan Derksen incasseert mokerslag in zaak-Borsato

De ontuchtzaak tegen Marco Borsato blijft de gemoederen bezighouden, niet alleen vanwege de ...

92
92
Pocognoli met straffe prestatie in CL-geschiedenisboeken

Het was dinsdag een avond met wisselend succes voor de Belgen in de Champions League. Union ging ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Hayen naar Celtic?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

289
289
Bart Verhaeghe grijpt in bij Club: “Hij daagt ons uit”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona, maar eerst moet Club NXT de ...

383
383
‘Alsnog monsterschorsing Max Dean, ook Foulon hangt’

Max Dean (KAA Gent) en Daam Foulon (Antwerp) leken een strafvermindering te krijgen, maar volgens ...

428
428
De Condé schuift ‘nieuwe Vanaken’ naar voren bij Genk

KRC Genk neemt het in de Europa League op tegen Braga. De Limburgers wonnen eerder al van Rangers, ...

247
247
Hayen heeft 'verrassing' in petto voor FC Barcelona

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart lijkt voor een haast ...

197
197
Foute transferkeuze bij Union SG? "Dat zijn ze vergeten"

Union SG verloor met 3-1 van Atlético Madrid. De Brusselaars verdienden meer, maar offensief ...

62
62
David Beckham breekt volledig na onverwachte gebeurtenis

David Beckham is een echt icoon van het Engelse voetbal. De sierlijke middenvelder maakte furore op ...

45
45
Hayen hakt de knoop door: deze spelers starten

Club Brugge speelt vanavond om 21u in eigen huis tegen FC Barcelona. Een galamatch pur sang. ...

208
208
'Anderlecht met waanzinnig plan: Rode Duivel naar Brussel?'

RSC Anderlecht moet in januari versterking halen, want met deze kern zal het zéér ...

606
606
Simeone maakt diepe buiging: "Union SG..."

Diego Simeone hoopte met zoveel mogelijk goals verschil te winnen van Union SG, maar Atlético ...

218
218
Spaanse pers velt héél verrassend oordeel over Union SG

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar offensief en defensief is er ...

267
267

Meer sportnieuws