Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

door
Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

Club Brugge begon vrij degelijk aan het seizoen en maakte vooral indruk tijdens de Champions League-duels tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Maar in eigen land slaagde Blauw-Zwart er helemaal niet in om te overtuigen. Zou het Philippe Clement-effect stilaan aan het wegebben zijn?


De succestrainer werd eind vorig seizoen al nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Club Brugge. Maar uiteindelijk besloot hij om te blijven en tekende de voormalige middenvelder zelfs een nieuwe contract van onbepaalde duur. Vanuit het buitenland kwamen dan ook geen aanbiedingen binnen die interessant genoeg waren om de landskampioen achter zich te laten. De vraag is echter of zo'n aanbieding überhaupt nog zal volgen.

Analist Aad de Mos vreest alvast van niet. Al zou Nederland eventueel een mooie optie kunnen vormen volgens de ex-trainer. "Het buitenland zal moeilijk worden voor een Belgische trainer", vertelt De Mos bij SudPresse. "In Nederland zou het misschien wel nog lukken. Clement blijft kalm ondanks de omstandigheden, weet waarover hij spreekt en is competent. Bovendien kan hij het goed uitleggen. En gezien zijn speelstijl, zou hij bij ons wel kunnen slagen."

BONDSCOACH PHIL
Nadat hij eerder ook al succesvol was bij Waasland-Beveren en KRC Genk, ziet De Mos in ons land nog weinig uitdagingen voor Clement. Op één job na dan. "Er is enkel nog de nationale ploeg waar ik in hem in België nog naar toe zien gaan. Maar dat is volgens mij nog wat te vroeg", aldus De Mos. Na het WK in Qatar komt de vacature van bondscoach allicht weer vrij. Het contract van Roberto Martinez loopt dan immers af en de Spanjaard wordt al een tijdje gelinkt aan een comeback in het clubvoetbal. De timing is dan wel verre van ideaal, zo lijkt het onwaarschijnlijk dat Clement midden in het seizoen zou vertrekken. Bovendien is het nog wat vroeg in zijn carrière om nu al als bondscoach aan de slag te gaan.

LEES OOK: 'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

Clement zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

40
40
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

44
44
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

144
144
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

196
196
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

137
137
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

86
86
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

365
365
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

89
89
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

142
142
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

139
139
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

71
71
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

78
78
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

216
216
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

189
189
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

322
322
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

473
473
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

209
209
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

393
393
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

173
173
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

93
93
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

213
213
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63

Meer sportnieuws