Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

door
Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

Club Brugge begon vrij degelijk aan het seizoen en maakte vooral indruk tijdens de Champions League-duels tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Maar in eigen land slaagde Blauw-Zwart er helemaal niet in om te overtuigen. Zou het Philippe Clement-effect stilaan aan het wegebben zijn?


De succestrainer werd eind vorig seizoen al nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Club Brugge. Maar uiteindelijk besloot hij om te blijven en tekende de voormalige middenvelder zelfs een nieuwe contract van onbepaalde duur. Vanuit het buitenland kwamen dan ook geen aanbiedingen binnen die interessant genoeg waren om de landskampioen achter zich te laten. De vraag is echter of zo'n aanbieding überhaupt nog zal volgen.

Analist Aad de Mos vreest alvast van niet. Al zou Nederland eventueel een mooie optie kunnen vormen volgens de ex-trainer. "Het buitenland zal moeilijk worden voor een Belgische trainer", vertelt De Mos bij SudPresse. "In Nederland zou het misschien wel nog lukken. Clement blijft kalm ondanks de omstandigheden, weet waarover hij spreekt en is competent. Bovendien kan hij het goed uitleggen. En gezien zijn speelstijl, zou hij bij ons wel kunnen slagen."

BONDSCOACH PHIL
Nadat hij eerder ook al succesvol was bij Waasland-Beveren en KRC Genk, ziet De Mos in ons land nog weinig uitdagingen voor Clement. Op één job na dan. "Er is enkel nog de nationale ploeg waar ik in hem in België nog naar toe zien gaan. Maar dat is volgens mij nog wat te vroeg", aldus De Mos. Na het WK in Qatar komt de vacature van bondscoach allicht weer vrij. Het contract van Roberto Martinez loopt dan immers af en de Spanjaard wordt al een tijdje gelinkt aan een comeback in het clubvoetbal. De timing is dan wel verre van ideaal, zo lijkt het onwaarschijnlijk dat Clement midden in het seizoen zou vertrekken. Bovendien is het nog wat vroeg in zijn carrière om nu al als bondscoach aan de slag te gaan.

LEES OOK: Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Clement zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

249
249
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

102
102
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

608
608
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

85
85
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

333
333
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

408
408
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

192
192
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

55
55
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

428
428
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

192
192
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

99
99
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

303
303
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

405
405
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

458
458
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

400
400
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

124
124
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

463
463
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

108
108
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

253
253
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

260
260

Meer sportnieuws