Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

630 stemmen
Clement nieuwe bondscoach Rode Duivels?

Club Brugge begon vrij degelijk aan het seizoen en maakte vooral indruk tijdens de Champions League-duels tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Maar in eigen land slaagde Blauw-Zwart er helemaal niet in om te overtuigen. Zou het Philippe Clement-effect stilaan aan het wegebben zijn?


De succestrainer werd eind vorig seizoen al nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Club Brugge. Maar uiteindelijk besloot hij om te blijven en tekende de voormalige middenvelder zelfs een nieuwe contract van onbepaalde duur. Vanuit het buitenland kwamen dan ook geen aanbiedingen binnen die interessant genoeg waren om de landskampioen achter zich te laten. De vraag is echter of zo'n aanbieding überhaupt nog zal volgen.

Analist Aad de Mos vreest alvast van niet. Al zou Nederland eventueel een mooie optie kunnen vormen volgens de ex-trainer. "Het buitenland zal moeilijk worden voor een Belgische trainer", vertelt De Mos bij SudPresse. "In Nederland zou het misschien wel nog lukken. Clement blijft kalm ondanks de omstandigheden, weet waarover hij spreekt en is competent. Bovendien kan hij het goed uitleggen. En gezien zijn speelstijl, zou hij bij ons wel kunnen slagen."

BONDSCOACH PHIL
Nadat hij eerder ook al succesvol was bij Waasland-Beveren en KRC Genk, ziet De Mos in ons land nog weinig uitdagingen voor Clement. Op één job na dan. "Er is enkel nog de nationale ploeg waar ik in hem in België nog naar toe zien gaan. Maar dat is volgens mij nog wat te vroeg", aldus De Mos. Na het WK in Qatar komt de vacature van bondscoach allicht weer vrij. Het contract van Roberto Martinez loopt dan immers af en de Spanjaard wordt al een tijdje gelinkt aan een comeback in het clubvoetbal. De timing is dan wel verre van ideaal, zo lijkt het onwaarschijnlijk dat Clement midden in het seizoen zou vertrekken. Bovendien is het nog wat vroeg in zijn carrière om nu al als bondscoach aan de slag te gaan.

LEES OOK: Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Clement zou de ideale opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

28
28
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

25
25
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

63
63
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

129
129
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

54
54
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

234
234
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

580
580
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

380
380
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

268
268
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

439
439
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

130
130
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

154
154
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

193
193
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

427
427
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

542
542
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

207
207
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

380
380
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

307
307
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

78
78
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

314
314
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

136
136
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

158
158
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

629
629
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

169
169
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

218
218

Meer sportnieuws