Vormer beleeft groot drama bij Club Brugge

door
Vormer beleeft groot drama bij Club Brugge

KV Mechelen gaf Club Brugge vrijdagavond een lesje in verbetenheid, grinta en duelkracht. Het contrast tussen de prestaties van Rob Schoofs en zijn rechtstreekse tegenstander Ruud Vormer was bijvoorbeeld erg groot. De aanvoerder van Club Brugge werd daarom aan de rust vervangen. ’t Was een beslissing die door de buitenwereld niet ondersteund werd, maar Philippe Clement had toch wel grondige redenen om Vormer in de kleedkamer te laten.


CLUB KRIJGT LESJE

Over de knappe Champions League campagne van Club Brugge kan er weinig worden opgemerkt. Maar de prestaties in de Jupiler Pro League zijn vooralsnog ontoereikend voor de absolute titelfavoriet. Club Brugge won nog maar 7 van hun 15 competitiewedstrijden en vrijdagavond werd er verloren op het veld van KV Mechelen. Philippe Clement zal dringend moeten ingrijpen om de resultaten in België een betere draai te kunnen geven.

De coach van Club Brugge wist wel waar het grotendeels verkeerd liep Achter de Kazerne. Tijdens de eerste helft maakte hij langs de zijlijn al heel duidelijk dat er meer duels moesten gewonnen worden. Club zette nochtans goed druk tegen KV Mechelen, maar de thuisploeg wist telkens die pressing te omzeilen door slim te voetballen. En de Maneblussers zetten op hun beurt óók uitstekend druk tegen Club Brugge.



 "We lieten na de duels te winnen. Ik zag meer grinta, meer agressiviteit bij Mechelen", verklaarde Clement na de match. "Op vlak van duels en goesting zijn we afgetroefd. Zijn speelden met een groot hart. Terwijl dat ook de basis van ons spel en onze club moet zijn. Dit was niet goed genoeg voor een landskampioen en voor een ploeg die opnieuw de titel wil pakken. Dit is een serieus werkpunt, want het is de basis van het voetbal."

VORMER OUT

Het was weer veelzeggend dat Eder Balanta andermaal de beste speler was op het veld. De Colombiaan is namelijk het toonbeeld van inzet, grinta en duelkracht. En die kwaliteiten zag Clement vrijdag te weinig in zijn ploeg. Daarom greep hij tijdens de rust ook in door een driedubbele wissel door te voeren. Stanley Nsoki, Faitout Maouassa en aanvoerder Ruud Vormer bleven in de kleedkamer. Vooral de vervanging van de Nederlander zorgde voor discussie.



Zo schrijft Het Laatste Nieuws dat de wissel van Vormer merkwaardig was. "De Nederlander speelde, zeker in vergelijking met sommige ploegmaats, een degelijke eerste helft. Waar zat zijn landgenoot Noa Lang, bijvoorbeeld? Hij kwam niet in hun stuk voor. Fletse partij van de Oranje-international." Maar toch viel de vroegtijdige vervanging van Vormer eerder logisch te verklaren. Het contrast en verschil in impact met zijn rechtstreekse tegenstander Rob Schoofs was namelijk érg groot.

WAKE UP-CALL

Schoofs heerste vrijdagavond op het middenveld en hij blonk uit met een grote mate van grinta, inzicht, initiatief en voetballend vermogen. Na de eerste helft telde de bedrijvige Schoofs bijvoorbeeld meer balrecuperaties dan Vormer. Maar dat was niet het enige waarin hij zijn tegenstander overtrof. Vormer werd namelijk helemaal afgetroefd op het gebied van duels.



De aanvoerder van Club Brugge telde in de eerste 45 minuten slechts drie aangegane duels, het minste bij Club Brugge overigens, waarvan hij er amper ééntje won. Wat een verschil met Schoofs, die maar liefst tien duels verrichte, waarvan hij er zeven (!) kon winnen. Clement wisselde Vormer dus met een duidelijke reden en voor de Nederlander is dit zijn zoveelste wake up-call.

LEES OOK: Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Is dit stilaan einde verhaal voor Vormer?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

51
51
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

93
93
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

177
177
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

115
115
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

163
163
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

193
193
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

69
69
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

134
134
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

187
187
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

226
226
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

437
437
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

413
413
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

251
251
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

222
222
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

511
511
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

394
394
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

104
104
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

286
286
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

120
120
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

506
506

Meer sportnieuws