Kompany en Anderlecht aangepakt na 'pijnlijke misstap'

door
Kompany en Anderlecht aangepakt na 'pijnlijke misstap'

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag een belangrijke thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk af. De Brusselaars staan immers op een teleurstellende achtste plaats en willen dringend een inhaalbeweging inzetten. Bovendien heeft Paars-Wit iets recht te zetten na de makke prestatie van vlak voor de interland-break tegen Antwerp.


RSCA verloor in die match met 2-0 en toonde zich vooral offensief onmondig. Ook het middenveld maakte geen geweldige indruk op de Bosuil en dat was niet de eerste keer dit seizoen. Josh Cullen is dan wel een een bijzonder nuttige pion en knapt enorm veel werk op, zijn voetballende bijdrage is doorgaans beperkt. Zijn maatje Kristoffer Olsson is dan weer vooral een speler die het risico schuwt en mist wat gif in zijn spel. Nochtans heeft Paars-Wit een middenvelder op de loonlijst staan die zowel voor diepgang als voor vechtlust kan zorgen: Adrien Trebel.

De Fransman kwam vorig seizoen nog vrij degelijk voor de dag, maar werd tijdens de voorbereiding andermaal in de B-kern gezet in afwachting van een transfer. Het vertrek kwam er uiteindelijk niet. Toch hield men Trebel tot dusver bij de beloften, ook al strijkt hij nog steeds een stevig salaris op. Volgens ex-speler Kara Mbodj is dat een zware vergissing van Anderlecht en coach Vincent Kompany. "Iedereen kent Adrien. Het is een strijder, een speler met techniek en een leider. Waarom zet je iemand met zo'n kwaliteiten niet op het veld? Leg het mij uit!", trekt de Senegalees van leer bij La Dernière Heure.

GEEN SPELERS MET KARAKTER
Bij de keuze om Trebel links te laten liggen, spelen uiteraard niet alleen sportieve factoren een rol. Toch blijft het vreemd dat men een speler die gewoon uitbetaald wordt, niet gebruikt. Indien hij de nodige minuten zou krijgen wordt het ook makkelijker om hem uiteindelijk van de hand te doen. "Anderlecht houdt niet meer van spelers met een sterk karakter. Die storen. Ze willen vooral spelers die zich stil houden, daar bestaat geen twijfel over", aldus Mbodj, die Trebel alvast aanbeveelt bij zijn huidige club in Qatar.

LEES OOK: 'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

Trebel moet een nieuwe kans krijgen ...

Meest recent

Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

1
1
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

48
48
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

361
361
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

79
79
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

22
22
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

57
57
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

57
57
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

244
244
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

52
52
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

391
391
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

452
452
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

339
339
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

457
457
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

660
660
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

885
885
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

569
569
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1375
1375
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

906
906
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

464
464
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1173
1173
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

142
142
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

248
248
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

160
160

Meer sportnieuws