Kopzorgen voor Kompany: wie lost de puzzel op?

158 stemmen
Kopzorgen voor Kompany: wie lost de puzzel op?

Na amper één overwinning in de laatste zes competitieduels neemt de druk alsmaar toe bij Anderlecht, dat zondag KV Kortrijk over de vloer krijgt. In aanloop naar dat alweer belangrijke duel werd Vincent Kompany tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers duchtig op de rooster gelegd. Een nochtans interessant thema kwam daarentegen niet ter sprake.


Komend weekend moeten de Brusselaars het namelijk opnieuw zonder Michael Murillo stellen, die zijn tweede en laatste speeldag schorsing uitzit na zijn rode kaart tegen OH Leuven. Voor de interlandbreak werd de plaats van de rechtsachter ingenomen door Killian Sardella, maar tegen Antwerp viel de jonge verdediger nog maar eens door de mand. De vraag is dan ook of Kompany hem terug aan de aftrap durft droppen.

De alternatieven zijn echter bijzonder beperkt, een lacune die Paars-Wit tijdens de wintermercato mogelijk zal trachten op te vullen. In de tussentijd schieten er behalve Sardella weinig andere opties over voor Kompany om Murillo, in principe een sterkhouder maar zelf ook al maanden op de sukkel, te vervangen. Bogdan Mykhaylichenko tegen zijn voet posteren, lijkt per slot van rekening evenmin een ideale oplossing.

TIJD VOOR EXPERIMENT
Zoals wij twee geleden al suggereerden, ziet Kompany zich daardoor misschien wel genoodzaakt tactisch bij te stellen. Zo kan een defensie met drie achterin, met naast Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis dan Sardella of Lisandro Magallan, wie weet soelaas brengen. Op de rechterkant zou dan wel Francis Amuzu of zelfs Majeed Ashimeru de hele flank voor zijn rekening moeten nemen. Afwachten of Kompany zich aan zulk een experiment durft wagen nu het om de knikkers gaat.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Zou u Sardella opnieuw opstellen bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

26
26
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

14
14
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

20
20
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

16
16
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

256
256
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

36
36
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

171
171
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

202
202
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

136
136
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

99
99
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

640
640
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

151
151
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

155
155
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1005
1005
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

633
633
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

427
427
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

818
818
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

799
799
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

475
475
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

786
786
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws